Македонски станции със сигнали на Дарик

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Stewie_Griffin
Нов
Нов

Македонски станции със сигнали на Дарик

Мнениеот Stewie_Griffin » 02 Фев 2009, 16:40

Всички знаем, че македонските "медиуми" са най-добрите на Балканот. И не само на Балканот ами и у Европа, али не само у Европа али по целиот свет, али не само по целиот свет, а и во целата Универса. Така, това ни е ясно на всички.

Само не ми е ясно защо след като ни откраднаха историята, големите "медиумски професионалци" во Фиром ни крадат и радио-джинглите, след като за тях сръбските радиа са еталон за подражание, а "бугарските" дори не се споменават.

Радио Канал 77 например си използва необезпокоявано от никой сигналите, разделящи различните новини в информационните емисии на Дарик, правени специално за българското радио. Това може да се чуе най-силно във вечерните им новинарски емисии.

Дарик е "любимото" радио и на радио Експрес Струмица, където с охота използват негови сигнали и джингли за изработката на реклами.

Това всъщност не е нещо ново във Фиром, тъй като от много години, там масово се използват шапки, сигнали и т.н, от гръцки телевизии и радиостанции.
Просто фразата "авторско право" е непозната концепция в този край на света. Единствено ме дразни факта, че масово се оплюва всичко българско, обаче най-накрая все към тяхната прародина, България, ги тегли... :Horray
Аватар
radiator
1000+
1000+

Re: Македонски станции със сигнали на Дарик

Мнениеот radiator » 02 Фев 2009, 18:08

ееее, хайде хайде... в България в много станции до ден днешен се използват крадени демота на джингли на чужди станции или пък демота на библиотеки. Айде, едно време наистина беше трудно (въпреки, че някои хора сме си купували библиотеки чат-пат), нямаше пари, ноу-хау, сега обаче е друго. Ако приемем, че макетата са 10-15 години назад, нормално е сега да е така при тях.

Нищо ново под слънцето или по-скоро много бързо забравихме, че и ние бяхме твърде зле...

А за самите макета - и те са като българите, да не кажа - чисти българи! За нищо не стават!!
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 02 Фев 2009, 18:22

radiator написа:ееее, хайде хайде... в България в много станции до ден днешен се използват крадени демота на джингли на чужди станции или пък демота на библиотеки. Айде, едно време наистина беше трудно (въпреки, че някои хора сме си купували библиотеки чат-пат), нямаше пари, ноу-хау, сега обаче е друго. Ако приемем, че макетата са 10-15 години назад, нормално е сега да е така при тях.

Нищо ново под слънцето или по-скоро много бързо забравихме, че и ние бяхме твърде зле...

А за самите макета - и те са като българите, да не кажа - чисти българи! За нищо не стават!!

Ти пък.... Те в България колко станции копират от Дарик, ти за Македония говориш...
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 02 Фев 2009, 18:51

Интересно ми е кои са тези "станции" и какво точно "копират" от Дарик. ::)
Аватар
dj_krasi_kn
100+
100+

Мнениеот dj_krasi_kn » 02 Фев 2009, 18:53

И на мен ми е интересно :)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 02 Фев 2009, 19:16

@rumen slavchev

Не говоря за копирането от Дарик конкретно, а за използване на джингли по принцип от чужди станции. Не четете внимателно.
Аватар
RADIO
500+
500+

Мнениеот RADIO » 02 Фев 2009, 19:39

radiator написа:@rumen slavchev

Не говоря за копирането от Дарик конкретно, а за използване на джингли по принцип от чужди станции. Не четете внимателно.

НЯКОЙ НЯМА ЛИ ДА КАЧИ НЯКОИ ОТ ОКТАДНАТИТЕ СИГНАЛИ ::)
retro
Нов
Нов

Мнениеот retro » 10 Фев 2009, 11:24

radiator написа:...

Аре без такива изказвания - става ли?
Случаен радио фен
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 10 Фев 2009, 12:31

Защо? Нещо срам ли те е? Или ще ме застреляш? Ето това е българската работа, колега. Вместо да кажеш ЗАЩО не си съгласен с теб, просто се озъбваш... типично.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 10 Фев 2009, 12:44

Според мен е имал предвид, че не трябва да се отнасяме дискриминасторски към съседите си и да ги смятаме за идиоти, само защото са ни съседи. Това си е типично балканска черта.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 10 Фев 2009, 13:14

А и не бива всяко нещо да се обвързва с политически обиди, това се отнася и за двете държави.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 10 Фев 2009, 13:18

Ъгли, за мен българите са идиоти, не ме е срам да го кажа. Македонците за мен са си почти българи. От тук нататък действа едно просто математическо свойство.

Не съм хулил Република Македония, нито нейните граждани. Иронизирам характеристиките на етноса. Който е ходил в Македония може да си намери всички прилики и съответно да си ги проектира. Отново по едно просто математическо свойство - за мен България е дупка, заради хората които живеят там, в Македония не е много по-различно. А за това, че те не са толерантни към българите - това си е факт... и то нетолерантни на политическа и съседска основа.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 10 Фев 2009, 13:26

Това е вярно, но по мои наблюдения, хората в Македония са по-човечни в някои отношения от нас. Още не са се лумпенизирали толкова.
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 10 Фев 2009, 14:10

Правилно е да се използва думата "разумни".
Човека е човек, няма как един да е по-човек, а друг по-малко човек! ::)
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 10 Фев 2009, 14:56

Както и да е, ако е вярно това, изглежда нивото на някои медии в Македония още не се е развило достатъчно. Как се нарича това на професионален език - Радиатора ще каже.
Аватар
Kwazimodo
100+
100+

Мнениеот Kwazimodo » 10 Фев 2009, 15:51

Stewie_Griffin написа:Всички знаем, че македонските "медиуми" са най-добрите на Балканот. И не само на Балканот ами и у Европа, али не само у Европа али по целиот свет, али не само по целиот свет, а и во целата Универса. Така, това ни е ясно на всички.

Само не ми е ясно защо след като ни откраднаха историята, големите "медиумски професионалци" во Фиром ни крадат и радио-джинглите....

Преди години /от началото на 70-те до към средата на 80-те години на миналия век/ Радио Скопие беше музикалния прозорец към света на хиляди българи, принудени да слушат по собственото си национално радио само съветска и българска музика. Легендарните музикални предавания като "Три Гонга" / всяка събота след обяд от 16 до 18 ч. бълг. време/ , "Музички Омнибус" всеки делничен ден от 10 до 11 ч. и "Диско Селектор" по новата им Втора програма ни караха с нетърпение да си гледаме часовника и да броим минутите до началото им.
Така че сега и да не са "най-добрите на Балканот", някога Радио Скопие наистина беше....

Като стана въпрос, някой дали не може да ми помогне да намеря музиката , с която започваше "Три Гонга" - мисля че от някакъв уестърн беше... Искам да си го сложа за ринг тон на GSM-a... носталгия по една младост, какво да се прави ...
Радиослушател :)
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 10 Фев 2009, 18:18

radiator написа:Ъгли, за мен българите са идиоти, не ме е срам да го кажа. Македонците за мен са си почти българи. От тук нататък действа едно просто математическо свойство.

Не съм те репликирал. Просто се опитах да обясня как разбирам думите на retro.
retro
Нов
Нов

Мнениеот retro » 10 Фев 2009, 22:22

Ами най-малкото "твърдението" ти означава, че ти си такъв, щом всичките българи са идиоти. Както и 99 % от фоума. Или ти не си българин? Друг е въпросът, че държавата към момента е идотска.
ПП: нищо лично, ама такива филосовски обобщения нещо ни мъ кефят.
Случаен радио фен
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 10 Фев 2009, 23:54

Ретро,

Ами не съм точно българин, но българската част в мен осъзнава, че е пропаднал български субект, колкото и да не ми се иска :Hmmm

В такъв смисъл се изразих. За мен историята многократно е показала леката грешка в кода, що се отнася до българите.
За да бъда коректен ще кажа, че това разбира се е мое мнение и не бих ангажирал никой с него.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 11 Фев 2009, 03:10

Ретро,чакай сега, един добре познат колега каза преди няколко месеца,че нямаме държава,или че не сме държава,но само аз изразих съгласие с него. Ти си "по-снизходителен",признаваш,че имаме държава,но я окачествяваш като идиотска,а това пък е по-силно от това ,ако нямаме държава,въобще. В същото време протестираш,че не сме идиоти,ето аз изразяван съгласие с теб,но я кажи тогава, кой създаде тази "идиотска държава". Аз нескромно подозирам,че е създадена от идиоти,ако греша, поправи ме. Ако си съгласен с мен,остава само да назовеш кои са идиотите. Обратното хич не върви,имаме идиотска държава ама създадена от неидиоти. Имам безброй доказателства,не измишльотини,които потвърждават твоята диагноза. Аз мисля,че има нещо ако не напълно идиотско,то подобно,какво точно,не знам. И не разбирай в буквалния смисъл думите на Радиатора,те са казани метафорично. Може би на неидиотите у нас не се разрешава да градят нормална държава,или пък идиотите да са повече,или по-силни... А че има много достойни българи,това е вън от всякакво съмнение,как мислиш????
Енчев,квалификацията на РРП за македонците като "по-човечни" е абсолютно верна. И от стилна гледна точка,също е прав,по-човечен означава по-хуманен. Разумен е нещо по-различно от човечен(хуманен). При това,РРП не изплзва съществителното човек,както ти,а прилагателното човечен,което се степенува,докато съществителните имена не се степенуват.

Назад към