Свобода радио чЕстота търся за София

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
yuri
Нов
Нов

Мнениеот yuri » 09 Яну 2006, 21:51

Искам да излъчвам радио сигнал в София.Къде да намеря радиочистота?

Админ: промених това "чистота", много ме дразнеше ...
Аватар
the_heaven
500+
500+

Мнениеот the_heaven » 09 Яну 2006, 22:21

Радиочистота най-често може да намериш в фирмите за чистота. Но за по-сигурно отиди до някой ел.сервиз там предполагам ще се съгласят да ти направят чистота на радиото :)
Кой както си го направи живота! На който не му харесва - да се изнася!
Аватар
Sigma FM
100+
100+

Мнениеот Sigma FM » 09 Яну 2006, 22:22

може да си вземеш 91.4 или 93.4 както и 95.3 ама внимавай щото са в съседство с други радия
е на сръбските боклуци !!!!!!!!!!
Аватар
Nasko
100+
100+

Мнениеот Nasko » 10 Яну 2006, 06:51

Бая пари и връзки ще ти трябват ако искаш да излъчваш на УКВ в София 8)
Аватар
Sigma FM
100+
100+

Мнениеот Sigma FM » 10 Яну 2006, 08:37

АХАМ !!!!!!!!!!!!! а и глобата е тлъста 50 000 лв !!!!
е на сръбските боклуци !!!!!!!!!!
Samanyolu
Нов
Нов

Мнениеот Samanyolu » 12 Яну 2006, 20:09

koy shte ti dade chestota za Sofia, haho?!?! tova tuka da ne e ...:)
Dokumentaciata, koyato si podgotvil kolko stotin stranici e?! I mislish li, che shte ti se naloji da ya predstavish na niakakav organ, sled kato dori i konkurs za chestoti ne e nasrochen, niama i da bude nasrochvan skoro?!?!

Sigma Razbirachov neka znae, che na 93.3 ima makedonsko radio, a na 95.3 srubsko! Taka che 93.4 i 95.3 sa svobodni may samo spored nego, samo zashtoto toy na svoeto radio chuva shum na tezi chestoti i vidite li te triabva da sa svobodni! haha!!! to da ne e ... hvashtash liniykata i merish razstoyaniata mejdu radiostanciite :lol:
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 12 Яну 2006, 20:40

Sigma FM е изгонен от форума вече. Него намесвайте.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 13 Яну 2006, 22:57

[quote=""Samanyolu""]koy shte ti dade chestota za Sofia, haho?!?! tova tuka da ne e ...:)
Dokumentaciata, koyato si podgotvil kolko stotin stranici e?! I mislish li, che shte ti se naloji da ya predstavish na niakakav organ, sled kato dori i konkurs za chestoti ne e nasrochen, niama i da bude nasrochvan skoro?!?!

Sigma Razbirachov neka znae, che na 93.3 ima makedonsko radio, a na 95.3 srubsko! Taka che 93.4 i 95.3 sa svobodni may samo spored nego, samo zashtoto toy na svoeto radio chuva shum na tezi chestoti i vidite li te triabva da sa svobodni! haha!!! to da ne e ... hvashtash liniykata i merish razstoyaniata mejdu radiostanciite :lol:[/quote]
Това, че има сръбски радиа, не е проблем. Инфо как излъчва на 105.6? В Сливен на 96.2 (където излъчва Инфо), на 98.0 (където излъчва Ретро) и на 105.7 (където излъчва Фреш) съшо се хващаха турски радиа, преди старта на съответните български. Но, не мислиш ли, че аз като съм на 2 км от Карандила, например, ина 200 и нагоре от Истанбул, предавателят на Инфо, да речем, няма да заглуши този на съответното турско радио? На 97.2 се хваща Metro FM от Истанбул. Преди Експорес беше на 97.2 и го заглушаваше много добре. Сега Експрес се изместиха на 106.4 и пак се приема, но качеството на сигнала му зависи от атмосферните условия. Качеството на сигнала на сръбските радиа, които се приемат в София, също зависи много от климатичните условия, така че няма да е никакъв проблем на някое българско радио да заглуши някое сръбско, което излъчва от местност, която се намира на не по малко от 100 км от София, освен това пряката видимост до тези местности от София едва ли е перфектна.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 14 Яну 2006, 00:00

Ако не се лъжа живеем в България и не трябва да се съобразяваме с някакви сръбски радиостанции.Ще ме извинявате ам те с какво право излъчват на наша територия та да не можем ние да си пусне радиостанции на техните честоти :?
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 14 Яну 2006, 00:04

[quote=""borosport""]Ако не се лъжа живеем в България и не трябва да се съобразяваме с някакви сръбски радиостанции.Ще ме извинявате ам те с какво право излъчват на наша територия та да не можем ние да си пусне радиостанции на техните честоти :?[/quote]
Напълно съм съглалсен!
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 14 Яну 2006, 15:02

ахам ние сме в България и не ни грее изобщо Тринитрас на 95.3 или нещо си на 93.3 както и на 104.4 така че на който не му харесва да си вземе сателитка и да си се насочи все пак в българия се гледа вси4ко от 48 запад до 100 изток !!!

поздрави !!!!!!!!!!!!!!!!!

ЕКСТРА РАДИО 97.2 фм софия радио номер 1 за електронна музика !!!!
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 15 Яну 2006, 16:46

Никой да не ме разбира погрешно.Нямам нищо против чуждите радиа.Но просто българските не трябва да се съобразяват с тях по никакъв начин на наша територия.Само за пример ще ви дам град Брегово(едното ми село),което се намира на границата със Сърбия.Ефира е горе долу като в София-станция до станция, с тази разлика, че българските станции са Хоризон( за какво ли ви казвам,то си е нормално :D ),Христо Ботев,Дарик и Ведерник(това трябва със специални приспособления да го хващам).Всичко друго е сръбско или румънско.Има може би :shock: 25-30 станции.Почти всяко село и паланка в Сърбия и Румъния си има радио,а ние нищо.
Изображение
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 15 Яну 2006, 19:23

[quote=""Anonymous""]ахам ние сме в България и не ни грее изобщо Тринитрас на 95.3 или нещо си на 93.3 както и на 104.4 така че на който не му харесва да си вземе сателитка и да си се насочи все пак в българия се гледа вси4ко от 48 запад до 100 изток !!!

поздрави !!!!!!!!!!!!!!!!!

ЕКСТРА РАДИО 97.2 фм софия радио номер 1 за електронна музика !!!![/quote]
Е ти си много зле бе, как ще пуснеш радио на 104.4, като с тези предаватели се хваща горе-долу толкова силно, колкото софийските? Все едно да пуснеш 2 софийски на една честота. Колкото и да не ни се ще, няма как да не ни грее.
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 15 Яну 2006, 19:25

[quote=""borosport""]Никой да не ме разбира погрешно.Нямам нищо против чуждите радиа.Но просто българските не трябва да се съобразяват с тях по никакъв начин на наша територия.Само за пример ще ви дам град Брегово(едното ми село),което се намира на границата със Сърбия.Ефира е горе долу като в София-станция до станция, с тази разлика, че българските станции са Хоризон( за какво ли ви казвам,то си е нормално :D ),Христо Ботев,Дарик и Ведерник(това трябва със специални приспособления да го хващам).Всичко друго е сръбско или румънско.Има може би :shock: 25-30 станции.Почти всяко село и паланка в Сърбия и Румъния си има радио,а ние нищо.[/quote]
Не може да не се съобразяват, защото с тези мощни предаватели тотално ще заглушават нашите, ако решат да пуснат на тяхна или дори близка до тяхната честота. Е, ако се сложат истински мощни предаватели като техните, тогава може би, но това едва ли ще стане, а това е истинското решение.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 16 Яну 2006, 08:47

Абсурд е да ни заглушават, тъй като дори предавателите ни да са по-мощни от България няма добра пряка видимост към тях, а и са много далече.
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 16 Яну 2006, 09:05

[quote=""UGLY_BOY""]Абсурд е да ни заглушават, тъй като дори предавателите ни да са по-мощни от България няма добра пряка видимост към тях, а и са много далече.[/quote]
Много зависи, има случаи, в които наистина ще има тотални смущения и от двете страни, ако се пусне радио на дадена честота (Например 104.4 в София), обаче наистина има и случаи, в които няма пречка да се използва една честота. Аз също съм на мнение, че и в София има предостатъчно честоти, на които не е проблем да се пусне радио - 90.6, 91.5, 93.5, 95.3, 106.5, и т.н.
Аватар
Radiofen
100+
100+

Мнениеот Radiofen » 28 Яну 2006, 16:02

[quote=""borosport""]Ако не се лъжа живеем в България и не трябва да се съобразяваме с някакви сръбски радиостанции.Ще ме извинявате ам те с какво право излъчват на наша територия та да не можем ние да си пусне радиостанции на техните честоти :?[/quote]

Подкрепям Бороспорт! :yess:

Миналата година гледах едно от предаванията на проф. Божидар Димитров посветени на Македония. Той разказа следния куриоз: Преминава българо-македонската граница при Петрич -- Ново село. И отдалечавайки се няма и 10 км навътре в тяхната територия НАПЪЛНО изчезва сигналът на Хоризонт от връх Орелек (100.3). (За справка: той е 10 кW, надморска височина над 2000м, което предполага покритие поне до Битоля примерно) А в Гърция, казва професорът, можеш да чуваш Хоризонт чак до Катерини (в това лично съм се убедил: ТАКА Е, само не помня дали ставаше въпрос за Орелек или Снежанка 101.6)
Но мисълта ми беше, че тук се намесва и политиката. Македонците са писнали, предполагам, че Хоризонт им прави "бугарашка" пропаганда и наш'те махат половината антени на запад от Орелек. А на юг, дай, дай, дай!
Наистина ми стана кеф тогава! На Бяло море "Хоризонт"! Сред цял ефир гръцки станции естествено. :-)

Но, за съжаление, обратното е по-често срещано явление у нас. Примерно спускам се към Смолян през Пампорово и си слушам "Хр. Ботев" на 96.0 и по едно време изчева и на негово място: гръцката "Метеора" от Орестиада, което е на... поне 100 км по права линия от Пампорово.
Е... сиа ко прайм?
...
Почти навсякъде, където пътувам, съм с радио, независимо дали в колата или в раницата.
Изображение Изображение Изображение
Аватар
Radiofen
100+
100+

Мнениеот Radiofen » 28 Яну 2006, 16:08

[quote=""Anonymous""][quote=""UGLY_BOY""]Абсурд е да ни заглушават, тъй като дори предавателите ни да са по-мощни от България няма добра пряка видимост към тях, а и са много далече.[/quote]
Много зависи, има случаи, в които наистина ще има тотални смущения и от двете страни, ако се пусне радио на дадена честота (Например 104.4 в София), обаче наистина има и случаи, в които няма пречка да се използва една честота. Аз също съм на мнение, че и в София има предостатъчно честоти, на които не е проблем да се пусне радио - 90.6, 91.5, 93.5, 95.3, 106.5, и т.н.[/quote]

А аз си мисля, че наближава времето на цифровото радио, когато на една честота ще се поберат 5-6 станции. Прадставете си облекчението и за продавачите на честоти, и за неродените още радиа, и ... за нас, радиофеновете, които ще вирим антени към останалите в чуждите покрайнини аналогови радиостанции.
:lol:
Почти навсякъде, където пътувам, съм с радио, независимо дали в колата или в раницата.
Изображение Изображение Изображение
Аватар
ценител
100+
100+

Мнениеот ценител » 28 Яну 2006, 16:16

[quote=""Radiofen""][quote=""Anonymous""][quote=""UGLY_BOY""]Абсурд е да ни заглушават, тъй като дори предавателите ни да са по-мощни от България няма добра пряка видимост към тях, а и са много далече.[/quote]
Много зависи, има случаи, в които наистина ще има тотални смущения и от двете страни, ако се пусне радио на дадена честота (Например 104.4 в София), обаче наистина има и случаи, в които няма пречка да се използва една честота. Аз също съм на мнение, че и в София има предостатъчно честоти, на които не е проблем да се пусне радио - 90.6, 91.5, 93.5, 95.3, 106.5, и т.н.[/quote]

А аз си мисля, че наближава времето на цифровото радио, когато на една честота ще се поберат 5-6 станции. Прадставете си облекчението и за продавачите на честоти, и за неродените още радиа, и ... за нас, радиофеновете, които ще вирим антени към останалите в чуждите покрайнини аналогови радиостанции.
:lol:[/quote]
Крайно време му е - малко и ние да чуем качествен звук, че сега си е умряла работа отвсякъде с тези некачествени предавяатели и неподходящи честоти :wink:
url=http://soulfm.stationplaylist.com]Music For The Soul[/url]
Beautiful Music
10000+ Oldies
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 28 Яну 2006, 21:49

Едва ли ще е толкова скоро, колкото ни се иска да е!

Назад към