Разочарование от радио Атлантик - Magic

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Atlantic^fan
Нов
Нов

Разочарование от радио Атлантик - Magic

Мнениеот Atlantic^fan » 27 Апр 2010, 09:33

Преди много години влязах в едно кафене и докато си чакам поръчката чувам няколко много приятни песнички. Веднага попитах сервитьорката, какъв е този диск и за мое учудване тя ми каза, че това е радио "Атлантик". Веднага научих на че радиото се слуша на 92.4. На следващия ден вече се бях регистрирал и във форума. За мое РАЗОЧАРОВАНИЕ радиото с времето се промени и според мен не към добро. Малко хора от тук писещите знаят, че радиото е печелило награда за най-забавна смешка по радиото с предаването "Луд телефон". Малко хора от тук писещите си спомнят водещите Елена и Генчо ( за мое съжаление забравих името на предния колега на Елена, който по-късно беше заменен от Генчо и истината за това излезе много куриозно по време на ефир). Не знам за останалите слушатели, но аз отдавна не съм се смял, докато слушам радиото или не съм чувал няколко поредни песни, с които денят ти да тръгне по "вода" и с настроение. В един момент се появиха 20 предавания за през целия ден, след това отпаднаха. Музиката според мен се е променила страшно много и наистина е по-мека (софт), което за едно радио, което набираше все повече популярност смятам, че е грешка. А сега идва и името. Вече все по-рядко оставям радио "АТЛАНТИК" да върви повече от 5-6 минути, защото не мога да чуя нищо, което преди ме караше да го слушам с часове.
А сега дойде и смяната на името. Както толкова лошо имаше в "АТЛАНТИК"? Не е звучно ли? Не е интригуващо или забавно? Коя е тази магия, която да кара хората да се смеят от рано сутрин? Защото според мен няма по-важно нещо от това, когато човек тръгне за работа, да го направи с усмивка на лице, а може би когато е в задръстване вместо да рогае наляво и надясно, музиката да го накара да "отиде" на друго по-спокойно място.
Когато помолих темата да бъде оставена за поне ден-два за да могат съфорумците да прочетат мнението на един слушател, не че не беше оставена, а беше изтрита само след 3 минути. Това според мен доказва, че на някои хора не им харесват възгледи на един стар слушател на радиото. Но само с похвални думи се смята, че се върви нагоре, а според мен трябва да се търси мнението на слушателите. Но явно ръководителите смятат друго: „Плюс това целевата група на радиото е жени +35” – цитат от част на екипа на радиото. Сега мога да кажа, че единственото предимство от преди години, е това, че радиото може да се слуша в няколко града. Радвам се, че въпреки, че някъде не зачитат мненията на потребителите и слушателите, мога да се изкажа и на други места, където ще бъда чут, дори ако трябва и от един човек ?
Аватар
HotMusicFan
100+
100+

Re: Разочарование от радио Атлантик - Magic

Мнениеот HotMusicFan » 27 Апр 2010, 10:21

1.Темата Ви се трие не за друго,а сигурно заради факта,че във форума има поне още две теми за Атлантик.
2.Доколкото знам,rebranding-а на Атлантик е базиран на допитване до слушателите на тяхния уеб-портал.
Аватар
a69
1000+
1000+

Мнениеот a69 » 27 Апр 2010, 17:33

А на мен ми харесва! :Icecream
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 27 Апр 2010, 19:38

...Атлантик фан, имаш предвид безумно селското и аграрно сутрешно шоу на Елена и Генчо? Ммда, може и да е било "забавно" за аудиторията в Студетски град (без да обиждам никого). И защо трябва едно радио да е забавно? Целта на Атлантик е да бъде feel good станция, а не радио за плоски хуморески от началото на 90-те. За да е приятно едно радио не е задължително да те кара да се хилиш на плоски шеги. За мен например, шоуто на Елена и Генчо беше единствено източник на усещане за мирис на бира и кебапчета... нещо което ненавиждам... още повече сутрин, в колата... да ми говорят неща, които ми навяват само седянка на кебапчета - е не, мерси. Да не говорим, че това е женско радио.

Атлантик е страхотна станция - много добре балансирана като музика и съдържание, изчистени послания и точно премерено съотношение - музика-говор сутрин. А защо ги махната всичките недоволни поети, пардон водещи, от едно време? Ами защото вероятно рейнингът на станцията така се е сринал, че е било безсмислено да се плаща на хора, които ти съсипват бизнеса.
Мениджмънтите на радиостанциите гледат цифрите, преди да вземат каквото и да било решение. Освен това, радиото е предназначено за жени, ти говориш в мъжки род. Нормално е да не ти харесва - не си в целевата група. Какво лошо има собствениците да решат към кого насочват програмите си?
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 29 Апр 2010, 21:16

a69 написа:А на мен ми харесва! :Icecream

И на мене също ми харесва. Програмата и музиката са разнообразни. Поздравления! :Good
Между другото, Atlantic^fan, можеш да се регистрираш и във форума на радиото (http://magicfm.bg/forum) и там също да изкажеш своето мнение.
Atlantic^fan
Нов
Нов

Мнениеот Atlantic^fan » 30 Апр 2010, 22:59

radiator написа:...Атлантик фан, имаш предвид безумно селското и аграрно сутрешно шоу на Елена и Генчо? Ммда, може и да е било "забавно" за аудиторията в Студетски град (без да обиждам никого). И защо трябва едно радио да е забавно?..............

Ок. Всеки си има мнение. Понеже не ми дадоха възможност да го публикувам във форума (Меломан 1 аз имам там регистрация от много години) на радиото, го пуснах тук. Ти ако се смееш на новините по Хоризонт, аз се смея на други неща, но пак казвам всеки си има мнение и интереси. Колкото до това, че било женско. Че тогава да пуснат кулинарни рубрики и да спечелят още аудитория.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 01 Май 2010, 00:15

Ти мислиш ли, че компания като Pro7 не знае как да направи една програма атрактивна за аудиторията си? Ако не знаеха, едва ли щяха да са една от 2-те най-големи европейски медийни корпорации.
Не е нужно да има кулинарни рубрики, за да бъде женска една станция. Дори подбора на музиката е много важен и качествено се различава при станции, предназначени за слушане от мъже и от жени.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 01 Май 2010, 10:35

Кулинарна рубрика по радио? Ммм, интересно!
Впрочем да не пропускаме потенциалните мъже-слушатели на такава рубрика. Жените "си знаят", не им трябва...
Казвам го от името на наистина добре готвещите мъже. (умря циганката...)
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 01 Май 2010, 11:09

Юнак написа:Кулинарна рубрика по радио? Ммм, интересно!
Впрочем да не пропускаме потенциалните мъже-слушатели на такава рубрика. Жените "си знаят", не им трябва...
Казвам го от името на наистина добре готвещите мъже. (умря циганката...)

Ами това нещо преди го имаше - продуцираше се от работещите в Радио Арена - Русе. Записите ги реализираха и в други малки местни радиостанции. Освен рецепта, 10-минутката включваше историческа ретроспекция и вицове.
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 01 Май 2010, 13:04

Atlantic^fan написа:...Меломан 1 аз имам там регистрация от много години...

Извинявай, не знаех. А опитвал ли си да се свържеш с радиото чрез електронна поща или телефон?
Atlantic^fan
Нов
Нов

Мнениеот Atlantic^fan » 02 Май 2010, 19:50

BestRadio значи идеята няма да е новаторска :)
Мелонан 1 от радиото ми отговориха, че е просто бизнес :)
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 03 Май 2010, 14:08

Atlantic^fan написа:Мелонан 1 от радиото ми отговориха, че е просто бизнес :)

Тогава излиза, че май ще си останеш с разочарованието. Нищо, не губи надежда, може пък нещо да се промени след време.
iliev76
Нов
Нов

Мнениеот iliev76 » 03 Май 2010, 14:58

Логично е, че е просто бизнес. В 21. век правенето на бизнес е самоцел, а крайният продукт е важен дотолкова, доколкото продава и се харесва на масата.
Atlantic^fan
Нов
Нов

Мнениеот Atlantic^fan » 10 Май 2010, 11:24

Илиев76 да бизНеса си е бизнес, но когато се появяват радиа като Енджой или Енерджи и за отрицателно време имат много повече слушатели, това не означавали, че бизнеса е в грешна посока ?
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 10 Май 2010, 11:26

Хаха, естествено че не. Едно радио не се прави, за да има "повече" слушатели, а за да покрие всички слушатели от дадена целева група, която се търси от собственика или мениджъра на радиото. Т.е., ако изчислиш че покритието на 20 слушатели, които слушат предкласична музика те устройва като евентуални продажби, и ти биваш слушан от всичкитези 20 слушатели, това означава че си направил една изключително успешна станция.... дори и конкурентът ти да има 200 000 слушатели от 500 000 в другата целева група.
Рекламодателите търсят определено покритие и никой няма да рекламира голф-стикове сред 15-годишните, нито пък кроасан 7 дейс в радио за класическа музика... това е просто преекспониран пример, но реално е така.
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 10 Май 2010, 16:38

Atlantic^fan написа:...когато се появяват радиа като Енджой или Енерджи и за отрицателно време имат много повече слушатели...?

Това е нормално, ако съдим по пребряването на населението в България от 2009 година. Хората в трудоспособна възраст бяха 4 773 900 души. Жени към мъже бяха в отношение 2 към 1. NRJ бе втората най-слушана радиостанция в София от жени на възраст от 18 до 36 години и на едно от челните места по слушаемост от страна на мъже между 25 и 45 години, пак в столицата. Това проучване е правено в началото на 2010. За сравнение - радио Атлантик по рейтинг се нарежда в средата на класацията, а двете радиостанции се борят за една и съща целева аудитория. Така че това, което е написал radiator:
radiator написа:...Едно радио не се прави, за да има "повече" слушатели, а за да покрие всички слушатели от дадена целева група...
е абсолютно вярно. Между другото, Atlantic^fan, ако си регистриран във Facebook, защо не се присъединиш към профила на радиото?
freaky.greek
100+
100+

Мнениеот freaky.greek » 11 Май 2010, 13:42

Интересно, къде изчезна RDS-ът на MAGIC FM в София?
Eminem - Not Afraid
Now This Will Be A Beautiful Death - Jumping Out The Window, Letting Everything Go
Аватар
elektrik
500+
500+

Мнениеот elektrik » 11 Май 2010, 18:59

Колежка от СФ сподели с мен, че Меджик вече било чалга радио, от сорта на Романтика??
Raduci Radio - Добрите стари хитове!!!
freaky.greek
100+
100+

Мнениеот freaky.greek » 11 Май 2010, 19:57

Бъркаш. Пак си е такова, каквото беше. Ако не вярваш, пусни си го онлайн.
Eminem - Not Afraid
Now This Will Be A Beautiful Death - Jumping Out The Window, Letting Everything Go
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 12 Май 2010, 00:15

elektrik написа:Колежка от СФ сподели с мен, че Меджик вече било чалга радио, от сорта на Романтика??

Не е. Това, което чуваш в Интернет е 1 към 1 със ефира в София. А и предполагам, ако си в Перник, не ти е проблем да си го хванеш от ефира и да го чуеш със собствените си уши.
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.

Назад към