Кампанията на Радиу ЕфемПлюф

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
radiator
1000+
1000+

Кампанията на Радиу ЕфемПлюф

Мнениеот radiator » 15 Окт 2009, 22:36

Главата ми не го побира... ФМ Плюс са пуснали безумната си кампания в национален ТВ ефир. Толкова ли не можаха да намерят дете без говорен дефект. Нищо лошо, но момченцето е с много много изострен дефект, камерата го дава в близък план и фъфленето е просто потресаващо, имам чувството, че плюнките ще излязат от телевизора!

Какво мислите за тази кампания? Защо само идиотщини в тази България?!?
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Re: Кампанията на Радиу ЕфемПлюф

Мнениеот Playbob » 15 Окт 2009, 22:50

radiator написа:Главата ми на го побира... ФМ Плюс са пуснали безумната си кампания в национален ТВ ефир. Толкова ли не можаха да намерят дете без говорен дефект. Нищо лошо, но момченцето е с много много изострен дефект, камерата го дава в близък план и фъфленето е просто потресаващо, имам чувството, че плюнките ще излязат от телевизора!

Какво мислите за тази кампания? Защо само идиотщини в тази България?!?

“Играта на децата” е уникално забавление – Рада и Самуил ще са в студиото всеки ден през Октомври – от сутрин до вечер. Те ще провокират слушателите, като описват по детски всякакви неща, които ни заобикалят: у дома, на работа или на улицата... Дали ще ги разпознавате лесно или не – въпрос на късмет е, но ви обещаваме невероятно забавление за цялото семейство.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
изгуедах куипчето на уеклумата - наистина гоуям смях :D

"дали ще ги разпознаете"? :D :D :D ХАХАХАААААААААААААААААААААА :Clap

:Laugh
:tooth :tooth :tooth :tooth
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
флечи
100+
100+

Мнениеот флечи » 16 Окт 2009, 15:20

То вярно, че дефектите най лесно се запомнят, ама.......май е прекалено... :o
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 16 Окт 2009, 17:19

За това ли говорите: Radio FM+ The game of the Children ? ???
Е,деца са все пак! :)
По - лошо е,когато големи хора започнат да говорят по този начин в ефира на националните медии! :-\
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 16 Окт 2009, 19:42

Според мен това не е извинение. От толкова деца, как пък точно най-фъфлещото взеха... Момченцето е много зле. Разбирам амбициите на родителите му, но би било редно да се насочат към сфера, в която би могло да намери по-добре интересите си.
Аватар
Ан Мари Тонколонкова
100+
100+

Мнениеот Ан Мари Тонколонкова » 16 Окт 2009, 19:48

Вие какво очаквате от радио, в което все още държат на работа Жоро Кушвалиев, който скоро ще сяда пред пулта с памперси ;D
САМО БЪЛГАРСКА МУЗИКА!
rainov
500+
500+

Мнениеот rainov » 16 Окт 2009, 20:27

Ан Мари Тонколонкова написа:Вие какво очаквате от радио, в което все още държат на работа Жоро Кушвалиев, който скоро ще сяда пред пулта с памперси ;D

Очаквам много повече от радиото с начело Жоро с памперсите, отколкото бг радио с Ам Въри Бобова :Baby
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 16 Окт 2009, 20:29

Мислиш ли? Кушва наистина е много зле. Често си забравя мисълта, да не говорим, че артикулира по-зле от заекващ човек. Не знам какви здравословни проблеми има, но положението е много зле.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 16 Окт 2009, 22:48

Аз мисля, че когато в един и същи момент едновременно тръгнат няколко кампании с деца или детски гласове, всичко става пошло. Не бива да се експлоатират родителските чувства за щяло и за нещяло. То не са банки, то не са храни, то не е чудо.
(а инак, за фъфленето на конкретното дете - това си е търсено като ефект)
Аватар
krasiobg
100+
100+

Мнениеот krasiobg » 17 Окт 2009, 00:40

Аз лично мисля, че двете дечица са си свършили доста добре работата. От FM+ са постигнали
желания ефект в ТВ рекламата, а колкото до Жоро - той си е радиоикона и точка. :)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 17 Окт 2009, 01:53

Мислиш ли, че са си свършили работата? Аз попадам (или поне би трябвало да попадам) в таргет групата на ФМ Плюс, но никаква работа не свърши при мен и при още поне 20 души, които са в същата целева група... и нямат нищо общо с радио-бизнеса.
Кушва може и да е бил икона... знаеш ли кога беше икона... Когато беше дисководещ през 80-те. Помня го на една сватба в хотел Родина през... мисля 86-та. Интелигентен пич с подход и визея за музиката. Тогава наистина се отличаваше от всичките селяци, които пускаха музика. После и в частното радио - да, отличи се. Но в момента е доста пропукан символ... и рискува да се превърне в една разпаднала се реликва със съмнителна ценност...
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 17 Окт 2009, 02:22

krasiobg написа:От FM+ са постигнали желания ефект в ТВ рекламата

Постигнат ефект има, и това е очевидно - в момента обсъждаме въпросната реклама. Дори няма значение дали той е положителен или отрицателен. Има толкова много "тъпи" и "неграмотни" реклами, които точно заради това си качество са се набили в главата ни. И това е маркетингова стратегия. Не е важно с какво ще те запомнят, важното е да те запомнят...

Представете си следната ситуация: срещат се двама приятели и си говорят нещо и по едно време едният казва "Гледа ли оная реклама с фъфлещото дете". "Коя, бе, на FM+ ли?" "Да". Какъв е шанса, ако рекламата беше "нормална", този хипотетичен разговор да се проведе? ;)
Аватар
HotMusicFan
100+
100+

Мнениеот HotMusicFan » 17 Окт 2009, 13:10

martintzvetomirov написа:Представете си следната ситуация: срещат се двама приятели и си говорят нещо и по едно време едният казва "Гледа ли оная реклама с фъфлещото дете". "Коя, бе, на FM+ ли?" "Да". Какъв е шанса, ако рекламата беше "нормална", този хипотетичен разговор да се проведе? ;)

Абсолютно вярно.Вчера едни мои близки ме питаха дали съм слушал за тази кампания (за която аз не знаех-научих от тук).След като ги попитах за кое радио става въпрос,ми беше изяснено,че това е по FM+.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 17 Окт 2009, 13:40

Радиатор, би трябвало да знаеш, че няма такова нещо като лоша реклама ;)
Изображение

Изображение
RadioFun
Нов
Нов

Мнениеот RadioFun » 17 Окт 2009, 14:09

Разбира се, и за неспециалистите е очевидно, че говорния дефект е нарочен и неслучаен.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 17 Окт 2009, 17:23

Силно се съмнявам, че е търсен ефект... аз залагам на "просто така се получи". Някой от колегите, които са работили по-тясно с Емис може би могат да дадат меродавно мнение.

Лошото е, че имаме парадокс - говори се (от хора в ФМ плюс включително) как трябвало стандарти да има, а се рекламират с дефект.
Разбира се, че няма лоша реклама... можеха със същия ефект да изкарат кадри как премиерът е в тоалетната (образно казано). Такъв тип реклама би бил полезен при позициониране на марката. Все си мислех, че ФМ Плюс отдавна са го направили това с позиционирането и кампаниите им е редно да имат други цели. Мисля, че АДВ може да се включи в една такава дискусия с компетентно мнение.... преди сме говорили по сходни теми.

Веднага ще задам контра-въпорс. От известно време ФМ Плюс се усетиха, че Атлантик им е пряка конкуренция в София и Пловдив, но явно не знаят как да постигнат същите резултати.
И как така става, че на немците кампаниите без "търсен ефект" вдигат рейтинг, а на ФМ Плюс все им е трудно да отлепят последните години.

Но нека да видим, ще прочетем какво ще постигнат... Явно мениджърите им не знаят, че с предметни награди рейтинг се вдига само и едоинствено по време на кампанията.
RadioFun
Нов
Нов

Мнениеот RadioFun » 17 Окт 2009, 17:36

Ами, ако е така, сигурно защото "търсеният ефект" винаги е краткотраен и повърхностен.
Аватар
prassyo
500+
500+

Мнениеот prassyo » 17 Окт 2009, 19:43

radiator написа:Мислиш ли? Кушва наистина е много зле. Често си забравя мисълта, да не говорим, че артикулира по-зле от заекващ човек. Не знам какви здравословни проблеми има, но положението е много зле.

Определен Кушвалиев е трагедия, не както беше едно време. За съжаление цялото ФМ+ е трагично... Не съм песимист ама нещо не им се случват нещата.... :(
Аватар
Ан Мари Тонколонкова
100+
100+

Мнениеот Ан Мари Тонколонкова » 17 Окт 2009, 19:56

17 торти украсиха рождения ден на Първото Частно радио в България. Вчера, денят в който през 1992г. в ефира на София прозвучава за първи път Радио FM+, екипът на радиото отпразнува своята тийнейджърска възраст. Повечето софиянци пък от сутринта се настаниха на 94.9, защото случайно или не, но поради профилактика на Телевизионната кула, повечето от столичните радиа спряха излъчване през деня.

След стотиците поздрави от слушатели в ефира през целия ден, екипът пренесе партито в пиано-бар „Магнито”. В чест на рождения ден, управителите на заведението бяха организирали музикална изненада – Деница от Мюзик Айдъл. Тя вдигна на крака всички с прекрасния си глас и уникални изпълнения. Върхът бе превърналото се в нейна запазена марка излълнение на Aretha Franklin – “Mercedes-Benz”.

Радио FM+ е част от Emmis Bulgaria – медийна група, която притежава и управлява радиостанциите Радио FM+, Радио Fresh! и Радио Star FM в България. Част от Emmis Communications Corporation – осмата по големина медийна корпорация в САЩ, листвана на фондовата борса.

Положението е трагично :Baby ПР-ът плаче за уволнение :Horray
САМО БЪЛГАРСКА МУЗИКА!
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 17 Окт 2009, 20:25

Оле, това наистина ли е било публикувано?!?!? Ясно... сега ми се запълни пъзелът за кампанията :D

Назад към