Николай Стоянов - новият програмен директор на Fresh!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Zen
1000+
1000+

Re: Николай Стоянов - новият програмен директор на Fresh!

Мнениеот Zen » 07 Ное 2008, 11:30

Timo_Maas написа:
Timo_Maas написа:да вкара отговорните за нея пикльовци в правия път

Не пиша вулгарно, просто описвам действителността.

Имаме новина. Според Емо, водещите на Fresh! имат проблеми с бъбреците, което води до спонтанните им напикавания, което води до неприятна миризма в студиото и според него като експерт по бъбречните заболявания е необходимо новият програмен директор да се вземат мерки и предпишат лекарства за да спрат опикаванията на студиото.
Timo_Maas
100+
100+

Мнениеот Timo_Maas » 07 Ное 2008, 13:38

Не дразматизирай излишно нещата. Просто не визирам имена, защото нямам 100% доказателства кой досаждаше на Христин с желание да управлява радиото по някакъв начин - било то като избира музиката, или пък кога и какво да води и кое предаване да го има и кое да го няма. Но във всеки случай тези, които са досаждали на Христин могат да бъдат оприличени с понятието пикльовци, т.к. са се държали като 2 годишни деца, за които е нормално дори и да се напикават.

Все пак по-умно е да се насочим към предложението ми да има нормална класация водена от Николай Стоянов, базирана на броя излъчвания на песните през седмицата с името Големите 50.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 07 Ное 2008, 13:46

А ти откъде знаеш, че някой е ходил да мрънка на Христин? Не мислиш ли, че това също е гледната точка на някой?

Тимо, опитах се да ти кажа, че тия работи дето ги приказваш са глупости. Нямаш грам представа как се случват нещата.
trmkr
100+
100+

Мнениеот trmkr » 07 Ное 2008, 16:39

Timo_Maas написа:Все пак по-умно е да се насочим към предложението ми да има нормална класация водена от Николай Стоянов, базирана на броя излъчвания на песните през седмицата с името Големите 50.

Класация и аз се надявам да има, но едва ли ще се казва Големите 50, тъй като официалния чарт на Сити все още се излъчва под това име.
Timo_Maas
100+
100+

Мнениеот Timo_Maas » 07 Ное 2008, 17:26

radiator написа:А ти откъде знаеш, че някой е ходил да мрънка на Христин? Не мислиш ли, че това също е гледната точка на някой?

Тимо, опитах се да ти кажа, че тия работи дето ги приказваш са глупости. Нямаш грам представа как се случват нещата.

Уважавам мнението ти, но след като така и не получихме никакъв отговор е нормално всеки да говори с догадки. А ако аз говоря глупости, то със сигурност не съм единственият.
Иначе си прав, че това е гледната точка, но не на накой, а на някоИ. Все пак го чух от трима различни източника, някои от които продължават да работят във Фреш, а други напуснаха.

Между другото знаете ли кое е общото между всички, които са се изказали в тази тема - ами че никой не слуша радио Фреш...

П.С. А със сигурност не съм аз този, който изкриви и тази тема.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 07 Ное 2008, 17:54

A ти мислиш ли, че по времето преди 2-та месеца, които ти визираш слушаемостта е била по-различна?

Значи за да имаш представа за дадена станция не е нужно да я слушаш постоянно или фанатично да следиш програмата й. Един професионалист се нуждае от 20 минути седмично, за да схване картинката.

По-големият проблем е, че май никой не слуша Фреш.. не само хората от форума... което рефлектира върху продажбите. Слушам сплитовете им - празноооо...
От друга страна, слушаемостта при радиостанциите не спада като лошо изпечен кекс, там трябва време. Т.е. това, че никой не слуша ФРЕШ, т.е. това че Фреш има проблеми с аудиторния дял, което е факт, е плод само и единствено на работата на програмното му ръководство през последнвите поне 12 месеца.
Аудиторията в малка или голяма степен е инертна, не можеш за 2 месеца да станеш кооой знае колко модерен, както и не можеш да се сгромолясаш, освен ако от поп музика не минеш на дет метъл или пък предавателите ти спрат за няколко дни.
Timo_Maas
100+
100+

Мнениеот Timo_Maas » 01 Дек 2008, 17:40

Забелязвате ли някаква промяна в радио Фреш? Забелязвате ли, че всички помии от ранга на Ian Carey, Capcha, Armin Van Buuren с In&out of love, Tom Novy feat. Abigail Bailey, Roy Gates, James Doman и още много други с подобно помиярско звучене ги няма? Ама като ви говорех, че с такъв стил музика Фреш главоломно затъва се нахвърляха по 15 човека на ден върху мен, за да ме убеждават колко погрешна представа за музика съм имал.
та сега искам да попитам всички тези хора дали не се оказах прав??? Дали е случаен фактът, че откакто Николай Стоянов почна да подбира музиката по Фреш всички помии изчезнаха в рамките на един ден?

Отговорът е повече от ясен - прав съм бил, ама едва ли някой ще ми го признае.

Прав бях затова, че редачът на плейлистата от септември до средата на номеври вкара в ротация 50 песни, от които 90% бяха пълни боклуци и вече не могат да се слушат от ефира на Фреш. Е не случайно анонимният редач го и изритаха от поста му да реди плейслистата...

Сега остава Николай Стоянов да подхване с твърда ръка и някои предавания и техните водещи, които определено търпят крах в последните няколко месеца(не визирам Абсолютно Фреш, Рефреш и Блондинките - те са си много добре).
Jorro
Нов
Нов

Мнениеот Jorro » 01 Дек 2008, 18:03

"Забелязвате ли някаква промяна в радио Фреш? Забелязвате ли, че всички помии от ранга на Ian Carey, Capcha, Armin Van Buuren с In&out of love, Tom Novy feat. Abigail Bailey, Roy Gates, James Doman и още много други с подобно помиярско звучене ги няма?"

Добър ден,професоре!

Не знам доколко си наясно с музиката на Armin и Tom Novy,но да наречеш синглите им помии.....извинявай много.Ако не знаеш същите тези "помии" звучат на фестивали като Sensation,Nature One,Love Parade пред хиляди фенове.И на същите тези "помии" се радват мноооггооо хора.А между другото......Armin според читателите на DJ Mag в цял свят са го избрали за ди-джей No1! Защо? Ами защото хилядите фенове на денс музиката харесват "помиите" му.Така че,не се изказвай неподготвен.
Timo_Maas
100+
100+

Мнениеот Timo_Maas » 01 Дек 2008, 18:08

Не говоря за Армин като творец, а за конкретната му песен In and out of love!

Аз ви питам - защо тази песен вече не звучи по Фреш?
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 01 Дек 2008, 19:22

Няма ли кой да заключи всички теми свързани е радио Фреш, че вече направо нямам думи за отностно изказванията на някои хора! :o
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 01 Дек 2008, 19:34

Добре де, това, че песента не отговаря на музикалния ти стил, не значи, че не трябва да звучи по Fresh! Тук говорим за радиобизнес - една песен е хит, значи я пускаш в CHR, правиш проучване дали върви и т. н. Няма неща от типа: "Ама, на мен това ми харесва, онова не ми харесва!" И на мен не ми харесват много неща.
Timo_Maas
100+
100+

Мнениеот Timo_Maas » 02 Дек 2008, 12:42

Мисълта ми беше, че Николай Стоянов светкавично започна да се справя перфектно с музикалната помия, която се лееше от ефира на Фреш в последните 2 месеца и половина. всички бездарни песни, които бяха натресени от човек, който си няма и понятие от това кое става за слушане и кое не, бяха отстранени, а на тяхно място зазвучаха истински хитове!
Т.е Николай Стоянов е не само програмен директор, но и музикален редактор - нещо, което аз сметнах, че трябва да стане още като разбрах, че е назначен на поста Програмен директор.

И мнението ми е абсолютно по темата! А а ко искате вече може и да я заключвате.
ATi
Нов
Нов

Мнениеот ATi » 02 Дек 2008, 15:23

По-скоро помиите от рода на Cascade, някакви безумни и никому неизвестни немски трансчета и поп-чета, в комбинация с тотално некадърни водещи сутрин, изключително отегчената Снежина на обяд и "хуморът" на Боби вечер закопаха Фреш. Да не говорим за "феноменалното" предаване на Раши и глупостите на Викторчо :)
Самата комбинация на музиката беше много зле (през последния месец не съм слушал, а и докато не сменят тези водещи сутрин и вечер няма да слушам) - няме откроена линия или тенденция към някакво течение (било то топ 40, денс, поп и т.н.).

Другото турбобезумие е фактът, че вечер се рекламират награди от някакъв секс-магазин, а предимно се обаждат дечица на по 13-14 години. Това нормално ли е? Може направо да обявите нова награда - латексов костюм за ученички >:D
Изобщо цялостната концепция на това радио ми е някаква мъгла - кой ги мисли, как ги мисли... Само с променена музика няма да се оправи :)

Относно парчето на Армин - сингълът е феноменален и е много кадърно направен. Малко вокалът на моменти дразни, но това парче ако не е хит, то кое друго е?! Жалко за радиото, ако не се пуска. Плюс това DJ номер 1 в света! Да се задържиш пред Тиесто и куп други величия не става току-така ;)
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 02 Дек 2008, 15:34

Timo_Maas, ATi обясни много по-добре това, което си искал да кажеш. Можеш ли да ми дефинираш какво значи едно нещо да "става за слушане", защото това не го разбирам? Това дали на теб нещо ти харесва или не, не определя дали то става за слушане. Иначе, не мога да кажа дали се справят кадърно или не, защото не слушам Fresh!, а съответно съветвам и теб да врътнеш копчето, има и други радиостанции. Пък и, честно казано, все ми е тая дали се справят кадърно или не, и да се справят кадърно, CHR, Top 40, тия формати за мен по дифлот са си съвременна mainstream боза, така че... Разбира се, не налагам мнението си на никого.
Timo_Maas
100+
100+

Мнениеот Timo_Maas » 02 Дек 2008, 16:37

С част от нещата, които АTi е написал съм напълно съгласен - смешно е в рекуест предаване да вървят реклами на секс магазини, останалото е ясно. Само не разбрах за кои безумни и никому неизвестни немски трансчета и поп-четастава дума - моля те бъди по-конкретен - и по-лесно казано - по Времето на Виктор или след това.

Оценявам творчеството на Армин - но си падам по по-твърдия му транс стил, а не по лигавото In and out of love.

Какво имам предвид под "една песен става за слушане". Ами това е доста субективно понятие, но определено песните на Ian Carey, Capcha и другите подобни не са харесвани от масовите слушатели, след като бяха разкарани за една седмица от новия музикален редактор и прогр. директор Николай Стоянов.

Що се касае до изборът ми на радио - вече 2 месеца и половина слушам друго радио, а не Фреш. То беше пълен мазохизъм да слушам оная измислена плейлиста с псевдохитовете на горе посочените изпълнители и ди джеи.
Миналата седмица все пак няколко дни слушах Фреш и останах сравнително доволен - звучи хиляди пъти по-добре от септември и октомври. Обаче Power music яко ме разочарова - отново за 4 часа има средно по 15-17 поздрава, от които не повече от 3 по телефона, като се искат песни от активната плейлиста в 80% от случаите.

И последно - аз давам примери с факти - казах ви, че Фреш ще затъне яко с музиката, която пускаше септември и октомври и с мистериозния редач на плейлистата оттогава - след като Николай Стоянов разкара тези песни, значи съм бил прав! Или сега ще кажете, че съм и негова подлога? Или ще кажете, че и той не разбира от музика? А?
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 02 Дек 2008, 18:32

Аз и ти, Timo_Maas, сме обикновени субективни слушатели с обикновени субективни интереси. Това, че една песен не ти звучи добре, не значи, че хората не я харесват и че тя не е хит. Кое е хит определят музикалните продуценти и музикалните компании, всичко е бизнес. Все едно да кажеш, мразя Rihanna, не трябва да я излъчват. Би било пълна глупост. Откъде можеш да знаеш какво харесват хората и какво - не? Гледайки приятелите си ли? Ми, те обикновено имат същия музикален вкус като теб.
ATi
Нов
Нов

Мнениеот ATi » 02 Дек 2008, 20:22

Timo_Maas написа:С част от нещата, които АTi е написал съм напълно съгласен - смешно е в рекуест предаване да вървят реклами на секс магазини, останалото е ясно. Само не разбрах за кои безумни и никому неизвестни немски трансчета и поп-четастава дума - моля те бъди по-конкретен - и по-лесно казано - по Времето на Виктор или след това.

Ако искаш заглавия - трудно ще успея да ти кажа, но в главата ми са се набили безумни немски трансчета от времето на Виктор (за последните месеци не говорим, но на всички ни е пределно ясно, че не симпатизираш на Смехо).
Отварям сега класацията за половината година.
3. ATB - JUSTIFY - това дори не съм сигурен, че в Германия е пробило :) Сори, но този албум на ATB, въпреки че по мое мнение е невероятен, като че ли не бе направен, за да "разбие класациите" и почти никъде не се ротираше масово.
CASCADA WHAT HURTS THE MOST... бесен транс с ретро-звученето на 2002-ра...
BASSHUNTER NOW YOU`RE GONE - релийз и хит от 2006-та, музика 1:1 с Каскада.
Няма смисъл да продължавам...

Timo_Maas написа:Какво имам предвид под "една песен става за слушане". Ами това е доста субективно понятие, но определено песните на Ian Carey, Capcha и другите подобни не са харесвани от масовите слушатели, след като бяха разкарани за една седмица от новия музикален редактор и прогр. директор Николай Стоянов.

Ти откъде знаеш какво предпочита масовият слушател :)? Специално Ian Carey е правил далеч по-успешни сингли, но това парче е чудесно за еърплей... Това, че ти на харесваш хаус, си е твое виждане и проблем отчасти.

Timo_Maas написа:И последно - аз давам примери с факти - казах ви, че Фреш ще затъне яко с музиката, която пускаше септември и октомври и с мистериозния редач на плейлистата оттогава - след като Николай Стоянов разкара тези песни, значи съм бил прав! Или сега ще кажете, че съм и негова подлога? Или ще кажете, че и той не разбира от музика? А?

Фреш отдавна си затъваше. Отначало тъпчеше на едно място, след това дойдоха разни безумни водещи, никой нищо не се опитва да прави по програмата (с изключение на Блондинките и тая гнусотия на Раши), музиката беше странно комбинирана... Резултатите са налице, а и имай предвид, че този процес не се е случил за месец или два, а по-скоро за последните 1-2 години. Фреш още са си затънали и в моите очи и уши ще си остане така, докато не предложи нещо ново и свежо, което да отговаря на името.
И на провокацията ти дали си подлога на Стоянов, с риск да те обидя, ще кажа, че те възприемам като един тесногръд хейтър (не искам да се засягаш, казвам ти как нещата ми изглеждат отстрани).
Стоянов не знам как работи, но мога спокойно да кажа, че от Сити по-голяма тояга трудно ще се намери :)
Timo_Maas
100+
100+

Мнениеот Timo_Maas » 04 Дек 2008, 16:04

UGLY_BOY, не се хваля, но някакси имам усет кои песни не стават за слушане по радио, претендиращо да има голяма аудитория. Точно НЕставащи за слушане са изброените от мен доста пъти песни.

АТi, рискуваш феновете на транса да те разкъсат :P. Ако разберат, че наричаш песните на Cascada и Basshunter транс - това май си е чист денс. А точно те са си яки хитчета в цяла Европа, а Каскада дори и в САЩ.
Виж, що се касае до Justify съм напълно съгласен с теб. На Виктор многократно съм му писал, а и по форумите съм го писал, че с това зверско налагане на АТВ, който след Ecstasy не е издал една песен, която да е поне малко хит, плейлистата става смешна. А по Фреш се въртяха доста яко всички песни на АТВ през последните 3 год. Но все пак Виктор пускаше много малко такива(световно безизвестни), а след 1 септември и.д. музикален редактор изля 2 камиона смешни песни, които направо ми разкатаха фамилията, а и май не само на мен, след като след идването на Н.Стоянов вече ги няма(това казах ли ви го)? :P

А водещите на рекуст предаванията във Фреш си имат огромна свобода и си пускат това, което на тях им харесва. С това се обяснява и въртенето на едни и същи песни от месеци насам в рекуеста на Фреш, заради което вече писах, че е и западнал. Когато водещ беше Орлин предаването беше супер разнообразно с много поздрави и различни музикални желания. А какво е сега - вече ви писах. Но нали сега е важно да се пускат Ecstasy, Tiesto с Break My Fall и още няколко, въпреки че в компютърът на Фреш има няколко хиляди песни.
Е затова разчитам на Николай Стоянов - просто трябва разнообразие. Доказа се, че водещите не могат да правят плейлисти. Дано Стоянов успее да се намеси навсякъде - пиша го за доброто на тези, които все още или отново слушат Фреш. Аз лично не съм сред тях. А какво е добро рекуест предаване - ами това може да се чуе отстрани сумирайки броя на обаждащите или пишещите за песен и поздрав.

И що се касае до поста на radiator по-долу - повярвай ми - имам си много, ама много работа и НЕ лижа подметките на никого. Ако бях нагаждач щях още септември да напиша, че промените са перфектни, музиката е страхотна във Фреш, а в същото време да не го слушам и по 10 мин. на ден. Аз не съм лицемер - аз пиша това, което мисля. Никой не ми плаща, напротив, получих доста неприятни влизания в личните си пощи и ЛС-тата от хора, които 99% са свързани с Фреш. Правете си изводите що за хора са - влязоха ми в личната поща да ми четат писмата с Виктор Костов. Колко ниско са паднали. И после ми хвалете тия хора, че са изключително полезни, почтени и т.н.
И radiator, я се замисли колко хора от работещите в радио Фреш "лижеха подметките" на Виктор Костов, а след 1 септември му се обявиха за най-големите врагове - ето това е лицемерието и българската благодарност. Мога да ти посоча трима - все от мъжката част.
Последна промяна 2 на Timo_Maas, променена общо 4 пъти
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 04 Дек 2008, 16:18

Аз имам един въпрос:
По различни теми във форума се коментират класациите на радио станциите, реденето на плейлистите, един казва, че едно му харесва, друг друго, но съм чувал, че на "Запад" класациите се правят по продажбите на съответните сингли или албуми, като разбира се е възможно предварително продукциите да се пускат по радио станциите и така продуцентите на изпълнителите да формират предпочитанията на слушателите.
А у нас как става това?
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 04 Дек 2008, 16:30

У нас става посредством някой луд "специалист", тип Викича Костов или Ники Стоянов, а защо не някои други колеги, всеки от тях, за себе си, е голямото дубрутру, инвенторът на топлата вода, "създателят" на една или друга медийна "империя" или пък "бащата" на някоя друга медийна група.
За създаването на една подобна безумна класация спомагат и група хора без работа - от типа на нашия колега във форума Тимо Маас, и още 20-30 човека, които лижейки подметките на дадения корифей, обяснявайки му колко е велик, дават своето "мнение" за една или друга песен.

Еърплей класации в България я има 2, я няма... за съжаление.

Аз и друг път съм споменавал, има няколко начина, или по-точно няколко типа класации - индъстри (продажби), еърплей (брой излъчвания) и такива с вот на слушатели. В България "форматът" е съвсем друг, както казват англичаните "едно към гьотере" :ro:

Назад към