Радио Микс - 92.9FM за Поморие и Бургас

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
rfan
100+
100+

Re: Радио Микс - 92.9FM за Поморие и Бургас

Мнениеот rfan » 31 Мар 2014, 10:06

ако си жена , направо съм потресен от речника ти
на 14 си ти по мисленето , не те знам къде си работила , ама щом ти харесва звука на радио Микс , значи въобще не разбираш от радио :D
повече нищо няма да напиша за радио Микс , що то файда няма , народа харесва -простотията , не качеството , ама нормално сигурно като влизаш в хранителния магазин пазариш от най-евтиното защото за качественото нямаш пари :D същото е и с звука като нямаш уши да чуеш -компресираните mp3-ки и си мислиш , че звука е супер , да ама не ! :D

Edit: Георги
Премахнат ненужен цитат на предходния пост
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 31 Мар 2014, 17:13

Geny ще може да се появи тук отново след месец заради обидни квалификации към участник на форума. :Judge
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 31 Мар 2014, 19:49

Geny написа:ДА, фен съм на Микс, защото са едни от малкото провинционални радиостанции, които удържат на "глобализацията" на големите вериги, имат УНИКАЛНО добро качество като звук, водещите им са свежи, и ми дреме на п*****а ............
Алелуя! :D

Страхотно мнение със силен аргумент п*****а ! :Happy
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 02 Апр 2014, 13:59

За предавателя и преместването му
До 2009 г. Радио Mixx имаше предавателна станция в землището на с.Каменар, общ.Поморие. Поради констатирани смущения в навигационните системи на летище Бургас, чиято писта била на 1 100 м. от предавателната станция, а последната - 300 м. под зоната на прелитане на самолетите, от ГД "ГВА" са изискали да бъде преместена точката на излъчване на радиото.
Относно мощностите и таксите.
Честота 92.9 MHz е определена за гр.Поморие (по данни на ГРАО от 15.03.2014 г., постоянното население на града е 14 571 души), на база на това са и дължимите такси. Радиостанции, разположени в 20-километровата погранична зона, включително тези по Черноморското крайбрежие имат право да излъчват с максимална ефективна мощност до 3 000 W. Радио Mixx излъчва по лицензия със следните параметри: мощност при изхода на предавателя - 480 W; максимална ефективно излъчена мощност - 1 600 W.
rfan
100+
100+

Мнениеот rfan » 02 Апр 2014, 23:44

да , но не е правилно от радио Микс да плащат за 14 хиляди души , защото по-този начин се ущетяват другите станции от Бургас , които плащат много по високи такси
Според мен цялата тази хамалогия с таксите трябва да се приравни и да е еднаква , за всички които се слушат в Бургаска област , всички да плащат еднакви такси , защото не е законо съобразно едни да плащат 1000 лева годишно , а други 5000 лв , за една и съща аудиотория от слушатели
на радио Микс единствено предавателя им е на 1-2 км след Сарафово , което си е пак в Бургас , да не говорим за студиото им което е в Бургас и в новините си -не съм чул да четат новини за Поморие
четат новини от Бургас , казват прогнозата за времето в Бургас, Поморие въобще не се споменава в техния ефир :D , абе цялата работа е ясна -МАФИЯ!!!
rfan
100+
100+

Мнениеот rfan » 02 Апр 2014, 23:57

BestRadio,
и още нещо да допълня -тези смущения бъди сигурен , че нарочно са правени , за да им позволят друга точка на излъчване понеже на места в Бургас радио Микс си губеше сигнала
Всичко на радио Микс им е смущение , понеже са с толкова качествена техника , че направо могат скоро да кандидатстват и за лиценз в някоя Европейска държава
Аватар
RadioMIXX
Нов
Нов

Мнениеот RadioMIXX » 14 Юни 2014, 00:33

rfan, престани да говориш глупости и да плюеш напосоки!
0886 902 373 заповядай да разгледаш ;)
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 15 Юни 2014, 17:26

Kakво стана с конкурсът? Микс надделя ли над Енерджи?
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 15 Юни 2014, 20:40

Още няма информация!
rfan
100+
100+

Мнениеот rfan » 16 Юни 2014, 00:57

който даде по-голяма пачка той ще надделее
лично аз искам нещо различно да чуя в ефира , омръзна ми да слушам аматьорски радиостанции с посредствени водещи :D
ако трябва да сме обективни най-много заслужават от Енерджи имаме нужда от такова радио в Бургаска област , пък и след нарушенията на Микс направо са за отнемане завинаги на лиценза без право на участие , защото да си пуснеш 2 предавател от Дарс Ауто в Бургас , а точката ти на излъчване да е определена за Поморие си е голямо нарушение
Ако Микс не спечелят този конкурс не се притеснявай за тях ,те имат резервен вариант на 91.6 -Фолк радио , ще го преформатират , що то и без туй е с нисък рейтинг :D
Последна промяна 2 на rfan, променена общо 17 пъти
rfan
100+
100+

Мнениеот rfan » 16 Юни 2014, 01:05

RadioMIXX написа:rfan, престани да говориш глупости и да плюеш напосоки!

не не плюя на посоки казвам каква е действителността , защото звука ви е под всякаква критика , а за водещите да не говорим , работят от създаването на радиото , няма свежи идеи , слушаме една и съща боза от 10 години насам ! Радиото ви е в застой и няма развитие
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 16 Юни 2014, 09:03

RadioMIXX написа:rfan, престани да говориш глупости и да плюеш напосоки!

Тук предимно се коментира (плюе) без да се "разглежда" ! :Drunk
Аватар
RadioMIXX
Нов
Нов

Мнениеот RadioMIXX » 16 Юни 2014, 14:35

rfan написа:Здравейте , докога в нашата страна всичко ще бъде под масата?
Трябва ли ние гражданите да се ровим в интернет или от други места да научаваме информация
В Бургас се говори , че Поморийското радио Микс е излъчвало с предавател 250 вата от Дарс -ауто -Бургас и има наложена глоба.Това вярно ли е и ако е защо не е оповестено в сайта на Сем?

Никога не сме излъчвали от сградата на Дарс ауто. Там са ни студиата. И да искаме да излъчваме от там, то няма да стане - прекалено е ниска точката ;) Ако си виждал предавателна антенна система за радио, то един бърз поглед към покрива на сградата на Дарс ауто ще покаже, че такива там просто няма ;)

rfan написа:Като провериш в сайта на Сем -Радио Микс не излиза никъде и незнам с времемен лиценз ли са , нищо не е ясно , но излъчват програмата си
Обявен е уж конкурс за честота 92.9 fm и пак не е оповестено публично и в Бургас се носят слухове , че именно пак Радио Микс ще спечелят конкурса

Конкурсите се обявяват САМО на сайта на СЕМ! Същото е и с всички обществени поръчки примерно.

rfan написа:Питам се как така предварително те са сигурни , че ще го спечелят ?

Не сме сигурни... Чакаме решение.

rfan написа:да от Лахна е официално ,но явно не си запозната ,че на радио Микс им е отнет лиценза -не е изтекъл!!

НИКОГА НЕ НИ Е ОТНЕМАН ЛИЦЕНЗА!

rfan написа:защото са пускали предавател -250 вата от дарс ауто и са плащали на някакъв човек , който ги е информирал кога има проверки и така са карали няколко месеца , но някой от конкуренцията сигурно ги е изпял и без предупреждение са ги изненадали , никъде не пише това , защото е платено и затова този акт - не е оповестен в нета :)

Абсолютни глупости!

rfan написа:така , че не говори глупости и лиценза им не е бил до 2013 , а до 2018 мисля че беше , но е отнет , заради това нарушение с предавателя и другото което е нарочно се изчаква тази една година , защото по закон радио което е с отнет лиценз , неможе да кандидатства 1 година за нов

Поради констатирани смущения в навигационните системи на летище Бургас, чиято писта била на 1 100 м. от предавателната станция, а последната - 300 м. под зоната на прелитане на самолетите, от ГД "ГВА" са изискали да бъде преместена точката на излъчване на радиото.

Решението не е наше. На Каменар си бяхме по-добре, просто защото е по-високо.

rfan написа:Големи тарикати са от радио Микс имат лиценз за Поморие и плащат такса за аудитория от 15 хиляди души , а искат да ги слушат и цяла Бургаска област :D и все реват , че мощностите били малки , ами като имаш лиценз за Поморие да те слушат само там и трябва предавателя да ти е с мощност -30 вата ,а не с 480 вата , ако искаш да те слушат и в Бургас си плащай за аудитория от 200 хиляди човека.

Всички ЗАКОНОВИ изисквания са спазени!

rfan написа:отделно има взет лиценз за Фолк радио -което направо е трагедия -особено като пуснат -някоя гръцка или сръбска песен и преди това пуснат джингъл- Фолк радио -Чуйте българското :D , много се дразня на аматьорски изпълнения

Лицензията на Фолк е за "Българска народна и БАЛКАНСКА музика"

rfan написа:Да само като видиш какви габарити е пулта им и ти става ясно от коя година е :D

Верно? Пулта е топ модела D&R AIRLAB MK2 - най-добрия аналогов пулт на фирмата. Взехме го преди година и нещо, чисто нов ;)

rfan написа:но радио Микс са още в 90 години и със софтуера Радуга -който е доста бъгав , защото и аз съм го тествал,въбоще не ми ги хвали .

Отдавна не работим с Радуга!

rfan написа:Новото радио оборудване е с по-компактни размери :) вградено е ,
не е стърчащо и заемащо много място

Щом казваш ;)

rfan написа:Достатъчно ми беше това ,че се изказваш неподготвена и ми вадиш някви снимки .

Показаната "някаква" снимка е от ефирното ни студио.

rfan написа:Искам да пуснеш радиото на 92.9 фм и да им чуеш звука ,песните ги теглят откъдето намерят и даже на някой песни нивото на звука е по високо или песента е с ниска компресия

Работим с некомпресиран (WAV) формат.

rfan написа:и звука е доста лош, ти чувала ли си за компресор на звука ,за филтри , еквалайзери ,

Имаме си. Даже знаем и как да ги настроим ;) Заповядай да ти ги покажем.

rfan написа:и още нещо да допълня -тези смущения бъди сигурен , че нарочно са правени , за да им позволят друга точка на излъчване понеже на места в Бургас радио Микс си губеше сигнала

По-горе казах, че решението НЕ е наше...

Смея да твърдя, че качеството на звука ни е едно от най-добрите в региона!
Относно програмата и водещите, всеки си има мнение. Твое право е да не ги харесваш. Тогава просто смени станцията и си пусни любимото радио ;)

п.с. rfan, официално те предупреждавам, че при следваща изцепка по адрес на радио MIXX, включително писания НЕподкрепени от доказателства и приказки, че излъчваме от нерегламентирана точка, отнет ни бил лиценза и т.н. ще сметнем това за уронване престижа на радиостанцията и ще предприемем ВСИЧКИ законови действия като заведем дело за клевета срещу теб!
kiko plus
500+
500+

Мнениеот kiko plus » 16 Юни 2014, 22:22

Здравейте не съм слушал радио микс,но ако радио фолк е ваше съм го слушал,в моя роден град на телефон с слушалки на 91.6 съм долавял някакъв сигнал на това радио,нз. сега да се лови,а и освен на телефона по др.начин не илиза,но от това което съм чувал народното радио е добро и няма да е лошо да му раширите обхвата защото в БГ нишата с ТВ за народна музика е развита добре и има вече доста канали с народна музика,но радио няма ,народно се пуска в малки количества по бнр,дарик,Веселина и вашето но го има само в Айтос,и не го закривайте за да пускате поредната CHR повтарящи песните на вс.2-ро радио,поздрави за фолк радио и това което се опитвате да съхраните .
alonso998
500+
500+

Мнениеот alonso998 » 16 Юни 2014, 23:38

Като бяхте на старата точка ви ловях на село на няколко километра от Варна перфектно,сега обаче се чувате едва едва ..
Аватар
RadioMIXX
Нов
Нов

Мнениеот RadioMIXX » 17 Юни 2014, 00:07

alonso998, нормално е... В Каменар бяхме на 78м надморска височина + 20-тина мерта жере. В момента сме на около 30м + жерето - по-ниско от 18 етажните блокове в Бургас... Но, според rfan, сме си платили за да ни изместят там. :Blink
rfan
100+
100+

Мнениеот rfan » 17 Юни 2014, 00:19

добре , аз казвам неща които са ми казани от достоверен източник , имам и уши и чувам компресията на mp3 , ако ги теглите от сайтове в mp3 формат и после ги правите в wav ,все едно нищо не сте направили :D
Никой не уронва престижа на вашето радио просто се изказва мнение , всеки има право на това !
Ако сте засегнати се извинявам и повече няма да пиша нищо в тази тема .
Понякога критиките са нужни , за да може да се усавършенства едно радио
Аватар
RadioMIXX
Нов
Нов

Мнениеот RadioMIXX » 17 Юни 2014, 00:33

Критиките винаги са ни нужни, когато са конкретни и по даден проблем! Но, помията, която тенденциозно изля по адрес на радиото, просто не ми се коментира! Имаме всички необходими документи, за да докажем правотата си. Твоите къде са? Коментираш техниката без да си я виждал? Нямам думи...
rfan
100+
100+

Мнениеот rfan » 17 Юни 2014, 00:40

RadioMIXX написа:Критиките винаги са ни нужни, когато са конкретни и по даден проблем! Но, помията, която тенденциозно изля по адрес на радиото, просто не ми се коментира! Имаме всички необходими документи, за да докажем правотата си. Твоите къде са? Коментираш техниката без да си я виждал? Нямам думи...

Ами вложете пари в по-добра техника или се абонирайте за директна доставка на синглите и така може би звука и ще бъде по-добър
и още нещо пуснете си Радио Мая , защото ако говорим за добро качество на звука ,определено ви превъзхождат , не съм наясно дали са с по-качествена техника , но явно Геро си е изпипал нещата относно звука на радиото
поне в моята кола като пусна радио Мая звука е кристален
Аватар
RadioMIXX
Нов
Нов

Мнениеот RadioMIXX » 17 Юни 2014, 00:47

rfan написа:Ами вложете пари в по-добра техника или се абонирайте за директна доставка на синглите и така може би звука и ще бъде по-добър

Продължаваш да коментираш неща, които не са ти в компетенцията!

Edit: Мая не можем да ги стигнем, за съжаление... МНОГО са напред! Най-вече с водещите :D

Назад към