Радио в Монтана

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
RDS
Нов
Нов

Радио в Монтана

Мнениеот RDS » 04 Ное 2010, 06:30

От както спряха излъчването на Етно радио в Монтана,градът остана отново без регионално радио.Радио Беркк има честота за този град.но то си е по принцип Берковско радио.Въпросът ми е ,ако някой знае повече по темата да пише-можем ли да очакваме ново регионално радио в Монтана? Благодаря Ви предварително!
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Re: Радио в Монтана

Мнениеот BestRadio » 04 Ное 2010, 08:37

Питай Бисерка от ГЕРБ, тя сама знае, защо се прецака с циганина и не си върна Огоста в ефир!
Аватар
wildboy
100+
100+

Мнениеот wildboy » 04 Ное 2010, 12:59

В Монтана Дарик радио и радио Видин нямаха ли регионална програма за Монтана? :)
радио Витоша - - радио Веселина - - радио The voice - - радио Magic FM - - The voice tv - -
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 04 Ное 2010, 13:37

wildboy написа:В Монтана Дарик радио и радио Видин нямаха ли регионална програма за Монтана? :)

Дарик има честота за Монтана, но не и регионална програма. Радио Видин също.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 04 Ное 2010, 18:13

Регионалните програми на БНР са структурирани по различен начин. След като програмата се казва Видин, значи се излъчва само от видинското студио (по същия начин стоят нещата и с останалите регионални програми на БНР), а в региона, който обслужва то (Видин, Враца, Монтана) би следвало да има кореспонденти, които съвместяват длъжността на кореспонденти на регионалната програма и на програма Хоризонт.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 04 Ное 2010, 18:31

Доколкото съм слушал Радио Видин - имат сътрудници във всички градове с честоти (впрочем предавателят е на Петрохан, а не в Монтана). А Дарик - за Монтана ретранслира врачанската програма, а от Белоградчик - софийския (национален) ефир.
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 04 Ное 2010, 19:57

UGLY_BOY написа:...в региона, който обслужва то (...) би следвало да има кореспонденти, които съвместяват длъжността на кореспонденти на регионалната програма и на програма Хоризонт.

това не е така - регионалните програми не ползват кореспондентите на "Хоризонт", а си имат свои, в повечето случаи - някоя секретарка на местно читалище, мечтаеща да стане звезда, на която й плащат някакъв мизерен хонорар, за сметка на това, че "я правят известна", или някой местен журналист (но не от радио, а от местна телевизия, например, или кореспондент на БНТ).
RDS
Нов
Нов

Мнениеот RDS » 04 Ное 2010, 21:21

Етно радио беше много слушано в Монтана но Петрови го прецакаха. На крачка беше да се възобнови Огоста радио но...не се получи,
За Радио Видин те имат честота за Монтана но излъчват програмата си от Видин,Дарик пък излъчват врачанската си програма, а от Беркк не можем да очакваме много. В Беркк останаха само 2ма водещи+1 за уикенда-скука, и няма много какво да се чуе.Така че, ше е хубаво ако се появи ново регионално радио в Монтана .
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 05 Ное 2010, 10:48

RDS написа:В Беркк останаха само 2ма водещи+1 за уикенда-скука, и няма много какво да се чуе.Така че, ше е хубаво ако се появи ново регионално радио в Монтана .

Не са ли с отделни студиа? Поне така твърдяха... Практиката показва, че малко семейства могат да правят успешно радио - някои бъркат земеделието с медиите, затова и не след дълго увисват.
А проектът - колкото да спечелим конкурса!
Програмният проект е с общ (политематичен) профил, предназначен за широка аудитория. Изцяло местна програма, с подчертана местна насоченост на редица предавания, предлагане на полезна информация от градските институции. Програмните намерения са защитени отлично след внимателен анализ на социално-демографската картина и на местния радиопазар в гр. Монтана, като съществен акцент се поставя на младите слушатели, за които се предназначава букет от различни музикални стилове – евъргрийн, поп-фолк, рок, денс, фолк и др. На всеки час има местни и други новини. Актуалните предавания са 40 % от седмичното програмно време, новините – 4,2 % от дневното програмно време, предаванията за култура – 7 % от седмичното програмно време, младежките предавания – 9 % от седмичното програмно време, предавания за хора в неравностойно положение – 0,5 % от месечното програмно време. Оригинална и практична е идеята за създаване на образователно предаване за обучение по чужди езици.
Аватар
Halfdead
1000+
1000+

Мнениеот Halfdead » 05 Ное 2010, 12:57

Едно и също си върви и на двете честоти. Поне до такъв извод достигнах, след като неотдавна прекарах цял ден в Монтана по работа. Btw. 102,7 си се чува на стерео, на места с лек шум из цяла Монтана.. Защо изобщо му е втора честота, щом няма регионална програма за Михайловград..?
Everybody has a radio. To listen to a radio is normal. To listen to a radio, that is far away from you is a DARE!

www.dxing.org - Форумът на България за DX-маниаци!
kikoo
Нов
Нов

Мнениеот kikoo » 05 Ное 2010, 15:57

Halfdead написа:Едно и също си върви и на двете честоти. Поне до такъв извод достигнах, след като неотдавна прекарах цял ден в Монтана по работа. Btw. 102,7 си се чува на стерео, на места с лек шум из цяла Монтана.. Защо изобщо му е втора честота, щом няма регионална програма за Михайловград..?

Ne ima ,i se izlachva ot stydio v Montana /Biznes centar Ogosta/ s vodechti ot Montana
dblagoev
Нов
Нов

Мнениеот dblagoev » 05 Ное 2010, 16:36

Радио Беркк отдавна не е само “Берковско радио”.В момента радиото остана единственото регионално радио,което да покрива територията на област Монтана. Радиото разполага с две независими едно от друго студиа, като новото студио на Беркк се намира в Монтана – Бизнес център “Огоста” етаж 7.В Берковица студиото е разположено в сградата на Битов комбинат етаж 2. През 2008 година радиото започна да излъчва сутрешната си програма от 08,00-12,00 ч. от студиото в Монтана,след което в ефир звучи програмата на студиото от Берковица.В програмата и на двете студиа са включени новини и актуални информации от областите Монтана и Враца, тъй като радиото се слуша и във Враца. Като цяло радиото се опитва да задоволи потребностите на максимален брой слушатели в региона.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 05 Ное 2010, 16:42

dblagoev написа:Радио Беркк отдавна не е само “Берковско радио”.В момента радиото остана единственото регионално радио,което да покрива територията на област Монтана.

Тогава защо закритото Радио Монтана имаше предавател и в Лом?
Аватар
Halfdead
1000+
1000+

Мнениеот Halfdead » 05 Ное 2010, 16:59

dblagoev написа:Радиото разполага с две независими едно от друго студиа, като новото студио на Беркк се намира в Монтана – Бизнес център “Огоста” етаж 7.В Берковица студиото е разположено в сградата на Битов комбинат етаж 2.

Странно как тогава ми се е сторило, че песните, които пускаха бяха едни и същи. Не говоря за едно парче. Цъках ги двете от време на време, водещи не съм чул тогава.
Everybody has a radio. To listen to a radio is normal. To listen to a radio, that is far away from you is a DARE!

dblagoev
Нов
Нов

Мнениеот dblagoev » 05 Ное 2010, 17:19

Програмата се излъчва едновременно на двете честоти, но от 08.00 до 12.00 функционира студиото в Монтана.Водещите са там и предаването е на живо от това студио вече повече от две години.
Аватар
Halfdead
1000+
1000+

Мнениеот Halfdead » 05 Ное 2010, 18:02

Ясно. Благодаря за пояснението.

RDS
Нов
Нов

Мнениеот RDS » 05 Ное 2010, 22:08

ДА ,така е-програмата на Беркк се излъчва и на двете честоти. Тя е една и за 92.6 -Монтана и за 102.7-Берковица От 8 до 12 се излъчва сутрешният блок с водещ от Монтана и от студиото от Монтана ,по това време предаването тече и на берковската честота.След 12 продължава излъчването от Берковица с водещ от там и върви и по монтанската честота .С две думи всичко е едно към едно и на двете честоти
dblagoev
Нов
Нов

Мнениеот dblagoev » 06 Ное 2010, 18:25

от Беркк не можем да очакваме много.

Защо мислиш така? Както казват руснаците, ще поживеем и ще видим ;)
RDS
Нов
Нов

Мнениеот RDS » 06 Ное 2010, 21:59

Защо мислиш така? Както казват руснаците, ще поживеем и ще видим ;)[/quote]

ДАно да имаш нещо предвид.Обновете това радио и ще се радвам много.Аз по принцип съм от Монтана,но не съм слушал радиото отдавна ,защото не съм си ходил на там скоро.Знам,че трябват финанси за да стане една медия по добра,също знам ,че в Монтана няма много хляб за медийте,и за това е трудно.Внедрете в програмната си схема поне още едно делнично предаване и нещата ще придобият друг вид.Последният път ,когато ви слушах имахте само сутрешен и следобеден блок.Вмъкнете едно предаване между тях и ще стане супер.Между другото предишната подложка на Новините беше много по готина от тази,която е сега-носеше повече динамика със себе си и беше точно като за новини. Тази сега според мен не е подходяща.Пожелавам ви успех и дано някой път с теб Дани да се запознаем :)
dblagoev
Нов
Нов

Мнениеот dblagoev » 06 Ное 2010, 22:59

RDS написа:Защо мислиш така? Както казват руснаците, ще поживеем и ще видим ;)

ДАно да имаш нещо предвид.Обновете това радио и ще се радвам много.Аз по принцип съм от Монтана,но не съм слушал радиото отдавна ,защото не съм си ходил на там скоро.Знам,че трябват финанси за да стане една медия по добра,също знам ,че в Монтана няма много хляб за медийте,и за това е трудно.Внедрете в програмната си схема поне още едно делнично предаване и нещата ще придобият друг вид.Последният път ,когато ви слушах имахте само сутрешен и следобеден блок.Вмъкнете едно предаване между тях и ще стане супер.Между другото предишната подложка на Новините беше много по готина от тази,която е сега-носеше повече динамика със себе си и беше точно като за новини. Тази сега според мен не е подходяща.Пожелавам ви успех и дано някой път с теб Дани да се запознаем :)[/quote]

Наистина всичко е много трудно,но това не означава,че ще спрем да се развиваме:)Трудностите правят всички по-силни.....така,че ....;)

Назад към