Кои радио водещи са най-зле?

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
rainov
500+
500+

Мнениеот rainov » 25 Май 2009, 12:32

Щях да пусна тема тип "Кои са най-добрите водещи...." Но като че ли във форумите повечето мнения са отрицателни и хоп, пускам тази тема.

Последна промяна 1 на rainov, променена общо 26 пъти
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Re: Кои радио водещи са най-зле?

Мнениеот BestRadio » 25 Май 2009, 14:31

Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 25 Май 2009, 14:43

Водещите в Енджой.
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 25 Май 2009, 16:07

BigBrother написа:Водещите в Енджой.

На "Фокус" са по по най-зле...
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 25 Май 2009, 16:09

Подкрепям с 2те си ръце и 3те си крака последното мнение ! :D Водещите на Енджой освен, че са некадърни, се оказа и че нямат музикална култура! За справка - Деси от следобедния блок каза, че Mr. President има само една песен и тя е Coco Jambo. :'(
Изображение
Аватар
the_heaven
500+
500+

Мнениеот the_heaven » 25 Май 2009, 17:57

BestRadio написа:Може би тази?!

Изключвайки картонения звук, не чух никакви говорни дефекти, или каквото и да е било, което да се определи като "зле".
Повярвай ми, има много по-големи "злета" в ефира.
julius
Нов
Нов

Мнениеот julius » 25 Май 2009, 20:14

Много е жалко, че наистина темата не е "Кои са най-добрите водещи в България?" :(
Жалко и тъжно е, защото в България мисля, че няма много добри водещи като цяло.

Имаше едно поколение в през втората половина на 90-те и около 2000 г., когато, разбира се и радиата бяха съвсем други. Сега какво? Нищо. Всички радиа звучат напълно еднакво, всички водещи еднакво зле. И далеч не опира до някой говорен дефект само, то във всяка българска медия има водещ/журналист с говорен дефект (не че това редно де) и само до музикална култура, а до личност и цялостно поведение в ефир.

За мен лично последния истински интересен водещ в ефира беше Димитър Павлов. Показателен за това е и фактът, че когато слезе от предаването имаше толкова реакции поне онлайн. За друг радио водещ, който така да е липсвал на хората, май не се сещам.

Сега вече, не се сещам за никого...И тъжното е, че и "по-младите" няма от кого да се учат и кого да искат да надминат, така че след няколко години да има добри водещи. Но то в България май за нищо няма "role models", какво остава за горкото радио.
rainov
500+
500+

Мнениеот rainov » 25 Май 2009, 21:26

Най-големия радио сакатлък е "спенс" А един от най-добрите радио водещи е Мария от Веселина
Аватар
Durli
100+
100+

Мнениеот Durli » 25 Май 2009, 23:31

rainov написа:Най-големия радио сакатлък е "спенс" А един от най-добрите радио водещи е Мария от Веселина

Сега ще те възрадвам- от другата седмица Спенс вече няма да води... След толкова години някой ръководни мозъци успяха да схванат тоталната му некадърност. Тежко, комуто поверят този сутрешен блок, посредственото рапърче прогони всичко живо .
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 26 Май 2009, 00:22

Durli написа:
rainov написа:Най-големия радио сакатлък е "спенс" А един от най-добрите радио водещи е Мария от Веселина

Сега ще те възрадвам- от другата седмица Спенс вече няма да води... След толкова години някой ръководни мозъци успяха да схванат тоталната му некадърност. Тежко, комуто поверят този сутрешен блок, посредственото рапърче прогони всичко живо .

Ми вместо да слушате тъпи сутрешни блокове, в които се плямпат само глупости, пуснете си радио Нова и се наслаждавайте на хубава музика ;-) :P
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 26 Май 2009, 11:38

Това е много жалко, че няма един свестен сутрешен блок в българския ефир. Мен лично не ми допада един от водещите на Радио Веселина - Методи.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 26 Май 2009, 12:02

Принципно проблемът е комплексен - както нееднократно съм го заявявал. Вината не е и в самите водещи, тях можем да ги съдим за самоувереността и липсата на реална самооценка за това какво и къде могат...
На първо място поставям най-вече незаинтересоваността на собствениците - както в някои от големите вериги, така и в повечето малки радиостанции... Водещото е приход от реклами и нищо повече - вярно това, че е един от финаносвите източници - но да кажем, ако големите реинвестираха картинката нямаше да е толкова плачевна - и за привличане на кадърни кадри, и за квалифицираното им обучение.
На второ място - заплащането /неразривно свързано и с първата причина/. Тези, който могат си знаят цената - не биха работили в малко радио или там където заплащането е смехотворно - все пак има хора, които си ценят труда и е обидно да се заплаща умението и усърдието с дребни трошици. Затова повече попадат и не малко случайни хора...
На трето място - липсата достатъчно квалификация и развитие. Да вземем дори някои от водещите на Гонг - имат над 10 години стаж, а този Ники Александров продължава с ''ааа... ъъъ''.. Недопустимо и непростимо и за медията, и за самия него... Някой израстне ли и сякаш спира дотам... дори и Кушвалиев напоследък се е клиширал тотално и изкача измежду рекламите и песните с делничните си баналности...
На четвърто място - ръководителите на места нямат тези качества, но имат опората на собственика... Това едноличие безвъзвратно убива дадена медия - защото не само личната власт, но и самочувствието за неповторимост и нежеланието да им се търсят грешки са в основата...
На пето място - липсата на дългосрочна перспектива у тепърва прохождащите и текучеството - като изключим големите, в малките е ежедневие...
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 26 Май 2009, 13:35

За Мария съм съгласен! Прекрасен водещ! Тези, които не знаят, тя е така да се каже регионална находка - от Бургас. Но в поведението и професионализма си по нищо не отстъпва на никой от софийските водещи. Определено тя е най-добрата в сегашния екип на Веселина. Никой като нея не зарежда с такива емоции, с каквито тя! Успех Мария!
Аватар
RADIO
500+
500+

Мнениеот RADIO » 26 Май 2009, 14:44

playbob написа:
Durli написа:

Младенчо ли ще ни събужда?
флечи
100+
100+

Мнениеот флечи » 26 Май 2009, 17:27

от rumen5valchev написа:

BigBrother написа:
Водещите в Енджой.

На "Фокус" са по по най-зле...

Поддържам изцяло, водещите на Фокус са най-зле............................ :Icecream
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 26 Май 2009, 21:12

За Мария съм съгласен! Прекрасен водещ! Тези, които не знаят, тя е така да се каже регионална находка - от Бургас. Но в поведението и професионализма си по нищо не отстъпва на никой от софийските водещи. Определено тя е най-добрата в сегашния екип на Веселина. Никой като нея не зарежда с такива емоции, с каквито тя! Успех Мария!

Румене, може ли да напишеш кога мога да чуя Мария по Радио Веселина, защото не съм фен на тази радиостанция, но ти предизвика интереса ми към водещата.

Да не забравяме дебелата сянка на БНР ? Там също има добри и лоши водещи.
Аватар
vt1bg
100+
100+

Мнениеот vt1bg » 26 Май 2009, 21:50

В Тройка на разсъмване ми се струват много изчерпани откъм идеи. Само простотии раждат.
RDS
Нов
Нов

Мнениеот RDS » 26 Май 2009, 21:58

За най зле водещ на първо място номинирам Христина от NRG,направо е ужасна,според мен.Сигурен съм, че много от вас са на същото мнение.След това и тези от Зи рок,всичките.
Аз споделям вашето мнение за най-добър водещ-Мария от Веселина.Тя зарежда с много положителна енергия ,като я слушам(мн рядко напоследък слушам Веселина,да не кажа почти никога) имам чувството че усмивката и стига до ушите,до като е във ефир.
Още двама харесвам много,тях слушам постоянно-Иво и Деси от Фреш,
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 26 Май 2009, 22:47

Христина от Ен.ер.жи - спор няма... не знам какво насторение създава, камо ли как събужда слушателите си, но като съм ги слушал са средностатистически типажи, които за първи път слушат радио...
Иначе на обратния полюс - свежест в ефира, с безспорни гласови данни и интригуващи включвания бих добавил Даниела - Party Zone @ KATRA FM, за съжаление само в пловдивския ефир могат да чуят какво блестящо откритие е :(
Аватар
Click
Нов
Нов

Мнениеот Click » 26 Май 2009, 23:02

Христина, чак да ме дразни не...Но да кажем, че се съгласявам с вашето мнение. Просто не ми го побира в ума, как може да преиграва толкова. Няма как, дори работата ти да го изисква да си непрекъснато ухилен и да харесваш всичко и всички...Не знам тая жена друса ли?!
Не харесвам и Андрес... Тъпо е да си resident в клуб като Червило и да не можеш да произнесеш имената на DJ-те правилно ;) ей такива ми ти работи :)

За жалост още не се е намерила водеща, която може да замести като излъчване и глас Калина Спасова :) А дори и като Снежина Иванова ( да е жива и здрава и да си гледа детето )
Същото казвам и за Боби Цветков и Ники Вачев :)

За мен Даниел от Атлантик се справя идеално както и Боби от Фреш :) Богдана и Симо от БГ Радио също са сладури :)

Назад към