Кои според вас са добрите радио новинари и защо?

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
radioncho
Нов
Нов

Кои според вас са добрите радио новинари и защо?

Мнениеот radioncho » 24 Окт 2008, 14:58

Здравейте,
с удоволствие ще дискутирам с вас, кои са добрите радио новинари в българския радиоефир. Според мен един от тях е Николай Петров от БНР, защото има плътен тембър и прави новините, които чете по интересни. А на вас кой е любимия радио новинар и защо го харесвате ???
ATi
Нов
Нов

Re: Кои според вас са добрите радио новинари и защо?

Мнениеот ATi » 24 Окт 2008, 17:01

За мен най-големият си остава "Гавуил Гавуиуов от уадио Експуес". Дори си имаше спортно предаване вечерно време. Ако някой има негови записи, ще се радвам да сподели :)
radioncho
Нов
Нов

Мнениеот radioncho » 24 Окт 2008, 17:11

Благодаря ти за мнението ATi !
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 24 Окт 2008, 17:14

Оооо и аз гуасувам за Гавуаиу Гавуаиуф. Жесток беше!!

За мен иначе има един новинар, за съжаление не е радио, но все пак - Григори Недялков!
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 24 Окт 2008, 17:54

Новинарите на Дарик радио се справят доста добре със задачата си сериозно и обективно да поднесат информация.
Аватар
dhamitak
500+
500+

Мнениеот dhamitak » 24 Окт 2008, 20:45

1) Дарик и Хоризонт
2)ЗиРокМелъдиЕнджой ;)
Аватар
joro78
100+
100+

Мнениеот joro78 » 24 Окт 2008, 21:22

1) Дарик
2) Радио Варна
3) Хоризонт

За Дарик мнението ми съвпада с това на >>> FM STEREO <<<
Радио Варна излъчва изчерпателна и обективна информация за градът, в който живея
Хоризонт поднасят новините прекалено официозно и често си позволяват да сричат в ефир :Excl
То тука е така!
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 25 Окт 2008, 00:25

ATi написа:За мен най-големият си остава "Гавуил Гавуиуов от уадио Експуес". Дори си имаше спортно предаване вечерно време. Ако някой има негови записи, ще се радвам да сподели :)

Малко се отклонявам от темата с този пост, но не мога и аз да отбележа, че Гаро Гавраилов наистина беше нещо уникално в българския ефир, от този човк просто лъхаше свежо настроение :)
АТi имам запис на последното му предаване по Експрес, ако искаш драсни едно ЛС да се разберем как да ти го пратя ;)
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 25 Окт 2008, 09:13

Ако ще е информационно радио си слушам или Радио Варна или Радио Фокус (за региона) или Дарик Радио (за страната), Иначе от музикалните радиа ми допадат Радио 1, NRJ и N-JOY
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 25 Окт 2008, 11:31

hot_fan написа:
ATi написа:За мен най-големият си остава "Гавуил Гавуиуов от уадио Експуес". Дори си имаше спортно предаване вечерно време. Ако някой има негови записи, ще се радвам да сподели :)

Малко се отклонявам от темата с този пост, но не мога и аз да отбележа, че Гаро Гавраилов наистина беше нещо уникално в българския ефир, от този човк просто лъхаше свежо настроение :)
АТi имам запис на последното му предаване по Експрес, ако искаш драсни едно ЛС да се разберем как да ти го пратя ;)

Ако Говорим за новинарите на Експрес всички бяха готини - Ана Кочева, сега frognews, Рад КАменски, Димитър Димитров, Румяна Василева - сега Хоризонт, Ники Лефеджиев - сега ТВ Европа, Петър Томов - сега БТВ, но някой знаели къде работи въпросният Гавраил Гавраилов - Гаро - уникален беше!
А от сегашните радиостанции с две ръце гласувам за Людмил Кържилов и Стефан Кунчев - ДАрик радио!!!
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 25 Окт 2008, 17:23

Симеон Атанасов, защото има приятен глас, защото чете изразително, защото много ме кефи, и защото с него сме родени на една и съща дата, ако естествено не броим годината :P
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 25 Окт 2008, 17:54

deni написа:Симеон Атанасов, защото има приятен глас, защото чете изразително, защото много ме кефи, и защото с него сме родени на една и съща дата, ако естествено не броим годината :P

Симеон Атанасов ме кефеше, когато водеше Джубокс едно време. Иначе, не мисля, че чете различно. Акцентът му е прекалено носов за новинар. Това не е особено професионално.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 26 Окт 2008, 04:26

Kaкво се има предвид за думата "новинар"-спикер,журналист,подготвящ информацията,водещ или някаква комбинация.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 26 Окт 2008, 20:37

bubic написа:Kaкво се има предвид за думата "новинар"-спикер,журналист,подготвящ информацията,водещ или някаква комбинация.

ха, добър въпрос :-\
Изображение

Изображение
radioncho
Нов
Нов

Мнениеот radioncho » 27 Окт 2008, 12:27

[quote="bubic"]Kaкво се има предвид за думата "новинар"-спикер,журналист,подготвящ информацията,водещ или някаква комбинация?

По принцип радио новинарите избират, селектират, редактират и възпроизвеждат в ефир новините. По-кратко казано, те правят всичко онова, което им трябва на новините, за да стигнат до ухото на слушателите !!! ;)
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 27 Окт 2008, 14:02

radioncho написа:
bubic написа:Kaкво се има предвид за думата "новинар"-спикер,журналист,подготвящ информацията,водещ или някаква комбинация?

По принцип радио новинарите избират, селектират, редактират и възпроизвеждат в ефир новините. По-кратко казано, те правят всичко онова, което им трябва на новините, за да стигнат до ухото на слушателите !!! ;)

Ти за разделение на труда не си ли чувал ;)
Изображение

Изображение
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 27 Окт 2008, 15:04

Да,точно това имах предвид,защото дейностите,които посочи Радиончо са множко за един човек,може би е възможно в България да има и такива хора,но дейността им в такъв случай,ще е много натоварена и ще има риск от субективизъм,от който истинските професионали се боят. Субективизъм е допустим в коментари и анализи,но в подбора на информацията не бива да се проявява,поне така мисля аз...
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 27 Окт 2008, 16:09

Значи, като всичко в България, тази работа също е схваната грешно от 90% от хората. Едни четат новини по музикално радио, а се изживяват сякаш "сбъдват" нещата, други работят в новинарски станции, а новините и поведението им е кухо, като на новинар от музикална станция.

Хората, които се занимават с новини е коректно да се листнат както следва:

News presenter - това е човек, който ЧЕТЕ/ПРЕДСТАВЯ новините, той не ги подготвя. Такива е редно да има в по-големите станции - хора със съответните гласови данни, така че да им "повярваш", а не фъфлеща какичка, както ги наричат в България - репортерки (а те са много далеч от репортерството) да влиза по съвместителство да изчете емисията.

Newsmaker - е за това говедо говорим в музикалните станции - този преглежда трафика, за който станцията има абонамент, следи събитията, спрямо зададената програмна политика, прави емисиите, влиза и ги изчита.

След това вече са журналистите - такива има в нюзруумовете на новинарските станции или в информационните агенции. На книга тяхната работа е да създават новините. Както в България му викат, всеки си има "ресор" и виси като конска муха да събира от съответното място или сфера, за което отговаря съответните новини и да се вре.

Редно е да споменем и репортерите - тези, които са по зададени горещи точки. Тази категория в нюз-мейкинга също много се бърка. Не е задължително да си журналист, за да си добър репортър и обратното. Това е много много важна брънка в нюзмейкинга, за която се иска специален талант.

Това е положението накратко...

По конкретната тема - според мен се има предвид Newsmaker...
radioncho
Нов
Нов

Мнениеот radioncho » 27 Окт 2008, 17:09

Моля Ви, нека да се придържаме към въпроса на темата, а не какво представлява новинарят!!!
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 27 Окт 2008, 17:53

Внесох малко теория, защото потребител попита какво имате предвид, а очевидно вие не знаете какво означава новинар, след като прочетох дефиницията ви, а и самият въпрос не е поставен коректно, предвид спецификата на радио-новинарството.

А аз ви моля без много удивителни в края на изречението да се пише. Многото удивителни означават леко повишаване на тон, а това не е много приятно. И от една разбираме.. разбрани хора сме тук.

Назад към