Открито писмо до СЕМ

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Открито писмо до СЕМ

Мнениеот BestRadio » 01 Сеп 2008, 11:28

О Т К Р И Т О П И С М О
ДО Съвета за електронни медии на Република България

Уважаема госпожо Стефанова, уважаеми членове на Съвета, уважаеми представители на отдел "Мониторинг",
Обръщам се към Вас, тъй като разчитам на Вашата обективност и професионализъм със следните няколко въпроса:
1. Следи ли се за качеството на разпространявание радиопрограми?
2. Съобразен ли е интересът на слушателската аудитория с този на бизнеса?
3. Носят ли своята административна отговорност при неспазване на изричната законова разпоредба съответните лицензопритежатели?

Във връзка с това моля да бъде направена проверка на "Инфопрес и ко" ООД и по-конкретно изпълнението на програмните задължения по лицензии 101-01419/31.10.2005г. от КРС, както и програмна лицензия 441-00420.

Разчитам, че регулаторните органи в Република България все още не са загубили реалното си предназначение и очаквам в скоро време резултат по отношение на възникналата ситуация!
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Re: Открито писмо до СЕМ

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 01 Сеп 2008, 11:39

Има ли смисъл? :-\
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 01 Сеп 2008, 14:42

ХА ХА ХА ХА
Аватар
KatrigRadio
Нов
Нов

Мнениеот KatrigRadio » 01 Сеп 2008, 18:08

BestRadio

1. Твоя работа ли е това?
2. Защо си губиш времето?

3. + това тези писма не се пишат по този начин, още повече несе публикуват ей така за интерес по форумите, ако аз бях този "лицензопритежател" нямаше да ми е никак приятно че си вреш носа в бизнеса ми. Сещаш ли се? >:D
Така и така си писал а може и да не си ти де, ама ако си ти бади така добър да сложиш и отговора на сем (ако има такав)
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 01 Сеп 2008, 21:53

А ти застъпник на стар фм ли си? аз съм им казал отдавна, че само за пред себе си са пригодни, както целият български бизнес са жалки същества, живеещи за печалбата независимо от ценности, правила и т.н.
Иначе ако не беше скучен ефира въобще нямаше да ми пука какво става, но е тъпо да стой едно радио на носеща честота 2 месеца, знам и какъв е проблема, знам и кой живее като "удавник за сламка" покрай тяхното излъчване - и да ти кажа май си прав по-добре тишина в ефира отколкото още едно бездарно радио в ефира на този град... Нека им върви бизнеса, нека си мислят, чe са слушаемо радио - макар че реално не е така, добре че още не са си причинили унижението да обявят, че на тази честота има голяма аудитория...
barcode
Нов
Нов

Мнениеот barcode » 01 Сеп 2008, 22:18

Best radio нещо изпуска нерви!
Защо пишеш само за едно радио, като всички са в нарушение.
Или имаш лични сметки за оправяне с тях? Е, така е, някои правят пари, други се правят на прави :Baby
Аватар
KatrigRadio
Нов
Нов

Мнениеот KatrigRadio » 01 Сеп 2008, 22:32

BestRadio написа:А ти застъпник на стар фм ли си? аз съм им казал отдавна, че само за пред себе си са пригодни, както целият български бизнес са жалки същества, живеещи за печалбата независимо от ценности, правила и т.н.
Иначе ако не беше скучен ефира въобще нямаше да ми пука какво става, но е тъпо да стой едно радио на носеща честота 2 месеца, знам и какъв е проблема, знам и кой живее като "удавник за сламка" покрай тяхното излъчване - и да ти кажа май си прав по-добре тишина в ефира отколкото още едно бездарно радио в ефира на този град... Нека им върви бизнеса, нека си мислят, чe са слушаемо радио - макар че реално не е така, добре че още не са си причинили унижението да обявят, че на тази честота има голяма аудитория...

Глупости несъм застъпник на никой, нито изпускам нерви ЗРТ и ЗЕС са в постоянно в нарушение, но хората си праваят бизнес по един или друг начин, нито ти нито аз сме хората който можем да го оправим това. Исказвам мнение просто има един лаф "като не ти харесва - ми недей да слушаш" Писмо от СЕМ няма да получиш, пък и да получиш едва ли отговора ще е удовлетворяващ.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 01 Сеп 2008, 23:22

Всичко ми е ясно, просто обръщам внимание на този факт, не веднъж съм го писал в директория "Лоши примери", просто тези "бизнесмени" не могат да си управляват радиото, или по-скоро разсъждават по Хемингуей, но през призмата на шопския мислител - "Всичко далеч от София е провинция"...

Просто обръщам внимание не на друго, а на факта, че една национална радиомрежа мрежа се излага като кифладжия - едва ли радиостанцийки като Ведерник, Ритъм+, Антола и др. правят подобен резил...
Забележката е по отношение качество на услугата и задължението да се осведомява слушателя за техническите проблеми, които са били налице и причина за липсата на ефир... Иначе и ми е ясно - радиопазарът е корумпиран до мозъка на костите си, както казва бай Райчо Миков (баща на МВР-министъра Михаил Миков) "...После настана борба за капитали, парата стана морал, живот, религия, дори фетиш." /в-к 168 часа, бр.38, 2008г. стр. 31/

И накрая да внеса разяснение - проблемът на стар фм е в сателтния приемник при предавателя за тази честота и по-точно липса на резервно захранване - да не говорим за мизерията...
Аватар
krasiobg
100+
100+

Мнениеот krasiobg » 01 Сеп 2008, 23:38

Стига с тези безмислени постове по адрес на Радио "Стар"! Като не ви харесва - просто сменете честотата!
Не съм видял тук някой да плюе "Communicorp" , да не би всички да бачкате там? >:(
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 01 Сеп 2008, 23:51

krasiobg написа:Стига с тези безмислени постове по адрес на Радио "Стар"! Като не ви харесва - просто сменете честотата!

Ако четеш внимателно аз ти говоря, че сстар фм в този град стои на носеща честота, ти ми пееш друго...
Аватар
krasiobg
100+
100+

Мнениеот krasiobg » 01 Сеп 2008, 23:56

Що не вземеш да пратиш писмо до СЕМ за това, че вече цял месец "Радио 1 Рок" промива
мозъците на аудиторията със излъчване на една и съща музика през 12 часа?
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 02 Сеп 2008, 00:00

krasiobg написа:вече цял месец "Радио 1 Рок" промива мозъците на аудиторията със излъчване на една и съща музика през 12 часа?

На това трябва да му се отговори по следният начин:
krasiobg написа:Като не ви харесва - просто сменете честотата!

:D
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 02 Сеп 2008, 02:18

krasiobg написа:Що не вземеш да пратиш писмо до СЕМ за това, че вече цял месец "Радио 1 Рок" промива

Прочети по-горе какво съм писал - не по отношение на програма, а е за техническа реализация...
не обичам ни едно рок радио и ми е все таз... жалко там където има 3-4 такива... иначе за програмата е ясно 10 станции правят това което трябва другото след конкурса си остава затворено в папката с книжа!
Аватар
Durli
100+
100+

Мнениеот Durli » 02 Сеп 2008, 06:38

Човекът май е с проблем на горния етаж. :Hmmm
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 02 Сеп 2008, 08:25

Durli написа:Човекът май е с проблем на горния етаж. :Hmmm

Човекът поне има горен етаж :D
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 02 Сеп 2008, 09:14

Ако не СЕМ и разни други институции - поне журналисти взеха насериозно всички мои призиви, искам да кажа на всички - за да стане нещо трябва ВОЛЯТА, а не примирението, чакам да разбера докъде ще стигне всичко!!!
Радио STAR FM в Хасково 8)
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 02 Сеп 2008, 09:25

krasiobg написа:Що не вземеш да пратиш писмо до СЕМ за това, че вече цял месец "Радио 1 Рок" промива

Айде да не говорим за промиване на мозъци, защото мисля, че има един лидер в България в тази категория - Вероника.
Аватар
KatrigRadio
Нов
Нов

Мнениеот KatrigRadio » 03 Сеп 2008, 20:28

chebaev написа:

Айде да не говорим за промиване на мозъци, защото мисля, че има един лидер в България в тази категория - Вероника.

Защо пък Вероника? Радиото си е хубаво хората го слушат.

Назад към