Радио Витоша

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
БайСашо
Нов
Нов

Re: Радио Витоша

Мнениеот БайСашо » 16 Ное 2020, 12:29

Аз два пъти подред констатирам, че в Бургас най-много се слушат Мая, Витоша и Енерджи. Това са ми наблюдения от това лято и от септември миналата година. За съжаление, в апартамента ми почти не хващам Mixx и The Voice, Фолк радио въобще. Станциите, излъчващи от Поморие, не могат да покрият много добре града - поне това ми е наблюдението. Някой има ли обяснение защо?
БайСашо
Нов
Нов

Мнениеот БайСашо » 16 Ное 2020, 12:35

Аз два пъти подред констатирам, че в Бургас най-много се слушат Мая, Витоша и Енерджи. Това са ми наблюдения от това лято и от септември миналата година. За съжаление, в апартамента ми почти не хващам Mixx и The Voice, Фолк радио въобще. Първото си го пускам понякога онлайн-не е върхът на сладоледа, струва ми се леко аматьорско, но бива. Мая е по-хубаво. Прави ми впечатление, че излъчващите от Поморие станции трудно покриват града, има смущения. Някой има ли обяснение защо?
Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 16 Ное 2020, 12:41

БайСашо написа:За съжаление, в апартамента ми почти не хващам Mixx и The Voice, Фолк радио въобще. Станциите, излъчващи от Поморие, не могат да покрият много добре града - поне това ми е наблюдението. Някой има ли обяснение защо?

При мен из града станциите от Поморие са ми добре в движение, но в сгради трудно, особено в квартали като Възраждане, където в зависимост от приемника е мъка, дори за Mixx, пък какво остава за The Voice. В центъра и по-забутаните квартали на града леко гъхнат и вече зависи от антената и радиото на колата, но при мен там стават за слушане с най-много леко глъхнене. The Voice има обаче един друг проблем, който вече съм споменавал и той е, че е на честотата на Христо Ботев от Карандила - 98.7 и на места в западните квартали като Възраждане и Славейков има проблеми. В някои части на Възраждане особено в движение е голяма мешаница и е напълно неслушаем Войса.. Фолк си е също доста стабилно в кола, но няма как да се хваща като хората в сгради. Бургас се пада леко в дупка все пак, дори надутите 10 киловатови предаватели на 95.3 и 102.5 от Еделвайс имат пропадания в сгради..

Предлагам ако има повече въпроси за сигналите в Бургас, да се прехвърлят вече в темата за самия град в раздела "Къде какво се приема", за да не спамим тази!
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 16 Ное 2020, 13:20

The Voice 98.7 от Поморие наистина е пълна трагедия откъм покритие, най-лошото е че неговата медийна група BSS е най-зле откъм поддръжка, тоест не сменят точката на излъчване, но Микс-а си е супер, много му се радвам :D
Фолк също е с чудесно покритие, доста добре си покриваше надолу към Царево, дори доста покрива пътя към Малко Търново, с доста добър сигнал (не съм сигурен, но май беше дори чисто с RDS) бях слушал Фолк радио от Айтос през септември в самия център на Малко Търново...

Иначе покритието на Витоша от Бургас също бива, но не ми е стабилно някак си, вие имате ли наблюдения как е покритието от кулата на ул. Дунав ?
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 16 Ное 2020, 13:27

ShukiBG написа:The Voice 98.7 от Поморие наистина е пълна трагедия откъм покритие, най-лошото е че неговата медийна група BSS е най-зле откъм поддръжка, тоест не сменят точката на излъчване

Проблема не е в точката на излъчване, а в честотата. Микс си е доста надуто от същата точка. А Фолк сигурно си го слушал там, когато БНР Бургас на 91.7 от връх Папия не е работело, защото 91.7 го натиска в този район, още от разклона на Черноморец посока Приморско.

Предлагам да спрем вече спама в тази тема. Относно Витоша, 96.7 покрива добре самия град, както и 94.8 от същата кула. Не съм сигурен обаче накъде са насочени. :-\
elman22
Нов
Нов

Мнениеот elman22 » 16 Ное 2020, 16:43

Аз съм останал с впечатление, че повечето предаватели на Витоша са със силен сигнал, дори от Пловдив до Бургас по магистралата пловдивския предавател изчезва чак след Стара Загора и малко след това се появява сливенския.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 16 Ное 2020, 22:40

elman22 написа:Аз съм останал с впечатление, че повечето предаватели на Витоша са със силен сигнал, дори от Пловдив до Бургас по магистралата пловдивския предавател изчезва чак след Стара Загора и малко след това се появява сливенския.

https://fmscan.org/net.php?m=m
Tази карта на покритие не е прецизна. Кърджалийската честота си пречи с тази на Веселина (бивше Ритмо) в района на Хасково. Пловдивската пък покрива голяма част от Тракия. Предполагам след усилването на свиленградския предавател сега се лови на по-голям периметър, преди ФМ+ покриваше почти цяла Хасковска област (докъм Хасково и района на селата в общ. Опан).
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 23 Ное 2020, 13:08

Програмата на Витоша чрез предавателя от вр. Шейновец се лови отлично из Хасковска област. По високите и равни части на Старозагорско също. В Хасково с изключение на ниските квартали също с добро качество. Прави впечатление, че приемът от Белащица е по-силен. RDS текстът е динамичен - VITOSHA ON-AIR [TITLE]. Програмата се транслира чрез сателит и спотовете са за Източна България.
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 23 Ное 2020, 17:21

Предавателя на 97,6 покрива добре чак около . Елхово където излиза и с RDS . Дори при пътуванията ми до Одрин в колата 97,6 излиза из почти целия град
Съвет за Електронни Малоумници
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 03 Дек 2020, 00:00

PatrioT написа:Предавателя на 97,6 покрива добре чак около . Елхово където излиза и с RDS . Дори при пътуванията ми до Одрин в колата 97,6 излиза из почти целия град

Новата честота е с автоматичен прием и в Стара Загора, директно се поява и RDS. Освен в Одрин също се приема и по старият главен път в посока Бабаески.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 03 Дек 2020, 00:49

BestRadio написа:
PatrioT написа:Предавателя на 97,6 покрива добре чак около . Елхово където излиза и с RDS . Дори при пътуванията ми до Одрин в колата 97,6 излиза из почти целия град

Новата честота е с автоматичен прием и в Стара Загора, директно се поява и RDS. Освен в Одрин също се приема и по старият главен път в посока Бабаески.

И какво - предавателят на радио Витоша 97.6МHz от РРТС вр. Шейновец, предназначен за Хасково (освен Свиленград разбира се) покрива по-добре Стара Загора, ли :D
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

elman22
Нов
Нов

Мнениеот elman22 » 03 Дек 2020, 11:52

Дали целта не е да покрият по-голямата част от магистрала Тракия?
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 03 Дек 2020, 12:39

elman22 написа:Дали целта не е да покрият по-голямата част от магистрала Тракия?

Сигурно, тези вериги само магистрали ги гонят, нищо че аз на АМ Тракия в същия район слушам 90.0 и 89.0 TRT FM :D
За жалост никой не мисли за слушателите на място, целта на веригите е да могат да кажат, че се слушат от София до морето и като гледам Витоша вече могат да се похвалят с това....
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 03 Дек 2020, 12:50

elman22 написа:Дали целта не е да покрият по-голямата част от магистрала Тракия?

Абсолютно това е целта - пълно покритие на АМ ''Марица'' и на част от АМ ''Тракия'' с припокриване на зоната на предавателите от Белащица и Сливен, което вече е факт.
Петър Томов
100+
100+

Мнениеот Петър Томов » 11 Дек 2020, 18:54

Слушам и Витоша от време на време и разбрах, че пускат много стари песни, които са повече от новите, а преди не беше така! Да не би защото има вече нов собственик и вече има промяна?
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 11 Дек 2020, 19:02

Петър Томов написа:Слушам и Витоша от време на време и разбрах, че пускат много стари песни, които са повече от новите, а преди не беше така! Да не би защото има вече нов собственик и вече има промяна?

Лично след мои наблюдения на 96.6 Витоша от Добрич, радиото последно време винаги си е било така и според мен няма нищо общо с промяната на собствеността. Домусчиев сигурно дори не е влизал в студиото на тези радиостанции, щом ще ги продава преди да e уредили некоя честота за Разград (то и официално това е неговата причина, не е за него тази сфера) - Шиши поне си нареди качествените програми за района Кърджали-Смолян - искрено им завиждам на тези градове, а ако видите въпросния град Кърджали, няма да можете да повярвате, че такива програми като The Voice и Витоша звучат там - слушаемостта им сигурно е нулева (интересно ще е представителят на форума от Кърджали @Arda TV да сподели каква е слушаемостта на Витоша и The Voice в Кърджали)....
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Назад към