Радио Pro FM България

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Re: Радио Мила София - Pro FM

Мнениеот hot_fan » 26 Мар 2009, 16:10

m3gab0y написа:Sorry за кофтито качество, но скоро ще го оправя. Поне моя стрийм е 24/7 за разлика от evibes.eu ;)

До колкото разбрах evibes.eu временно преустанови работата си заради нужда от подмяна на hardware-ен еднкодер. До няколко часа relay-ването на радио Про ФМ София ще бъде възстановено. ;)
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 26 Мар 2009, 16:13

shoshko написа:Нека някой от вас да ми обесни по какво точно познава,че едно радио е направено професионално и кога то е НЕпрофесионално ?

Ами гледа се процесинг (най-вече), джингли, музикален подбор и след това вече водещи и така нататък. Има доста по-запознати от мен хора, така че нека те да кажат греша ли. :)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 26 Мар 2009, 16:30

Shoshko,

Има редица правила и белези, по които може да се каже дали дадена радиостанция спазва правилата на индустрията, т.е. прави нещото по професионален начин или не. Разбира се, има и още толкова (а може и няколко пъти повече) субективни фактори.
По принцип, основните критерии са:
- от техническа гледна точка: микс, процесинг, покритие, девиация, допълнителни услуги, студийно, преносно и антенно-предавателно оборудване (RDS). В тази графа разлика се прави много лесно - с пултче Phonic можеш да направиш радио, но един D&R, дори аналогов е съвсем друго ниво... да не говорим за Soundcraft (първото, което ми идва на ум). Автоматизацията също - да, става и с Raduga или SAM, но дори един Паралел, да не говорим за RCS, DADPro на Енко веднага си личи по радиото - гъвкавост, микс, селекция. Същото е и с процесинга... с половин ухо се лови разликата на еднолентова пръчка за 150 лв, сравнена с Orban - дори софтуерния модел 1100. и т.н. Това слушателят не го разбира в прав текст, но радиото "тече" по-леко с помощта на професионалните инструменти, което дефакто дава резултат.
- от програмна гледна точка: музика, ротации, форматни часовници.

Вписвам водещи и продукция, защото това е субективно, особено в България могат черен да те изкарат, а ти да си си свършил работата перфектно и по правилата.
За ротациите искам да взема отношение набързо. Това, че дадено радио НЕ повтаря музиката или пък повтаря прекалено често не може да бъде изтъквано като плюс или минус, без да се вземат предвид форматът и търсената аудитория. Например, би било ненормално една CHR станция да не си повтаря музиката през 3-4 часа, защото среднодневното слушане при тези формати е много по-малко в сравнение с останалите. Разликите и варирането в широката възрастова група, консумираща CHR идват от музиката като такава, самите ротации и оформянето им, както и от присъствието на водещи (където има такива). В тази връзка, твърде повърхностно е да се каже, че Фреш и Сити са еднакви станции, както и да се сложи 101.1 в кюпа. Факт е, че децата, които слушат Сити не се завъртат много на Фреш, както и обратното. Да не говорим, че при Фреш, парадоксално, аудиторията по някои параметри излиза извън търсената възрастова група. На същите тези деца и пари да им се дадат, няма да се заседят на 101.1 и това е съвсем нормално.
Аватар
deian
100+
100+

Мнениеот deian » 26 Мар 2009, 16:49

Въх, това радио ако е във формата, в който е в момента, тотално ме изтърва като слушател. Вчера слушах и беше ОК, сега... да не съм уцелил кофти времеви слот?
Аз от край време си слушам румънците - DEEA, VIBE FM, PRO FM Dance, Kiss FM, Radio 21 - страхотни радиа. Но в БГ засега е... ужс.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 26 Мар 2009, 16:56

Да ти кажа... ротациите и на Кис и на Про и на 21 са не по-леки от тези на Про ФМ в София... Ела в Букурещ, слушай в колата Кис няколко седмици, и ако си на възраст над 28-30, веднагически ще минеш на Guerilla.
Това, че си предубеден е нормално. Харесва се чуждото. Ако се тиражира мнението, че целият екип, без водещите са румънци - друга песен ще се пее.
Има и друго, изредил си на първо място по предпочитание Vibe, One, Pro Dance... Ами ако Pro ти хареса, а ти си фен на Vibe, искам да ти кажа, че музикалният продуцент веднага хвърчи... значи не си е свършил работата. Тва е все едно да си фен на Витоша и да кажеш - абе Атлантик не ми харесва... нормално е да не ти харесва, ненормалното би било да си луд по него. Нали затова се прави програминг.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 26 Мар 2009, 17:38

Ми стана на боза... Поне мен ме дразни повторението на хитове!
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 26 Мар 2009, 18:05

Може би новият "девиз" на Виктор Костов вече е:
"Ако не чуете някоя песен повече от 10 пъти на час, това е защото тя просто не е хит!"
:D
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 26 Мар 2009, 18:08

... Ако мислите, че зависи от него... :-[

А мен знаете ли какво ме дразни... защо се надцаквате с размера на рекламата на стриймовете си. Колега Мегабой, забележи, че в последното ти мнение, подписът ти е по-голям от полезното съдържание... :Hmmm
Давам пример как Zen, Shoshko и други колеги са си публикували линкове с нормален размен на шрифта. Верно, че някои хора са за очила, ама като че ли повечето виждаме нормално (това в кръга на шегата).
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 26 Мар 2009, 18:11

Еvibes.eu отново работи, линка е в подписа ми, приятно слушане. :)
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 26 Мар 2009, 18:35

Искам само да се върна на въпроса си отпреди две страници:
Иначе, само един въпрос. Какъв е смисълът от ребрандирането на телевизията, ако няма да се казва Pro TV? Супер тъпо е да заменяш съвършено позната марка на пазара с друга, непозната. Поне да беше Pro TV, щях да разбера, че има стремеж към уеднаквяване на бранда и в двете държави. А сега, ако и радиото не се казва ProFM...
Аватар
Durli
100+
100+

Мнениеот Durli » 26 Мар 2009, 19:07

shoshko написа:Нека някой от вас да ми обесни по какво точно познава,че едно радио е направено професионално и кога то е НЕпрофесионално ?

Дори няма нужда от обяснения- станциите на SBS са единствените професионални в България. Ясна ли съм?
secet
100+
100+

Мнениеот secet » 26 Мар 2009, 19:28

Durli написа:

Дори няма нужда от обяснения- станциите на SBS са единствените професионални в България. Ясна ли съм?

От станциите на SBS само The Voice е професионално :D Ясен ли съм? :D
Аватар
Durli
100+
100+

Мнениеот Durli » 26 Мар 2009, 19:30

secet написа:
Durli написа:

И Витоша, Атланик и Веската. Ясна съм, нали?
secet
100+
100+

Мнениеот secet » 26 Мар 2009, 19:53

Durli написа:
secet написа:
Durli написа:

И Витоша, Атланик и Веската. Ясна съм, нали?

Само Веската горе долу :D Витоша е като Енджой...а Атлантик е пълна боза :)
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 26 Мар 2009, 20:14

secet написа:Само Веската горе долу :D Витоша е като Енджой...а Атлантик е пълна боза :)

Аз пък не съм съгласен, че Атлантик е боза, даже си е доста добро радио, с перфектен звук джингли и всичко както си трябва. Витоша е манджа с грозде, но пък има страшен процесинг, за Веселина се отнася същото.
secet
100+
100+

Мнениеот secet » 26 Мар 2009, 20:35

hot_fan написа:
secet написа:Само Веската горе долу :D Витоша е като Енджой...а Атлантик е пълна боза :)

Аз пък не съм съгласен, че Атлантик е боза, даже си е доста добро радио, с перфектен звук джингли и всичко както си трябва. Витоша е манджа с грозде, но пък има страшен процесинг, за Веселина се отнася същото.

Ами добре,да речем че е добро за тематиката си :D Веселина също е добро за за стила си според мен :)
А за Витоша съм съгласен :D

ПП.Малко се отклонихме от темата :D
Аватар
slimi
100+
100+

Мнениеот slimi » 26 Мар 2009, 22:31

Вече можем да се порадваме на работата на една красива джаджа от Bаriх в стрийма на Profm :Horray

Код за потвърждение: Избери целия код

] Computer, what is the nature of the universe?
] The universe is a spheroid region 705 meters in diameter.
Zen
1000+
1000+

Мнениеот Zen » 27 Мар 2009, 02:37

В теб и във ВитКур ни е надеждата, slimi :-)
Явно радиото се радва на невиждан интерес сред някои от фьешънските служители...
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 27 Мар 2009, 08:26

slimi написа:Вече можем да се порадваме на работата на една красива джаджа от Bаriх в стрийма на Profm :Horray

Тая джаджа много downtime прави, бе ;)
Поне с Thomson-ски encoder (малко е предвиден за видеокамери...) се върши работа. Проблема е самия FM приемник, който подава шитавия сигнал и мястото на което се намира.
Който иска - да слуша. Както каза колегата по-горе - линка е в подписа :)
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Аватар
INTRICACY
Нов
Нов

Мнениеот INTRICACY » 27 Мар 2009, 08:55

"Витоша" и хубав звук??? :o Много се смях, ма аре да не изместваме темата... :D BTW, като спрат да звучат с пренагъзени басове като в "пеЛнишки" ГОЛФ, може пак да се поговори по темата. ::)
BG... Land of Confusion :-[

Назад към