Против трансграничното замърсяване на радиоефира!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Re: Против трансграничното замърсяване на радиоефира!

Мнениеот radiomanbg » 22 Авг 2013, 12:14

@ ogibo,
Да, така им разрешиха първоначално, само защото за Свиленград все още не бяха разпределили честоти за конкурси и им дадоха временен режим и лиценз по друг параграф, издърпвайки разпределена и свободна честота за Хасково -102.1, на която сега излъчва Зърок. След като КРС предвидиха, че заради Шейновец трябва да има регулирани международни честоти, на които турчулята и гърчулята не трябва да излъчват, ги прелицензираха на международната честота 97.6 и поради пограничната зона със специално разрешение ги качиха на Шейновец, иначе онези хитряги щяха да ги затапят.
Аватар
Воев
100+
100+

Мнениеот Воев » 23 Авг 2013, 01:42

@radiomanbg,

Каквото и да разреши КРС, никой няма да си вдигне мощностите. И аз, и Вие го знаем.
Аз съм едно малко перде
и ти, ако искаш, ела да сме две.
Така на прозореца ще стоим закачени,
за да закрием всички вътрешни проблеми.
alonso998
500+
500+

Мнениеот alonso998 » 24 Авг 2013, 22:39

Запис в движение на качеството на радио Сити във варненски квартал .Сами си направете изводите за какво иде реч.. http://dox.bg/files/dw?a=a4e953a4c9
novobranec
100+
100+

Мнениеот novobranec » 24 Авг 2013, 23:56

Аха слушал съм такива радио станции между Варна и Балчик Варна и Слънчев бряг
kikiface
500+
500+

Мнениеот kikiface » 25 Авг 2013, 11:08

98.3 Радио Сити. Долкото успях да видя клипа е правен в кк Чайка (Журналист) в района на пощата. 2005 година правих проби с обикновено радио жп почивната станция и излезна само турско, Дарик и Хоризонт. тогава Сити още не излъчваше на тази честота. За това ако на море там нося само ТВ.
София, жк Овча Купел 2, бл. 9. Тук е високо и чист въздух.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 25 Авг 2013, 13:24

Днес сутринта турчулята заглушаваха няколко часа Радио Метроном Хасково на 87.6 и БНР на 98.7
Честито!
CrazyT
100+
100+

Re: bTV здраво се надриска

Мнениеот CrazyT » 26 Авг 2013, 10:32

UGLY_BOY
Само дето говорих,че на морето се слуша яко и гледат Турски медии
Влиза радио сигнал от Румъния до Стара Планина.
В София,столицата се приемат чужди канали.
ТИ НА ТОВА КОНТРОЛ ЛИ МУ ВИКАШ ?

65 % от страната е заглушена от някои си !
Не от български медии.А за това че КРС си затварят очичките за някой наши медии се вижда от самолет.
И като са толкоз не-ефективни защо има такава комисия ? -За пари !!!

Ако бях министър какво щях да направа:
1 КРС към СЕМ
2 Всичко от СЕМ и КРС дисциплинарно уволнени заради делото,което тръгва за монопол на цифровата.
3 тежки преговори с комшиите и ако се наложи антени заглушители.
4. Санкции за всеки! Наглите турци,които се хващат почти до Варна.
А не да обясняват,как правят замервания.Защото не знаели за това.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 26 Авг 2013, 11:09

Интересно ми е къде ще сложиш този заглушител ? след като това не е нарочно от турска страна ! И не виждам защо трябва да се изопочават нещата че все някой друг е виновен а само България е цветуща над всичко и всички .. Проблем с БНР има ли ? НЯМА ! Проблем с частните радия има ли - ИМА що ами да не плащаме по скъпо щото сега криза е .. :D :D :D :D :D
CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 26 Авг 2013, 11:14

Мисля,че точно обратното казвам.
Някой седи в комисията и взима 4-5 хиляди на месец и ни лъжи че работи.
Ако бяха говорили с Турция нямаше това да стане.

Неща да спора с теб,защото четеш между редовете и ме караш да се черпа с лекари. ;D
Аватар
partyfm
100+
100+

Мнениеот partyfm » 26 Авг 2013, 11:26

Еми не всичко е до комисията,тя е разрешила да се излъчва с мощности до 3Kw но никой не го прави освен БНР. А турците няма как де не излъчват с 40-50 Kw не сте забравили че Истанбул е на 5-то място в света по население и трябва да се покрие територия от 5,343 кв. км.Така че мисля че турците нямат никаква вина за това,проблема си е при нас защото не им се дават пари на частните радиостанции за това.Примерно във Варна Веселина пада първа не знам с колко излъват но според мен не е повече от 100 W.
CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 26 Авг 2013, 12:05

Така е:
Тогава да оставим Румъния,Гърция, и др. Защото са по-големи от нас?
Не е сериозно.
Има много голямо замърсяване на ефира,което е факт. А вие ми казвате,че било нормално ?
Виж ефира на Цифровата.Страшно е заради тези комшияски радия и телевизии.
Защо България не изтупа един мощен предавател на връх Ботев за цифрова ТВ ?
Защото ще ревнат всички за това !
Ми някои страни си защитават интересите.В България това не е правено с години !
Казах ти какви са мерките!
Ако не се вземат ще тъпчем на едно място !
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 26 Авг 2013, 17:26

ЖОРО написа:Интересно ми е къде ще сложиш този заглушител ? след като това не е нарочно от турска страна ! И не виждам защо трябва да се изопочават нещата че все някой друг е виновен а само България е цветуща над всичко и всички .. Проблем с БНР има ли ? НЯМА ! Проблем с частните радия има ли - ИМА що ами да не плащаме по скъпо щото сега криза е .. :D :D :D :D :D

Заглушители лесно се слагат, стига да го решат, не е кой знае какво сложно инженерно съоръжение за УКВ. Има и къде - Странджа , Сакар и Източни Родопи - все високи места идеални за целта да затапват сигнала отгоре да не прониква навътре в България Никой няма претенцията да излъчват и да се чуват 30-50 километра навътре, ама чак на 200 километра навътре си е точно незаконно от турска страна и си има много точно обяснение, което се премълчава от форумците тук - в Истанбул, и на Малък Самоков и в Одрин част от антенните им системи са насочени в посока вътрешността на България и много боля този гъ.олизец Божков да спре да си измива ръцете със стратосферата, тропосвферата и топлата морска вода, за проникването на сигнала им до Разград и Търговище например. Онзи ден пътувам от Стара Загора за град Гълъбово и вместо да хвана Хоризонт от Ботев връх на 100.9 ми се извъртяха едни сочно-тлъсти маанета с фалшиво-фалцетен глас, та ми идеше да повъ.на, защото от специалисти знам , че този предавател който е по-високо винаги надделява над другия работещ на същата честота, но позициониран по-ниско. Да,ама не ,защото това не важи за високите мощности на турчулята. Гърчулята в последно време са ОК и има много леки единични нахлувания на честоти които нашите не ползват врегиона, така че мога само да ги похваля засега.
В заключение Божков да поиска да си обърнат антенните системи да гледат само към вътрешността на Турция, така както правят нашите от БНР и Дарик.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 27 Авг 2013, 19:51

CrazyT написа:UGLY_BOY
Само дето говорих,че на морето се слуша яко и гледат Турски медии
Влиза радио сигнал от Румъния до Стара Планина.
В София,столицата се приемат чужди канали.
ТИ НА ТОВА КОНТРОЛ ЛИ МУ ВИКАШ ?

65 % от страната е заглушена от някои си !
Не от български медии.А за това че КРС си затварят очичките за някой наши медии се вижда от самолет.
И като са толкоз не-ефективни защо има такава комисия ? -За пари !!!

Ако бях министър какво щях да направа:
1 КРС към СЕМ
2 Всичко от СЕМ и КРС дисциплинарно уволнени заради делото,което тръгва за монопол на цифровата.
3 тежки преговори с комшиите и ако се наложи антени заглушители.
4. Санкции за всеки! Наглите турци,които се хващат почти до Варна.
А не да обясняват,как правят замервания.Защото не знаели за това.

1 и 2 ОК, 3,4 няма вариант.

Ако си мислиш, че нашия Хоризонт не се чува в Турция и то на 100+км във вътрешността - жестоко се лъжеш ;) а в Гърция е още по-навътре...
Просто частните станции не хвърлят до края на града си (дори при свободна честота).

А в родопите също не виждам проблем с БНР-тата - хващат се безпроблемно дори с радио за левче. Виж ... частните радиа е ясно, че изчезват бързо и ако не си с много добър тунер и антена - няма да ги слушаш дълго. Докато съседките си пускат частниците да си лъчат яко и се чуват качествено и навътре в страната. Пропаганда ще е ако няма незатапена честота на БНР и не можеш да го слушаш. Това, че е затапено на 1 честота не означава, че няма да се хване чисто на друга. :)

p.s. radiomanbg, и аз искам да слушам БНР Видин в Благоевград с чист сигнал, но не става, има гърци на 103.9 + локална на 104.1 :)
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
az
500+
500+

Мнениеот az » 27 Авг 2013, 21:47

Аз предлагам, след като поставим заглушителите, да опънем и отново кльоновете по границите. А след това да пуснем по тях и 20 kV/50 Hz. Ако някой има други предложения за волтажа, да ми пише на Л.С. 8)
Аватар
Воев
100+
100+

Мнениеот Воев » 27 Авг 2013, 22:29

CrazyT написа:Така е:
Тогава да оставим Румъния,Гърция, и др. Защото са по-големи от нас?
Не е сериозно.
Има много голямо замърсяване на ефира,което е факт. А вие ми казвате,че било нормално ?
Виж ефира на Цифровата.Страшно е заради тези комшияски радия и телевизии.
Защо България не изтупа един мощен предавател на връх Ботев за цифрова ТВ ?
Защото ще ревнат всички за това !
Ми някои страни си защитават интересите.В България това не е правено с години !
Казах ти какви са мерките!
Ако не се вземат ще тъпчем на едно място !

А как ще коментирате факта, че ако всички частни радиостанции във Варна излъчват с 3 kW, ще се чуват перфектно, но понеже на собствениците им не им се дават пари, излъчват с 200 вата, работят с обемни резонатори и от една антена се излъчват 5 радиостанции, при което всичката пара на мощността на предавателя отива в свирката? Във Варна някои радиостанции се чуват перманентно зле в половината град, дори когато няма никакви проходки на чужд сигнал. Това какво Ви говори? България не "изтупва", както се изразявате, мощни предаватели, не защото всички ще ревнат (западняците смятат аналоговия ефир за отживелица и затова никоя международна комисия няма да ни сезира, каквото и да направим), а защото или няма пари, или на някого не му се дават такива.
Аз съм едно малко перде
и ти, ако искаш, ела да сме две.
Така на прозореца ще стоим закачени,
за да закрием всички вътрешни проблеми.
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 27 Авг 2013, 23:32

В България правенето на радиостанция не се смята за сериозно занимание. Прието е, че от радио не могат да се печелят пари, както и от музика, защото пазарът бил малък. Всъщност, може, но трябва повече акъл и желание. Не става да се захванеш с някакъв бизнес, само, защото било доходоносно! Трябва и да ти харесва! Отделно, че условията са ужасни.
alonso998
500+
500+

Мнениеот alonso998 » 28 Авг 2013, 00:31

Сега видях,че повечето станции излъчват с 3 kW но ефективна мощност на предавателя,а излъчената е 600-700 вата .Качвам снимка от единия предавателен център да видите колко антени има и не вярвам няколко станции да излъчват от една ..
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Воев
100+
100+

Мнениеот Воев » 28 Авг 2013, 20:51

От това, което виждам тук, мощностите са прекалено ниски. Дори Дарик не излъчват с 3 kW, а с 1. В Бургас нещата стоят по-добре и доколкото съм чувал от приятели, в рамките на града (за извън него не мога да коментирам) няма никакви проблеми със заглушаване на нашите радиостанции.
CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 01 Сеп 2013, 20:50

Воев

Незнам кои са тези,които излъчват от една антена.
Като гледам си от Пловдив
Канал КОМ с 1-а антена.
ТНН с една антена.
Ве и Веселина с една антена.
Атлантик с тяхна антена и те.
Другите не ги знам,не съм бил там.
Но мисля и че ФМ+ си имаха антена.

Как ще коментираш стиснати задници,които не искат да дават пари а?
И какво общо има това с размазания ефир по-граничните градове на България ?
Положението е трагично и става по-лошо с ДВБ-Т2 !
Тогава няма да разберат откъде им е дошло !
Както каза един от една реклама :- "Бъдещето е ясно"

Назад към