FM + ?

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
andrey1988
Нов
Нов

FM + ?

Мнениеот andrey1988 » 03 Яну 2009, 10:50

Знае ли някой какво стана с предаватела на FM+ на 94.9, до преди няколко седмици го чувах перфектно в Ботевград ? Сега на тая честота едвам се чува Христо Ботев от незнам си къде.
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Re: FM + ?

Мнениеот Enchev » 03 Яну 2009, 12:28

Е явно вече във Ботевград няма да можете да слушате лесно FM+ на 94.9, защото вече е пуснат новия предавател на БНР "Христо Ботев" на 95.0 от РРТС Ябланица. :Cylon
andrey1988
Нов
Нов

Мнениеот andrey1988 » 03 Яну 2009, 13:22

Ясно каква била работата, то поне да се ловеше добре тоя новия , сега ни единя ни другия. От Ябланица не хващам свестно нито един предавател , но вече 2 от там ми омазват работата.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 07 Яну 2009, 18:32

Днес в офиса портиера се ядосва, че FM+ не се лови и в София. Аз го пуснах на GSM-а и хванах тишина, като мръдна малко и FM+ с много кофти сигнал и пръщене демек явно има и друг предавател на тази честота и се заглушават.
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 07 Яну 2009, 19:01

m3gab0y написа:Днес в офиса портиера се ядосва, че FM+ не се лови и в София. Аз го пуснах на GSM-а и хванах тишина, като мръдна малко и FM+ с много кофти сигнал и пръщене демек явно има и друг предавател на тази честота и се заглушават.

Аз го приемам перфектно. Все пак, излъчва от Копитото. Едва ли предавателят на Христо Ботев за Ябланица, който е на 95.0, може да го смущава. Все пак, въпреки че разстоянието до Ябланица е към 50-60 км, тя е от другата страна на Стара планина и сигнали от там не доистигат дотук.
andrey1988
Нов
Нов

Мнениеот andrey1988 » 07 Яну 2009, 19:27

В София сигурно не го смущатва, но на средата между София и Ябланица резултата е попара, всъщност на 95.0 сигнала е по-силен така че FM+ не се чува вообще.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 08 Яну 2009, 00:31

andrey1988 написа:В София сигурно не го смущатва, но на средата между София и Ябланица резултата е попара, всъщност на 95.0 сигнала е по-силен така че FM+ не се чува вообще.

Еми, да. И това е нормално. А в София не достигат никакви сигнали от Ябланица. Предполагам и в Ябланица софийските ги няма (поне последният път като минах ги нямаше).
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 08 Яну 2009, 11:52

6 януари 2009 г.
Emmis International назначи г-жа Елена Кискинова за Управляващ Директор на EMMIS за България. Тя ще отговаря за всички операции на Радио FM+, Радио Fresh! и Радио STAR FM. Решението влиза в сила незабавно.

Г-жа Кискинова коментира: „Консолидацията на трите радио-марки под една обща управленска структура ще направи компанията по-гъвкава за нуждите на рекламодателите и ще обслужва по-добре специфичните аудитории. Радио FM+, Радио Fresh! и най-новата ни радиостанция STAR FM имат различни таргет групи, музикални стилове и вкусове на аудиторията. Чрез обединаване на силите на отделните марки под един покрив и управленска философия можем да поддържаме всяка марка по един по-успешен и ефективен начин”.

Г-жа Барбара Брил, Старши Вицепрезидент на Emmis International отбеляза: „Елена се е доказала през годините като почтен човек, който се стреми към съвършенство във всичко, което прави. Доволни сме от факта, че тя ще управлява нашата българска група от радостанции и имаме пълно доверие в нейните способности да постигне целите, които сме набелязали”.

Г-жа Кискинова започва своята кариера през 1995 г., а от февруари 2007 г. до момента е Изпълнителен Директор на Радио FM+.
==================================================================================================
7 януари 2009 г.
г-жа Елена Кискинова, Управляващ Директор на Emmis България назначи г-н Христо Вълчев за Търговски Директор на Радио FM+, Радио Fresh! и Радио STAR FM. Той ще отговаря за продажбите на радиостанциите на Emmis в България. Решението влиза в сила незабавно.

Веднага след назначението си, г-н Вълчев коментира: “Поемам с голяма отговорност длъжността търговски директор на трите радиостанции от групата на Emmis. Имам привилегията да работя с най-професионалния търговски екип в България и се надявам заедно с него да направим Радио FM+, Радио Fresh! и Радио Star FM още по-желани за нашите рекламодатели и партньори. Новата икономическа ситуация ще ни даде възможността да докажем, че във време на трудности успяват най-добре подготвените и компаниите, успели да изградят силен и единен екип.”

Г-жа Елена Кискинова, Управляващ Директор на Emmis България отбеляза: „Христо е доказан професионалист. Имам пълно доверие в неговите способности да постигне целите, които сме набелязали. Радио FM+, Радио Fresh! и Радио STAR FM имат различни таргет групи и музикални стилове. Консолидирането на трите марки под една обща търговска структура ще даде възможност за едно още по-добро и успешно обслужване на нашите клиенти и рекламодатели.”

Днес сме 8 януари 2009г... Дали FM+, Fresh! и Star FM няма да осъмнат с общ екип от водещи и мениджъри...
Явно "американците" са наясно какво е 3 в 1... Нищо чудно някой ден българина да разбере, че зад фасадата на ЕММИС не стоят чужденци, а някой олигарх като господина К.Гергов...
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 08 Яну 2009, 19:34

BestRadio написа:Дали FM+, Fresh! и Star FM няма да осъмнат с общ екип от водещи и мениджъри...
Явно "американците" са наясно какво е 3 в 1...

Засега най-вероятно не. Дори очаквам да продължат да си продават поотделно радиата. Обемите им, обаче стават общи.
Изображение

Изображение
Аватар
Stoycho
Нов
Нов

Мнениеот Stoycho » 10 Яну 2009, 20:54

UGLY_BOY написа:
m3gab0y написа:Днес в офиса портиера се ядосва, че FM+ не се лови и в София. Аз го пуснах на GSM-а и хванах тишина, като мръдна малко и FM+ с много кофти сигнал и пръщене демек явно има и друг предавател на тази честота и се заглушават.

Аз го приемам перфектно. Все пак, излъчва от Копитото. Едва ли предавателят на Христо Ботев за Ябланица, който е на 95.0, може да го смущава. Все пак, въпреки че разстоянието до Ябланица е към 50-60 км, тя е от другата страна на Стара планина и сигнали от там не доистигат дотук.

До колкото знам е от Бояна, а не от Копитото, ако беше от там или от ТВ кула София, нямаше да има такива мизерии :)
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 10 Яну 2009, 21:12

И трите радиостанции на Emmis вече са на Копитото и се чуват перфектно в цяла София.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 29 Яну 2009, 09:25

На тържествена церемония в СЕМ, Елена Кискинова, Управляващ Директор на Emmis Bulgaria получи нова лицензия за Радио FM+. Така в семейството на музикалното радио вече влиза и град Самоков. Съвсем скоро жителите там ще могат да слушат най-добрата музика от 80-те години до днес, както и най-забавното сутрешно шоу “Kofein!” на 90.5MHz. От медиата припомнят, че само преди три месеца към мрежата на Радио FM+ се включиха и Видин, Кърджали и Смолян.
От 1-ви Февруари пък слушателите в Пловдив ще могат да слушат любимото си радио на нова честота – 89.1 MHz. По-качествено покритие, по-добър звук и още по-големи награди за пловдивчани обещават от първото частно радио. Рекламният офис в града под тепетата ще продължава да обслужва клиентите на медиата по познатия професионален начин. Телефонът за контакти остава същия: 032/ 66 09 92.
С новата си честота Радио FM+ вече излъчва в петнадесетте най-големи градове на България. Потенциалната аудитория надхвърля 4 000 000 слушатели.
Изображение

Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 29 Яну 2009, 12:31

Доколкото знам покритието на 89.1 е значително по-слабо от това на 89.9.
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 29 Яну 2009, 12:34

Ugli аз съм от Пещера и наистина на 89.1 сигнала е по-слаб от този на 89.9!Поне така е тук при мен .Не знам как е положението в Пазарджик и Пловдив. :)
Аватар
HotMusicFan
100+
100+

Мнениеот HotMusicFan » 31 Яну 2009, 22:11

BigBrother написа:Ugli аз съм от Пещера и наистина на 89.1 сигнала е по-слаб от този на 89.9!Поне така е тук при мен .Не знам как е положението в Пазарджик и Пловдив. :)

При мен в Чирпан е същото...........особено когато понякога в ефира "мистериозно" се появяват разни чужди станции (италиански даже! :Bounce )около 89.0-89.5MHz :-[
andrey1988
Нов
Нов

Мнениеот andrey1988 » 01 Фев 2009, 00:45

Е тва с чуждите станции и аз съм го наблюдавал. Появяват се и пулсират , слушал съм италиански, френски , руски, немски и още нямам обяснеие на тва явление. Ако някой може да го обясни ше ми е интересно.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 01 Фев 2009, 06:19

Отражения?
Днес пък ми се оплакват за попара на ефира тук в центъра на София и като пуснах mp3-ката хванах бай х*й ама не и някое FM радио. Всичките пръщат жестоко и ми излизат символи вместо имена. Дали новите сървъри имат пръст в тая работа или mp-трошката издъхва?
FM-RX:
WiFi RX/TX:
Аватар
slimi
100+
100+

Мнениеот slimi » 01 Фев 2009, 13:57

Горният пост в по-официален вариант би трябвало да звучи така:

Днес с професионална техника (мп3 плейър за 30 лева) беше установено голямо затихване на софийските радиостанции. Задълбоченото сканиране установи, че се приемат стабилно по-отдалечени сигнали (бай Х*й), но не и локалните такива. Предполага се, че проблемите идват от "новите сървъри" (каквото и да означава това).

Ще уведомим веднага КРС, за да предприеме съответните мерки.

Радо, моля те... престани...

Код за потвърждение: Избери целия код

] Computer, what is the nature of the universe?
] The universe is a spheroid region 705 meters in diameter.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 01 Фев 2009, 14:01

Ауу, този Слими ще да е от "лошите" :tooth
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 01 Фев 2009, 23:26

Молбата ти е няма да бъде удовлетворена :Happy
А и със "професионалната" техника като мойта (mp3-ка айде не е за 30, ама има няма 100тина кинта преди 3 години е купувана) със изчерпана батерия и със ауто-скан радио за 5 кинта (техниката с която портиера слуша радио) и то със изхабена батерия, чакай да хванеме нещо. Щайгите не ги обвинявам, нали се водят по новия Европейски стандарт (почти не излъчват каквито и да било вредни емисии). Слими, поздрави Мишо от мен и ви пожелавам и на 2мата много здраве, защото ще ви е нужно, ако продължите в същия дух. Без лоши чувства. А, и чакам романа. Нека този път бъде поне 10 мегабайта под формата на симполи, последния в нечий блог беше само 3 мегабайта текст. Чакам да биеш рекорда. Кой е пръв? Ти или Мишо? Или ще се редувате. А Иво ще се приседини ли? Или не можеш да приемеш, че има и по-добри от теб, та за това се появи следния цитат в един блог: "лъхате на пепрофесионализъм от километри". Айде внимавайте какви ги дрънкате.
P.s. не ми е до скандали, за това ще и тегля една майна на темата, правете каквото знаете. Ако на някой не му изнася, изгонете ме от тук. А ако не му изнася поста - трийте го.
FM-RX:
WiFi RX/TX:

Назад към