Радио CITY (Сф) нова точка на излъчване

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
prassyo
500+
500+

Радио CITY (Сф) нова точка на излъчване

Мнениеот prassyo » 01 Дек 2008, 20:11

Днес забeлязах, че радиоточката на Камен Спасов се приема изключително качествено. Дали вече на излъчват от старата ТВ кула? Някой има ли инфо коя е новата точка на излъчване на CITY?
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Re: Радио CITY (Сф) нова точка на излъчване

Мнениеот hot_fan » 01 Дек 2008, 21:35

prassyo написа:Днес забeлязах, че радиоточката на Камен Спасов се приема изключително качествено. Дали вече на излъчват от старата ТВ кула? Някой има ли инфо коя е новата точка на излъчване на CITY?

То някой слуша ли я тая боза изобщо? :D
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 01 Дек 2008, 21:36

Oпределено имат нова точка и то от този следобед :) Радиото се хващаше перфектно по цялото Цариградско Шосе, Младост, Евлоги Георгиев и всички райони около старата ТВ Кула...утре ще мина под нея и ще ви кажа дали предава от там .. :) Но сигнала определено е доста по-добър от преди .. не че ме грее, ама все пак :Clap

P.S. Качеството на звука се е влошило :)
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 02 Дек 2008, 00:52

Нали уж щяха да местят предавателя на Копитото? Между другото, това беше едно от най-зле приемащите се радиа в София. Дано скоро оправят и Алфа. Утре и аз ще мина покрай бул. "П. К. Яворов" и ще разбера дали излъчва от там. Процесингът им винаги ми се е струвал страшно умрял. Поне за около 8 години, откакто съществуват, се сетиха да се оправят сигнала. :)
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 02 Дек 2008, 01:12

UGLY_BOY написа:Нали уж щяха да местят предавателя на Копитото? Между другото, това беше едно от най-зле приемащите се радиа в София. Дано скоро оправят и Алфа. Утре и аз ще мина покрай бул. "П. К. Яворов" и ще разбера дали излъчва от там. Процесингът им винаги ми се е струвал страшно умрял. Поне за около 8 години, откакто съществуват, се сетиха да се оправят сигнала. :)

Абсолютно си прав, в моя квартал радио Сити никога не се е чувало като хората. От както съществува .. :D Но днеска съм доста доволен. И май само Алфата остана с гаден сигнал и ОТВРАТИТЕЛЕН звук в София.
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 02 Дек 2008, 01:34

Според мен и Романтика трябва да поработят още малко, но к'во ли ми дреме за тях, и без това излъчват чалга. И нямат никакъв процесинг, разбира се. :D
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 02 Дек 2008, 01:38

UGLY_BOY написа:Според мен и Романтика трябва да поработят още малко, но к'во ли ми дреме за тях, и без това излъчват чалга. И нямат никакъв процесинг, разбира се. :D

Спокойно и тяхното време ще дойде, а за нас остана само да се молим телта, с която са за завързали предавателя си за една къща в кв. Горна Баня, да се скъса при някой по силен порив ня вятъра. :D
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 02 Дек 2008, 01:58

Винаги съм го казвал и ще го кажа пак, ако щете ме мразете - мразя чалгата, но не съм против съществуването й - всичко, което се смята за благо от някого, и не пречи физически или ментално на останалите, може да съществува. Аз не съм цензор и няма и да бъда. Крайно време е да разсъждаваме демократично.
Аватар
prassyo
500+
500+

Мнениеот prassyo » 02 Дек 2008, 08:31

UGLY_BOY написа:Процесингът им винаги ми се е струвал страшно умрял. Поне за около 8 години, откакто съществуват, се сетиха да се оправят сигнала. :)

Не мисля, че даже имат процесинг. Самият саунд е определено мизерия.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 02 Дек 2008, 10:42

Да, бе, почти всички радиа имат процесинг, само те нямат. Баси тъпото. Не можеш да си позволиш да си CHR и да нямаш процесинг.
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 02 Дек 2008, 10:51

A Алфата имат ли ?
Изображение
Аватар
slimi
100+
100+

Мнениеот slimi » 02 Дек 2008, 10:59

Няма радио без процесинг (ако изключим класик фм, където звукът е трагедия, а имат процесор, но не е настроен от...години)... Вече, че даден процесинг не звучи добре е друг въпрос ;) .
Последна промяна 2 на slimi, променена общо 9 пъти

Код за потвърждение: Избери целия код

] Computer, what is the nature of the universe?
] The universe is a spheroid region 705 meters in diameter.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 02 Дек 2008, 11:10

Значи Сичи имат процесинг, друг е въпросът че той е тип "кашон"... Но това е въпрос на познание, четене, слушане и т.н. Ако попиташ някой от "империята Сичи", ще ти кажат че са с най-добрия звук в света ;-)

Искам да уточня, че така нареченият саунд дизайн изобщо не е лесна работа, както си мислят някои хора и въпросът не е "да се чува силно и хубаво" или пък да е "роу, като от диск". Има си конкретни изисквания по стандарт за дадената държава (за девиацията), изисквания за формат, съобразяване с местонахождението на процесора - преди преносна линия или след, дали процесорът прави преемфазиса, изобщо дали прави композитния сигнал (в случай, че е при предавателя) и т.н. И разбира се, настройките на мултибандовата част. Много много четене трябва за това нещо. Затова и в България имаме само няколко станции с нормален звук. Пример за брилянтно изпълнение на звука (взети са предвид формат на радиото, технически особености и т.н.) е The Voice... както и другите станции на SBS.
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 02 Дек 2008, 12:13

А някой последно има ли идея от къде излъчват радиоточката Шити ? :P
Изображение
tralala
Нов
Нов

Мнениеот tralala » 02 Дек 2008, 13:44

От ТВ кула Яворов, но засега е пробно за измервания от КРС.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 02 Дек 2008, 15:28

tralala написа:От ТВ кула Яворов, но засега е пробно за измервания от КРС.

Да, но какво значи пробно? Че ако нещо не OK, няма да излъчва от там ли? И нямаше ли да го местят на Копитото?
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 02 Дек 2008, 16:34

Аз не мога да разбера защо всички се оплаквате, че радиата се приемат зле. Вчера точно със тунер (мобилния) нямах НИКАКЪВ проблем със дори по-"слаби" сигнали тип City, Hit 7, Alpha, Romantika и тн. Много ми е интересно как ги слушах почти идеално на 70+ KM от столоцата, а? Вие какво си мислите? Или това, че специално "Романтика" я слушах на "20 минути" от Анталия по въздушна линия все още с добър и леко примесен сигнал? И после ми говорете, че са ни слаби сигналите. Е, не са като в други държави предавател, който е предвиден да покрива едно градче случайно покрива и диаметър около 200-300 km от градчето... Тук радиусът е около 50-70 km по мойте впечатления (това важи за София, за други градове не знам, но и те не са по-назад, особено Пловдив например).

Мен ми е чудно как ги има и двете крайности тук - хора, които се оплакват от слаб сигнал на местни радиа с предаватели на около 10-15 километра правя линия от тях и хора, които дори доказват как приемат далечни сигнали от порядъка на 250+ km. Аз щом приемам всичко качествено с тунери за "без пари" (в порядъка до 30-40 лева в комплект с GSM), то или приемате със китайските радийца за по 2 лева или не сте си свързали антените :Clap . И също така за експеримент направих една проверка, на която UGLY BOY ми даде честоти с по-слаб сигнал, които се приемат в моя квартал. Е сега обстойно ги проверих с уредба и с GSM-а. Разликата е, че уредбата разпозна и прие безпроблемно румънското радио на 95,3 за което UGLY BOY спомена, докато на GSM-а това радио пръщеше в нас, а навън се лови със слаб сигнал, но става за слушане ако не мърдаш много. Също така безпроблемно улових нещо непослредствено след бъгнатия NJOY който излиза на 106,9 и на 107 - честотата беше 107,1, сигнала приличен, програмата беше със джаз и фънк музика, не говореха на нашия език (предполагам румънци пак)
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 02 Дек 2008, 18:27

О, то и аз ги хващам перфектно извън града, но в града - зле. Специално Сити постоянно пращеше навсякъде, просто сградите пречат, сигналът се блъска в стените и се отразява, вярно, но ми правеше впечатление, че при Сити нещата стояха най-зле. Не знам как си бяха сложили антената, но извън града се преимаха добре, в града - зле. Абе, да не кажа, че 90 процента от радиата, които се приемат зле в града, извън града ги приемам отлично. Точно това е идиотското. Като си слагат антени, които ми целят полето.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 02 Дек 2008, 21:23

Ми сега идвам от сръбската граница и мога да ти кажа, че от там до и във София (през Банкя) нямаше никакъв проблем дори с приемането на Хит 7. В града радиата на мен не пръщат - почти по същия начин като извън града се ловят, е може би съвсем малко по-зле. Зле става когато свиеш към Перник - минеш ли от другата страна на Витоша сигнала пада и пръщат доста стабилно повечето радиа и се губят бързо малко след Перник, докато например локалните радиа нямат проблеми до Дупница. Значи явно е въпрос на приемник или и аз не знам. Аз проблем с радиата нямам - само музиката не ме кефи. От към сигнал нямам оплаквания.
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Shaker
100+
100+

Мнениеот Shaker » 02 Дек 2008, 22:17

Единствените радиа в София които имат силен сигнал са : Романтика, Хоризонт, Дарик, Христо Ботев, Fresh, StarFM, Витоша и N-JOY :D

Назад към