Русе 88.3Mhz?

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
liubo
500+
500+

Re: Русе 88.3Mhz?

Мнениеот liubo » 30 Ное 2009, 10:55

wildboy написа:Между другото подчертавам, че пиратското радио SPY FM е от много време в ефира на РУСЕ на 88,30 FM и до сега нищо не е направено :D :)

Колеги, използвам да се включа в тази тема за да внеса малко яснота понеже виждам че се пише какво ли не в този форум. Учудва ме тоя коментар за пиратски предавател покриващ град Русе който аз не ловя?! Можете да сте 100 % сигурни че такова радио в ефира на Русе няма или поне по начина по който се представя, за да пише някой че години то работело необезпокоявано и той си го приема и на всичкото отгоре с RDS. Това са глупости, и защо който го приема не представи по добре запис за да ни убеди че това е истина а пише че дори институции мълчали по въпроса и държавата ни била еди каква си, е какво да правят институциите когато такова радио просто не излъчва. През почивните дни няколко пъти съм превъртал обхвата и на тази честота не съм забелязал нищо освен Румънските. Имам добра антенна система и макар и с такава на 88,3 ще чуете предимно шум или евентуално проходка на Румънските "К" или чат пат "ZU" които се приемат предимно сутрин, а преди месец се появи кратковременно трето Румънско излъчване със много слаб сигнал, само Румънски фолк което обаче не съм засичал скоро. Да такова радио съществува, има го в интернет но не и в ефира, и ако някой го лови нека представи доказателство, и на мен ще ми е интересно да разбера как се приема тоя сигнал за който се пише защото аз не го ловя, и ако може даже да каже точното място на приемане за да проверя с колата защото определено в централната част на града такъв сигнал няма, проверил съм с автомобила си.
Аватар
slimi
100+
100+

Мнениеот slimi » 30 Ное 2009, 11:49

Ех... дотам ли се стигна... да се лъже толкова елементарно... :-\

Код за потвърждение: Избери целия код

] Computer, what is the nature of the universe?
] The universe is a spheroid region 705 meters in diameter.
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 30 Ное 2009, 12:04

Русенците във форума да се разберат, че стана объркване. Последно има ли го или не и ако не, защо на стийма на радиото в интернет пише =SPY FM= 88.3 Mhz? Много ме кефите как се омотавате .... :tooth
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 30 Ное 2009, 12:28

Liubo,

Вземете с твоя човек се доразберете как да лъжете, че единият адвъртайзва "радиото" така да се каже, наляво и надясно, другият лъже и маже, че такова радио нямало.
То верно, че от толкова продукти около него, полезният сигнал дори на моя Алпин излиза доста късничко, но си пиратства (или поне до скоро) момченцето... Или както казват в Южна България - "нИ съ прай"...
Аватар
liubo
500+
500+

Мнениеот liubo » 30 Ное 2009, 12:32

hot_fan написа:Русенците във форума да се разберат, че стана объркване. Последно има ли го или не и ако не, защо на стийма на радиото в интернет пише =SPY FM= 88.3 Mhz? Много ме кефите как се омотавате .... :tooth

Аз мисля че дадох яснота за моето виждане по случая но това си е моето наблюдение и не искам да коментирам защо би могла да е пусната тази тема, а и това че пише нещо на сайта не значи че е така, може така да е името на радиото знам ли, както Сръбското Б92 или пък RTL 102,5 които изобщо не предават на тези честоти. Обикновено трудно може да ми убегне нещо появило се в ефира на града но такова радио можете да ми вярвате че в ефира на града няма. И понеже обичам да представям нещата с факти ето по долу линк към запис на 88,3 и съседните честоти. Нека по същия начин който пише че го приема направи кратък макар и некачествен запис с телефона си, важното е да се види какво се случва.

http://cablenet.bg/ftp/index.php?dir=VI ... Ruse/88.3/
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 30 Ное 2009, 12:37

Добре, добре... То е хубаво, ако е спрял... но ако пак пусне, този път ще го запишат други хора, вкл. видео-запис на спектралния анализ и т.н. Защото доста нагла стана лъжата ;D
Аватар
liubo
500+
500+

Мнениеот liubo » 30 Ное 2009, 12:43

radiator написа:Добре, добре... То е хубаво, ако е спрял... но ако пак пусне, този път ще го запишат други хора, вкл. видео-запис на спектралния анализ и т.н. Защото доста нагла стана лъжата ;D

Разбрали сте ме правилно мисля, нека който го лови да покаже на всички че е така. Аз не ще оспоря доказателство по случая, просто описах моето виждане а и знам какво пиша.
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 30 Ное 2009, 12:47

Zen написа:Много яко радио ! Любимото ми в русенския ефир. Да ни е честито вече втора година с престоя си на 88.3 ! Изображение

Да са живи и здрави тия, които го излъчват и да се свети името им во век и веков !

@ liubo
Toва как ще го коментираш, хем го няма, хем 2 години излъчва ...
Аватар
liubo
500+
500+

Мнениеот liubo » 30 Ное 2009, 12:54

hot_fan написа:
Zen написа:Много яко радио ! Любимото ми в русенския ефир. Да ни е честито вече втора година с престоя си на 88.3 ! Изображение

Да са живи и здрави тия, които го излъчват и да се свети името им во век и веков !

@ liubo
Toва как ще го коментираш, хем го няма, хем 2 години излъчва ...

Какво да му коментирам, аз гледам какво има в ефира, което показах и на всички тук, предполагам че колегата Zen се е пошегувал около тази тема. Това радио не го примам с моя тунер което се и вижда от записа, дори и в колата не го хващам за да се пише че покривало града, то просто не се лови никаде. В сайта пише тази честота но в ефира не го ловя. Нека някой направи запис, това ще промени нещата.
Последна промяна 1 на liubo, променена общо 30 пъти
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 30 Ное 2009, 13:03

liubo написа:
Какво да му коментирам, аз гледам какво има в ефира, което показах и на всички тук. Допусках да не би някой да го е пуснал с някой трансмитер в някой квартал около един блок като сигнала не стига до мен и затова исках да разбера точното място но както се дава около центъра там няма такова нещо. Но дори и да е така не става въпрос за някакво сериозно покритие на града, то просто не се лови никаде. В сайта пише тази честота но в ефира не го ловя. Нека някой направи запис, това ще промени нещата.

Е както и да е, можем да си говорим глупости го утре и пак няма да се разберем. Стана ми смешно как си противоречите, но запазвам коментара за себе си и се оттегям от темата, за да няма сърдити русенци после. ;)

P.S. По въпроса с излъчванията на 88.3 има тема и в дир.бг http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board= ... &sb=5&vc=1
Аватар
liubo
500+
500+

Мнениеот liubo » 30 Ное 2009, 13:40

Странно че и двете теми са пуснати в един и същи ден и долу горе по едно и също време, можем да допуснем че вероятно и от един и същи човек, но защо ли при условие че сигнала го няма?! Мисля че който е писал най добре би могъл да каже. Разбирате ли че и аз мога да си нароча някое интернетско радио и да опиша във всички форуми колко добре го приемам. А това което се вижда на записа е различно, и винаги присъстващото на тази честота при мен. Затова, простичко е, нека който го лови да направи запис, много ми е любопитно дали изобщо ще се появи такъв.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 30 Ное 2009, 16:35

Харесва ми как човек опитва да прилага максимата "100 пъти лъжа - истина". Но ако тази темичка накара един пират да спре - много хубаво. Направили сме едно хубаво дело за държавата.
obiden

Мнениеот obiden » 30 Ное 2009, 17:07

Не знам, вчера, докато пътувах към Бургас, хванах някакво пиратско радио в Стара Загора на 107.3. Явно пиратите не умират.
Аватар
Велев
100+
100+

Мнениеот Велев » 30 Ное 2009, 17:08

Държава за пример. Всичко е наред, та сега някой излъчвал с 5/10 вата дай да го спрем. Него спирай младеж пиши на ЛС да ти дам едно стъпало около киловат е даже в Букурещ ще те чуят.
Аватар
HotMusicFan
100+
100+

Мнениеот HotMusicFan » 30 Ное 2009, 17:54

obiden написа:Не знам, вчера, докато пътувах към Бургас, хванах някакво пиратско радио в Стара Загора на 107.3. Явно пиратите не умират.

Темата за пиратското радио май предразполага към нови "открития" :D .За разлика от описаното в неяТова радио си е съвсем легално-при това се хваща доста добре понякога.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 30 Ное 2009, 18:36

Велев, не те знам доколко си запознат със законодателството в ЕС, но 10 вата е огромно нарушение на регулацията.
И ти се оказваш конкретен пример за това, което описах по-горе. Докато всеки си казва "тя държавата такава и такава, за какво ние да живеем редно", ще продължавате да си живеете в една мизерна България. Държавата не са ли хората?
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 30 Ное 2009, 18:56

radiator написа:Велев, не те знам доколко си запознат със законодателството в ЕС, но 10 вата е огромно нарушение на регулацията.
И ти се оказваш конкретен пример за това, което описах по-горе. Докато всеки си казва "тя държавата такава и такава, за какво ние да живеем редно", ще продължавате да си живеете в една мизерна България. Държавата не са ли хората?

В ЕС не се ли мереше полето, а не с каква мощност излъчваш?
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 30 Ное 2009, 19:52

В целия ЕС има списък с честотни диапазони и мощности, с които можеш да излъчваш без да ти е нужно съответното разрешително.

Напрегнатост се мери, когато си лицензиран и един вид, как си покриваш територията, казано простичко, като за теб. Тук не сме стигнали до лицензиране, в конкретния случай. Да не говорим, че съм убеден, че "пиратът" дори няма одобрен тип. Базирайки се на това, което съм чул от радио Спай, басирам се, че за стерео кодер и модулатор после използва някое сендерче за микрофон или такова за кола (от ония, които се мушкат в запалката хахахахахаха). 90% съм сигурен, че е някакъв подобен "дивайс" или "инстълейшън". Да си беше купил един русенски модулатор поне, по-добре щеше да е.
Ама как успяваш да го правиш... Всеки път, когато се включиш, винаги ми правиш весело.
Аватар
Велев
100+
100+

Мнениеот Велев » 30 Ное 2009, 20:34

...Да си беше купил един русенски модулатор поне, по-добре щеше да е.
а така radiator така ми харесваш с това модулаторче и моето стъпало ще стане китка. какво значи "да си живеете в една мизерна...." ти реши вече данеси българин ли или просто никога не си бил, защото ако неси бил мисля, че нямаш думата да казваш кое е законно, кое не и т.н. Що не си направиш една сметка за всичко останало колко е законно и тогава да претендираш, че това е огроооооооомно нарушение. Да нарушение е съгласен съм но е смешно на фона на всичко останало или се бъркам? На този младеж мога да му кажа една тактика как да си искара временно разрешение да тества предавателчето си уж до къде кара примерно. :Hmmm щото има и такава опция. ;)
Аватар
slimi
100+
100+

Мнениеот slimi » 30 Ное 2009, 21:02

Велев написа:...Да си беше купил един русенски модулатор поне, по-добре щеше да е.
а така radiator така ми харесваш с това модулаторче и моето стъпало ще стане китка. какво значи "да си живеете в една мизерна...." ти реши вече данеси българин ли или просто никога не си бил, защото ако неси бил мисля, че нямаш думата да казваш кое е законно, кое не и т.н. Що не си направиш една сметка за всичко останало колко е законно и тогава да претендираш, че това е огроооооооомно нарушение. Да нарушение е съгласен съм но е смешно на фона на всичко останало или се бъркам? На този младеж мога да му кажа една тактика как да си искара временно разрешение да тества предавателчето си уж до къде кара примерно. :Hmmm щото има и такава опция. ;)

Доколкото разбирам, става въпрос за това, че въпросният пират смущава ефира, заради некачествения си предавател - поне така пише в темата от линка по-горе. Лично аз смятам, без да ангажирам никого с мнението си, че в пиратлъка има тръпка, но щом някой е тръгнал да пиратства, поне да не замърсява ефира с продукти. Не,. че и тогава ще му се размине, но все пак показва някакво...да го наречем уважение към цялата работа... Дори и хората от КРС обикновено са разбрани в такива случаи.

Код за потвърждение: Избери целия код

] Computer, what is the nature of the universe?
] The universe is a spheroid region 705 meters in diameter.

Назад към