Радиопредавания, Предложения

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
a_velev
Нов
Нов

Радиопредавания, Предложения

Мнениеот a_velev » 27 Фев 2009, 13:45

Здравейте, ако имате някакви предложения относно радиопредавания моля пишете в тази тема, какво ви липсва в ефира, от какво има нужда един град? Нови Идеи, мнения, препоръки.
Аватар
chebaev
500+
500+

Re: Радиопредавания, Предложения

Мнениеот chebaev » 28 Фев 2009, 13:22

За кое радио става въпрос?
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 28 Фев 2009, 14:15

chebaev написа:За кое радио става въпрос?

Мисля, че става дума за всички радиа.
Изображение

Изображение
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 28 Фев 2009, 14:30

Хубава тема.

Какво мислите за радиопиесите? Аз преди бях слушал по радио София радио пиеси и много ми харесаха. Налагаше ми се да карам дълго време кола вечер и да ви кажа пиесите са много приятни за изпът. :)
Има ли ги още по радио София? Ако ги няма това е добра идея...
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
a_velev
Нов
Нов

Мнениеот a_velev » 28 Фев 2009, 15:17

playbob написа:Хубава тема.

Какво мислите за радиопиесите? Аз преди бях слушал по радио София радио пиеси и много ми харесаха. Налагаше ми се да карам дълго време кола вечер и да ви кажа пиесите са много приятни за изпът. :)

Опиши по подробно за пиесите.
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 28 Фев 2009, 18:40

a_velev написа:
playbob написа:Хубава тема.

Опиши по подробно за пиесите.

Ами пиеси. Актьори пресъздават различни произведения. Много е интересно и грабващо. Заслушваш се и се захласваш. А и тези пиеси които слушах ги бяха изиграли много добре. Излъчваха се вечер около 22ч. - перфектно време. Смятам, че и следобед през уикендите, също би било добре.

Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 28 Фев 2009, 18:57

По Хр. Ботев пускат, но не знам кога.Засичал съм по случайност и дори беше скоро.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 28 Фев 2009, 19:17

Колега Велев,

Не искам да ме разберете неправилно или пък че се заяждам, но нали знаете, че в този бизнес идеите и ноу-хауто са най-скъпите и ценените неща, също така са нещата, които са в най-голям дефицит.
Не намирате ли за несериозно да пускате подобна тема, в която да изисквате някой да ви дава идеи просто ей така?
a_velev
Нов
Нов

Мнениеот a_velev » 28 Фев 2009, 19:50

radiator написа:Колега Велев,

Не искам да ме разберете неправилно или пък че се заяждам, но нали знаете, че в този бизнес идеите и ноу-хауто са най-скъпите и ценените неща, също така са нещата, които са в най-голям дефицит.
Не намирате ли за несериозно да пускате подобна тема, в която да изисквате някой да ви дава идеи просто ей така?

Чакай чакай, къде отиде? Значи абсолютно си прав, че безплатен обяд няма, но кагато говорим за нещо професионално. А ако някой има такова нека драсне едно ЛС все ще се разберем ;)
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 01 Мар 2009, 01:30

Хм, аз съм слушал радиотеатъра по Христо Ботев. И наистина е особено приятен. Сега с нетърпение очаквам Радио София да ме обвини в ретроградност. :D
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 01 Мар 2009, 06:35

Абе то не липсват предавания, то си липсват направо радиата. Ако някой тука успява да се задържи за повече от 5 секунди на дадено радио в столицата - да пише! Аз поне не мога да ги търпя и толкова (с малки изключения де).
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
sunylove
Нов
Нов

Мнениеот sunylove » 01 Мар 2009, 07:19

здравейте приятели,аз съм от плевен и не съм доволен с радиата тук,защо по другите градове се слуша радио 1,а в плевен радио 1 рок като има и з-рок,по радио 1 се пуска много готина ретро музика
Аватар
Радио София
100+
100+

Мнениеот Радио София » 01 Мар 2009, 12:08

UGLY_BOY написа:Хм, аз съм слушал радиотеатъра по Христо Ботев. И наистина е особено приятен. Сега с нетърпение очаквам Радио София да ме обвини в ретроградност. :D

Ееее, тука вече не позна. Според тебе кой реши да има радиотеатър по радио София? ;)

Дет се вика, "НАТФИЗ вода не става". Имам много да разказвам за радиотеатъра, ама айде да не самохваля....
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 01 Мар 2009, 12:57

Мегабой, между другото Атлантик, Джаз ФМ и The Voice (с някои забележки) са направени много добре и отговарят на всички стандарти. С удоволствие се задържам на тях.
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 01 Мар 2009, 13:10

Радио София написа:
UGLY_BOY написа:Хм, аз съм слушал радиотеатъра по Христо Ботев. И наистина е особено приятен. Сега с нетърпение очаквам Радио София да ме обвини в ретроградност. :D

Ееее, тука вече не позна. Според тебе кой реши да има радиотеатър по радио София? ;)

Дет се вика, "НАТФИЗ вода не става". Имам много да разказвам за радиотеатъра, ама айде да не самохваля....

Аз нещо не те разбрах...

Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 03 Мар 2009, 11:48

@radiator какво ти харесва в The Voice аз не съм го слушал много, но на мен лично нито стила музика, нито представянето на самото радио не ми хаесват.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 03 Мар 2009, 20:18

radiator написа:Колега Велев,

В известен смисъл не съм съгласен с теб. Сега и ще изложа доводите си. Да, наистина, една качествена радио или ТВ програма е редно да се прави от специалисти в банша. Хора, които са учили и работят това, и най-вече- които си разбират от работата. Но... за кого се прави радиото, телевизията? Разбира се, че за обикновения зрител или слушател. Хората, които се работят в медийте също се ползват от тях, но в крайна сметка всичко се прави основно за хора, които хал-хабер си някат от професионални работи. На тях просто им харесва или не дадено нещо и това, че според специалистите това е адски нелогично въобще не е меродавно... защото какво ще е това предаване, направено професионално и с усет, което обаче не може да грабне аудиоторията!? Затова и хората, които се занимават с програминга на въпросните медии трябва да обръщат редовно поглед върху това, което хората искат да получават, а не тъпо, самоуверено и целеустремено да се смятат за най-знаещите, а хората, за които правят всичко за най-незнаещите, и да им се явяват един вид просветители. Не само, че трябва да се получава мнението на аудиоторията, но и да се прави това, което тя иска. Разбира се, професионално изпълнено.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 03 Мар 2009, 21:29

Ицо,коментара ти е определено точен,бих добавил само,че когато се създава радио,организаторите -собствениците на тази стъпка трябва да знаят предварително каква програмна схема ще бъде застъпена,целите на предаването и евентуалната аудитория. У нас това не се прави,да се направи радио,после се сменят програми,водещи, стил на музиката и до безкрай. После се препродава радиото,а много пъти закрива,малко хаотична работа. Но не забелязвам сериозни радиостанции,ориентирани към сериозни теми-политика,история,философия,култура. Има само извадки от тези големи области в живота....
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 03 Мар 2009, 21:49

Ицо, позволи ми да ти споделя, че дълбоко не си наясно с това как аджеба функционира тази индустрия. Ти как реши, че някой стои в кабинетчето, чеше си темето и казва - бе да пуснем сега едно сериалче следобед, какво ли да е? аааами, еди си кое.. Или пък - ми ние сутрин по нашето радио да вземем да пуснем метъл, мнооого ще е яко....

Това е било преди 20 години. В сериозните компании (които са малко в България, с това съм съгласен) се работи с много точни данни от проучвания, правят се фокус-групи (разбирай 200 човека, подбрани на случаен принцип, но попадащи в таргет-аудиторията се събират в някой хотел и им се задават въпроси). Дори един или 2 пъти годишно се правят фокус-групи за тестване на основните масиви с песни, ежеседмични телефонни проучвания се провеждат, като всеки човек се тества по специална методика дали става за проучването или не.
Същото е и с програмното съдържание - бенчмарки се следват и т.н.

Изобщо работата далеч не е така, както си я представяш и радиостанциите в България, поне на водещите групи много добре знаят какво да пускат, как да го пускат, за да им върви бизнеса.

В днешно време ВСИЧКО СЕ ТЕСТВА на реални хора, които грам хабер си нямат от радио и чак тогава се излъчва... ВСИЧКО!!!
Аватар
Велев
100+
100+

Мнениеот Велев » 08 Мар 2009, 12:58

radiator написа:Ицо, позволи ми да ти споделя, че дълбоко не си наясно с това как аджеба функционира тази индустрия. Ти как реши, че някой стои в кабинетчето, чеше си темето и казва - бе да пуснем сега едно сериалче следобед, какво ли да е? аааами, еди си кое.. Или пък - ми ние сутрин по нашето радио да вземем да пуснем метъл, мнооого ще е яко....

Това е било преди 20 години. В сериозните компании (които са малко в България, с това съм съгласен) се работи с много точни данни от проучвания, правят се фокус-групи (разбирай 200 човека, подбрани на случаен принцип, но попадащи в таргет-аудиторията се събират в някой хотел и им се задават въпроси). Дори един или 2 пъти годишно се правят фокус-групи за тестване на основните масиви с песни, ежеседмични телефонни проучвания се провеждат, като всеки човек се тества по специална методика дали става за проучването или не.
Същото е и с програмното съдържание - бенчмарки се следват и т.н.

Изобщо работата далеч не е така, както си я представяш и радиостанциите в България, поне на водещите групи много добре знаят какво да пускат, как да го пускат, за да им върви бизнеса.

В днешно време ВСИЧКО СЕ ТЕСТВА на реални хора, които грам хабер си нямат от радио и чак тогава се излъчва... ВСИЧКО!!!

radiator Посочи ми само едно радио в наща Българийка което работи по този принцип :Hmmm

Назад към