kak da napravq novo radio v moq grad

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
plamen13
Нов
Нов

kak da napravq novo radio v moq grad

Мнениеот plamen13 » 10 Сеп 2008, 20:27

Nqkoi mojeli da mi kaje kam koi trqbva da se dopitam kak i kakvo trqbva da napravq da si napravq nova radio stanchiq v moq grad radioto 6te e regionalno samo za grada parite ne sa problem ako moje nqkoi da mi pomogne s malko informaciq 6te mu bada mnogo blagodaren mersi predvaritelno........ ::)
plamen13
Нов
Нов

Re: kak da napravq novo radio v moq grad

Мнениеот plamen13 » 10 Сеп 2008, 20:48

Kakto spomenax parite ne sa problem za korubchiqta sam saglasen no az sam ot golemite ribari 6te pobarkam golemite ribi ::) ::) ::) ::) imam me4ta i mislq da q napravq realnost :Horray
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 10 Сеп 2008, 20:54

Нека се пише на кирилица. Аз съм противник на кирилицата като цяло, но правилата тук са правила.

Относно радиото - кажи за кой град става дума? Ако става дума за областните градове, не искам да ти развалям мечтата - няма смисъл да го правиш. София, Варна, Пловдив, Стара Загора, Русе и Бургас ги забравяш. Може случайно в тези градове, в които не са правени конкурси, евентуално, да спечелиш, но инвестицията ти няма да се върне и на 3-тия месец мечтата ти ще се превърне в най-големия ти ужас.
Отделно, след 8 години идва цифровизацията, което коренно ще промени нещата. Там единични играчи просто няма да играят. Ако пък решиш да купиш нещо, имаш много голяма конкуренция от друг купувач с бездънни джобове.
plamen13
Нов
Нов

Мнениеот plamen13 » 10 Сеп 2008, 21:23

Става вапрос за Димитровград на 35 години сам ,и сам шев на банка искам радио ::)
Jorro
Нов
Нов

Мнениеот Jorro » 10 Сеп 2008, 21:25

С мноооооооооогоооооооо пари (не в лева разбира се),огромна воля и търпение.Положителен резултат от желанието си очаквай след няколко години.Тук има по компетентни от мен в тази сфера,така че те знаят цената на радиото.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 10 Сеп 2008, 21:27

plamen13 написа:Става вапрос за Димитровград на 35 години сам ,и сам шев на банка искам радио ::)

Оххх пари имам - ум не... като ти прочета някои думички и ми е ясно що за стока си... вАпрос; шеВ...
няма ли някой да седне да си причете ЗДалек. и ЗРТ ами като малките деца пита... щом си на 35 години и си директор на банка мисля, че сам можеш да се поровиш! Иначе аз съм от Хасково, пиши ми ако имаш някаква идея... за Димитровград има свободна честота, но надали ще я пуснат на този и онзи... преди Митьо Пайнера имаше апетити, освен ако ти не гравитираш около него, а скоро казваха, че и Община Димитровград имала желание да прави ефирно радио от местния радиовъзел, правели модерно студио, там горе в кулата на бул.България 1...
plamen13
Нов
Нов

Мнениеот plamen13 » 10 Сеп 2008, 21:37

Кирилица
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 10 Сеп 2008, 21:55

ПИШИ НА КИРИЛИЦА, МОЛЯ!!!
иначе си личи, че не си в час! и законово, и фактически - не знам знаеш ли, но в Димитровград никога не е имало ефирно радио, камо ли ти да правиш ново! И изглежда звучиш по-скоро като един виц, отколкото сериозно...
а вицът е "Обява във вестник: Млад мъж с 2 лимузини, яхта, къща на Карибите, 3 висши образования... не търся нищо. Просто искам да се похваля!!!" ;)
Аватар
Радио София
100+
100+

Мнениеот Радио София » 11 Сеп 2008, 02:18

Ако наистина си шеВ на банка, те съветвам просто да си купиш някое от радиата в Димитровград. Няма какво да си правиш радио. Не за тебе, шеВе, тая работи - купи си го! 8)
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 11 Сеп 2008, 06:24

Радио София написа:Ако наистина си шеВ на банка, те съветвам просто да си купиш някое от радиата в Димитровград. Няма какво да си правиш радио. Не за тебе, шеВе, тая работи - купи си го! 8)

В Димитровград няма радио,затова явно човека иска да направи такова.Друг е въпросът,че явно въобще не вдява за какво става въпрос.Все едно аз да кажа,че искам да менажирам банка :D
Plamen13,не става така.Нещата не опират само до желание,та дори и до средства.
Захар
Нов
Нов

Мнениеот Захар » 11 Сеп 2008, 08:04

Здравейте, тук си имаме и шегаджии!
Не е лошо, а по принцип дявола не е толкова черен. Спокойно едно местно радио, правено с желание и особено като семеен бизнес, ще е лидер на пазара. Има 1-2 условия - българска музика, предимно попфолк и народна, е задължително. Второто е местни новини.
Възприемането на тази елементарна и простичка идея, би могло да стане, ако не се робува на митове, легенди и се чувстваш българин.
Смело напред! :Clap
396
100+
100+
Местоположение: София 1632 , жк. Овча Купел, блок 411, офис ДИBИЕМ-Кoнсулт ЕОOД.

Мнениеот 396 » 11 Сеп 2008, 10:09

Има си начини. Просто кажи точната си цел и ще ти помогна.
Кажи например какво точно радио искаш да пуснеш ? Опиши си идеята за радио.
Задай си въпроси от рода: каква музика ще има, какви предавания, каква насоченост и тн.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 11 Сеп 2008, 10:14

Пичове какви начини и какви местни новини. Човекът ще си изхарчи парите, на третия месец ще му започнат проблемите, защото там няма кой да му управлява предприятието. Задавали ли сте си въпроса защо не останаха "семейни", както ги наричате радиостанции?

Още нещо - мислите ли че програмата е най-важната, за да ти помогне някой. За мое огромно съжаление, програмата е най-маловажната част от стъпките по лицензиране. Нужна е солидна юридическа подготовка, контакти тук, там и няколко чанти с пари.

Времето на мечтите отмина, имаше такова време, както във всяка икономика има такова време. Може пак да дойде след някоя рецесия. Сега е времето на големите компании и инвестиции. Дайте да мислим реално. Конкурс в Димитровград, едва ли ще има повече от 2 лицензии. Едната знаете при кого ще отиде от раз. Пресметнете възможностите за втората... След което ще следват 2 години дела, със сигурност!!
ПРимер - конкурсите в Габрово. Едва сега някои хора ще могат да си пуснат радиото, заради дела. Колкото по-малко ресурс, толкова повече разправии. И каква е простата сметка, ако през 2009-та получиш лиценз, ударят ти 2 години дела, евентуално почваш през 2011-та. 2015-та трябва да спираш.. е, страшен бизнес, колеги.

Нещата не са черни, а са реални.

Евентуално вече ако почнеш, трябва да мислиш... в Димитровград дали Пайнер ще ти даде правото да пускаш поп-фолк. Припомням, че от отказ за такова право започнаха проблемите на Веселина Каналева навремето. После идват чисто пазарните неща - дали има наистина хора, които да работят. Дали има бизнес-кейс да се направи това радио там и как точно ще си покрие разходите и ще върне инвестицията. ако ще си ориентиран в сферата на новините - кой ще ги прави, колко ще струва, ако си в сферата на музиката - каква музика и кой ще я слуша. Гледам, че Димитровградска община се пише да е с над 40 000 жители, което не е чак толкова зле. Колко от тях ще покрие радиото? т.е. колко от тях са в града, останалите в какви села и дали ще може да се обслужат и те.
ATi
Нов
Нов

Мнениеот ATi » 11 Сеп 2008, 12:26

396, и аз искам да си направя радио и те умолявам за твоята помощ! Искам да пусна хитово радио, каквито са твоите. Те много ме кефят, а и си личи, че си човек от бранша. Очаквам предложенията ти!
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 11 Сеп 2008, 12:30

radiator написа:Задавали ли сте си въпроса защо не останаха "семейни", както ги наричате радиостанции?

Още нещо - мислите ли че програмата е най-важната, за да ти помогне някой. За мое огромно съжаление, програмата е най-маловажната част от стъпките по лицензиране. Нужна е солидна юридическа подготовка, контакти тук, там и няколко чанти с пари.

Дайте да мислим реално. Конкурс в Димитровград, едва ли ще има повече от 2 лицензии. Едната знаете при кого ще отиде от раз. Пресметнете възможностите за втората...

Гледам, че Димитровградска община се пише да е с над 40 000 жители, което не е чак толкова зле. Колко от тях ще покрие радиото? т.е. колко от тях са в града, останалите в какви села и дали ще може да се обслужат и те.

Първо за семейните, вярно на изчезване са, но болшинството от останалите местни радиостанции са такива - Бъдин и Ведерник; Антола; Белла и Романтика; Беркк-М; Вис виталис; Bravo; ДЕЖ; Елто; Лиани; Метроном; Неврокоп; Рая; Ритъм плюс; Резонанс; Скай; Форте... Въпросът е, че повечето експолаторат радиото като златна кокошка - прибират и не влагат... Затова и в един момент стават жертва на ''акулите'', притиснати от безпаричие или изчерпване...

В Димитровград поне аз знам, че има само една свободна честота... така че борбата ще е безкомпромисна, местно радио от Димитровград могат да си позволят само двама бизнесмени - Митко Димитров-Пайнера и Димитър Димитров-изп.директор на "Неохим" и баща на кмета... :D

Колкото за Димитровград - към юли градът е с население - 43 838 жители, още 7-8 000 са в Испания и Италия; общината е 61 281 души. Основно се слуша поп-фолк, предпочитат Веселина или Енерджи, в града се приемат станции от Стара Загора, Пловдив и Хасково...

Още по идеята за Радио "Димитровград"
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 11 Сеп 2008, 21:14

"парите ен са проблем" :D
396
100+
100+
Местоположение: София 1632 , жк. Овча Купел, блок 411, офис ДИBИЕМ-Кoнсулт ЕОOД.

Мнениеот 396 » 11 Сеп 2008, 21:39

Нека човека си реши. Има си начин за всичко.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 11 Сеп 2008, 21:42

Е,човека да си реши...Виждаш,че хал хабер си няма от радио.
Аватар
wildboy
100+
100+

Мнениеот wildboy » 11 Сеп 2008, 22:57

plamen13 написа:Става вапрос за Димитровград на 35 години сам ,и сам шев на банка искам радио ::)

Е, хем си зашит за банката..хем искаш радио :D :D :D
:D :D шеВе, айде да ме уредиш за един кредит ама без да го погасявам после :D :D става ли? :D
радио Витоша - - радио Веселина - - радио The voice - - радио Magic FM - - The voice tv - -
Аватар
krasiobg
100+
100+

Мнениеот krasiobg » 12 Сеп 2008, 00:18

Аз пък искам собствена радиостанция, покриваща окръжните градове в България! :D

Лошото е, че управители на повечето радиа в България са чичковци с излишни мангизи,
като този, които се чудят къде да ги вложат, а не хора, разбиращи от музика и най-главното:
аджеба, как се прави и поддържа съвременна радиостанция.

Именно поради тази причина повечето радиа са на този хал. Докато бяха български -
всичко беше супер...но дойдоха чужденците с мангизите и видяха сметката на всичко... >:(

Назад към