Радио NRJ

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Re: NRJ да вземат да надупчат картата

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 25 Авг 2010, 10:17

Защо реши,че пеещият тип компютър City би имал по-добро развитие?Няма друга национална мрежа,която да залага повечко на евроденса,точно поради мислене като твоето.Но се вижда,че радиото има добра аудитория.Защо?
secet
100+
100+

Мнениеот secet » 25 Авг 2010, 11:02

Тя и Вивата имаше добра аудитория навремето, ама къде е тя сега? :D
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 25 Авг 2010, 11:10

За момента радиото си върви перфектно...Плюем не плюем има добра слушаемост.. В Пловдив звучи почти навсякъде по магазинчета,кафета ... Има кусури ,но определено това е моята музика...не ми харесва обаче водещата Крис
Аватар
HotMusicFan
100+
100+

Мнениеот HotMusicFan » 25 Авг 2010, 13:48

>>> FM STEREO <<< написа:Защо реши,че пеещият тип компютър City би имал по-добро развитие?Няма друга национална мрежа,която да залага повечко на евроденса,точно поради мислене като твоето.Но се вижда,че радиото има добра аудитория.Защо?

За мен също има логика за това,че радио,пускащо само евроденс,не би имало добро развитие.Да,така е,за момента NRJ има голяма аудитория и висока слушаемост.НО САМО за момента-тъй като евроденса няма развитие (репертоара на радиото представлява утвърдено и запазващо се с времето количество музика),респективно и хората,които я харесват,за момента са константа и са едни и същи.Въпроса е,че сега те са много (хората от определено поколение,израстнало с тази музика,например).Но с времето предпочитанията на аудиторията се изменят-много от тези,които днес слушат NRJ и евроденс,в бъдеще ще изпитат нужда от друг тип музика,респ.формат на радиото.Други от тях пък може (конкретно спрямо NRJ),да предпочетат друго радио със същият/сходен формат.Трети от тях пък може да предпочетат друг тип медия (каквато тенденция се наблюдава с интернет).Казано с две думи-програма,която не търпи развитие,с времето изпитва все по-голяма загуба на интерес.
За пеещите компютри-аз също съм против-в тях също липсва кой знае каква креативност.Но към тях интерес има-това е факт.Просто защото винаги има адски много хора,които изпитват нужда да чуват някаква (без претенции) музика по радиото,докато отиват на работа ,например.И не само за музиката-много хора казват,че им е писнало да слушат всякакви водещи или новини.Да не говорим пък,че един пеещ компютър излиза много по-евтино на своя собственик ;)
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 25 Авг 2010, 14:49

Е да,прави сте наистина след време би имало голям отлив от слушатели....
Преди примерно аз слушах много радио 1 ,което вече сигурно от 5 години върти едно и също... Съгласен съм с думите на Милен Цветков ,чее не е възможно дълго време да харесваш едно радио ,телевизия или предаване ,просто защото нещата на медийния пазар се променят много бързо ..
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 25 Авг 2010, 14:57

Но реално като се замисля CHR радиата сега не се радват на няква особена слушаемост , а и в бъдеще май положението ще е същото ... Застаряваща страна ,със все по-малко млади хора ,повечето от които не слушат радио ,и една друга част ,които са в чужбина ! Тааа какъв ли тип радио в Б-я ще е печеливш след време ?
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 25 Авг 2010, 23:54

И сега за NRJ: Вече повече от година това радио няма какво ново да предложи, освен някой супер изтъркан хит, от който ни е писално вече. Отделно евроденса за мен е много монотонна музика. През 90-те е било много модерно да се слуша нон стоп, но сега, поне на мен, след 10 парчета накуп, всичко останало ми изглежда еднакво. Тази монотонност беше и причината Вива да е в историята, това радио спря да се развива някъде 1999-2000 и от там нататък тръгна надолу. Докато NRJ тръгна много силно, благодарение на DJ Andrez, който ако си спомняте направи Витоша едно от най-слушаните радиа преди години. Сега за музиката отговаря Драго, който меко казано е музикален инвалид за мен.
Аватар
gadchet0-
100+
100+

Мнениеот gadchet0- » 26 Авг 2010, 00:58

hot_fan написа:. Сега за музиката отговаря Драго, който меко казано е музикален инвалид за мен.

Много ми е интересно защо сравняваш Драго с DJ Andrez,при положение че формата на радиото беше съвсем друг,когато DJ Andrez избираше музиката.Да не говорим,че явно не си слушал Зиг Заг (където Драго избираше музиката) за да говориш такива глупости :-[

И може би можеш да не си толкова груб в коментарите си? :dirol
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 26 Авг 2010, 01:21

gadchet0- написа:.Да не говорим,че явно не си слушал Зиг Заг (където Драго избираше музиката) за да говориш такива глупости :-[

Ами не съм имал удоволствието да слушам въпросното радио. Изводите си ги правя на база звученето на NRJ в момента. Има доста песни, на които мястото им е не е там. "Радиостанцията с най-много музика от 90-те" и хоп, хит от 1989 например, а мисля че съм попадал и на по-стари. Без лоши чувства към Драго, но просто поста музикален редактор на това радио не е за него.

Съжалявам за крайностите, в които изпадам, просто не обичам да гледам как добре направени радиа се превръщат в бози тип Енджой. :)
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 26 Авг 2010, 07:41

Кой е Андрез ,че нещо не мога да ви разбера за кого говорите ?
Аватар
Durli
100+
100+

Мнениеот Durli » 26 Авг 2010, 19:58

BigBrother написа:За момента радиото си върви перфектно...Плюем не плюем има добра слушаемост.. В Пловдив звучи почти навсякъде по магазинчета,кафета ... Има кусури ,но определено това е моята музика...не ми харесва обаче водещата Крис

На мен и Хрис не ми харесва, то между двете почти няма разлика, освен, че Хрис е още по- заспала.
Аватар
Durli
100+
100+

Мнениеот Durli » 26 Авг 2010, 20:00

hot_fan написа: Сега за музиката отговаря Драго, който меко казано е музикален инвалид за мен.

Той направо си е е жив за оплакване, да не говорим когато вземе да води... Генов съвсем е изтрещял.
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 26 Авг 2010, 20:11

Драго и Крис да ,не стават ,но Христина на мен лично ми харесва като водеща .. А и е много добро и скромно създание ;)
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 26 Авг 2010, 21:38

И какво точно й е на Крис? От водещите на такова радио се изисква да водят точно така.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 27 Авг 2010, 09:53

На който не му се слуша Крис,да си пусне Блондинките.Явно за повечето от вас водещите трябва да се лигавят,за да са професионалисти...
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 27 Авг 2010, 10:33

hot_fan написа:
gadchet0- написа:.Да не говорим,че явно не си слушал Зиг Заг (където Драго избираше музиката) за да говориш такива глупости :-[

Ами не съм имал удоволствието да слушам въпросното радио. Изводите си ги правя на база звученето на NRJ в момента. Има доста песни, на които мястото им е не е там. "Радиостанцията с най-много музика от 90-те" и хоп, хит от 1989 например, а мисля че съм попадал и на по-стари. Без лоши чувства към Драго, но просто поста музикален редактор на това радио не е за него.

Съжалявам за крайностите, в които изпадам, просто не обичам да гледам как добре направени радиа се превръщат в бози тип Енджой. :)

Впрочем, много си прав. Трябва да се държи на един стил. Сега по ENERGY "вият" какви ли не хитове. Много по-добре би било да се избере един стил и да си стоят в рамките на това десетилетие, а не да се разхождат толкова често и грубо из времето.

В интерес на истината, винаги ще има доста фенове на тази музика, но както казва hot_fan - бързо им втръсва на хората. Но пък защо да няма такова нещо по скалата? На мен лично не ми допадат избора от хитове тип "Radiorama", но Радио 1 го има къде ли не. Както рок феновете си имат 3 рок радиа, които са си чист NJOY в rock/metal музиката (Mansion, Ozzy, Korn, Offspring и Metallica не виждам как заедно могат да се съчетаят в 1 плейлист), не виждам какво пречи да си има 1 радио за Dance музика от 90-те на FM скалата. :) Да - времето и отмина, но пък на никого няма да пречи от време на време да си припомните макар и за малко тази музика :)
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Аватар
fox
Нов
Нов

Мнениеот fox » 28 Авг 2010, 10:40

Питам се, дали ще срещна една тема в този форум, за някое радио в която да има поне 10% позитивизъм!?
Страхотно е да изразяваме мнение по даден въпрос, но защо то не се окончава с това...:<:<:<не слушам такава музика, но мисля, че:>:>:>...
...или по принципа на етиката - по-добре да не казваме нищо, отколкото да се подиграваме на труда на хората правещи Енерджи или което и да е друго радио. :Hmmm
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 02 Сеп 2010, 17:40

От утре Енерджи се завръща в Русе !
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 02 Сеп 2010, 21:03

Много ми е интересно какви са тези врътки, които правят от Communicorp. Спасов уж сключи договор с тях, за да облагдетелства своите медии, а само го прецакват. Не че харесвам Сити повече от Енърджи, но неяснотата относно това какво трябва да се излъчва в даден град, изглежда е присъща за тази компания. Такива перманенти смени на излъчваните програми говорят за крайна некомпетентност.
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 02 Сеп 2010, 21:09

Аз също не харесвам Сити ,ноо и на мен ми е странно защо се разиграват тези циркове периодично ?

Назад към