БГ РАДИО ПРАВИ ХОРАТА ЩАСТЛИВИ!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
stanicha
Нов
Нов

Re: БГ РАДИО ПРАВИ ХОРАТА ЩАСТЛИВИ!

Мнениеот stanicha » 20 Мар 2009, 15:01

shoshko написа:
BestRadio написа:Доколкото ми е известно, БГ Радио стартира излъчване и в град Ахтопол! ;)

Просто страхотно, само за това си мечтая :( Горките хора, дано да не слушат радио :Clap

те там оня ден им прекараха телевизия и интернет, а вече и БГ радио!!!! сега като скочат и цените на имотите двойно!!!!

ех щастливи рибари....
Аватар
Enchev
1000+
1000+

БГ Радио с нови предавания от март

Мнениеот Enchev » 23 Мар 2009, 18:41

slusham.com написа:БГ Радио с нови предавания от март

Най-българското радио в ефира - с нов програмен директор и нова програмна схема

Пролетният сезон за БГ Радио започна с рожден ден, нови предавания, обновена програмна схема и чисто нов програмен директор.

Единственото радио в ефира, което подкрепя, излъчва и активно популяризира българската музика пуска три нови предавания през месец март.

В ефира на БГ радио още от днес очаквайте С Лора без калории между 11 и 13 часа. Най-приятният начин да си доставите удоволствие с нула калории и на работното място е да бъдете в компанията на сладката Лора, която се завръща след повече от година и половина отсъствие от ефира.

Не пропускайте лежерния и информативен обеден блок, в който, в компанията на внимателно подбрана българска музика, ще научавате най-интересните и любопитни факти от живота на звездите в рубриката Блясък в ефира. Всеки ден Лора ще ви радва и със сладки изненади и игри.

Точно в 13 ч. пък застъпва всеобщият любимец Наско. Неподражаемият глас на БГ радио от Любими песни за любими хора ще е светлият лъч в работния ви ден чак до 15 ч.

В Любимец 13 Наско ще разсъждава върху теми, които понякога остават встрани от работния процес, а са неизменното присъствие във всеки офис – за клюките и любовните връзки в службата, как да влезем в офиса, когато сме закъснели с повече от два часа за работа и по какво да познаем, че ще ни уволнят още утре.

Веднага след Любимец 13 посрещнете новото лице и глас на БГ Радио – русокосата поетеса и автор на едни от най-популярните текстове на бг песни (сред тях - Ти на Нина Николина и Чуваш ли ме на Графа и Мария Илиева) - Гери Турийска.

Палавата Гери ще ви прави компания На път за вкъщи от 16 до 18 часа. Тя и звездните й гости ще повдигнат завесата на личните си драми, мечти и гафове в рубриката Падащи звезди, в която родните знаменитости ще разказват пикантните си тайни. Гери ще раздава и награди, така че не я пропускайте На път за вкъщи.

БГ Радио продължава линията си на качествена българска музика и интересни предавания и с включването на новия програмен директор Ирина Бъчварова (на снимката), която обещава да внесе свежа нотка и много креативност в екипа.

Ирина е с разнообразен и богат опит в медии (бТВ, НОВА) и рекламни агенции (Saatchi & Saatchi и DDB), но е и добре позната на слушателите на БГ Радио – тя е била гласът на класацията Нашите 20 от нейния старт до миналата година.

Въпреки че самата Ирина определя като срамен факт любовта си към караокето, импровизацията определено е една от силните й страни, заедно с необузданата й енергия и позитивизъм.

Неслучайно новите предавания започват в Седмицата на Земята. От 23 март БГ Радио подема и нова кампания - БГ Радио мисли за природата. Целта на кампанията е да подсети слушателя, че всеки от нас може да направи нещо за опазване на ресурсите на планетата.

От 23 март до 19 април БГ Радио ще излъчва анонси, с които ще дава идеи за малки стъпки, които всеки от нас може да предприеме в ежедневието си, за да пести енергия и да помогне за предотвратяване на глобалното затопляне.

Като част от кампанията БГ Радио мисли за природата, БГ Радио обявява зелени дни, които ще завършат в Часът на земята на 28 март в 20.30 мин. В тази седмица гости в Стартер, сутрешното шоу на БГ Радио ще бъдат представители на организации и институции, които активно работят за каузата.

В Часът на земята, когато човечеството е призовано да изгаси осветлението за един час, БГ Радио ще излъчи едночасов Концерт на свещи с уникални акустични изпълнения на едни от най-големите български хитове.
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 24 Мар 2009, 18:20

Колкото и нови програмни схеми да си правят - все тая :D
Изображение
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 16 Авг 2010, 10:02

Не, няма да е все тая! Във това радио има много истина, но днешното общество на млади хора не проумява, че това радио е съхранило голяма част от старата Българска музика! Затова днес то бива плюто при всяка възможност! Не мисля, че радиа като CITY или ФРЕШ са по достойни, отколкото това хубаво Българско радио!
Аватар
krasiobg
100+
100+

Мнениеот krasiobg » 17 Авг 2010, 00:04

Аз по принцип съм ЗА разнообразието в българския радиоефир и мисля, че БГ Радио трябва да го има.
alonso998
500+
500+

Мнениеот alonso998 » 17 Авг 2010, 03:25

Аз пък даже не се спирам на честотата на БГ Радио,защото като го чуя и може телефона/CD/радиоприемника в колата да е на парченца. Пред БГ Радио ще слушам и Z-ROCK,поне те не пускат прогнили песни от 30-40 г. :Baby :Baby Както някой се беше изразил рейтинга на тая помия наречена БГ Радио е 5 %,дори така наречени чалга радиа имат много повече рейтинг от тва радио. Дори днес на 97.8 слушах Meltem RADIO Istanbul и не харесвам турска музика но предпочитам него. :Clap
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 17 Авг 2010, 07:03

Аз пък съм за ДА го има БГ радио...
А е дебилно да предпочетеш турска реч пред българската музика... А имаме доста добри поп парчета
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 17 Авг 2010, 07:25

Нямам никакви проблеми с езиците,харесвам чужда музика -било то сръбска ,гръцка и тн..
Но харесвам и групи като Сигнал , Щурците , Диана Експрес ... добри песни направиха сега и М.Попова и Орлин Горанов ...
Таааа не е лошо да има една медия от ефира на която да можеш да чуваш тези песни. Все пак музиката правена в Б-я не е само чалга !
Иначе пак го казвам не е нищо особено като медия БГ радио , аз го слушам доста рядко ,но за мен трябва да го има .
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 17 Авг 2010, 10:52

BigBrother написа:... А имаме доста добри поп парчета

Я помисли пак, ние сме на светлинни години назад от всички останали. Нямаме нито комерсиална, нито клубна музика... нищичко! А тея песни на Щурците и т.н., не вярвам по онова време да се имали успех в чужбина!
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 17 Авг 2010, 20:28

Е да не са нещо особено поп песните ни ,но все пак има и добри попадения !
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 17 Авг 2010, 20:35

Не бъдете толкова нихилистично настроени към българската музика! Има разбира се много плява и халтура, но има и много добри певци и музика. И нека не мислим, че в другите страни се творят само хитове. А пък хит се прави със страшно много пари за реклама, за видеоклип, за маркетинг по всички радиа и телевизии. Зад хитовете, явно или не, стоят големите музикални компании.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 17 Авг 2010, 20:39

И държави, които имат пари и които имат възможност да създават такива хитове! Във България хит неможе да има, и няма да има! А както знаете, до нас достигат стотици хитове от Америка и т.н.! Тайната е във стотиците компании, които имат! :)
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 17 Авг 2010, 20:47

Парите откриват и възможностите и талантите. Но човек трябва да има доста принизен музикален вкус за да вижда стотиците хитове на Америка. Ако се вгледаш по-внимателно и се опиташ да си припомниш хитовете на последните 30-40 години ще видиш, че преобладава европейската музика - английска, френска, италианска. Гледай малко повече VH1 и ще се убедиш.
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 17 Авг 2010, 20:50

Така е! Българските хитове замират и със времето нищо няма да остане, но какво да се прави! Това е света! Тук действа закона на джунглата!
Аватар
nld
100+
100+

Мнениеот nld » 17 Авг 2010, 21:09

Като чета, разбирам, че до сега радиото е направило само двама човека щастливи :D
И то заминали извън БГ, където няма обхват на любимото радио. Това се казва шастие!
Иначе радиото е добро за хора на средната възраст, които да си спомним по някоя стара бг песен, когато сме били млади. Не забравяйте, че хитове се пишат не толкова с пари, колкото при наличие на кадърни композитори и можещи да пеят (Д. Чайника напр. :D ). Трима от редовните пеещи по радиото са и кръстниците на термина "Чалга" преди години, без да казвам кои, защото джобът им олекна при пълните стадиони на "конкурентите". Историята е зад нас, дано радиото да го има със стойностна българска музика.
Аватар
krasiobg
100+
100+

Мнениеот krasiobg » 17 Авг 2010, 23:47

На мен не ми харесва, че пускат не толкова утвърдили се песни след 2000 г., Мисля, че трябва да звучи по-често българска естрада и рок. Но като цяло форматът на БГ Радио е що-годе качествен и пожелавам на екипа още много години радиоефир. :)
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 18 Авг 2010, 07:05

Мм дам ,съгласен съм с Красьо !
Прави ми впечатление ,че в Любими песни за любими хора - в 6-7 от 10 обаждания молбата е за стара песен... ;)
А готино предаване си е Златните хитове на Б-я ,слушам го с удоволствие .
Само от де я изкопаха тази Богдана рано сутрин >:D >:D >:D >:D
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 18 Авг 2010, 10:54

.
Последна промяна 1 на GIF, променена общо 26 пъти
Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 18 Авг 2010, 10:58

Има доста радия който са по-добри от БГ Радио :)
Аз като гледам темата май БГ Радио НЕ прави хората щастливи :D
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 18 Авг 2010, 11:37

Лупус,никой не твърди,че в другите държави се творят само хитове,но там са дават много пари за произвеждането на такива.Апропо,да не мислиш,че в Румъния се кефят чак толкова на Inna или на Andreea?От време на време имам възможност да слушам класацията им Romania TOP 50 и там тези двечките не се задържат дълго по първите места,но тук,в България си умират за тях.Ето така се прави,може да не си толкова добър в собствената си страна,но ако другаде те харесват,се продължава напред.
При нас е точно обратното.Миро изпява : "...и розите имат бУдли..." и БГ Радио се скъсва да го върти,все пак му е платено за да го прави,и хората си мислят,че го харесват.Но навън стойността му граничи с нулата.Докато върлуват подобни "лица",няма да има БГ музика,която да струва нещо на световния пазар.А БГ Радио подкрепя точно такъв тип музика,и как няма,след като само то ги излъчва и хората ще ги чуват само по това радио.Което му носи нещо материално...

Назад към