Програмен директор на ЕММИС

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Re: Програмен директор на ЕММИС

Мнениеот BestRadio » 16 Фев 2010, 11:51

Юнак написа:Можеха да засилят Инфорадио, вместо да подпомагат Фокус и Дарик.

Oще 2008г. го писах това, определено не само освободждаването на нишата, но и донорството към конкуренцията белязаха спирането на Инфорадио.
Цветомир Семов - bTV
Николай Петров - Хоризонт БНР
Петя Царевска - Дарик
Анатолий Георгиев - Фокус
Лиляна Боянова - Pro.BG
Елена Бейкова - Дарик
Никола Братанов - Дарик

Да припомним и лъжите им тогава:
"Инфорадио" вече се е наложило като марка и оцеляването му на пазара през последните 7 години доказва, че в България има перспектива в развитието не само на музикални формати, но и на специализирани информационни станции. Засега екипът на медията и нейното ръководство остават непроменени. "Емис" дори предвиждали наемането на допълнително хора за правенето на програмата. Затова не виждам нищо тревожно в сключената сделка, обясни Светослав Петров.
Целият материал:
http://www.dnevnik.bg/pazari/companii/2007/12/18/408979_amerikanskata_emis_kupi_i_inforadio/
Аватар
krasiobg
100+
100+

Мнениеот krasiobg » 16 Фев 2010, 23:33

Юнак написа:
Стар => Абе, развалиха го

Може ли да добавиш и подлог?

Не мисля, че за това което се случва в момента със "Стар ФМ" имат вина Адам и Ева. :) По-скоро някой от по-високите етажи на компанията е решил да им поореже бюджета, вследствие незадоволителния рейтинг на радиото и т.н. То, да се случваше за пръв път в българския радиоефир - не. Не им го пожелавам, но нищо чудно след няколко месеца, до година, да им дръпнат шалтера и на тях.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 17 Фев 2010, 07:35

Мисълта ми беше, че рейтингът е явно замислен да бъде незадоволителен - още при старта през март 2008. Замисълът не може да бъде друг, освен на "Адам и Ева", на по-високите етажи на компанията. При внимателно вглеждане се вижда, че няма пазарни цели (миниатюрно пазарче с 3-4 рок станции), а има чисто счетоводни съображения (да речем, избягване на данъци в САЩ)...Толкоз от мен, поне това се вижда отстрани.
obiden

Мнениеот obiden » 17 Фев 2010, 15:48

Emmis Communications едва ли са некадърна компания. Слушал съм някои техни американски радиостанции и мисля, че умеят да правят нишови радиа с профил хип-хоп/аренби. Това, че в България радиостанциите им не вървят добре, не е продукт на липса на кадърност, а по-скоро е следствие от факта, че явно си поставят други цели, създавайки тези радиостанции (да перат пари, да им се опрощават данъци и т.н.). Не че не могат да правят радио, просто не броят България за държава, че да си дават зор да правят качествена продукция. :D
Аватар
noise
Нов
Нов

Мнениеот noise » 17 Фев 2010, 23:40

EMMIS са една сериозна компания, която се е доказала международно.
Мотивите им да са играчи на българския пазар не са по-различни от тези на останлите- пари, пари и още пари.

FM+ имаха възможност да бъдат първата верига поп-фолк формат, но българските шефове отхвърлили идеята поради личните си разбирания. И тогава заложиха на друга идея, която скоропостижно побългариха и съответно провалиха, пак заради личните си разбирания (ама верно си лъха на джибри сутрин от ефира, както radiotor беше писал преди време!!!!).

Това, което правят, го правят по учебник, но със стари ...хмс.... нов бардак не може да се прави :-\

Ако трябва да сме честни- те си заеха своята ниша- на второразрядна медия, която е добра алтернатива на иначе любимо радио, щом по него започнат рекламите. И в този ред на мисли- силният търговски екип и широките възможности за оптимизация на разходите придава розов отенък на ситуацията, иначе до сега да са я вапсали...

Все пак зад всичко стои инвестиционен фонд, а от него чакат да папат :Baby

Да, американците дойдоха с парите си... за да вземат много пари, пари и още пари.
ema dj
Нов
Нов

Мнениеот ema dj » 18 Фев 2010, 09:39

Темата ви обаче е за друго, не да размишлявате около икономическите страни на радио пазара в България.
Темата ви е за Николай Стоянов, който уж бил станал програмен на Фреш, ФМ плюс и Стар ФМ.
Което е толкова невъзможно нещо че чак ми се плаче колко сте наивни.
И, администраторите, като се пишат глупости тука, не трябва ли поне да се цитира откъде е информацията, както май е по закон изобщо?
Иначе, спокойно, Никича не е нищо повече от музикален на Фреш и толкова, даже последно време отивал към 12 на обяд и си тръгвал към 2, както казват неговите колеги. Дал го бил на уво.... :Drunk
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 18 Фев 2010, 09:51

Хахаха, това кой ти го каза? Защо ли се досещам кой хахахахаха...

Тук боравим с информация, а не с догадки, драги Ема. За закон чета докачаш... ами, не. Това е форум. Всеки носи отговорност за това, което пише. Всеки има право да споделя информацията, до която е достигнал.
ema dj
Нов
Нов

Мнениеот ema dj » 18 Фев 2010, 10:37

Честно казано се обадих в ФМ плюс и потърсих новия програмен директор Николай Стоянов което накара момичето отсреща да се побърка от смях...
Боравите с информация, верно? :D
Иначе после се обадих и на човек от рекламата на Фреш, който ми каза останалото.
Доволен?
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 18 Фев 2010, 11:32

Те тези работи не стават така, както ти си мислиш... Пък и знаеш ли кога ще изнесат информация по телефона и то пред, бих казал, болен фен... Какво очакваш да ти отговорят? Да не говорим, че гилдийката в ФМ+ едва ли биха били доволни да им разритат кочинката...

Както и да е. И да - борави се с информация. То нали знаеш, като с оная работа е работата - ако кажеш на някоя непозната девойка "какво ще кажеш да правим секс", не знам колко ще ти се отвори парашут.
:tooth
ema dj
Нов
Нов

Мнениеот ema dj » 18 Фев 2010, 11:46

Хахаха, нещо ти куца логиката ама айде...
Освен това пропускаш момента, че съм работила с тези хора и сигурно знам как да получа вътрешна информация. "Болен фен" не съм била през последните 2-3 години. Просто от дъжд на вятър следя как се развива любимото ми радио.
И сигурно затова не съм го пускала, освен веднъж, през последните месеци.
"Достоверната" информация в тази тема ме накара да проверя и толкова. Освен това четох че и ти се съмняваш в професионалния потенцал на обсъждания (то едва ли има човек който да не се съмнява в същото), така че не виждам причина да ми се нахвърляш. :Beee
Аватар
noise
Нов
Нов

Мнениеот noise » 18 Фев 2010, 14:13

Ема, постовете по темата следват логиката на разсъждение по отношение на кадровите качества на служителите в медията, както и на самата медия. Не виждам нищо нелогично.
Аргументацията с ЕЖК (една жена ми каза) ми изглежда откровено наивна. Както и решението, че щом съм написал шест пъти думата "пари" превръща мнението ми в размисъл
ema dj написа:около икономическите страни на радио пазара в България.

Ако беше така лесно- до сега да съм си взел дипломата за икономист :Happy

А по темата- след като паднаха толкова глави на ръководни кадри (както в София, така и из страната) нищо чудно за УВО настроенията.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 18 Фев 2010, 14:21

ЕЖК!!! ХАХАХАХА!! Жестоко!!! Благодаря на Noise, че внесе една така приятна хумористична нотка в темата! :Rozy
Аватар
noise
Нов
Нов

Мнениеот noise » 18 Фев 2010, 15:19

ema dj написа:момичето отсреща

;D
MattParkman
100+
100+

Мнениеот MattParkman » 20 Фев 2010, 20:32

ema dj написа:Просто от дъжд на вятър следя как се развива любимото ми радио.

Любимото Ви радио не се трае от две години насам. Нещата ще вървят все по-зле и по-зле, и за радиото, и за работещите в него.

ПС: 180 минути музика без прекъсване - тази идея от Витоша ли я взеха!? Както каза Best, щом радиото е CHR, защо изобщо има джингъл от ретро песни, последван от въпроса: "Отидете на ретрото...". Ние, слушателите да не сме малоумни, за да не можем да различим новото от старото!?
Аватар
krasiobg
100+
100+

Мнениеот krasiobg » 21 Фев 2010, 00:41

MattParkman написа:...180 минути музика без прекъсване - тази идея от Витоша ли я взеха!?...

Всеки "луд" с номера си. Радио "Атлантик" пък си имат "9 песни без прекъсване започват сега"... :)
Аватар
HotMusicFan
100+
100+

Мнениеот HotMusicFan » 21 Фев 2010, 10:14

krasiobg написа:
MattParkman написа:...180 минути музика без прекъсване - тази идея от Витоша ли я взеха!?...

Всеки "луд" с номера си. Радио "Атлантик" пък си имат "9 песни без прекъсване започват сега"... :)

Аз пък си спомням,че едно време по FM+ имаше "8 песни нон-стоп"...имам чувство,че за даден формат си има някакви "шаблони" и оттам идват тези прилики :)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 21 Фев 2010, 10:34

Естествено. Много хора си мислят, че са измислили топлата вода, а всички тези неща са модели, прилагани в цял свят.

@EmaDJ - нещо да имаш да ми казваш за боравенето с факти и информация? Четеш ли прес-рилийзите на Еммис? :Icecream :tooth
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 22 Фев 2010, 12:46

ema dj написа:Николай Стоянов... уж бил станал програмен на Фреш, ФМ плюс и Стар ФМ.
Което е толкова невъзможно нещо че чак ми се плаче колко сте наивни. И, администраторите, като се пишат глупости тука, не трябва ли поне да се цитира откъде е информацията, както май е по закон изобщо? Иначе, спокойно, Никича не е нищо повече от музикален на Фреш и толкова.
/.../ знам как да получа вътрешна информация

Мда, Р.Н. пусна официално прессъобщение днес, в което се казва:
22.02.2010
"Днес г-жа Елена Кискинова, Управляващ Директор на Emmis Bulgaria назначи г-н Николай Стоянов за Групов Програмен Директор на Радио FM+, Радио Fresh! и Радио Star FM. Той ще отговаря за цялостното програмно развитие и музикалната политика на радиостанциите. Решението влиза в сила незабавно.

Николай Стоянов е Програмен Директор на Радио Fresh! от 2008г. Преди това е заемал същата позиция в Радио Сити и Радио Плюс (наследник е Радио Fresh!). Дългогодишен водещ и автор на класацията „Големите 50”. Специализирал е Радио-мениджмънт в САЩ. Владее английски език. Семеен, с едно дете."
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 22 Фев 2010, 23:47

Веднага след назначението си, г-н Стоянов коментира: “Поемам с голяма отговорност длъжността Групов Програмен Директор на радиостанциите на Emmis Bulgaria. Имам привилегията да работя с най-професионалния програмен екип в България и се надявам заедно с него да направим Радио FM+, Радио Fresh! и Радио Star FM още по-слушани и привлекателни за нашите аудитории, рекламодатели и партньори.”
:lol2 :lol2 :ok
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 23 Фев 2010, 03:08

Това е похвално,че човека е специализирал в Щатите,но у нас има стереотипи,които са непреодолими,независимо кой къде и колко дълго е специализирал. Нашите,в много случаи са по-силни,дори и непознати в други страни...

Назад към