Програмен директор на ЕММИС

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Програмен директор на ЕММИС

Мнениеот radiomanbg » 13 Фев 2010, 13:56

От тази сдемица ЕММИС България си има програмен директор. Досега всяка радиостанция с имаше ПД.
Познайте името му? ;) ::)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Re: Програмен директор на ЕММИС

Мнениеот radiator » 13 Фев 2010, 15:07

НИКИИИИИ УАХАХАХАХАХХА
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 14 Фев 2010, 09:43

как е възможно административна структура да има програмен директор (ако под "програма" се има предвид определението в ЗРТ). Ако пишат проекти по европейски програми, да речем по оперативна програма "Регионално развитие", някак ми е по-разбираемо.

Остава да ми кажете, че Еммис България е програма и че вече върви по някоя честота... егати новината.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 14 Фев 2010, 10:59

Юнак, в България всичко е възможно, независимо дали става въпрос за ЕММИС или ТКЗС.
Аватар
prassyo
500+
500+

Мнениеот prassyo » 14 Фев 2010, 11:03

Аз залагам на Евето. Нещо не ми е ясна обаче тази позиция и означава ли това, че другите медии в групата остават без програмни директори?
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 14 Фев 2010, 13:35

radiator написа:НИКИИИИИ УАХАХАХАХАХХА

Браво! Позна 10х! Само не знам какво се случва с Евелина Павлова и Надежда Владева.
Според мен избирането на общ ПД на ЕММИС е част от преструктурирането там, което един ден може доведеде до сливане на трите фирми, които управляват радиата, в една - ЕММИС България.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 14 Фев 2010, 17:46

radiomanbg написа:Браво! Позна 10х! Само не знам какво се случва с Евелина Павлова и Надежда Владева...

Слабо ме вълнува какво ще става с двете кокони, но с другите 2 радиостанции от групата ми е ясно... ФМ Плюс и Стар ще се превърнат в безподобна и жалка плейлиста от по 40 песнички... През годините Еммис показаха, че могат само да рушат граденото... Да не говорим за безумните джингли по Фреш (микс от 3-4 ретро класики с многозначителен въпрос "Искате да слушате това? Идете на ретро клуб - радио Фреш само модерните хитове днес!" и нещо от този сорт)... :Blink
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 14 Фев 2010, 20:02

Не ме интересува как звучи ФРЕШ в представите на никого, но наскоро прегледах рейтингите на радиата попадащи в таргет групата на ФРЕШ, правено през ноември, които ми показа моя позната от софийска рекламна агенция. Тази радиостанция е номер едно според тях, а това със сигурност е достатъчно основание да предложат на Ники Стоянов да поеме и останалите две.
Със сигурност ще премахне безкрайното говорене и глупавите приказки на водещите, които само свалят рейтингите.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 14 Фев 2010, 20:09

Бе номер едно, хайде хайде.

Истината е, че от тримата той е единственият който евентуално може да се справи с тази работа. Надежда е абсолютно некомпетентна и неспособна. За Евелина - не бих желал да коментирам.
Не съм сигурен, обаче, че Николай има професионалния капацитет, тъй като това са станции с много различни формати, а той няма опит в тях. Да не говорим, че опитът му като пиди е бил единствено и само в станция, които няма водещи. Това ме навежда на мисълта, че това е продължението на началото на края на тази група радиостанции.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 14 Фев 2010, 20:57

radiomanbg написа:Не ме интересува как звучи ФРЕШ в представите на никого, но наскоро прегледах рейтингите на радиата попадащи в таргет групата на ФРЕШ, правено през ноември, които ми показа моя позната от софийска рекламна агенция.
Със сигурност ще премахне безкрайното говорене и глупавите приказки на водещите, които само свалят рейтингите.

Тези маркетингови проучвания са пълен смях и абсурдизми... Дано внимателно си видял сред какви абсурдни таргет групи са лидер... А колкото до бълването на празни приказки... пусни си утре сутрин "Шоуто на блондинките". Там тандемът е а ла "По света и у нас'' - само че с разликата, че могат да са майка и дъщеря, а не майка и син... :Baby
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 15 Фев 2010, 08:59

radiator написа:Бе номер едно, хайде хайде.

Истината е, че от тримата той е единственият който евентуално може да се справи с тази работа. Надежда е абсолютно некомпетентна и неспособна. За Евелина - не бих желал да коментирам.
Не съм сигурен, обаче, че Николай има професионалния капацитет, тъй като това са станции с много различни формати, а той няма опит в тях. Да не говорим, че опитът му като пиди е бил единствено и само в станция, които няма водещи. Това ме навежда на мисълта, че това е продължението на началото на края на тази група радиостанции.

Преди да отиде в Сити Ники Стоянов дълго време е бил музикалния редактор на радио ФРЕШ /тогава ПЛЮС/
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 15 Фев 2010, 09:01

BestRadio написа:
radiomanbg написа:Не ме интересува как звучи ФРЕШ в представите на никого, но наскоро прегледах рейтингите на радиата попадащи в таргет групата на ФРЕШ, правено през ноември, които ми показа моя позната от софийска рекламна агенция.

Тези маркетингови проучвания са пълен смях и абсурдизми... Дано внимателно си видял сред какви абсурдни таргет групи са лидер... А колкото до бълването на празни приказки... пусни си утре сутрин "Шоуто на блондинките". Там тандемът е а ла "По света и у нас'' - само че с разликата, че могат да са майка и дъщеря, а не майка и син... :Baby

Да знам какво имаш предвид за проучванията, но тези които имат рекламните агенции са много по-различни от тези които си поръчват радиостанциите и разпространяват наляво и надясно. Говоря за сериозни неща, а не на посоки.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 15 Фев 2010, 10:32

Музикален "редактор" и ПиДи са мнооооооого различни работи, да не кажа че нямат почти нищо общо.
Иначе всички знаем неговите постижения в Плюс, главно воденето на класация в стил футболен коментатор.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 15 Фев 2010, 14:04

Определено сега, особенно в тази криза, е по-добре по-малко говор и повече качествена музика, отколкото програмни и музикални експерименти, а водещите да приказват само интересни и съществени неща.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 15 Фев 2010, 16:16

еми.... щом казваш :-) Не е до кризата, а до качествен пиди, който да знае точно какво трябва да се направи, с какви хора, колко хора и да защити очакваните резултати пред борда на директорите.
В случая, Ники Стоянов не познава нито аудиториите на Стар ФМ, нито на ФМ Плюс... няма как да ги познава. Той няма и ден опит с такава аудитория.
Програмата не е музиката. Радиостанциите тип "музикална кутия" бяха създадени от лица в Комюникорп и съсипаха този бизнес.
Аватар
Ан Мари Тонколонкова
100+
100+

Мнениеот Ан Мари Тонколонкова » 15 Фев 2010, 17:21

Всички програмни директори в България от мен са се учили... Никой до сега не е успял да надмине улителя си :Horray
САМО БЪЛГАРСКА МУЗИКА!
Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 15 Фев 2010, 17:27

Ан Мари Тонколонкова написа:Всички програмни директори в България от мен са се учили... Никой до сега не е успял да надмине улителя си :Horray

Съмнявам се :D
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 15 Фев 2010, 17:49

Ан Мари Тонколонкова написа:Всички програмни директори в България от мен са се учили... Никой до сега не е успял да надмине улителя си :Horray

Да, така е! Поне за един смешко, който ''прави'' радио в провинцията се сещам... Още колко ли години ще се мъчи да убеждава и малцината си слушатели, че това което е на книга и де факто е радио...
Аватар
krasiobg
100+
100+

Мнениеот krasiobg » 16 Фев 2010, 01:02

BestRadio написа:...Стар ще се превърнат в безподобна и жалка плейлиста от по 40 песнички...

Мда, те стремително са се запътили към това от няколко месеца насам. Абе, развалиха го и по-зле ще става. Жалко, много жалко... :(

radiator написа:...Програмата не е музиката. Радиостанциите тип "музикална кутия" бяха създадени от лица в Комюникорп и съсипаха този бизнес.

В радиостанции с музикална насоченост програмата Е музиката, поднесена от приятен екип водещи. А пък от Communicorp са си майстори по съсипията, знаете кои радиостанции имам предвид.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 16 Фев 2010, 11:01

Стар => Абе, развалиха го

Може ли да добавиш и подлог?
Понеже моето убеждение е, че "развалянето" е стратегически заложено от чуждестранна дама, чието първо име започва с Б. Заспалата стилистика на американска махала от пустинята Блек Рок в Невада бе обречена за страната на шкембе-чорбата.
Изображение
Можеха да засилят Инфорадио, вместо да подпомагат Фокус и Дарик.

Назад към