94.5 FM София

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
UGLY_BOY

94.5 FM София

Мнениеот UGLY_BOY » 18 Ное 2005, 14:30

В крайна сметка тръгна. Въпреки споровете. Когато няма излъчване от Парламента, препредават "Христо Ботев".
Samanyolu
Нов
Нов

94.5 FM София

Мнениеот Samanyolu » 20 Ное 2005, 14:11

i shte predavat vse taka, dokato ne startira regionalnata programa Efir Sofia sled Nova Godina, ima licenz tochno za 94.5
UGLY_BOY

94.5 FM София

Мнениеот UGLY_BOY » 21 Ное 2005, 08:37

След толкова години радио в БГ най-накрая и София си имат регионална програма. Сетиха се! Какъв смях!
ico_pol
1000+
1000+

94.5 FM София

Мнениеот ico_pol » 21 Ное 2005, 13:26

Дано като си има регионална програма за София спрат да тровят провинцията с проблемите на софианци. Лично на мен ми писна да слушам (и гледам) за копките, топлата вода, парното и куп други гайлета (грижи) на столичани. Сякаш България е София...
Аватар
Георги
1000+
1000+

94.5 FM София

Мнениеот Георги » 21 Ное 2005, 14:03

[quote=""ico_pol""] Сякаш България е София...[/quote]

Еми като си немаш радио Троян ще слушаш радио София/Ниш/Белград/Скопие/Букурещ..... :lol:

...шега... :arrow:
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Аватар
747
500+
500+

94.5 FM София

Мнениеот 747 » 21 Ное 2005, 20:55

[quote=""UGLY_BOY""]След толкова години радио в БГ най-накрая и София си имат регионална програма. Сетиха се! Какъв смях![/quote]

Регионална програма имаше. Казваше се "Ефир София" и се излъчваше на долен банд от Ихтиман и по кабелната мрежа (т.нар. "радиоточка") - не помня, ама май се излъчваше и на средни вълни -, докато Лили Попова не я закри заедно с италианска и арабска редакция на Радио България (за португалска не съм сигурен дали не беше закрита преди това). Не помня дали по същото време не бяха "Орфей" и "Знание" слети с програма "Христо Ботев". Абе, изобщо, стар човек съм вече и много неща не ги помня, но помня, че "Ефир София" си имаше. Вярно, доста безсмислена едночасова програма, но това е една друга тема...
Аватар
borosport
1000+
1000+

94.5 FM София

Мнениеот borosport » 21 Ное 2005, 23:53

[quote=""ico_pol""]Дано като си има регионална програма за София спрат да тровят провинцията с проблемите на софианци. Лично на мен ми писна да слушам (и гледам) за копките, топлата вода, парното и куп други гайлета (грижи) на столичани. Сякаш България е София...[/quote]
който не му харесва не слуша.пък и по неофициална статистика 2 милиона души са бая народ нали
Изображение
Аватар
Dragon85
Нов
Нов

94.5 FM София

Мнениеот Dragon85 » 22 Ное 2005, 17:00

По официална статискика на ГРАО в гр. София има близо 1 300 000 (не помня точната цифра но които иска може да провери) души по настоящ адрес. Във втория по големина град има по-малко от 400 000. Нормално е да се говори най-мог за София.
Аватар
DX-er
500+
500+

94.5 FM София

Мнениеот DX-er » 22 Ное 2005, 17:14

[quote=""747""]Не помня дали по същото време не бяха "Орфей" и "Знание" слети с програма "Христо Ботев[/quote]
Помня, че през 1989 все още си ги имаше двете програми, така че едва ли е било тогава. :idea:
Аватар
borosport
1000+
1000+

94.5 FM София

Мнениеот borosport » 22 Ное 2005, 19:13

[quote=""Dragon85""]По официална статискика на ГРАО в гр. София има близо 1 300 000 (не помня точната цифра но които иска може да провери) души по настоящ адрес. Във втория по големина град има по-малко от 400 000. Нормално е да се говори най-мог за София.[/quote]

Първо виж статистиката за коя година е.После това се регистрираните, а знаеш ли колко са нерегистрираните които идват да бачкат тука и спят по фургони и не знам къде.После и циганите забравяш, че никой не ги брои.В София има в момента 2 милиона души ако щеш вярвай.Аз съм си ги сметнал за мен.И после да ти кажа, че има 1,5 милиона автомобила със софийска регистражия и то само за София град.Вече почнаха новите СА, защото С свършиха.1 439 856 :shock: възможние регистрации свършиха та от месец вече минаха на СА и това само за София-град.
Изображение
Аватар
andrew
Нов
Нов

...

Мнениеот andrew » 22 Ное 2005, 19:47

samo ne zabravqi, che golqma chast ot kolite sa v provinciqta - vsichki taxita na lizing v pld, varna i9 kude ,li ne sa sus sofiiski nomera, no v sofiq kolite sa okolo 900 000 bez prihodqshtite, koeto si e mnogo.

A sofiq e nqkude nad 2000000 veche, vsichki go znaqt....
Аватар
747
500+
500+

94.5 FM София

Мнениеот 747 » 22 Ное 2005, 20:14

[quote=""RTS""][quote=""747""]Не помня дали по същото време не бяха "Орфей" и "Знание" слети с програма "Христо Ботев[/quote]
Помня, че през 1989 все още си ги имаше двете програми, така че едва ли е било тогава. :idea:[/quote]

А, "Ефир София" я закриха някъде `98-а - много след `89-а! Там някъде и "Орфей" и "Знание" май... или, най-много, година преди това.
ico_pol
1000+
1000+

94.5 FM София

Мнениеот ico_pol » 23 Ное 2005, 10:16

[quote=""borosport""][quote=""ico_pol""]Дано като си има регионална програма за София спрат да тровят провинцията с проблемите на софианци. Лично на мен ми писна да слушам (и гледам) за копките, топлата вода, парното и куп други гайлета (грижи) на столичани. Сякаш България е София...[/quote]
който не му харесва не слуша.пък и по неофициална статистика 2 милиона души са бая народ нали[/quote]
А, би ли ми обяснил аз какво да слушам!? В Троян освен Хоризонт има Хрисот Ботев и Лиани. Лиани има по - скоро маркираща информационна емисия. Остава двете национални радиа. Както и телевизиите. И като ги знам как имат навика някой път да се оливат с новини от София, направо...да не можеш да разбереш какво става в останалата част от страната. Е, то нищо хубаво не става, за разлика от София, но искам да знам! Какви са ми тези национални радио и телевизия, след като слугуват на в по - голямата си част на софиянци. Блазе им на Пловдив, Варна, Ст. Загора и другите които си имат по - развити регионални програми.
Може да ви се стори параноично, но все ми се струва, че с това натрапване на прекрасната ни столица не се дава достатъчна гласност на проблемите на провнцията. То, май е и такава политиката на страната - да се дава на преден план "европейската" ни столица, със супер ниска безработица, а истинската България... нея кучета я яли. Айде стига, че стана здрав офтопик! 8)
Аватар
DX-er
500+
500+

94.5 FM София

Мнениеот DX-er » 23 Ное 2005, 16:24

[quote=""747""]А, "Ефир София" я закриха някъде `98-а - много след `89-а! Там някъде и "Орфей" и "Знание" май... или, най-много, година преди това.[/quote]
Тъй ли ? За Ефир София не знаех и не съм я слушал изобщо, честно казано, но от това което каза, си мислех, че много по-рано са я закрили. Що се отнася до Знание и Орфей, бяха закрити доста преди 98!, доколкото се спомням !
ico_pol,
съгласен съм, че има прекалено съсредоточаване върху софийската проблематика, но това не е проблем само в България : има го и в много западни държави. Това си е проблем на всяка централизирана държава. В Германия и Австрия, обаче е съвсем различно : там всеки Ланд (област) си има регионелни радио и ТВ, като много често, те са по-слушани и гледани отколкото централните програми. Простичък пример : в Бавария, регионалното радио има поне 5 програми ( Bayern 1,2,3,4, B5 Aktuell, може и повече да са), докато националните радиа са две : DLF (предава от Кьолн, забележете че дори и национелното им радио не предава от столицата) и DLR Berlin (този път от Берлин). Но това не зависи от добрата воля на БНР в българския случай, а от цялостното устройство на България, което, за съжалене, не предполага развитие на по-малките административни единици (области, общини...) и съответно на медийте в регионален мащаб. :roll:
Аватар
borosport
1000+
1000+

94.5 FM София

Мнениеот borosport » 24 Ное 2005, 00:27

[quote=""ico_pol""][quote=""borosport""][quote=""ico_pol""]Дано като си има регионална програма за София спрат да тровят провинцията с проблемите на софианци. Лично на мен ми писна да слушам (и гледам) за копките, топлата вода, парното и куп други гайлета (грижи) на столичани. Сякаш България е София...[/quote]
който не му харесва не слуша.пък и по неофициална статистика 2 милиона души са бая народ нали[/quote]
А, би ли ми обяснил аз какво да слушам!? В Троян освен Хоризонт има Хрисот Ботев и Лиани. Лиани има по - скоро маркираща информационна емисия. Остава двете национални радиа. Както и телевизиите. И като ги знам как имат навика някой път да се оливат с новини от София, направо...да не можеш да разбереш какво става в останалата част от страната. Е, то нищо хубаво не става, за разлика от София, но искам да знам! Какви са ми тези национални радио и телевизия, след като слугуват на в по - голямата си част на софиянци. Блазе им на Пловдив, Варна, Ст. Загора и другите които си имат по - развити регионални програми.
Може да ви се стори параноично, но все ми се струва, че с това натрапване на прекрасната ни столица не се дава достатъчна гласност на проблемите на провнцията. То, май е и такава политиката на страната - да се дава на преден план "европейската" ни столица, със супер ниска безработица, а истинската България... нея кучета я яли. Айде стига, че стана здрав офтопик! 8)[/quote]
Тук си прав, че я споменават за щяло и нещяло столицата ама кво да се прави.Такава им е политиката
Изображение
ico_pol
1000+
1000+

94.5 FM София

Мнениеот ico_pol » 24 Ное 2005, 10:36

[quote=""RTS""][quote=""747""]А, "Ефир София" я закриха някъде `98-а - много след `89-а! Там някъде и "Орфей" и "Знание" май... или, най-много, година преди това.[/quote]
Тъй ли ? За Ефир София не знаех и не съм я слушал изобщо, честно казано, но от това което каза, си мислех, че много по-рано са я закрили. Що се отнася до Знание и Орфей, бяха закрити доста преди 98!, доколкото се спомням !
ico_pol,
съгласен съм, че има прекалено съсредоточаване върху софийската проблематика, но това не е проблем само в България : има го и в много западни държави. Това си е проблем на всяка централизирана държава. В Германия и Австрия, обаче е съвсем различно : там всеки Ланд (област) си има регионелни радио и ТВ, като много често, те са по-слушани и гледани отколкото централните програми. Простичък пример : в Бавария, регионалното радио има поне 5 програми ( Bayern 1,2,3,4, B5 Aktuell, може и повече да са), докато националните радиа са две : DLF (предава от Кьолн, забележете че дори и национелното им радио не предава от столицата) и DLR Berlin (този път от Берлин). Но това не зависи от добрата воля на БНР в българския случай, а от цялостното устройство на България, което, за съжалене, не предполага развитие на по-малките административни единици (области, общини...) и съответно на медийте в регионален мащаб. :roll:[/quote]
Незнам как е в Германия. Това, което ми казваш по принцип е хубаво, но според мен, е неизпълнимо за България. Дори да направят областна програма за Ловеч (което за мен си е пълна химера), тя няма да се чува 100% в Троян или най - малко ще трябва да се изпотрепя по покрива да слагам антени, че да я слушам. В такъв случай изходът е само един: да си децентрализират поне малко програмите.
Аватар
Sigma FM
100+
100+

94.5 FM София

Мнениеот Sigma FM » 24 Ное 2005, 10:49

izoda e kupi si satelitna antena i imash 23radia !!!!!!
е на сръбските боклуци !!!!!!!!!!
ico_pol
1000+
1000+

94.5 FM София

Мнениеот ico_pol » 24 Ное 2005, 11:10

Това ми е отдавна известно! 8) Тук обаче има един проблем: за мен и 200 лева са много, да не говорим, че за това, което искам да слушам ще ми трябва още по - скъпа апаратура. Апетита идва с яденето, нали така!? 8) Ако имам сателит, едва ли ще се задоволя само с радиата от Тор - а, а за другите сателити, и по - точно Астра, ще ми трябва доста по - впечатляващо оборудване (най - малко чудовищна чиния). Поне това разбрах в последните 2-3 седмици разпитване тук и там. Така, че...в близките 2-3 години ще съм на FM приемане. Затова и толкова ме вълнуват такива въпроси, като този.
Samanyolu
Нов
Нов

94.5 FM София

Мнениеот Samanyolu » 26 Ное 2005, 01:22

Mnogo otpredi 1998 biaha zakriti Orfei i Znanie, te si biaha na niskoto UKW.
A Efir Sofia izluchvashe ot 13.05 do 14h. na 68.05 FM v Sofia i regiona!
da spomena samo, che portugalska redakcia na radio Bulgaria ne e imalo :lol:
Аватар
predavatel
1000+
1000+

94.5 FM София

Мнениеот predavatel » 26 Ное 2005, 01:31

[quote=""borosport""]Първо виж статистиката за коя година е.[/quote]
По мои данни Орфей, Знание и Ефир София са закрити в в началото на 1994г. Такава информация не се намира много лесно :cry: Ако забелязвате горе в менюто на сайта (Предавател) има една празна клетка ... това е мястото за новата рубрика "История", върху която работя от известно време. Там ще бъдат описани тези и още доста интересни факти, Очаквайте! :lol:

Назад към