Радио NRJ

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Re: Радио NRJ

Мнениеот BigBrother » 10 Юни 2017, 07:46

На моменти изскачат някои позабравени неща, което е добре. Поне някои досадни неща минават все по-рядко, но рекламните блокове са много продължителни, 10 минути и повече, плюс спонсорски....
fencho
Нов
Нов

Мнениеот fencho » 11 Юни 2017, 19:49

BigBrother написа:На моменти изскачат някои позабравени неща, което е добре. Поне някои досадни неща минават все по-рядко

Любопитно ми е кои ли са тези "досадни неща", колега, защото аз едни и същи досадни песни чувам не от седмици или месеци, а от ГОДИНИ в ефир и то ежедневно... Имам чувството, че т.н. хитове от 90-те са не повече от 50 и за огромно съжаление се въртят всеки ден до писване, втръсване, намразване и каквато там още дума от този род се сетите. Изумително е как за 10 години (1990-1999) подбраха само тези въпросните 50 песни и нищо друго, освен тях, не влезе на ротация досега.
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 12 Юни 2017, 10:42

Никой не би платил, за да му подберат повече и по-добри песни. Това просто не се смята за работа. Прието е, че всеки от екипа може да зареди някаква музика в ефирния компютър, която да запълни плейлистата. Иначе човек трябва да слуша много, ама много, а това е сериозен ангажимент. При положение, че всички работят така, е безмислено да се напъваме. По-добре е да въртим добре познатите хитове и да говорим клишета на микрофона, защото друго не можем.
Това го казвам по принцип, без да визирам Енерджи или друго конкретно радио.
Ivan4o
Нов
Нов

NRJ звучи като Мая

Мнениеот Ivan4o » 18 Юни 2017, 10:39

От известно време чувам как радио Енерджи музикално започна много да прилича на радио Мая ? Някой има ли идея защо?
Аватар
partyfm
100+
100+

Re: NRJ звучи като Мая

Мнениеот partyfm » 18 Юни 2017, 12:00

Според мен NRJ си звучи така както си звучеше преди примерно 5 години. Не се е променило много.
prasyo
Нов
Нов

Мнениеот prasyo » 19 Юни 2017, 08:31

Ivan4o написа:От известно време чувам как радио Енерджи музикално започна много да прилича на радио Мая ? Някой има ли идея защо?

То винаги си е звучало провинциално. Може би за това така ти се струва.
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 19 Юни 2017, 11:35

По -точно радио Nrj звучи като Вероника с тези турски, румънски и гръцки чалгии. През няколко минути излъчват новата песен на Helena Paparizou нещо от сорта на Hide, haide се повтаря през почти цялото време. Отврат
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 19 Юни 2017, 12:23

Добре си звучи,радиото си е супер! :Drunk
lubopitno
Нов
Нов

Мнениеот lubopitno » 19 Юни 2017, 14:35

Бухаха, емотиконката накрая казва всичко! Джинглите са направени все едно е седнало едно десетгодишно хлапе на компютъра, пуснало е Аудъситито и е поръзбъркало малко случайна емпетройка. Никакъв музикантски (айде, и музикален да е) усет, никаква концептуалност. Да има. Виждате ли промяна в топ 100? Е да, трийсетина хитчета от текуща година, които на Драго му харесват. Всичко друго е E-Type, Michel Jackson, C-Block, C&C, B.G., Snap, Modern Talking и другите деведесетари. А на бас, че ще са и в тазгодишната класация, искате ли? Това си знае човекът, това пуска. CHR и Hot AC бълвоч в миш-маш. Слушатели има, какво го интересува разнообразно ли е, по формата ли е? Карай си там, да си свирукат песничките, пък до колко са чалгии, все тая. Нали народът иска хитове? Музикалните директори ще го изкарат сякаш на референдум е решено с мнозинство.
А хората искат просто глътка свежа музика, ама няма откъде да я вземат!
pinko
Нов
Нов

Мнениеот pinko » 19 Юни 2017, 18:11

Малко повече песни и ще е ок напълно. Като цяло радиото не е зле, слуша си се :)
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 20 Юни 2017, 07:47

Папаризу и мен ме дразни, както и Истанбул, която се лее от повечето станции, включително и от Енерджи.
Радиото ми звучи читаво на мен, но с превключване и на други станции, разбира се.
Оставам безмълвен от музикалните желания на някои хора в рикуестите, дъното в музикално отношение...
prasyo
Нов
Нов

Мнениеот prasyo » 22 Юни 2017, 08:12

newto написа:По -точно радио Nrj звучи като Вероника с тези турски, румънски и гръцки чалгии. През няколко минути излъчват новата песен на Helena Paparizou нещо от сорта на Hide, haide се повтаря през почти цялото време. Отврат

За Манджой няма спор, че удрят дъното, но там ще е така само още 2-3 месеца. При Енириджиту няма потемциал за промяна.
Аватар
kom6ito
Нов
Нов

Мнениеот kom6ito » 22 Юни 2017, 16:56

А защо Н-джой да се подобри след 2-3 месеца? Нещо ново покрай промените в БТВ ли ще има?
Аватар
viliqnko.petkov
100+
100+

Мнениеот viliqnko.petkov » 22 Юни 2017, 17:44

Енерджи си звучи добре, но жените и мъжете 16-30 години слушат главно.
Какво да е, като Мая е черноморското NRJ? Безтова искат други градове, младежите ги слушат без да пипнат копчето често. За N-Joy не съм сигурен, но Скалата е твърде разумен!
Аватар
hater
100+
100+

Мнениеот hater » 22 Юни 2017, 22:28

Radio Energy е неслушаемо в този си вид... рекламите на това радио са с абсурдна продължителност.. в час пик от Света Троица стигам до Надежда и все още звучаха реклами.. аахахах.. и имам чувството, че в плейлиста имат 40-50 песни макс.. всеки ден едно и също.. ВСЕКИ ДЕН... а като си спомня радио VIVA какъв плейлист имаха (преди Боби Цанков) ми става едно носталгично... време е да развържат кесията и да закупят хубав и качествен евроденс.
:D
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 23 Юни 2017, 03:08

hater написа:Radio Energy е неслушаемо в този си вид.. време е да развържат кесията и да закупят хубав и качествен евроденс.

Напълно си прав, но нямат стимул да го направят. Радиото е част от голяма чуждестранна компания, а и рекламите няма как да секнат малко, поради факта, че радиостанцията е с ефирното разпространение в доста градове, а това е доста привлекателно за рекламодателите. Нищо, че радиото е на самотек, като N-joy. Важно е рекламите да си вървят в ефира и всичко е "наред"
Milen
Нов
Нов

Мнениеот Milen » 24 Юни 2017, 01:08

Не знам за други градове, но в Бургас няма никаква реклама. Само музика. Наско ти Генов явно много го е яд на Геро дето му измъкна под носа честотите във Варна и Шумен. Не, че на Геро радиото му е хубаво, но наистина Енерджи копират яко от Мая. В началото Геро като купу Мая през 2004г им правих джингли и знам как се караха Геро и Тафо за музиката. Тогава му се смееха, че пуска Снап и Мили Ванили..... сега ела ги виж всички :)))))
Ама и аз ако съм на Генов и аз така ще правя. Ще направя същото радио като това, което искам да съсипя, даже и реклама няма да пускам само и само да го фалирам. Позната схема. За съжаление няма да му се получи с Геро. Оня дребния е много як в Бургас и май е по умен от Наско ти Генов.
Ще ми е интересна развръзката......
Аватар
viliqnko.petkov
100+
100+

Мнениеот viliqnko.petkov » 24 Юни 2017, 06:59

А на Хоризонт му се пада 2-3 минутна рекламна пауза, макар за Енерджи - развиват по-добре и винаги участват в конкурси!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 25 Юни 2017, 20:16

Честно да ви кажа, имам чувството, че такова е нивото на българската публика. CHR-ите на северните ни съседи са с много по-високо качество, но Драго пуска това, което чува, че се слуша в дискотеките в Студентски град и което се котира в YouTube плейлистите на лейбълите от балканския регион. Всяко комерсиално радио гони критериите на масата (а в България те са много по-ниски, отколкото на други места по света), а не тези на по-отбраната по-качествена аудитория като вас. Както виждаме, в милата ни родина няма и грам място за нишови музикални експерименти (колко хора слушат радио "Нова" и "Джаз ФМ", примерно?). Пазарът е малък, интелектуалният потенциал на страната се изнесе в чужбина. Това не е Румъния с 20 млн. население и пазар, повече от два пъти по-голям от нашия.
Колкото до "Мая" - пуснах си го онлайн, чух музиката и джинглите. Иван Ласков ли ги е правил? Бих казал, че ми звучат по-добре от тези на NRJ. Колкото до това дали ще успеят да го затрият - съмнявам се. Повечето собственици на кабелни телевизии имат и радиостанция, за да правят врътки с отчетността на броя абонати пред контролните органи, което ерго ще рече, че слабо се интересуват от слушаемостта.
lubopitno
Нов
Нов

Мнениеот lubopitno » 27 Юни 2017, 08:50

Ъгли, нивото е каквото си го направят медиите. Даже и Нова почна да се комерсиализира, което е стряскащо. Ще повторя, че песните, дори и най-скапаните лекета, не стават хитове заради нас с бай Пешо, примерно, а защото великият спец, гуру, директор или на какъвто се прави още ми ги набутва насила в ушите. Радиото си има специфична романтика, която хора като Драго убиват с жестока упоритост. Освен това, ако се води от бардаците, за по-фино наречени чалгарници в някакъв квартал, първо - това би било абсолютно несериозно, най-малкото форматът на Енерджи обхваща активната аудитория от 25 до 45 години с трудова заетост. Второ, радиото би минало в някакъв абсурден веселински фолк формат, даже не искам да си представям. :D

Назад към