Бъдин и Ведерник вече без екипи!!!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
mach
1000+
1000+

Бъдин и Ведерник вече без екипи!!!

Мнениеот mach » 10 Яну 2009, 15:50

От вчера Радио Бъдин и Ведерник са с разпуснати екипи двете радиа ще бъдат обявени за продажба :) Това се очакваше може би следващото ще е Скаи.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Re: Бъдин и Ведерник вече без екипи!!!

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 10 Яну 2009, 18:11

Цял Видин е в траур :(
Аватар
Halfdead
1000+
1000+

Мнениеот Halfdead » 10 Яну 2009, 20:48

Ам.. няма такова нещо. Най-вероятно да е поредната вестникарска клюка!
Аватар
Stoycho
Нов
Нов

Мнениеот Stoycho » 10 Яну 2009, 20:55

Скоро ще разберем и каква е съдбата на NJOY :)
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 10 Яну 2009, 20:57

Stoycho написа:Скоро ще разберем и каква е съдбата на NJOY :)

Това пък какво ще рече ?
Изображение
Аватар
dhamitak
500+
500+

Мнениеот dhamitak » 10 Яну 2009, 21:23

И аз това се чудя???? ??? ???
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 10 Яну 2009, 21:26

Изображение
Рано или късно такава е съдбата на оставените на произвола местни радиопрограми. Не се и съмнявам, че собственикът на двете радиостанции Божидар Пардонов (на снимката вдясно) постъпва по остапбедерски със своите отрочета, които като презентация и концепция са добре издържани, явно добрите помисли са останали само в първите години...
Бъдин е било замислено като информационно-музикално радио, с акцент горещите обществено-политически събития в областта. Концепция за местна програма, която през 90-те, а и в наши дни с оглед на настъпилото окрупняване на големи национални вериги си е печеливша. Уви един търговски оператор рано или късно поставя печалбата на предно място и над всичко, а като добавим нехайството и еснафщината, трудно се създава работещ и квалифициран екип, които да отразява местните събития и да се усъвършенства... Между другото говорил съм с подобен собственик на радио, което рано или късно ще има същата съдба като Бъдин. Преди 10 години стартира по-аналогичен начин - с куп ентусиасти, но на професинално ниво: разнообразни предавания и навременна местна информация... Сега е изпаднало в предсмъртна агония с екип от водещ-говорител и тонрежисьор, вживяващ се и като програмен директор (ако да редиш листа на Winamp с 20 песни и реклама е нужна квалификация?!), както и 2-3 предавания с дисководещи от късния соцреализъм по-скоро приличащи на "минутки за граждански обяви и реклама"...
Ведерник също по замисъл е с добра концепция (съдейки и по небивалия успех на Веселина в цяла Северозападна България) - новини и поп-фолк, насочен към масовата аудитория в шарения демографски спектър на региона. Като добавим и апетитната точка на излъчване и направените промени в индивудуалната лицензия с оглед увеличената максимално ефективно излъчена мощност на предавателя доста повече кандидати ще има за неговото закупуване, като се има предвид потенциала да се покрива територията на почти 3 административни области.
Реално продажбата на тези радиостанции с оглед на развитието им през последните години и липсата на реална конкурентоспособност е логичен изход, друг е въпросът, че в последните години огромен брой местни програми бяха закупени от национални вериги и мрежи, които по същия начин не отговарят на изискванията на слушателя. Факт е, че приходите на почти всички вериги са високи, но същевременно не се вижда някакво разнообразие и индивидуалност в програмите - почти на 90% са еднотипни, лепващи си етикет AC или CHR. С поставянето и на третото видинско радио Скай "на тезгяха", северозападния град ще бъде поредният без изцяло местни програми след Стара Загора, Ямбол, Сливен, Кърджали... А това се очертава да бъде и бъдещето на българския радиоефир в условията на жадуваната от някои цифорвизация... На мен лично ми намирисва на бърза и окрупняваща монополизация на пазара - въпреки че се говори за свободна пазарна инициатива - а не ка погледнем какво става на изток и запад от нас! Едно е ясно всичко ставащо в тази държава е оправдано с евроизисквания и какви ли не още щуротии, а едва ли на Запада му влиза в работата какво слуша българския слушател и от какво има нужда...
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 11 Яну 2009, 01:39

Стара Загора, все пак, си имат локална програма на БНР, което не е малко.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 11 Яну 2009, 11:28

UGLY_BOY написа:Стара Загора, все пак, си имат локална програма на БНР, което не е малко.

Скоро и Сливен ще си има още една.Пак същото радио ;)
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 11 Яну 2009, 12:16

Ей, какъв джингъл има едното от тях:

Радио Ведерник - жешко лято с жешки хитове :D
както и да се пише тази дума
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 11 Яну 2009, 13:10

dice написа:Ей, какъв джингъл има едното от тях:

Радио Ведерник - жешко лято с жешки хитове :D
както и да се пише тази дума

Май трябва да се напише "жежко".
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 11 Яну 2009, 14:02

Поразрових се из форума и открих това: viewtopic.php?f=5&t=448#p67369 Това е запис от радио Ведерник, което меко казано е трагедия. :Drunk
Имах възможността да слушам радио Бъдин ефирно и единственото, което мога да кажа за него е, че по-зле и от Манджой в музикално отношение, а отностно звука, той малко напомня на вече несъществуващото радио 7 Дни.
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 11 Яну 2009, 16:17

Абе Миро ти как така разчиташ, че собствениците ще ти кажат (или там който и да е) - и мен United Media ме увериха, че ще оправят сигнала на Радио Хит 7 и че то ще си остане в ефира... ама нейсе :)
Изображение
Аватар
dhamitak
500+
500+

Мнениеот dhamitak » 12 Яну 2009, 12:24

А тези 2 радия могат ли да се слушат онлайн?
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 12 Яну 2009, 12:29

dhamitak написа:А тези 2 радия могат ли да се слушат онлайн?

Не, за сега няма такава екстра.
mach
1000+
1000+

Мнениеот mach » 12 Яну 2009, 19:42

MIRORUSE написа:Искам да попитам mach, от къде има тази информация, както и BestRadio, от къде е копнал инфото, защото, говорих с представител на въпросните медии и стана ясно едно:
Тази информация е НАПЪЛНО НЕВЯРНА.
Струва ми се, че е жалък опит за саботаж, от страна на конкуренцията...

Абе какъв съботаж...радиата са останали само по компютър :) тоест има само музика от компа :) въпрос на време да доидат големите бозаджииски вериги :( а имаи предвид че свободни честоти за Видин няма!
Аватар
Mitkos
Нов
Нов

Бъдин и Ведерник вече без екипи

Мнениеот Mitkos » 12 Яну 2009, 22:50

хаха да затова днес бях в едното радио и колегите си бачкат :Clap :Clap :Clap
WWW.VIDAOPTICS.COM ::: FUCK MEDIANET!
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 13 Яну 2009, 00:33

А,сега де,къде е истината,или да се изчака малко.Добре,че чакаме....
За Бест радио. Анализа ти е абс. правдоподобен и ще бъде валиден за каквото и да е радио в тази област. Видин,от град,с над 80х. жители,сега е около 35х.,ако не са ме подвели. Кула и Белоградчик са умрели отвсякъде,не знам в Брегово има ли някакво движение,индустрията във Видин е много слаба,не се случва почти нищо значително,то и не може да се случи. Селските райони са обезлюдени,има села,които са били преди 1965г . с над 1000жители,сега са редуцирани под 100-200,предимно възрастни. Казаха ми хора от Покрайна,че населението и от влашките села стремително намалява,а тези села бяха най-богатите в България!!!,само ,който не е посрещан от власи в тези села,не знае за какво става въпрос,бяха много заможни и много работливи,изключително гостоприемни... Постоянна миграция към София и ненамаляваща емиграция в чужбина. Моста още не е започнат,магистралата също, ами дайте да предложим да открият още 20-30 местни радиа,плюс поне две към БНТ,иначе не може да се смогне за разпространяване на многобройната и многостранната иформация. Този регион е успан преди много години,Видински окръг беше с най-малко население от общо 28 на брой. Нека видинчани да ме коригират,или допълнят,все пак те са на място. Ако се пусне БНТ-Видин,може ли някой да даде примерна схема на предаванията и темите ,а съшо приблизителен цикъл на обновяване на събития и информация за района....
Още един въпрос към видинчани,моля да проверят дали все още се смущава НОВА ТВ на 46к(Белоградчик),от румънски предавател,информацията беше изнесена на два пъти миналата година от Георги,който явно ни е забравил,или е много зает,но може да надникне за малко във форума.....
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 13 Яну 2009, 00:50

Е, нека хората си имат някакво локално радио в лицето на Видин БНР, което да ги информира за случващото се в града им. Това, че са малко, не означава, че не се нуждаят от локални новини.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 13 Яну 2009, 04:11

Ъгли,не е нужно,аз съм абс. убеден. Може да се измисли някаква по-рационалана схема за информиране на живеещите в този регион,но твърдо не по този начин ,много пари ще отидат,особено както планират излъчване на три честоти. Свържи се с някой видинчанин и го питай какво се случва там и как го отразяват другите радиостанции в града. А случват ли се много неща,няма как да не се отразяват ,независимо от кои станции.Не сме толкова богата страна. Мисля,че веднъж седмично,по която и да е от двете програми на БНР,може да се сглоби няколкочасова програма за района от Враца до Видин,много повече слушатели ще има,отколкото самостоятелно студио във Видин. При това,ще имат полза и слушатели от други райони с подобни проблеми,а информацията ,касаеща само региона е твърде малка,ще се минат няколко емисии и няма да има какво да се говори... Дори търговско-рекламно-бизнес информацията от там ще бъде на разположение на по-голяма аудитория в страната,а ние не сме голяма страна и икномиката ни,не е много зашеметяваща и разнообразна. Слушам понякога регионални програми към БНР,ами не е кой знае какво,добре че запълват програмите си с музика,има много повтаряния,ни както и да е,от нас нищо не зависи...

Назад към