Радио Pro FM България

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Re: Радио Pro FM България

Мнениеот m3gab0y » 11 Юни 2009, 15:03

hot_fan написа:
m3gab0y написа:
radiator написа:Мегабой, бейби няма как да е моно радиото и да ти излиза, РДС, разбираш ли?

Абе на тунера му е жега, коте.

Айдее, загрубя работата. :D

Още не е. Като открадна Вентилатора на radiator-а тогава ще стане доооооста горещо и грубо. Или като взема вибратора, тогава играта ще загрубее най-много ;)
Като гледам сега горкичкия процесор под radiator-а много протестира. Жал ми става даже за него (процесора)
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
ATi
Нов
Нов

Мнениеот ATi » 11 Юни 2009, 15:14

Нужно ли е изобщо повече да коментирам :)?Изображение
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 11 Юни 2009, 15:20

Може ако Stereo кодера не е вързан с RDS са или аз съм го правил тоя номер TUNED RDS и до там
ATi
Нов
Нов

Мнениеот ATi » 11 Юни 2009, 15:21

Може, ама не е. И аз имам същия тунер :) Не е ли стерео, няма RDS.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 11 Юни 2009, 15:30

ATi написа:Нужно ли е изобщо повече да коментирам :)?

Моля те Мишленце. На ушенце те моля.
ЖОРО написа:Може ако Stereo кодера не е вързан с RDS са или аз съм го правил тоя номер TUNED RDS и до там

Опитах на друг тунер (W900) и там е OK.
FM-RX:
WiFi RX/TX:
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 11 Юни 2009, 18:30

Стига офтопик! Разберете се с лични.
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 11 Юни 2009, 23:25

ema dj написа:Аз си мисля, че отместихте темата!
Според мен Про ФМ звучат добре, но ми се струва, че трябва да поработят още върху звука.
И върху музиката - излизат доста странни песни понякога, не лоши, но такива които не отиват на подобно радио, а по скоро на Радио 1.
Иначе ми прави впечатление че за първи път радио се отразява толкова много из пресата и интернет - да живеят пиарите! :Happy

По звука, предполагам ще има корекции. Но на мен музиката много ми допада. Кои са песните, които не отиват на радиото. Аз си мисля, че всичко си е наред. По-скоро по Радио 1 има песни, които не отиват на формата му.
Днес се задържах повече на Про ФМ, слушах Стан, а вечерта и Елена и наистина мога да кажа, че се справят страхотно, просто перфектно. :)
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 11 Юни 2009, 23:35

ema dj написа: Иначе ми прави впечатление че за първи път радио се отразява толкова много из пресата и интернет - да живеят пиарите! :Happy

По-точно: "Да живеят парите !"
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 12 Юни 2009, 00:18

Не е само до парите. В България има много пари, но някои хора са прекалено големи селяни, за да разсъждават в насока сериозен ПР. Българите винаги казват - за какво ми е нужна реклама.
Аватар
Durli
100+
100+

Мнениеот Durli » 12 Юни 2009, 08:19

Много скоро по най- якото радио в България- Новото радио Витоша ще се случи нещо нечувано. Тогава за пореден пъти останалите ще бъдaт размазани! :Horray
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 12 Юни 2009, 09:25

Какво бе мила в CHR ли ще го направите нали беше успеха беше 0лев за 2 години ставаше 2000 -2002 после взе да писва .........
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 12 Юни 2009, 10:56

Durli написа:Много скоро по най- якото радио в България- Новото радио Витоша ще се случи нещо нечувано. Тогава за пореден пъти останалите ще бъдaт размазани! :Horray

Намирисва ми на обединение с Веселина. Тройката все си мисля, че на фона на бясна чалгия ще звучат по-добре. :tooth
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 12 Юни 2009, 14:39

Новото радио Витоша няма ли да спре да е Ново ? От колко години вече все това слушаме :D Колкото до Кро ФМ - звукът верно е гаден, в центъра го слушах, не е моно, ама все 1 са ми заглъхнали ушите и слушам музика :D
Изображение
Аватар
INTRICACY
Нов
Нов

Мнениеот INTRICACY » 14 Юни 2009, 07:28

radiator написа:Ауууууу, колко професионален коментар. Този начин на подбор на музиката в България изобщо не се прилага, въпреки че в много други страни има подобни поп-денс ориентирани каши. Защо в България всеки си мисли, че музиката се "копира" от някого?!?!? Ама хора, има си методики, не са ги измислили умовете в България... Нали не си представяте как група румънски учени сядат и си казват, дайте сега да видим тука в България какво пускат и да копираме... хахаха, та те работят на 4 пъти по-голям пазар. А и самата компания не е румънска, както знаете. Вероятно имат и други консултанти.
А за "грозно" изпятите джингли - вие в България нали имате по-яки хахахахахаха. Както обичат да казват българите, щом и на Вазов сте писали двойка по литература... какво повече да кажем.
Истеричката сутрин действително е крайно неприятна и пренапрегната.

Ако егото ти беше материално измеримо, досега да си се смазал до размерите на хипофизно джудже! :D Преди да професорстваш, намери някой музикант да ти обясни колко непривлекателно за така наречената "маса", е наличието на монотонност и повтаряемост в рамките на няколко секунден джингъл. Да не говорим за стила на изпяване ала Краско Аврамов. :down Относно музиката: едно по едно нацъфтяват писнали до втръсване парчета (Addictive, You Gotta Move On, If Only You и т.н.), които са завъртяни на принципа от вица за жабата и вола. ::) Разбира се причината, посочена от мен в първото изречение, изцяло ти пречи да си наясно с тези неща, така че няма да си хабя енергията за загубени каузи. Темата така или иначе заприлича на Капалъ чарши! ???
BG... Land of Confusion :-[
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 14 Юни 2009, 10:46

Няма смисъл да се спори, защото се говори от обща култура.
Характерно за поп-музиката е повтаряемостта на точно ТРИ тона. Обикновено се движим по тоника, субдоминанта и доминанта. Нищо повече. Поп-музиката е повтаряема и проста. А е поп, защото се харесва от масите, популярна е. Затова в съседните държави се прави поп-музика на световно ниво, която се котира, защото тя отговаря на това просто правило. В България правят някакви "произведения", които не са консумируеми. Същото е с продукцията - тя отговаря на музиката.
Освен това, смятам че една от най-добрите компании в света знаят по-добре какво трябва да се направи като продукция, както и са го направили. Едно единствено нещо не ми хареса, но това е ъвпрос на индивидуално виждане. На един от основните елементо са направили волакел статър, който е малко олд-скул... но пък може това да е целта.
За вокалистката - специално се заслушах - няма нищо общо с Краси Аврамов, не чух един фалцет.
Музикант не е нужен, ако човек е учил музика. И не можете да го разберете някои колеги от някои медийни групи (без конкретика, за да нява обидени). Няма копи-пейст. Румънците гледат всичко и си спускат техните неща. А те изобщо нямат навика да гледат какво става в България, което понякога е и грешка...
Искам да питам за парчетата нещо. Разполагаш ли с тест, че са втръснали на хората? Питам сериозно, не се заяждам или нещо такова. Би ми било интересно да го видя. Мерси.
ema dj
Нов
Нов

Мнениеот ema dj » 15 Юни 2009, 12:08

shoshko написа:Новото радио Витоша няма ли да спре да е Ново ? От колко години вече все това слушаме :D Колкото до Кро ФМ - звукът верно е гаден, в центъра го слушах, не е моно, ама все 1 са ми заглъхнали ушите и слушам музика :D

Всеки случай звукът е много по-добър от този на Сити.

А за "Новото" старо радио Витоша - и аз попитах същото преди време, но никой запознат не ми отговори - аз откакто слушам радио, а това е отпреди 10 години, тези хора все копират някого, така и не могат да си намерят собственото лице.
Сега най-много да пуснат и чалга, размесена с "новите" им хитове отпреди 2 години.
Супер!
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 15 Юни 2009, 12:17

ema dj написа:
shoshko написа:Новото радио Витоша няма ли да спре да е Ново ? От колко години вече все това слушаме :D Колкото до Кро ФМ - звукът верно е гаден, в центъра го слушах, не е моно, ама все 1 са ми заглъхнали ушите и слушам музика :D

Всеки случай звукът е много по-добър от този на Сити.

Не му обръщай внимание на Шошко, той ако не мрънка за нещо, просто няма да е той. :D
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 15 Юни 2009, 18:54

Шоши, по-кротко. Днес звука е по-добър :)
FM-RX:
WiFi RX/TX:
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 15 Юни 2009, 19:19

Досега вие псувахте звука на Про, а винаги аз излизам виновен и недоволен :D Стегнете се малко.

Мегабойчо, аз съм си кротък бе ???
Изображение
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 15 Юни 2009, 23:22

shoshko написа:Досега вие псувахте звука на Про, а винаги аз излизам виновен и недоволен :D Стегнете се малко.

Е сега е по-добре, гледаме нещата в перспектива. По звука на Про се работи постоянно, така че на този етап и дума не може да става, за това че няма да се оправят. Пък и сега е някак си по-поносимо, след като има и водещи.
На някой направи ли му впечатление, че по Про минават доста парчета, които навремето слушахме само по Хот ФМ?

Назад към