Николай Стоянов - новият програмен директор на Fresh!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
R R П
1000+
1000+

Re: Николай Стоянов - новият програмен директор на Fresh!

Мнениеот R R П » 05 Дек 2008, 11:05

Това е лошото, че няма система за работа, която да има връзка със слушателите, а се работи на самодейност. Поне класациите да се правеха на база слушателски мнения.
Timo_Maas
100+
100+

Мнениеот Timo_Maas » 05 Дек 2008, 15:57

R R П написа:Това е лошото, че няма система за работа, която да има връзка със слушателите, а се работи на самодейност. Поне класациите да се правеха на база слушателски мнения.

Идеята е много добра, но някак си се оказва, че 99% от слушателите, на което и да е радио не участват в това мнение. Т.е. не може един форум на радио, в който пишат ако ще и 50 човека, да определеят музиката на няколко десетки хиляди.

Примерно за Фреш - ВИП Фреш даваше някаква добра представа, но не и пълна.
А слушателският топ 6 не дава изобщо реална представа - едно е, че никъде явно не се виждат резултатите, друго е, че като участва по 20 човека, то каква реална представа можеш да получиш.
Zen
1000+
1000+

Мнениеот Zen » 05 Дек 2008, 21:36

Timo_Maas написа:...
Отговорът е повече от ясен - прав съм бил, ама едва ли някой ще ми го признае.
...

Опитвах се дълго време да анализирам какви точно проблеми от психологично естество имаш, но това ти мнение ме накара да разбера, че имаш силно изразен комплекс за малкоценност. Очакваш задължително всеки да приема за вярно твоето мнение, което е практически нереалистично имайки предвид, че аргументацията ти куца, но за сметка на това наблягаш на емоционалността, която допълнително те закопава...
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 05 Дек 2008, 22:14

Ники Стоянов пуска в ротация хитове от миналата година.За какво говорим :-\ Преди него и след В.Костов плейлистът на радиото започна доста бързо да се подобрява.Не знам кой го редеше тогава,но нещата,които вървяха,бяха наистина приятни за слушане и не втръсваха толкова бързо.
Второ,ясно е,че някои песни се въртят,заради известността на изпълнителите им,а не толкова поради тяхната собствена известност.В този случай не виждам защо да не се излъчват песни от сорта на ATB - Justify.А и след като се харесва на масовия слушател,какво значение има дали е хит или не.Нека да не се връщаме назад към онова Аsle - Lucky you.Случаят там е доста по-зле от този с ATB.Това е песен,която никой не е чувал в Европа,а тук се пускаше навсякъде и продължава да се пуска....
Timo_Maas
100+
100+

Мнениеот Timo_Maas » 10 Дек 2008, 13:18

krassyo написа:
Timo_Maas написа:...
Отговорът е повече от ясен - прав съм бил, ама едва ли някой ще ми го признае.
...

Опитвах се дълго време да анализирам какви точно проблеми от психологично естество имаш, но това ти мнение ме накара да разбера, че имаш силно изразен комплекс за малкоценност. Очакваш задължително всеки да приема за вярно твоето мнение, което е практически нереалистично имайки предвид, че аргументацията ти куца, но за сметка на това наблягаш на емоционалността, която допълнително те закопава...

Ами каква по-ясна арументация от това, че песните, които повтарях 150 пъти, че пречат на ротацията и гонят слушателите бяха разкарани от Николай Стоянов ВЕДНАГА!
Ти, бъди спокоен, психологията не ти е силната страна.

Иначе забелязвам подобряване на цялостния облик на Фреш. Е има какво да се желае още главно със западащите предавания, ама Николай ще се оправя постепенно. А защо не например Симеон Атанасов отново да заводи Джубокса в часовия пояс между 12 и 16, но само ако има желанието, което имаше през 2004 г.

П.С. Най-черният период за Фреш беше този от началото на септември 2008 г. до средата на ноември. Жалко, че няма точни проучвания, за да установят, че именно тогава загубата на аудитория е била огромна.
ATi
Нов
Нов

Мнениеот ATi » 11 Дек 2008, 14:31

Момчееее, много силни наркотици взимаш :) :Cylon

Замислял ли си се, че със сигурност Стоянов чете какво пишеш тук и там? Естествено, че ще иска да привлече отново радиопациентчетата като теб. Сигурно и във форума ще те направят модератор :)

Някак си не се ли чувстваш неловко? Всички тук учтиво ти обясняват как представите за живота и музиката са ти изкривени, но ти продължаваш да си дрънкаш едно и също. Много грозно е, а и е знак за проблеми при взаимоотношенията ти с останалите. Огромната разлика между другите места, където пишеш, и тук е, че в Предавател аудиторията е изградена от хора, предимно над 18 години, които вече са се изградили като личности, имат собствено мнение и УВАЖАВАТ чуждото, като на базата на това се получават някои много интересни и смислени дискусии, в които ти НЕ участваш, поради неспособността да подходиш към тематиката с изброените по-горе качества.

Стоянов е добре познат на всички тук, знаем Сити що за стока беше, вижда се и Фреш на какво дередже е. Не смятам, че музиката е основният проблем там. Ключовата думичка е ПРОМЯНА - просто сегашният "Фреш" е с отдавна изтекъл срок на годност. Дори да му сипеш захар, вкусът си остава гаден... :)
Timo_Maas
100+
100+

Мнениеот Timo_Maas » 11 Дек 2008, 15:44

Ще прескоча личните нападки, които изобщо не отговарят на истината(не страдам от никакви комплекси, напротив гордея се с това, което съм постигнал в живота за моите 28 г. и го пожелавам на всеки).

Въпросът ми е какви конкретни промени предлагаш да се направят във Фреш, било то в музиката, или в предаванията.

Примерно аз предлагам да се махне този "слушателски" топ 6. Имам и други предложения, но давайте вие. След като смятате, че Николай чете и желаете да помогнете на Фреш - давайте.
Дайте да водим сериозна дискусия, а не лични нападки(от които не се впчеталявам де).
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 11 Дек 2008, 16:15

Нали разбираш, че от Николай Стоянов нищо не зависи :Drunk
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 11 Дек 2008, 18:31

Timo_Maas написа:Ще прескоча личните нападки, които изобщо не отговарят на истината(не страдам от никакви комплекси, напротив гордея се с това, което съм постигнал в живота за моите 28 г. и го пожелавам на всеки).

Въпросът ми е какви конкретни промени предлагаш да се направят във Фреш, било то в музиката, или в предаванията.

Примерно аз предлагам да се махне този "слушателски" топ 6. Имам и други предложения, но давайте вие. След като смятате, че Николай чете и желаете да помогнете на Фреш - давайте.
Дайте да водим сериозна дискусия, а не лични нападки(от които не се впчеталявам де).

Фреш нали има форум, защо тази дискусия не се води там?
Zen
1000+
1000+

Мнениеот Zen » 17 Дек 2008, 03:43

-> Тъкмо ще се почисти радиото от pseudo-фенове като теб и звездобройци като Емо_Maas. 8)
Timo_Maas
100+
100+

Мнениеот Timo_Maas » 17 Дек 2008, 11:25

hot_fan написа:
Timo_Maas написа:Фреш нали има форум, защо тази дискусия не се води там?

Ами не няма форум. Има някаква пародия, в която се трият не само потребители, не само мнения, но и цели теми и раздели! Преди месец и половина имаше 21 000 поста - вижте сега колко има.
Къде са темите с мониторингите, къде са класациите?

То по-добре да затрият целия форум, както направи предишния админ, поне да се знае, че няма нищо.

Абе какво и да си говорим и пишем, след напускането на Виктор Костов радиото се превърна в разграден двор, в който всеки иска да управлява, въпреки че не вижда по-далеч от носа си.
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 17 Дек 2008, 11:54

Timo_Maas написа:
Ами не няма форум. Има някаква пародия, в която се трият не само потребители, не само мнения, но и цели теми и раздели! Преди месец и половина имаше 21 000 поста - вижте сега колко има.
Къде са темите с мониторингите, къде са класациите?

То по-добре да затрият целия форум, както направи предишния админ, поне да се знае, че няма нищо.

Абе какво и да си говорим и пишем, след напускането на Виктор Костов радиото се превърна в разграден двор, в който всеки иска да управлява, въпреки че не вижда по-далеч от носа си.

Колкото и да пишеш и да се възмущаваш, нищо няма да се промени. Аз Фреш не слушам, за да се изказвам по въпроса кой от двамата, Стоянов или Костов, се е справял по-добре на заеманата от него длъжност.
Но пак ти казвам, че по никакъв начин не можеш да промениш ситуацията, за това предлагам да спрем с безмислените коментари по тази тема. Тя се изчерпа отдавна, не мислиш ли?
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 17 Дек 2008, 13:10

Мисля да си помисля да заключа тази тема. :Hmmm

Помислете и вие какво да се пише в нея.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 17 Дек 2008, 16:12

radiator написа:Мисля да си помисля да заключа тази тема. :Hmmm

Помислете и вие какво да се пише в нея.

Правилно мислиш,колега Радиатор.За Ники Стоянов или лошо,или нищо.Така че,по-добре да изчезне тая тема от тук.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 17 Дек 2008, 22:16

@FM STEREO,
Мисля, че колегата иска да намекне нещо с това изречение:
radiator написа:Нали разбираш, че от Николай Стоянов нищо не зависи :Drunk
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 17 Дек 2008, 23:43

Обясни ми намека,че точно сега не мога да го видя. :D
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 18 Дек 2008, 00:31

>>> FM STEREO <<< написа:Обясни ми намека,че точно сега не мога да го видя. :D

Явно нещата наистина не зависят от него. Добре е да вярваме на човек от радиосредите, като Радиатора.
Zen
1000+
1000+

Мнениеот Zen » 18 Дек 2008, 09:35

Интересен поглед върху нещата. От тук следва логичният върпос защо се храни още едно гърло на прог.директорска заплата ако от него нищо не зависи. Нещо като имидж на радиото ли трябва да създава колкото Gotse на Република България или има друга причина да заема тая длъжност без да зависи нищо от него.

Аз тъй като не съм вътрешен в радиобизнеса - от позицията на слушател се интересувам как се получават такива моменти по време на световна криза и стагфлация да се назначават на отговорни длъжности лица, от които нищо не зависи :)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 18 Дек 2008, 10:27

Краси, така е във всички световни компании - нарича се "бушон". А по време на кризи бушоните са най-важни, защото трябва някой за гърми, че иначе ще излети висшият мениджмънт, както и лети... но това си е предпазна мярка.

Ако бушонът е здрав, може и години да изкара, но като стане лошо и инвеститорът започне да задава въпроси - щрак и мениджмънтът си решава проблема. Всичко е игрички на интереси - за кого едри, за кого дребни, всеки според мирогледа си. :Drunk

А специално в Радио Фреш ситуацията е съвсем оплетена, но нито ми е работа да говоря, нито смятам за нужно да го правя.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 18 Дек 2008, 16:56

UGLY_BOY написа:
>>> FM STEREO <<< написа:Обясни ми намека,че точно сега не мога да го видя. :D

Явно нещата наистина не зависят от него. Добре е да вярваме на човек от радиосредите, като Радиатора.

Ми,може би си прав.Но ако видиш човека,как си надига въшките,ще си помислиш обратното.Просто тук няма как да го видиш,понеже не влиза във форума,а ако е влязъл,то е било за малко,понеже на втория - третия пост не му издържат нервите от всенародната обич на слушателите на радио Фреш :D

Назад към