Колко е точно точното време на БНР?

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
Велев
100+
100+

Re: Колко е точно точното време на БНР?

Мнениеот Велев » 27 Сеп 2009, 11:32

deni написа:
Велев написа:Точно така, а и никога няма БНТ или БНР да се доверят, предавателите да получават изцло сигнал от спътник по простата причина че този спътник не е вечен и при най малкия дефект в него, радиото или телевизията трябва да спрат а е невъзможно да спрат дори за 5 мин в национален мащаб защото са свързани с националната сигурност на страната. Затова са релейките и по добре, един клон да спре другите ще работят и така, много правилно си е направено.

Каква сигурност бе, човек?!? От РРТС ПРАВЕЦ веднъж БНТ1 не предаваше 3 седмици. Сега пък на 5-10 минути картината остава на стоп-кадър за 5-6 секунди. Хората са измислили моноблок за приемане от два сателита. Нека останат старите релейки и ако има проблем да подадат сигнал и да се превключи резервния сателит или да се разработи система за автоматично превключване. Кому са нужни тези нови цифрови релейки??? Само дефектират и ужасно нерват!

И нещо друго-първата задача на атакуващите е да прекъснат радиото, телевизията и телекомуникациите, т.е. взривяване на предавателите по върховете ;)

Това е така, ама не мислиш ли, че е по трудно да взривиш цялата мрежа като е с релейки, или много по бързо една или две наземни станции??? РРТС Правец може да е спирал ама другаде всичко си работи, там е идеята, когато някои трагне да прекъсва мрежите да е максимално затруднен. Това са го мислили хора които сас сигурност са по умни от нас. Относно дефектирането това е плод на небрежно поддържане! Ти какво си мислиш, че тия дето ще взривяват неса наясно как е и що е ли? Ами много ясно, че ако да кажем бутнат един предавател другите ще работят, ще търсят централно от каде да грамнат и тогава идва ред на спатниковата станция и дум.... Няма БНТ, няма БНР :D
Последна промяна 3 на Велев, променена общо 27 пъти
Аватар
Велев
100+
100+

Мнениеот Велев » 27 Сеп 2009, 11:36

флечи написа:Имах предвид факта, че доста радиа пренасят сигнал по интернет, а забавянето там е много повече от 2 секунди.... :-[

Тука не говорим за частните радия кадето на годишна база свирят има няма 60 %.
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 27 Сеп 2009, 12:15

флечи написа:Имах предвид факта, че доста радиа пренасят сигнал по интернет, а забавянето там е много повече от 2 секунди.... :-[

По интернет забавянето е също като по спътник или по какъвто и да е цифров сигнал, защото, както казах, и за енкодване и за декодване се ползва буфер. Принципно по нета се увеличава буфера, защото връзката е по-несигурна, така че наистина там може да има по-голямо забавяне, но това пак си зависи от различните настройки. Цифров сигнал в реално време (имам предвид с забавяне до няколко милисекунди) няма, това е :)
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 27 Сеп 2009, 19:28

Велев,
Викаш релейките нямат базова станция :D :D :D ;D
Изображение
Аватар
Велев
100+
100+

Мнениеот Велев » 27 Сеп 2009, 21:12

deni написа:Велев,

Къде съм казал че нямат. Казвам че нещата са добре навързани
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 28 Сеп 2009, 15:38

Велев написа:

явно не разбра за какво става дума ;D
Изображение
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 28 Сеп 2009, 16:28

deni написа:
Велев написа:

явно не разбра за какво става дума ;D

по-добре прекратете този безсмислен спор, защото и без това е далеч от темата...
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
Велев
100+
100+

Мнениеот Велев » 28 Сеп 2009, 18:39

Няма спор просто сателитния пренос не е толкова сигурен и това е.
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 28 Сеп 2009, 18:47

Велев написа:Няма спор просто сателитния пренос не е толкова сигурен и това е.

Куо речи??? По-добре си изтрий поста и аз ще изтрия цитата ти в моя, защото хората ще ти се изсмеят като мен :D
Изображение
Аватар
Велев
100+
100+

Мнениеот Велев » 28 Сеп 2009, 19:05

deni написа:
Велев написа:Няма спор просто сателитния пренос не е толкова сигурен и това е.

Куо речи??? По-добре си изтрий поста и аз ще изтрия цитата ти в моя, защото хората ще ти се изсмеят като мен :D

Виж ся моето момче, саветвам те да прочетеш темата пак за да си наясно закакво говорим. Нямам намерение да трия нищо естествено че бнт или бнр няма да се доверят за това става вапрос а не че твоята паница работи безотказно.
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 28 Сеп 2009, 19:53

Велев написа:Виж ся моето момче, саветвам те да прочетеш темата пак за да си наясно закакво говорим. Нямам намерение да трия нищо естествено че бнт или бнр няма да се доверят за това става вапрос а не че твоята паница работи безотказно.

Знам за какво се отнася темата :P Сега пък го обърна на това, че виждаш ли, БНР и БНТ никога нямало да се доверят за нещо си, дай да не говорим за различни неща! Недей да втълпяваш глупости на публиката! Сателитният пренос не бил сигурен :o
Изображение
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 28 Сеп 2009, 19:58

deni написа:
Велев написа:Виж ся моето момче, саветвам те да прочетеш темата пак за да си наясно закакво говорим. Нямам намерение да трия нищо естествено че бнт или бнр няма да се доверят за това става вапрос а не че твоята паница работи безотказно.

Знам за какво се отнася темата :P Сега пък го обърна на това, че виждаш ли, БНР и БНТ никога нямало да се доверят за нещо си, дай да не говорим за различни неща! Недей да втълпяваш глупости на публиката! Сателитният пренос не бил сигурен :o

Пич, Велев ти казва че БНТ и БНР не могат да ретранслират сигнала си само по един начин и трябва да има резервни преносни мрежи. При лоши метео условия като се скапе сателитната връзка или се скапе спътника, трябва веднага да се премине към резервен вариант. Колко да е надежден един сателит или една релейка зависи от техниката и метео условията. не може само на единия вариант. това е.
Стига сте се дъвкали за тия глупости, вече се изясни това - стига !

Аватар
Велев
100+
100+

Мнениеот Велев » 28 Сеп 2009, 20:01

deni написа:

Не става въпрос за сигурност от техническа гледна точка, виждаш ли че не си наясно с темата. Та даже и в техническа може да се поспори, защо според теб btv или нова разчитат на релейки?? Защото е по скъпо ли или защото толкова е сигуренно. Айде глупости не ми се слушат тези мрежи ги има от хиляда години и си работят накрая се появихме ние и решихме че за нищо не стават. Тва искам да ти обясня, че от релейки по сигурно няма. Престани да спориш за глупости а помисли малко. >:(
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 28 Сеп 2009, 20:06

Велев написа:Не става въпрос за сигурност от техническа гледна точка, виждаш ли че не си наясно с темата. Та даже и в техническа може да се поспори, защо според теб btv или нова разчитат на релейки?? Защото е по скъпо ли или защото толкова е сигуренно. Айде глупости не ми се слушат тези мрежи ги има от хиляда години и си работят накрая се появихме ние и решихме че за нищо не стават. Тва искам да ти обясня, че от релейки по сигурно няма. Престани да спориш за глупости а помисли малко. >:(

Хахаха, мислиш ли, че бТВ и НОВА пренасят сигнала си с релейки??? Смяяяяяяях :D :D :D бТВ изрично е отказала поддръжката от бТК за релейките, които ползваше навремето ЕФИР 2, съветската телевизия работеше с параболи още откакто я пуснаха като трета национална! Няма сигурно и несигурно! Има качествено и по-качествено. Това е!

Не се обръщайте към мен с ПИЧ и МОЕТО МОМЧЕ, по-скоро dude ;)
Изображение
Аватар
Велев
100+
100+

Мнениеот Велев » 28 Сеп 2009, 20:19

И нямат нито една работеща релейка така ли? Мисля че се бъркаш.
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 28 Сеп 2009, 20:26

Велев написа:И нямат нито една работеща релейка така ли? Мисля че се бъркаш.

Откъде да знам дали нямат, сигурно имат, ти как мислиш, че си правят включванията на живо, например в новините ;D
Последна промяна 2 на deni, променена общо 28 пъти
Изображение
Аватар
Велев
100+
100+

Мнениеот Велев » 28 Сеп 2009, 20:28

Определено не е с релейки. :D :D :D Както и да е.
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 28 Сеп 2009, 20:29

Велев написа:Определено не е с релейки. :D :D :D Както и да е.

Айди със здраве :D
Изображение
Аватар
Велев
100+
100+

Мнениеот Велев » 28 Сеп 2009, 20:34

Има едно бусче с едно сателитче отгоре, така си правят включванията, това сателитче отгоре на бусчето излъчва към спътниче, от другя край в телевизията има пак сателитче за приемане на сигналчето излъчено от бусчето и така, много елементарна история, която нищо общо няма с релейки. deni Питаш с кво, защо махна поста си?
Последна промяна 2 на Велев, променена общо 28 пъти
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 28 Сеп 2009, 20:36

Велев написа:Има едно бусче с едно сателитче отгоре, така си правят включванията, това сателитче отгоре на бусчето излъчва към спътниче, от другя край в телевизията има пак сателитче за приемане на сигналчето излъчено от бусчето и така, много елементарна история, която нищо общо няма с релейки.

...което пък няма нищо общо с темата! :D

Назад към