БГ РАДИО ПРАВИ ХОРАТА ЩАСТЛИВИ!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Re: БГ РАДИО ПРАВИ ХОРАТА ЩАСТЛИВИ!

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 18 Авг 2010, 11:37

Лупус,никой не твърди,че в другите държави се творят само хитове,но там са дават много пари за произвеждането на такива.Апропо,да не мислиш,че в Румъния се кефят чак толкова на Inna или на Andreea?От време на време имам възможност да слушам класацията им Romania TOP 50 и там тези двечките не се задържат дълго по първите места,но тук,в България си умират за тях.Ето така се прави,може да не си толкова добър в собствената си страна,но ако другаде те харесват,се продължава напред.
При нас е точно обратното.Миро изпява : "...и розите имат бУдли..." и БГ Радио се скъсва да го върти,все пак му е платено за да го прави,и хората си мислят,че го харесват.Но навън стойността му граничи с нулата.Докато върлуват подобни "лица",няма да има БГ музика,която да струва нещо на световния пазар.А БГ Радио подкрепя точно такъв тип музика,и как няма,след като само то ги излъчва и хората ще ги чуват само по това радио.Което му носи нещо материално...
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 18 Авг 2010, 16:39

GIF, така е, даже наскоро бях чел (за някои странно и абсурно, според мен много уместно), че във Франция в часовете между 8 сутринта и 8 вечерта, 70% от музиката по радиото трябва да бъде на френски език. А какво се получава тук - вадим по 10 песни, годишно - тези, които добиват широка популярност в ефира - а колко са качествени е друга тема. Същевременно се наливат хиляди за съмнителна музика, жанр признат само тук - т.нар. чалга - и то за текстове, които се пишат за 2 минути, с аранжименти взети от съседите... Струва ли си заради всичко това да се загробват толкова пари?! Верно, някой ще каже - да, но възращаемостта е в пъти и за кратки срокове, но от друга страна - къде печелим популярност - освен в чалготеки и кръчмите.. хайде и по стадионите? Вече не ни ли е срамно, че всички съседи станаха популярни по света с националната си денс музика - почти всички спечелиха Евровизия, румънците пък заляха класациите?!
Аватар
Durli
100+
100+

Мнениеот Durli » 18 Авг 2010, 20:53

Някой да е гледал сутрешния болк на Първа програма от студиото на БГ Радио? Споделете впечатления.
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 18 Авг 2010, 21:41

Ами във последните дни все забравям да го гледам, но гледах от студиото на ДАРИК РАДИО!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 18 Авг 2010, 22:55

@FM STEREO,
Според мен причината за това, че в Румъния песните не се задържат много в класациите, е, че в чуждите (и особено в американските) радиостанции текучеството на хитовете е голямо. Листът им се обновява на всеки две седмици, като, доколкото предполагам. всички парчета, които слушателите не харесват, моментално се изхвърлят от листа и се заместват с нови. В България поради високите цени, изисквани от Музикаутор и ПРОФОН явно радиостанциите са решили или да въртят 50 песни в продължение на 6 месеца, или да се профилират в радиа за музика от 90-те, за да не се налага перманентно да плащат безбожни суми за нови парчета.

@Best Radio,
Доколкото ми е известно, във Франция се правят големи отстъпки в таксите, които трябва да плаща всяка медия, ако медиите излъчват френска музика. При тях така е и с киното - всяка телевизия трябва да излъчва френски филми, а досто дори финансират производството им.
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 20 Авг 2010, 11:51

Проблемът на Бг Радио е ,че е застинало някъде между 80-те и 90-те годни . Българската музика отдавна не е Васил Найденов и Лили Иванова ., тя еволюира и вече е и Слави Трифонов и Румънеца и Енчев , и Устата и т.н. просто ритмите се промениха и всичко еволюира , трябва да го проумеят и да излъчват по разчупена музика (не говоря за чалгата в никакъв случай , а за бг поп , но той вече е изменен). Да не говорим , че това радио не си е прменяло сайта от сумати години , а и едно от малкото големи радиа без... форум ! Просто на радиото му трябва човек , който да "ъпдейтне" нещата ! Казвам го с добри чувства , защото радио ми харесва , но .... все по-малко !
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 20 Авг 2010, 12:03

Не мисля като теб, Patriot.
1. Слушателите на БГ Радио са на възраст 30+ или даже 40+. Децата в този форум може и да го плюят, но това просто не е радио за техния таргет. Трябва да се научат, че не всички радиа са с таргет 15-25 годишни младежи, а трябва да има и станции за техните родители, например. Да не говорим, че както младежите си мислят, че БГ Радио никой не го слуша, така то може и да излезе по на печалба спрямо други радиостанции като се има предвид, че тийнейджърският таргет не е особено богат, няма собствени доходи и на практика е неплатежоспособен, което води и до по-малък интерес от страна на рекламодателите. Докато същевременно родителите им със сигурност имат повече пари и преспокойно могат да им се рекламират повече артикули по радиостанциите, които слушат те, и едва ли тези родители харесват Устата и Румънеца и Енчев. Въпреки че основно в този форум пишат хора на млада възраст, не трябва да се смята, че мнението им, че никой не слуша радиостанциите, които те не харесват, е меродавно. Просто това са станции за по-възрастни хора, а при наличието на 2 200 000 пенсионери в тази държава определено възрастните са повече от децата, но просто много по-малко потребяват интернет, за да влизат тук и да изказват мнението си;
2. Далеч съм от мисълта, че кой знае колко българи харесват новата българска музика. Ако трябва да бъда честен, направи ми впечатление, че в един период БГ Радио бяха тотално изхвърлили старата музика и наблягаха на по-нова, но това определено сви рейтинга им жестоко - едно, защото основният им таргет е по-възрастен и второ, защото явно всички са на мнение, че новата родна музика не става.
Аватар
krasiobg
100+
100+

Мнениеот krasiobg » 21 Авг 2010, 00:36

PatrioT, промяната която предлагаш за музикалната програма на БГ Радио е най-малкото смешна и несериозна. Макар и леко да криволичи от време на време, БГ Радио е профилирано да излъчва златните български хитове или с други думи: незабравимите български песни. Не знам дали на някой след 30-40 г. името "Устата" би му говорело нещо...

А идеята за форума е добра. Винаги е супер когато една радиостанция има обратна връзка със слушателите си. :)
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 21 Авг 2010, 09:55

Не съм съгласен,че БГ Радио търсят таргет 40 +,просто не знаят как да привлекат вниманието на по-ниска възрастова група,а тези над 40 винаги ще го слушат.Тук се залага на твърда аудитория,няма как да се промени нещо.
Аватар
krasiobg
100+
100+

Мнениеот krasiobg » 22 Авг 2010, 01:25

Аз мисля, че е по-добре да не се променя нищо в БГ Радио, тъй като според наблюденията ми, в българския радиоефир почти всяка промяна в крайна сметка, в повечето случаи дава отрицателен резултат.

Въпреки, че не е по темата - бих дал един пресен пример. Както може би си спомняте, преди няколко месеца от EMMIS избраха общ ПД за всичките си радиостанции. Дали е съвпадение или не - само месец-два след това Star FM, в стремежа си да спечели и по-младата аудитория, започна да излъчва музика, нямаща нищо общо с "Класика в рока"...И по този начин Star FM губят голяма част от досегашната си аудитория, но явно това не го осъзнават...

Ето за такъв тип промени говоря. И в крайна сметка мисля, че е най-добре един (що-годе) добре работещ продукт да не се пипа. :)
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 22 Авг 2010, 10:10

Да не би да е тръгнал някакъв друг стил музика?Не съм забелязал :-\
Аз казах точно това.БГ Радио не иска да се променя именно заради твърдата си аудитория,а не защото не може.
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 22 Авг 2010, 13:07

В момента положението на съвременната българска музика е повече от трагично. При рапа, Упсърт, Устата, Румънеца и Енчев... направят някой хит, който след месец или два се забравя и не пробива в Европа, никъде в класациите. При поп музиката е още по-зле, Миро е пълна трагедия. Не може да пее, на всичкото отгоре го натикват в TOP 40 на N-JOY или някое друго пропаднало радио... нали да има нещо българско... Няма финансиране и продуценти, няма и таланти... вижте съседна Румъния - страната с най-известната и просперираща клубна музика - Play & Win, Inna, Andrea Banica, Dan Balan, David DJ, Dony, Animal X, Akcent, Morandi... да продължавам ли?
Аватар
krasiobg
100+
100+

Мнениеот krasiobg » 23 Авг 2010, 01:20

Напълно си прав! След 2000 - 2001 г. когато имаше бум на българска музика, не си спомням да се е появявала на небосвода нова звезда или песен, която да се помни след 10,20, ако не и повече години. Изпълнители и таланти - бол. Само че композиторите и продуцентите ни куцат. Ако се правеха качествени песни, даже един Миро би ги направил хит. Между другото, Миро от времето си с Галка имат доста добри попадения.

Така че, как при НЕналичието на каквато и да била качествена нова българска продукция да бъде излъчвана по някоя си радиостанция, в случая БГ Радио?
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 23 Авг 2010, 09:59

Universal Music вече са в България,така че има светлина в тунела. ;)
Аватар
gadchet0-
100+
100+

Мнениеот gadchet0- » 26 Авг 2010, 01:14

Universal Music Group, водещата звукозаписна и издателска компания, стъпи директно на българския пазар чрез дъщерната си компания Юнивърсъл Мюзик България ЕООД. Така Universal Music стана първият от световните гиганти в развлекателната индустрия със собствено представителство у нас.

А в сайта на Universal Music пише :
Virginia Publishing OOD
Managing Director - Stanislava Armoutlieva

нали Вирджиния Рекърдс вече е лицензиант на Sony Music Entertainment за България

нещо не разбирам врътката :-\
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 26 Авг 2010, 17:19

UGLY_BOY написа:2. Далеч съм от мисълта, че кой знае колко българи харесват новата българска музика. Ако трябва да бъда честен, направи ми впечатление, че в един период БГ Радио бяха тотално изхвърлили старата музика и наблягаха на по-нова, но това определено сви рейтинга им жестоко - едно, защото основният им таргет е по-възрастен и второ, защото явно всички са на мнение, че новата родна музика не става.

Ако наистина се е пускала повече съвременна музика, то значи ребрандирането не е станало като хората, т.е. никой не е разбрал, че не са се въртяли стари, втръснали и изтъркани до болка песни. Но какво се чудвам-Тонколонкова или Комюникорп са синоними на изтъркано и на не на мястото си.
Изображение
secet
100+
100+

Мнениеот secet » 09 Апр 2012, 23:17

БГ РАДИО с ново лого
Изображение

Назад към