Знаете ли......?

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
mateosf
Нов
Нов

Знаете ли......?

Мнениеот mateosf » 21 Юли 2009, 20:36

Кое радио си сменя музикалната линия, че всеки месец ми се обаждат по телефона и ме питат, кое радио съм слушал последната семица и ми пускат песнички, които да оценявам като харесвана, любима и т.н.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Re: Знаете ли......?

Мнениеот radiator » 21 Юли 2009, 20:41

Никое радио не си сменя музикалната линия, така наречена. Просто си правят проучвания хората, тестват си музиката. Така се прави. Лошото е, че май много малко хора го правят.
mateosf
Нов
Нов

Мнениеот mateosf » 21 Юли 2009, 20:45

radiator написа:Никое радио не си сменя музикалната линия, така наречена. Просто си правят проучвания хората, тестват си музиката. Така се прави. Лошото е, че май много малко хора го правят.

Песничките, които ми пускаха бяха ала радио Витоша, нови, малко ретро, после няква последователност от хитчета ми пуснаха все едно слушах NRJ, та такива работи.
Браво на някой, че мислят и за слушателите.
Следващия път ще ги питам за кого работят за да ги слушам :Baby
Аватар
RADIO
500+
500+

Мнениеот RADIO » 21 Юли 2009, 21:02

mateosf написа:
radiator написа:Никое радио не си сменя музикалната линия, така наречена. Просто си правят проучвания хората, тестват си музиката. Така се прави. Лошото е, че май много малко хора го правят.

Песничките, които ми пускаха бяха ала радио Витоша, нови, малко ретро, после няква последователност от хитчета ми пуснаха все едно слушах NRJ, та такива работи.
Браво на някой, че мислят и за слушателите.
Следващия път ще ги питам за кого работят за да ги слушам :Baby

Щото ли ми мирише на нещо подобно на online проучване на СТАРОТО радио "Витоша"? :-\ >:(
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 22 Юли 2009, 09:06

Да, SBS правят такива проучвания постоянно. От другите радиа EMMIS правеха покрай старта на Star FM.
Изображение

Изображение
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 26 Юли 2009, 14:07

Понеже съм един от тестваните държа да Ви споделя, понеже и разпитах повече тестващите, тези музикални проучвания на стойност към 35000 долара в България се правят само и единствено за ЕММИС България. Засега те единствено могат да си позволят този финансов лукс да поръчват и плащат допитвания за музиката, която харесваме, извън поп-фолка разбира се. Това го правят вече трета година, винаги по това време, в цяла България. Другите радиовериги не поръчват музикални проучвания от този тип. ЕММИС си имат своите приятелски консултантски фирми, които предоставят ноу-хай на определена агенция в България, след предварително строго проучване и възлагат и контролират самото проучване. Така че от 1 октомври очаквайте ФМ+, Фреш и Стар ФМ с допълнителни музикални донастройки на форматите им, което несъмнено ще е в наш плюс.
MattParkman
100+
100+

Мнениеот MattParkman » 26 Юли 2009, 14:47

mateosf написа:Кое радио си сменя музикалната линия, че всеки месец ми се обаждат по телефона и ме питат, кое радио съм слушал последната семица и ми пускат песнички, които да оценявам като харесвана, любима и т.н.

Наскоро NRJ правиха подобно проучване или поне така написаха в сайта си. Много хора казаха, че е платено на TNS за това. Пък и като чета по-горните коментари, май наистина си е то. :)
флечи
100+
100+

Мнениеот флечи » 26 Юли 2009, 16:19

radiomanbg написа:

Понеже съм един от тестваните държа да Ви споделя, понеже и разпитах повече тестващите, тези музикални проучвания на стойност към 35000 долара в България се правят само и единствено за ЕММИС България. Засега те единствено могат да си позволят този финансов лукс да поръчват и плащат допитвания за музиката, която харесваме, извън поп-фолка разбира се. Това го правят вече трета година, винаги по това време, в цяла България. Другите радиовериги не поръчват музикални проучвания от този тип. ЕММИС си имат своите приятелски консултантски фирми, които предоставят ноу-хай на определена агенция в България, след предварително строго проучване и възлагат и контролират самото проучване. Така че от 1 октомври очаквайте ФМ+, Фреш и Стар ФМ с допълнителни музикални донастройки на форматите им, което несъмнено ще е в наш плюс.

Всички вериги го правят, не само цитираните от теб. Особено SBS или пък Наско Генов. Те са направо ревниви , за да не употребя друга дума, както към проучванията , така и към аудиторията , която се проучва. И всеки излиза с номера , че е най добър. :Happy
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 26 Юли 2009, 17:17

Pадиоман, кой те излъга за това?

Сега сериозно. Такива проучвания правят не само ЕММИС (ако изобщо правят), тъй като аз знам само за едно тяхно проучване.
Второ, няма много голям смисъл от проучване по телефона веднъж годишно. По-логично е да се прави веднъж или два пъти годишно с фокус-групи, а един път месечно по телефона.
Не съм чул никога досега да се казва на анкетиран, за какво точно е анкетата, кой я е поръчал и т.н. Това компрометира самото проучване.

Няма да навлизаме в детайли за методиките, но това ако ти го е казал някой от ЕММИС, доста се е поизхвърлил. Все си мислех, че Господ не е в тази компания вече.
Аватар
HotMusicFan
100+
100+

Мнениеот HotMusicFan » 26 Юли 2009, 18:32

radiator написа:Не съм чул никога досега да се казва на анкетиран, за какво точно е анкетата, кой я е поръчал и т.н. Това компрометира самото проучване.

И на мен са се обаждали-3 пъти...и когато последният път проявих интерес и ги запитах"От кое радио сте?",получих отговор:"Независимо" :D :Happy
/off
radiator написа:Няма да навлизаме в детайли за методиките, но това ако ти го е казал някой от ЕММИС, доста се е поизхвърлил. Все си мислех, че Господ не е в тази компания вече.

Това ли е новото му име? :D :D :D
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 26 Юли 2009, 19:01

Аз отричам телефонните проучвания и презирам решенията, които се взимат на тяхна основа (тъй като са спекулативни и най-вече корупционни)
флечи
100+
100+

Мнениеот флечи » 26 Юли 2009, 19:48

Юнак написа:

Аз отричам телефонните проучвания и презирам решенията, които се взимат на тяхна основа (тъй като са спекулативни и най-вече корупционни)

Може и да ги отричаш колега, но тебе никой не те пита. Папките с проучвания, грижливо подвързани отиват заедно с едни хуууубааави офертички при големите рекламодатели, за да се уверят колко са слушаеми въпросните радиовериги и да дават паричките. Верни, неверни.........това е положението, Рейтингът си е рейтинг :Icecream
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 26 Юли 2009, 20:00

Юнак написа:Аз отричам телефонните проучвания и презирам решенията, които се взимат на тяхна основа (тъй като са спекулативни и най-вече корупционни)

За българската действителност принципно си много прав. Чуждите компании (или поне някои от тях) ги правят изцяло за вътрешни нужди, използват достатъчно добра методика и тя определено дава резултат.
Аватар
Durli
100+
100+

Мнениеот Durli » 26 Юли 2009, 20:16

Като се има предвид финансовото положение на ЕММИС, е немислимо да направят такъв разход, та те едвам кретат. Така като чета, най- вероятно иде реч за проучванията, които правим от години в Новото радио Витоша.
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 26 Юли 2009, 20:48

Durli написа:Като се има предвид финансовото положение на ЕММИС, е немислимо да направят такъв разход, та те едвам кретат. Така като чета, най- вероятно иде реч за проучванията, които правим от години в Новото радио Витоша.

Оффффффффф, нямаше начин да не пуснеш поредния си коментар за тфа радио Витоша ! >:(
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 26 Юли 2009, 21:37

Durli написа:Като се има предвид финансовото положение на ЕММИС, е немислимо да направят такъв разход, та те едвам кретат.

Аз за сега по нищо не усещам да са го закъсали, освен състоянието на Фреш разбира се. :)
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 27 Юли 2009, 09:58

флечи написа: Папките с проучвания, грижливо подвързани отиват заедно с едни хуууубааави офертички при големите рекламодатели, за да се уверят колко са слушаеми въпросните радиовериги и да дават паричките.

Още една градска легенда :D
Изображение

Изображение
Аватар
vt1bg
100+
100+

Мнениеот vt1bg » 27 Юли 2009, 11:07

Durli написа:Като се има предвид финансовото положение на ЕММИС, е немислимо да направят такъв разход, та те едвам кретат. Така като чета, най- вероятно иде реч за проучванията, които правим от години в Новото радио Витоша.

Значи ли това че скоро ще смените това надрано CD с ново и ще станете "По-новото радио Витоша"?
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 27 Юли 2009, 17:08

За всички песимисти, които питаят кисели чувства за ЕММИС мога д асподеля че нещата финансово са илюзорни. Не стига че нямат финансови проблеми но тази година са отделили повече пари за музикалния тест. Освен това допитването беше първо по телефона, после при уговорен ден и час пристигнаха с един специален музикален плеър от който ми пускаха различни стилове песни и трябваше да дам своето мнение за всяка от тях.
А "новото" Витоша засега финансово може да си позволи да копира ефирно плейлистата на конкурентите й!
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 27 Юли 2009, 17:51

Тая тема е fake. Radiomanbg изведнъж се оказа много навътре във финансите на EMMIS. Обаче явно не знае основни неща за тях :D
Изображение

Изображение

Назад към