Радио CITY (Сф) нова точка на излъчване

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Re: Радио CITY (Сф) нова точка на излъчване

Мнениеот hot_fan » 26 Дек 2008, 01:56

shoshko написа:Какво лошо има в това да се интересувам ? Аз и Радио К2 не понасям , но понякога ги слушам и се интересувам какво става с това велико радио :D

Мазохист такъв :D
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 26 Дек 2008, 02:00

hot_fan написа:
shoshko написа:Какво лошо има в това да се интересувам ? Аз и Радио К2 не понасям , но понякога ги слушам и се интересувам какво става с това велико радио :D

Мазохист такъв :D

Как можа да го кажеш ? Радио К2 е страхотно радио, със страхотен плейлист, уникално качество на звука и сигнала в цяла София... Къде другаде можеш да чуеш латино + бг естрада + риана + рок на едно място ?! Никъде ... Направи си сам извода.
Изображение
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 26 Дек 2008, 02:05

shoshko написа:Как можа да го кажеш ? Радио К2 е страхотно радио, със страхотен плейлист, уникално качество на звука и сигнала в цяла София... Къде другаде можеш да чуеш латино + бг естрада + риана + рок на едно място ?! Никъде ... Направи си сам извода.

Ами наблюденията ми са, че К2 и Сити се конкуруират кой ще изкара по-скапан сигнал, музиката не коментирам. :D
Иначе да се надяваме, че през новата 2009 сигнала на Сити ще се оправи, а К2 ще си намерят музикален редактор :D
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 26 Дек 2008, 02:07

На Радио К2 не му е нужен редактор, то и така си е добре. Всеки ден го слушам (когато ходя в центъра, защото тук не се лови).
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 26 Дек 2008, 20:16

Ми, сто процента няма да тръгнат да местят предаватели по празниците. Сега по стара българска традиция всички пият ракия и ядат свинско. :D
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 26 Дек 2008, 21:44

UGLY_BOY написа:Ми, сто процента няма да тръгнат да местят предаватели по празниците. Сега по стара българска традиция всички пият ракия и ядат свинско. :D

Че кой е казал да ги местят по празниците ?! Ако щат да ги местят, питах само :D То и аз много ядох на тея празници..
Изображение
Аватар
HotMusicFan
100+
100+

Мнениеот HotMusicFan » 01 Яну 2009, 17:41

radiator написа:Значи Сичи имат процесинг, друг е въпросът че той е тип "кашон"... Но това е въпрос на познание, четене, слушане и т.н. Ако попиташ някой от "империята Сичи", ще ти кажат че са с най-добрия звук в света ;-)

Пример за брилянтно изпълнение на звука (взети са предвид формат на радиото, технически особености и т.н.) е The Voice... както и другите станции на SBS.

точно пък the voice ли намери да кажеш??? :o слушам го от пловдивската(може в софия да не е така,незнам) честота-айде да не кажа голяма дума,ама все едно звук от стар лампов усилвател :-[ .........даже слушайки го с най-качествени приемници е някаква отврат..........
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 01 Яну 2009, 21:27

MIRORUSE написа:Вчера установих, че радио Сити в Русе, на 100,5 FM, се чува ужасно!!!
Не знам от кога е така. Нивото на звука е много тихо, баланса между стерео каналите е нарушен. Превест е даден на десният канал. Тотално липсват ниски честоти. С две думи, пълен шит. За процесинг, да не съм чул :-[

Защо ли се чува така и във Варна? Днес го оправиха, междувпрочем.
За The Voice. Слушал съм го и в София, и в Пловдив. В София сигналът е перфектен, а в Пловдив - ужасен.
Аватар
HotMusicFan
100+
100+

Мнениеот HotMusicFan » 01 Яну 2009, 22:01

UGLY_BOY написа:
MIRORUSE написа:Вчера установих, че радио Сити в Русе, на 100,5 FM, се чува ужасно!!!
Не знам от кога е така. Нивото на звука е много тихо, баланса между стерео каналите е нарушен. Превест е даден на десният канал. Тотално липсват ниски честоти. С две думи, пълен шит. За процесинг, да не съм чул :-[

Защо ли се чува така и във Варна? Днес го оправиха, междувпрочем.
За The Voice. Слушал съм го и в София, и в Пловдив. В София сигналът е перфектен, а в Пловдив - ужасен.

по темата-маи на всякаде сигналът на city е такъв.........в пловдив на 91.1 е с абсолютно същото описание-и така е от няколко месеца..........
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 01 Яну 2009, 22:06

В София не е така, но пък приемането му не е добро във всички квартали.
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 02 Яну 2009, 01:21

Сити Стара Загора е най-зле .. там сигнала е по-ужасен и от този в София .. да не кажем, че като излезеш от града Радио Сити умира почти веднага и преди всички останали ... просто им се е превърнал в традиция скапаният сигнал .. :) В Бъкстон се приема обаче добре (по обясними причини).

Явно това радио е с тенденция не към подобряване, а към разваляне на сигнала :D Някой има ли наблюдения над Сити Велико Търново ? Да сподели с нас ..
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 02 Яну 2009, 13:00

По отношениа на Стара Загора - повечето предаватели на радиостанциите там са на възвишение, което се намира над село Хрищени (от Метро селото се вижда добре). Там се намират предавателите на повечето частни радиостанции, както и този на радио Стара Загора. Предавателят на Сити беше в града, а не на този връх, BestRadio беше споменал, че са го преместили на Хрищени, което му осигурява по-добро покритие. Проблемът при радиостанциите в Стара Загора е, че антените им са насочени на югоизток, тоест сигналът се разпространява най-добре към самия град (който е на югозиток от възвишението над Хрищени), както и към Димитровград, Хасково и докъдето стигне надолу. Когато пътувате от София към Бургас, идвате от югозапад и отивате на североизток, затова сигналите ви се губят бързо.
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 02 Яну 2009, 22:42

Ама аз говорех и за 2те посоки. Специално за Сити става дума .. иначе ФМ +, Енерджи и Енждой пращат и след Казанлък ..
Изображение
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 03 Яну 2009, 10:34

Само да попитам човека, писал поста с големи букви, само програмния ли си замина, защото аз дочух, че доста хора изпонапускаха... айде да не отварям темата за заплатите в Сити ?

Доколкото си спомням, всички, които напускат Сити не искат да чуят повече за него: Боби, Катя, Ники и още куп хора, на които няма да споменавам името, защото не ги знаем поименно, не че искам да намесвам нечии имена, ама аз поне не знам за човек напуснал Сити без кавги, както се казва „Не трябваше да се разделяме по този начин”...
Ама да минем към темата за предавателите.
Аватар
dj_krasi_kn
100+
100+

Мнениеот dj_krasi_kn » 04 Яну 2009, 23:20

Аз мога да кажа , че звука е супер , но покритието е най зле от всички радия. Говоря за Кюстендил.
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 04 Яну 2009, 23:27

Звука на Сити София също е чист много, но като басове е много зле. Аз като го усилих на макс то бръмчеше като PC колонки. :D :D
Изображение
Аватар
dj_krasi_kn
100+
100+

Мнениеот dj_krasi_kn » 04 Яну 2009, 23:41

Да много си прав и в КН е същото баса е слаб бичи на пищялки повече , тва е централно от студиото е нещо.
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 05 Яну 2009, 00:56

Просто Радио Сити ... какво да ти кажа.. :) сигнала му в София е отврат и почти никъде не се приема като хората (освен близо до предавателя в Бояна, но дори около нея пръщи леко) .. и не се прави нищо по въпроса от много време. :) Например в моя квартал Радио Сити от както го има никога не се е чувало като хората.
Изображение

Назад към