Радио CITY - Хитове до скъсване

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Re: РАДИО СИТИ

Мнениеот ShukiBG » 26 Ное 2020, 22:07

elman22 написа:
ShukiBG написа:Радио Сити явно вече са на коледна вълна -> сега чух коледен джингъл и пуснаха коледна песен, хората от скука вече ще издърпат Коледа в края на ноември, вместо в края на декември :D

При другите радиостанции това е факт още от началото на ноември. ;)

Така ли, то при нашето еднообразие в Разград нямам наблюдения. Кои други радиостанции са от началото на ноември (със сигурност не са Z-ROCK, Веселина, Манджой, Вероника, Фокус, България Он Ер) ? Предполагам, че Енерджи и Витоша са в бройката на станциите от началото на ноември, или ?
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
elman22
Нов
Нов

Мнениеот elman22 » 26 Ное 2020, 22:55

ShukiBG написа:
elman22 написа:
ShukiBG написа:Радио Сити явно вече са на коледна вълна -> сега чух коледен джингъл и пуснаха коледна песен, хората от скука вече ще издърпат Коледа в края на ноември, вместо в края на декември :D

При другите радиостанции това е факт още от началото на ноември. ;)

Така ли, то при нашето еднообразие в Разград нямам наблюдения. Кои други радиостанции са от началото на ноември (със сигурност не са Z-ROCK, Веселина, Манджой, Вероника, Фокус, България Он Ер) ? Предполагам, че Енерджи и Витоша са в бройката на станциите от началото на ноември, или ?

Да, точно тях имах предвид, Радио 1 мисля, че също, но не съм сигурен за него.
Аватар
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 20 Дек 2020, 00:08

От седмица Сити и Нова яко насичат, за части от секундата е обикновено, но се усеща. Не на стрийм, а ефирно. В по-малка степен и при Енерджи го има този проблем. Или процесор, или RAM се претоварва явно...
Ваши Професионални Величества, Вие никога няма да завъртите Tom MacDonald - Clown World и всички знаем защо.
https://open.spotify.com/playlist/5u8tJ ... HbOuD2M8Om
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 20 Дек 2020, 00:16

Meloman № 1 написа:От седмица Сити и Нова яко насичат, за части от секундата е обикновено, но се усеща. Не на стрийм, а ефирно. В по-малка степен и при Енерджи го има този проблем. Или процесор, или RAM се претоварва явно...

Ако предавателите взимат сигнал от спътник, може да е проблем със сат.излъчване, при мен онзи ден Радио 1 и Фреш бяха на носеща за около час, два.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 20 Дек 2020, 23:10

Meloman № 1 написа:От седмица Сити и Нова яко насичат, за части от секундата е обикновено, но се усеща. Не на стрийм, а ефирно. В по-малка степен и при Енерджи го има този проблем. Или процесор, или RAM се претоварва явно...

Досега това нещо не го бях срещал при Вероника Русе и Радио 1 Разград, обаче ей сега точно така насече Вероника Русе 99.0 (все пак са една медийна група), но там за щастие е доста рядко, понеже доста време я слушам...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 21 Дек 2020, 10:35

При локалните реклами няма насичане, само когато има сигнал от основните им студиа, докато върви плейлист. При Радио 1 също се появи вчера. Аз затова предположих, че е от КС, защото е много подобно, все едно Winamp забива за части от секундата от време на време :D Обаче пък изведнъж при всички компютри да е така, то трябва да са ги свързали по едно и също време една и съща марка устройства, за да са с еднаква амортизация, много съвпадения трябва да има :D Странен проблем е, аз слушах и Nova News вчера и засега там няма подобно нещо, при Авторадио нямам информация как е.
Ваши Професионални Величества, Вие никога няма да завъртите Tom MacDonald - Clown World и всички знаем защо.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 24 Дек 2020, 10:11

В момента по радио и телевизия Сити се излъчва CITY TOP 50:
https://www.city.bg/article/city-top-50 ... rez-2020-g

Слушай и гледай подреждането на 24 декември от 10:00ч., а повторението ще е на 31 декември в 12:00ч.

За щастие имам чудесната възможност, днес да слушам радио Сити с чудесен бас на 98.6 от Варна, така че и тези, които харесвате радио Сити и можете да го слушате ефирно, не го изпускайте :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 24 Дек 2020, 11:45

То па и един чарт, дето е... :D
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 24 Дек 2020, 21:20

Meloman № 1 написа:То па и един чарт, дето е... :D

Май си прав донякъде :D
Само едно нещо не ми хареса - как може моят фаворит, една от най-добрите излъчвани през 2020 (според мен) в ефира на радио Сити песен, да е чак на 29 позиция (Dj Khaled ft. Drake - Popstar) :D :
https://youtu.be/-iNWEwLfkv8

@Meloman № 1
Ти ако си слушал цялата класация (по едно време малко я изтървах), участваше ли в нея песента на Rosalia - Tkn и ако да, на кое място (нея също много я пускаха и ми допадаше):
https://youtu.be/q5xIoeG4uVI

То като гледам, на мен ми допадат песните, които не се излъчват масово по всички радиостанции за хитове, при нормални условия не харесвам такава музика, но напоследък доста им се радвам в ефира на радио Сити...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 25 Дек 2020, 00:07

ShukiBG написа:@Meloman № 1
Ти ако си слушал цялата класация (по едно време малко я изтървах), участваше ли в нея песента на Rosalia - Tkn и ако да, на кое място (нея също много я пускаха и ми допадаше):
https://youtu.be/q5xIoeG4uVI

Готин празник на всички! Иначе, това имах предвид под "то па и един чарт" - нямаше я :D "Popstar" нямаше как да е по-напред от това, тя влезе през юли за 2 седмици и отпадна от ефир около месец и половина, после отново се завъртя, но за много малко на честичка ротация (може би 2-3 седмици) и по-нагоре от това няма как да е. Як трак е, верно е. То и аз не я слушах цялата, защото "еърплеят" в един момент ме отказа :D
ShukiBG написа:То като гледам, на мен ми допадат песните, които не се излъчват масово по всички радиостанции за хитове, при нормални условия не харесвам такава музика, но напоследък доста им се радвам в ефира на радио Сити...
Само то си е спазвало винаги формата. Има някои негови "конкуренти", които са за глоби по тоя критерий :D
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 25 Дек 2020, 09:42

@Meloman № 1
Много благодаря за информацията ! Явно заради празниците са решили да добавят старите песни - сега пак успях да се радвам на Popstar в нормалната плейлиста на честота 98.6MHz :)
Много си прав - държат си на заложения формат без да се отклоняват и звучат чудесно ....
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 14 Яну 2021, 23:31

Добре, де, защо това радио днеска е с краката нагоре? Влизат песни от преди половин-една година, поне 15 накуп, след джингъла за нова музика минава какво ли не, добре че не се е изсипала досега някоя стара песен... Никога за 10 години класики по Сити не са минавали като втора песен в часа, или поне аз нямам такъв спомен. Както казват беге рапърите, ко стаа тука, ве? ???
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 15 Яну 2021, 19:46

Meloman № 1 написа:Добре, де, защо това радио днеска е с краката нагоре? Влизат песни от преди половин-една година, поне 15 накуп, след джингъла за нова музика минава какво ли не, добре че не се е изсипала досега някоя стара песен... Никога за 10 години класики по Сити не са минавали като втора песен в часа, или поне аз нямам такъв спомен. Както казват беге рапърите, ко стаа тука, ве? ???

Чудо голямо ....
Аватар
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 15 Яну 2021, 20:23

Че е чудо голямо, ясно, работата е, че е мазало спрямо предните дни, да го обясня така - радиото не звучи като себе си от преди 2 дни, ако ги нямаше джинглите - все едно друго радио. :D
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 16 Яну 2021, 08:33

:D :D
Meloman № 1 написа:Че е чудо голямо, ясно, работата е, че е мазало спрямо предните дни, да го обясня така - радиото не звучи като себе си от преди 2 дни, ако ги нямаше джинглите - все едно друго радио. :D

удари радиото в земята може и да се оправи ...и да звучи като себе си :Happy :Happy :Happy
Петър Томов
100+
100+

Мнениеот Петър Томов » 20 Яну 2021, 20:52

Чудно ми е как пускат местни реклами по ефира?
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Re: Радио CITY - Хитове до скъсване

Мнениеот ShukiBG » 20 Яну 2021, 21:18

Петър Томов написа:Чудно ми е как пускат местни реклами по ефира?

Конкретно за Варна нищо чудно няма - Фреш Медиа си имат 3 централни рекламни офиса: София, Варна и Пловдив (радиостанциите Сити, Вероника, 1, 1 Рок, Енерджи, БГ Радио и др.). По-скоро ще е чудно, някога да бъде чута разградска реклама по Радио 1 (където в града само национални се чуват) или силистренска по БГ Радио например...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 24 Яну 2021, 19:45

Петър Томов написа:Чудно ми е как пускат местни реклами по ефира?

Чудно е по-скоро как в тези обедняващи райони има желаещи да заплащат по високите тарифи за национален ефир?!
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 23 Фев 2021, 19:22

Радио CITY - Хитове до скъсване, днес на 23 февруари 2021 празнува своя 20 годишен юбилей и раздава подаръци:
https://www.city.bg/game/slushai-radio- ... eli-laptop

Макар и радиото вече да е 20 години в ефира на България, мога да отбележежа, че през изминалите години това радио се излъчваше за Русе и Велико Търново (до 2010 година) и в Бургас (закратко на вълните на радио Мая в началото), където за съжаление от доста години липсва :( . Интересно е, кога Фреш Медиа България ще се усетят, че Сити е в пъти по-качествена програма и че има много по-голям потенциал от Радио Енерджи (което зазвуча на честотите на Сити в Русе и Велико Търново), което получава честоти на килограм и има някаква слушаемост, само заради скромния дългогодишен рикуест и слушателите, които все едно и също слушат ? Все още си мисля, че най-хубаво нещо, което може да се случи със Сити е, то да се завърне в Русе (на честотата на Радио 1 от Левент Табия например) и на една от двете честоти на Радио 1 във Велико Търново - 90.3MHz и 88.5МHz. Учуден съм, как поне за този техен юбилей не го пуснаха на едната честота (от двете, от които една е излишна) за Велико Търново и например на честотата на Радио 1 в Русе (което е на много ниско ниво в района), същото можем да кажем и за Бургас - РРТС Еделвайс/гр. Бургас. Наистина много по-логично щеше да е, вместо да заменят Радио 1 Рок с Радио Енерджи в Сливен и Плевен, където се намира първият им конкурен по профил и тип музика - да го заменят със Сити :)

20 години Радио CITY - 20 години хитове до скъсване!
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 23 Фев 2021, 21:18

Няма как Сити да вземе честоти от Радио 1 или Енерджи, защото това са радиата в групата, които генерират най-големи приходи. Да, и на мен ми се иска Енерджи да бъде ограничено до населено място, в което живеят не повече от 10 хил. души, защото е изтезание за слуха и психиката, но това не се случва. Колкото до Сити - много приятен микс от нова и актуална музика, допълнена през укенда с интересни заглавие. Мога да се радвам, че успяха да покрият АМ Струма и така пътуването до Гърция (когато беше възможно) е наистина приятно :)

Назад към