Радиостанциите в сянка

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Радиостанциите в сянка

Мнениеот BestRadio » 09 Дек 2009, 21:15

Създавам тази тема за да съберем информация за всички тези радиостанции в българския ефир, които по един или друг начин остават незабележими за масовата аудитория. Липсата на уеб страници и интернет предаване до голяма степен определя и начинът им на съществуване - ден за ден или кретащи в последните си дни... Нека всеки, които е слушал някое от изброените и има повече информация (програмни схеми, формат, стилово разнообразие и т.н.) да сподели впечатления.

Резонанс - Горна Оряховица
Радио 999 - Ямбол
Антола - Попово
Астра плюс - Дупница
Бумеранг - Габрово
Радио Враца
Елто - Козлодуй
Етно - Монтана (ако излъчва отново)
Зетра - Ловеч
Радио Исперих
Метроном - Хасково
Нова - Нова Загора
Радио Пазарджик
Радио Плевен
Рая - Дулово
Ритъм плюс - Кюстендил
Чан - Смолян

Някои прекратили излъчването си радиостанции също си заминаха, без да оставят повече информация за себе си. Затова нека, който ги е слушал да разкаже за историята и програмната им характеристика.
Радио Монтана
Макс - Разград
Родопи - Смолян
Радио 999 - Кюстендил
Dance FM - Самоков
Ведерник - Видин
Бъдин - Видин
Аватар
PatrioT
500+
500+

Re: Радиостанциите в сянка

Мнениеот PatrioT » 09 Дек 2009, 23:06

Изображение
http://www.facebook.com/pages/Yambol/Radio-999/177942906373?ref=ts
Екип -
Изображение
:D
П.П. И радио Фаворит Велико Търново .
MARIVA
Нов
Нов

Мнениеот MARIVA » 10 Дек 2009, 08:34

BestRadio написа:Създавам тази тема за да съберем информация за всички тези радиостанции в българския ефир, които по един или друг начин остават незабележими за масовата аудитория.

Незабележими са за масовата аудитория както си го написал, но не важи за територията която покриват. Това са предимно локалните радиопрограми, които са много по близко до хората отколкото останалите, нещо което в България е на път да изчезне.
Все пак регистрацията ми е успешна, след няколко опита и много време.
Най несигурно е да си 100% сигурен.
batemice
Нов
Нов

Мнениеот batemice » 10 Дек 2009, 09:34

Бумеранг - Габрово
Това лято често се налагаше да пътувам до Габрово. Радио Бумеранг много ми хареса като музикален подбор. Предимно съвременна денс музика и от време на време малко рок. Не ми харесват джинглите обаче. Направо ме дразнят.
Това е сайта им, но вътре почти нищо съществено не пише. - http://www.bumerangfm.net

Астра + - Дупница
Слушал съм го преди около 2 години на път за Сандански. Не помня нищо друго, освен че тогава имаше огромна разлика м/у силата на звука на левия и десния канал (не съм много на "ти" с терминалогията, прощавайте, ако не е правилно да се напише така). Сигурен съм, че е било нещо моментно, но просто ми направи впечатление.
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 10 Дек 2009, 10:58

Радио Враца
За последно съм го слушал преди много време :D Но съм 100% сигурен, че от тогава няма промяна. Преди 3 - 4 години радиото беше много популярно - имаше местни сутрешни блокове, новини, общо взето богата програма. После всичко секна и сега е радио тип "пеещ компютър". Въртят mp3-ки от Data.BG на поразия. Качеството на звука е под всякаква критика. Имаше периоди в които звука беше увеличен прекалено много и пращеше ужасно, но след един месец пращене :D, явно някои от поддръжката се е сетил да провери дали нещо не е наред и го 'оправиха'. Оправиха го така добре, че от тогава до когато последно го слушах, звука е много по-слаб от на всички други радиа... По едно време май и новини почнаха да пускат напоследък, но сега не знам как е (не съм го слушал поне от 3 месеца)
Аватар
wildboy
100+
100+

Мнениеот wildboy » 10 Дек 2009, 15:06

Радио Рая - Дулово

Минавам почти всеки ден през Дулово и слушам радиото, ходил съм в студиото им...кво да ви кажа западнала работа, предавателя е едва 30 W, техниката е много стара.
Програмата на радиото е следната - 11,30 Обяви, 12,00 Новини, 13.00 Бг фолклор / народна музика/ /
17,30 Обяви и тва е, през останалото време музика.
радио Витоша - - радио Веселина - - радио The voice - - радио Magic FM - - The voice tv - -
Аватар
wildboy
100+
100+

Мнениеот wildboy » 10 Дек 2009, 15:08

радио Исперих

Това е радио Шумен
радио Витоша - - радио Веселина - - радио The voice - - радио Magic FM - - The voice tv - -
Аватар
veniotr
100+
100+

Мнениеот veniotr » 17 Дек 2009, 17:45

Астра + - Дупница[/b]
Слушал съм го преди около 2 години на път за Сандански. Не помня нищо друго, освен че тогава имаше огромна разлика м/у силата на звука на левия и десния канал (не съм много на "ти" с терминологията, прощавайте, ако не е правилно да се напише така). Сигурен съм, че е било нещо моментно, но просто ми направи впечатление.

Астра + - Дупница е с лошо качество на звука и излъчва моно сигнал много отдавна е така, и все още не са го оправили :(
Аватар
marto81
Нов
Нов

Мнениеот marto81 » 18 Дек 2009, 13:08

Радио Резонанс - Г.Оряховица. Това радио се чудя от какво се издържа,само музика от компютър и някоя друга рекламка, и.......нищо. Как изобщо съществува още? Качеството на звука е под всякаква критика!
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 18 Дек 2009, 14:11

marto81 написа:Радио Резонанс - Г.Оряховица. Това радио се чудя от какво се издържа,само музика от компютър и някоя друга рекламка, и.......нищо. Как изобщо съществува още? Качеството на звука е под всякаква критика!

Резонанс първоначално e бил част от мрежата на Дарик, докато Радосвет Радев получи лиценз за национално радио.
Единствената местна медия, която остана да излъчва в Габрово след конкурсите на СЕМ, бе радио "Бумеранг". Според слуховете обаче то се спаси не защото съветниците се смилиха над габровци и им оставиха радио, което да не им говори за задръстванията в София, а защото "Бумеранг" разполага с предавател, който ползват и вече споменатите "Алфа" и N-Joy. Подобно е положението и във Велико Търново, където малкото радио "Резонанс" е "само сред вълци", защото захранва някои от най-могъщите радиа в страната.
Още инфо за собственика и радиото: Инж. Йордан Йорданов: „Нашата фирма произвежда техника за БHT”
Аватар
gadchet0-
100+
100+

Мнениеот gadchet0- » 03 Май 2012, 12:34

Почивните дни минавах през Габрово, много приятно впечатление ми направи местното радио Бумеранг :) Сменили са джинглите, а музиката явно вече не е "най-добрата от бабино време" ::)
Може би габровци си имат CHR радио 8)
Аватар
MIXER4E CACAO BEACH
Нов
Нов

Мнениеот MIXER4E CACAO BEACH » 03 Май 2012, 17:35

Астра +
Според мен радиото не е чак толкова лошо наистина звука е много тих и баса не е много силен.Радиото просто е оставено на вятъра,но според мен трябва да се вземат в ръце - да имат музикален редактор защото песните са микс от всичко,да си разпространят реклами за да могат да го слушат хората по Е79.Понякога въртят песни където никога не съм ги чувал.Новите им песни в плейлист са : Playmen - Fallin , R.I.O ft. U-Jean – Turn This Club Around , Zendaya - Something to Dance for/TTYLXOX < и то отрязана до средата.Това е което чух до пътуванията ми натам :)
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 04 Май 2012, 10:36

Антола - Попово

Читаво радио с ретро музика. Имаха излъчване в Интернет.
Имат и много добър обхват и се чуват чисто в региона.
Астра плюс - Дупница

Ами Кракра 2-ри номер, ама с по-кофти звук, чува се слабо в Перник. През нощта има и чалга поздрави.
Имат и странни реклами и не лош обхват след Перник до преди Благоевград.
Чан - Смолян

Последно като го слушах наподобяваше CHR-ка, с много скапан обхват в посока Боровец, но за сметка на това държи поне 20км навътре из планината след Смолян в посока Кърджали с чист сигнал на много скапан и слаб тунер.

Нека добавя и Бумеранг - Разлог - там е мешана скара, понякога върви чалгия, понякога денс (по-често от 90те), понякога хаус/клубна музика, но през лятото е западнало и вървят на самотек.
Рекламите им са едни от може би най-аматьорските. Звука - да не коментирам, обхвата - също. След 5-тия км от Разлог го няма. Но в посока Предела издържа геройски до най-високата му част, и почти веднага изчезва, като започне спускането надолу.
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
ivoant
100+
100+

Мнениеот ivoant » 04 Май 2012, 17:34

.
Последна промяна 1 на ivoant, променена общо 24 пъти
Аватар
nld
100+
100+

Бумеранг Габрово

Мнениеот nld » 04 Май 2012, 22:11

За мен добро радио от към музика.
Добър прием над Ловеч, преди Русе, почти до Ябланица по целия път до там,
но се смесва вече със софийската честота.

В същото време много лош сигнал, и то 20 км. южно от Габрово.
М/у другото, тука съм слушал парчета, които рядко или никога не съм
чувал по други радиа.

Респект :Clap
странна птица
Нов
Нов

Мнениеот странна птица » 04 Май 2012, 23:03

MARIVA написа:
BestRadio написа:Създавам тази тема за да съберем информация за всички тези радиостанции в българския ефир, които по един или друг начин остават незабележими за масовата аудитория.

Незабележими са за масовата аудитория както си го написал, но не важи за територията която покриват. Това са предимно локалните радиопрограми, които са много по близко до хората отколкото останалите, нещо което в България е на път да изчезне.
Все пак регистрацията ми е успешна, след няколко опита и много време.

Идеята за локални радиопрограми е много добра, но със слаба реализация за съжаление. Едно време имаше хубави местни радиостанции :) .

За радио Плевен:

През седмицата има предавания с водещи и всичко звучи доста прилично като изключим кошмарния подбор на музиката (нова музика, но малко от нея хубава), който мисля, че е на Дидо Божков, който едно време водеше нощен + по радио Плюс, когато радиото вървеше само в Плевен и Ловеч.
stivan
100+
100+

Мнениеот stivan » 05 Май 2012, 11:53

Радио Плевен освен кошмарен подбор на музиката има още по кошмарни джингли,безкрайно дълги и повтарящи едно и също до втръсване,които не са променяни от 7-8 години.Ако това радио не се финансираше от общинския бюджет да е фалирало много отдавна.
странна птица
Нов
Нов

Мнениеот странна птица » 05 Май 2012, 13:36

stivan написа:Радио Плевен освен кошмарен подбор на музиката има още по кошмарни джингли,безкрайно дълги и повтарящи едно и също до втръсване,които не са променяни от 7-8 години.Ако това радио не се финансираше от общинския бюджет да е фалирало много отдавна.

Да забравих да спомена джинглите, които са от началото на ефирното му излъчване и вече звучат безумно. Това радио е общинско и до голяма степен е с идея да бъде информационно, а музиката и джинглите са като на CHR радио и се получава непрофесионална безвкусица, но толкова могат хората.
Та ето пример за местно радио което е далеч от хората просто, защото никой не го слуша, слуша се дотолкова, че от 10 до 12 върви и по радиоточката :D .
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 06 Май 2012, 00:29

странна птица написа:
stivan написа:Радио Плевен освен кошмарен подбор на музиката има още по кошмарни джингли,безкрайно дълги и повтарящи едно и също до втръсване,които не са променяни от 7-8 години.Ако това радио не се финансираше от общинския бюджет да е фалирало много отдавна.

Да забравих да спомена джинглите, които са от началото на ефирното му излъчване и вече звучат безумно. Това радио е общинско и до голяма степен е с идея да бъде информационно, а музиката и джинглите са като на CHR радио и се получава непрофесионална безвкусица, но толкова могат хората.
Та ето пример за местно радио което е далеч от хората просто, защото никой не го слуша, слуша се дотолкова, че от 10 до 12 върви и по радиоточката :D .

Много сте добри в критиките. На мен пък много ми допада Радио Плевен. Звучи различно и много свежо, за общинско радио (преди няколко години и радио Враца беше по този начин) Музиката е много добре селектирана, водещите също се справят много добре. Единствено джинглите са малко ретроградни, но не може всичко да е наред. На фона на националните радиобози, радио Плевен се държи и то на ниво. Не знам защо сте толкова негативно настроени... :o

Зетра Ловеч
Гледам, че никой не е писал за Зетра Ловеч, затова аз ще се опитам да го опиша с няколко думи. Ретроградни джингли, кофти звук (подозирам, че в ефир е без процесинг), както и доста странна селекция. В рамките на 30 минути, по това радио могат да бъдат чути всевъзможни стилове. Форматът трудно може да бъде определен. Като цяло, не се отличава с нещо особено от частните вериги, като изключим местната насоченост на програмата.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 06 Май 2012, 01:33

РАДИО 999 ЯМБОЛ, БУМЕРАНГ ФМ - ГАБРОВО и ЗЕТРА излъчват онлайн, така че всеки от нас вече може да придобие представа що за програми са... При ЧАН има наченки за пускане на стрийм, но явно дотам ще си останат от "РТК Еврика-2", въпреки че телевизията им ФОТОН-К се излъчва на живо.

Назад към