Фокус

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
radiofenka
Нов
Нов

Фокус

Мнениеот radiofenka » 09 Ное 2008, 15:31

Засилват програмата си. Харесват ли ви водещите?
Аватар
misho36
500+
500+

Re: Фокус

Мнениеот misho36 » 09 Ное 2008, 16:24

Не
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 09 Ное 2008, 17:00

radiofenka написа:Засилват програмата си. Харесват ли ви водещите?

Как точно я засилват и в кои от регионалните им програми.
Като цяло не е толкова зле програмата им ако се интересуваш от нещо свързано с града ти може да са ти полезни, а не само с информация за дадено място ами и попринцип.
Amigo
Нов
Нов

Мнениеот Amigo » 09 Ное 2008, 17:02

Започват да се получават нещата в това радио според мен. Музиката е променена изцяло. Новините им са доста добри. Крайно време беше да се направи някяква алтернатива на Дарик измежду частните радио станции.
В началото на годината Фокус бяха много зле, но не може да се отрече че има огромен напредък от тогава до сега.
Имат централни емисии които наподобяват Хоризонтските новини. Покритието им е много по-добро и сигнала не пропада както преди. Звука е доста променен, но има какво още да се желае. Понякога доста си личи когато се излъчва от централното им студио в София. Сигнала е с различно ниво. Харесва ми че имат регионална програма за разлика от "МП3 свирките" с които ни промиват главите "радио спецовете".

Някой има ли идея кои е собственика на Фокус, да не би и то да е на Радосвет Радев и това да е поредния стратегически ход за улавяне на клиенти искащи новини и политически предавания?
MaskataNaZoro
100+
100+

Мнениеот MaskataNaZoro » 09 Ное 2008, 19:10

А бе за какво подобрение ми говорите. Да има бяха само техническите проблеми на Фокус , да им ги простиш , но то радиото , като цяло е мега зле. Първо къде са СЕМ - те имат спонсор на новините - Актавис , а това по закон е тотално забранено. Второ новинарите им са под всякаква критика - сричат , гласовете им са гадни и т.н. А музиката им е потрес . Редена е на принципа - тва ми харесва , ще го пусна. Не знам кой я избира , но за мен е пълен некадърник. Въобще , какво ми говорите за тая селска станция , пълна с неграмотни ентусиасти и лъхаща на провиция от средета на 90те години.
Аватар
a69
1000+
1000+

Мнениеот a69 » 09 Ное 2008, 20:10

MaskataNaZoro написа:А бе за какво подобрение ми говорите. Да има бяха само техническите проблеми на Фокус , да им ги простиш , но то радиото , като цяло е мега зле. Първо къде са СЕМ - те имат спонсор на новините - Актавис , а това по закон е тотално забранено. Второ новинарите им са под всякаква критика - сричат , гласовете им са гадни и т.н. А музиката им е потрес . Редена е на принципа - тва ми харесва , ще го пусна. Не знам кой я избира , но за мен е пълен некадърник. Въобще , какво ми говорите за тая селска станция , пълна с неграмотни ентусиасти и лъхаща на провиция от средета на 90те години.

Ти май в Дарик бачкаш май... :Icecream
MaskataNaZoro
100+
100+

Мнениеот MaskataNaZoro » 09 Ное 2008, 20:30

Ей това не мога да разбера тук. Критиката винаги се приема като заяждане от страна на конкуренцията. :o Кажи ми обаче , не съм ли прав за това , което написах относно Фокус? ;)
Аватар
a69
1000+
1000+

Мнениеот a69 » 09 Ное 2008, 20:41

MaskataNaZoro написа:Ей това не мога да разбера тук. Критиката винаги се приема като заяждане от страна на конкуренцията. :o Кажи ми обаче , не съм ли прав за това , което написах относно Фокус? ;)

Това не е критика, а мнение...което не споделям изцяло. Ти просто си настроен тенденциозно към Фокус и ВСИЧКО оплюваш. Просто не е така, но няма да споря с теб! :Icecream
Аватар
Durli
100+
100+

Мнениеот Durli » 09 Ное 2008, 22:21

MIRORUSE написа:
Amigo написа:Някой има ли идея кои е собственика на Фокус, да не би и то да е на Радосвет Радев и това да е поредния стратегически ход за улавяне на клиенти искащи новини и политически предавания?

http://www.events.bg/bg/holidays/Krasim ... Fokus_1035

В средите е известен и като "Поручикът"
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 09 Ное 2008, 22:28

А баш :-) или още по-точно "Поручик", без пълен член отзад :Drunk

За радиото и студиото в София - да си оправят заземяването, че брумът (или както казват някои "има бръм") не е добър приятел на едно добро радио!
sewer
100+
100+

Мнениеот sewer » 10 Ное 2008, 09:48

radiofenka написа:Засилват програмата си. Харесват ли ви водещите?

копират Дарик та се късат, само дето немогат да ги стигнат. :Clap
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 10 Ное 2008, 09:54

MIRORUSE написа:
Amigo написа:Някой има ли идея кои е собственика на Фокус, да не би и то да е на Радосвет Радев и това да е поредния стратегически ход за улавяне на клиенти искащи новини и политически предавания?

http://www.events.bg/bg/holidays/Krasim ... Fokus_1035

Само че има съвпадения - Красимир Узунов няма нищо общо с "Интерсервиз Узунови" ;)
    2. Фирма ИНТЕРСЕРВИЗ УЗУНОВИ
    3. Правна форма Акционерно дружество
    5. Седалище и адрес на управление БЪЛГАРИЯ област София (столица), община Столична гр. София район р-н Красно село ул. 20-ти АПРИЛ No 6
    10. Представители КРАСИМИР ТОДОРОВ УЗУНОВ
    12. Съвет на директорите КРАСИМИР ТОДОРОВ УЗУНОВ
    ПЪРВАН ЕВЛОГИЕВ ИЛИЕВ
    МЛАДЕН НЕЙКОВ ВЪЛЧЕВ

“ФОКУС НУНТИ” ООД, регистрирано по ф.д. 6285 от 2001г. на Софийски градски съд, със седалище и адрес на управление гр. София, ул. “Султан тепе” № 8, Ид № 130552817, представлявано от Красимир Асенов Узунов

::) ::) ::)
Аватар
Радио София
100+
100+

Мнениеот Радио София » 10 Ное 2008, 11:22

Да, нямат нищо общо. Варненският Узунов преди доста години взе /купи, реституира?/ сградата на Радио Варна в морската градина. Става дума за много красива стара къща, знаете я. Разбира се, той я направи още по-красива след ремонта. Друг е въпросът, че още тогава не беше пригодена за радио, ама все пак ставаше.... Имам някакви много приятни раннодемократични спомени от влизането за първи път в това радио: на първия етаж - напред - една монтажна, вляво - едното студиото, вдясно напред - другото ефирно студио, веднага вдясно - концертното студио. На втория етаж и тавана - администрация, заплати и счетоводство, в мазето - естествено - фонотеката. Имаше служебно кафе, което гледаше в тази грозотия ФеКа-то ;) Въобще в стаите на къщата се помещаваше Радио Варна, а сега там си жевее г-н Узунов.
Преди Девети не е ли било вилата на Царя?
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 15 Ное 2008, 21:11

Преди няколко дена си пуснах да чуя как са Фокус Варна и направо като чух някаква новинарка и ми се приплака :(
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 16 Ное 2008, 13:59

Amigo написа:Започват да се получават нещата в това радио според мен. Музиката е променена изцяло. Новините им са доста добри. Крайно време беше да се направи някяква алтернатива на Дарик измежду частните радио станции.
В началото на годината Фокус бяха много зле, но не може да се отрече че има огромен напредък от тогава до сега.
Имат централни емисии които наподобяват Хоризонтските новини. Покритието им е много по-добро и сигнала не пропада както преди. Звука е доста променен, но има какво още да се желае. Понякога доста си личи когато се излъчва от централното им студио в София. Сигнала е с различно ниво. Харесва ми че имат регионална програма за разлика от "МП3 свирките" с които ни промиват главите "радио спецовете".

Някой има ли идея кои е собственика на Фокус, да не би и то да е на Радосвет Радев и това да е поредния стратегически ход за улавяне на клиенти искащи новини и политически предавания?

Каква алтернатива на Дарик, стига глупости! Виж за музиката съм съгласен, но доста хора напускат Фокус и отиват в дарик и едва ли е, защото Дарик е по-лошо от Фокус...
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 16 Ное 2008, 14:24

Вчера Радио Фокус веднага реагираха на ситуацията и имаха извънредни новини за земетресението! Пък и хубава музика пускат ... Велико Търново най-ми допадна като водещи и музика .. като чух водещата във Фокус Сливен, която дори не можа да каже " Павлово " правилно :( Докато изброяваше кварталите на София..
Изображение
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 16 Ное 2008, 14:47

shoshko написа:Вчера Радио Фокус веднага реагираха на ситуацията и имаха извънредни новини за земетресението! Пък и хубава музика пускат ... Велико Търново най-ми допадна като водещи и музика .. като чух водещата във Фокус Сливен, която дори не можа да каже " Павлово " правилно :( Докато изброяваше кварталите на София..

Че защо й е на водещата на във Фокус Сливен да споменава квартали в София??Ти да не би да слушаш фокус Сливен?
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 16 Ное 2008, 15:14

shoshko написа:Вчера Радио Фокус веднага реагираха на ситуацията и имаха извънредни новини за земетресението! Пък и хубава музика пускат ... Велико Търново най-ми допадна като водещи и музика .. като чух водещата във Фокус Сливен, която дори не можа да каже " Павлово " правилно :( Докато изброяваше кварталите на София..

Извънредни новини имаше на всеки 20-30 секунди по Фокус Видин, единственото нещо, което ми направи впечатление е че всички Фокуси се сринаха до един към 22.50.
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 16 Ное 2008, 16:37

Какво искаш да кажеш с това " сринаха се " ?? Аз слушах Фокус до към 23:10 и всичко си беше наред ?
Изображение
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 16 Ное 2008, 16:59

shoshko написа:Какво искаш да кажеш с това " сринаха се " ?? Аз слушах Фокус до към 23:10 и всичко си беше наред ?

Имам предвид, че на моменти всички стриймове просто спираха. Като пример мога да дам Сливен и Видин, за другите не съм 100% си сигурен, защото информацията ми я дадоха приятели, не съм проверявал лично.

Назад към