Радио Класации коя е най добрата-Катра фм или радио фреш

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Re: Радио Класации коя е най добрата-Катра фм или радио фреш

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 27 Дек 2008, 20:13

И по двете радиа излъчват стара музика,далеч от CHR,така че не очкавайте нищо особено от класациите им.Аз имах възможност да слушам катра наскоро и повечето песни бяха от минали години.
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 02 Яну 2009, 14:11

Ще дам аз пример с една друга класация на Катра ФМ, не Топ 40, а Топ 100, което правят всяка година, което, както принципно е "прието" навсякъде по света, не следи коя е най-излъчваната песен през годината, а следи колко Гинчето от Коматево е натиснала бутона гласувай, следователно резултата е следния:
официален номер 1 за 2008-ма година на Катра ФМ е напълно неизвестна за мен песен: SUGABABES - Denial, така де, знам я, но малко ми е странен следния текст:

"На 27.12.2008 година от 10.00 до 20.00 часа ще преброим заедно хитовете на 2008 година. Гласувайте за най-слушаната песен тук, като изберете някой от хитовете по-долу или ни изпратете е-mail: [email protected]. Очакваме и вашите обаждания на телефон 032 634655. В деня на годишната класация Даниела (PartyZone) и Илиан (Top 40) ще подредят хитовете в ефир според вашия вот. Гласувайте и ще получите награди! KATRA FM Top 100 се излъчва на живо от студио 2 на KATRA FM - 100.4 MHz."

Какво значи най-слушана песен? Т.е. която аз си пускам на уинампа най-много или която най-много съм слушал по Катра ФМ? Ако е второто, защо тогава трябва да гласувам, нямат ли си селектор, който да им покаже какво са пускали през годината?

Пък да не говорим, че съм възмутен, че Катра ФМ излъчват Sonny J - Handfree (If You Hold My Hand) от един месец, при положение, че песента е от пролетта (евала, че поне някой я пусна де).

Не си вадете грешни изводи, аз слушам и харесвам Катра ФМ, просто никога не съм схващал идеята защо си нямат представителна извадка за всяка година, а се позовават на интернет гласуване :)
CHH4
Нов
Нов

Мнениеот CHH4 » 02 Яну 2009, 19:10

Че ако се копира от UK чартовете примерно, каква ще е тръпката? Мисля, че е по-правилно да се даде на слушателите възможността да гласуват за любим трак, то иначе класацията ще е от ясна по-ясна ;)
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 02 Яну 2009, 19:52

Тогава защо се води класация за най-излъчваната песен, а не за най-желаната?
zenith
Нов
Нов

Мнениеот zenith » 03 Яну 2009, 12:13

А бе най-добре е да се предложат песни в сайта, слушателите да гласуват и в края на седмицата да се направи една съпоставка между гласовете и airplay-a и това да е самата класация. :) Ако разликата е голяма, значи нещата не вървят на добре... ;)
Аватар
rt105
Нов
Нов

Мнениеот rt105 » 03 Яну 2009, 12:50

zenith написа:А бе най-добре е да се предложат песни в сайта, слушателите да гласуват и в края на седмицата да се направи една съпоставка между гласовете и airplay-a и това да е самата класация. :) Ако разликата е голяма, значи нещата не вървят на добре... ;)

А ти слушал ли си някога KATRA FM и PARTY ZONE от 14.00 до 19.00 ч. че предлагаш нещо което го има от години???...
zenith
Нов
Нов

Мнениеот zenith » 03 Яну 2009, 14:09

Разбира се, че съм го слушал, даже съм контактувал и с Дани. Може би аз не разбирам добре или не обяснявам както трябва, но ако еърплейът се определя от слушателите и така се съставя Airplay Top40, е горе-долу същата работа. Може би е добре да дам пример с класациите на Енджой и Зирок, но там май разчитат само на слушателските гласове, които не винаги могат да бъдат най-обективни.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 03 Яну 2009, 18:38

Идеята слушателите да определят коя песен да е на първо място в дадена класация е готина, но според мен трябва да се опитат да ограничават юзърите-гласоподаватели по някакъв начин. Или поне тези от тях, които имат статични реални ?P-та, защото доста често се намира по някой идиот, който да опорочи идеята на класацията, гласувайки двеста и петдесет милиона пъти за една и съща песен.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 03 Яну 2009, 19:09

Идеята не е добра,понеже хората слушат различна музика.Всъщност тук се губи смисъла от редене на плейлист и въобще от музикален редактор.Та нали именно той е редял цялата година плейлиста на радиото и в крайна сметка неговия труд е оставен настрана.

Назад към