Против трансграничното замърсяване на радиоефира!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Re: Край с турските радиостанции в бг ефир

Мнениеот BigBrother » 21 Сеп 2010, 19:31

Аз турските радиа не ги хващам и съответно не ги слушам ,ноо на мен лично не ми понасят олигофреничните ти изкази на моменти...
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 21 Сеп 2010, 19:33

НЯМАХ ПРЕДВИД ТЕБЕ! ИЗКАЗИТЕ МИ МОЖЕ И ДА СА ОЛИГОФРЕНИЧНИ, НО ПЪЛНИ СЪС ИСТИНА!
Аватар
Puflet
500+
500+

Мнениеот Puflet » 21 Сеп 2010, 19:51

Просто нашите да си сложат достатъчно мощни и качествени предаватели, съседите също, и да си спазват честотите и мощностите без да си пречат!!!
Пък и има радиа на съседи които си заслужават. Българските въртят само CHR, ретро, CHR+ретро, рок ... а да трябва да има и местни турбо-фолк програми, където Пешо да поздравява Гошо :)
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 21 Сеп 2010, 20:27

programing122 Какво си се развикал бе човек!?! За какви турски помии ми говори? Ако искаш новини пусни си Хоризонт или Дарик. На мен новини не ми трябват, а искам да си слушам музика без някой да ми се лигави в ефир. За това слушам и горе изброените радия. Ако някое българско радио вземе честота в Свиленград може би ще го слушам ако задоволява моите изисквания към музиката която пуска. За сега това не е ФМ+.
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 21 Сеп 2010, 23:41

В интерес на истината има турски и гръцки станции , които са добри и стават за слушане (зависи кой какво харесва) МетроФм ,ЕвроСкайФМ да няколко са само , но е друг въпросът защо сигнала им се лови 30-40 км. на вътре в България . И рмънците си имат KISSFM radio21 ама не е нормално и те да се хващат на 100км. навътре в Бълхгария . Но досега не съм чул някой наш съсед яростно да се съпростивлява срещу мощността на нашите крайгрaнични станций - то къв протест за 200-300W ? Примерно за Свищов гледам ,че пише Фокус 500W , друг път толкоз . Сравнете мощноста на крайграничния Русе примерно с Одрин турците работят в киловати ние със 200-300 вата , смешна работа !
Аватар
fox
Нов
Нов

Мнениеот fox » 22 Сеп 2010, 09:11

На мен обаче ми е интересно, как господин Веселин Божков е поставил пред турските регулаторни органи проблемите с трансграничното замърсяване на българския радиоефир. Като се има предвид, че нашият орган дори не си говори със своите колеги в съседните страни. Единственото което може да направи КРС по въпроса с трансграничното проникване на чужди радиостанции у нас е, да изпрати по едно имейлче на някакъв броукен инглиш до съответното радио в съседната страна, както и до комисията регулираща ефира на същата... и да не получи отговор. Колкото и да е тъжно- това са действията на КРС. Просто тяхната юристдикция свършва на брега на Дунава, на морския бряг и го граничната бразда. Да не говорим, че в нормалните страни след 2006-та година режима на регулиране на диапазона 88-108 се либерализира малко, което всъщност доведе до по-високи мощности в пограничните райони, но това вече е друга тема на разговор...Всичко останало е хвърляне на прах в очите на данакоплатците и симулиране на дейност придружена с понпозен PR и стократно повтаряне, колко сме важни, като регулатор и каква "голяма работа " вършим! А истината е друга и преди няколко месеца администратора predavatel я изложи ето тук цитирайки сайта Афера.бг. Колкото е дълга статията- толкова е и интересна, прочетете я пак, за да разберете що за институция е КРС, пък после нека коментираме има ли нужда от тях (в този им вид)
Приятно четене viewtopic.php?f=51&t=7977&start=0
Аватар
fox
Нов
Нов

Мнениеот fox » 22 Сеп 2010, 09:46

Не толерирам, трансграничните замърсявания на ефира!!! Възмущавам се на безхаберието и некомпетентността на нашата КРС! Уважаеми programing 122 понеже явно не ви се чете дългата статия, ето част от нея, за да ме разберете правилно, преди да ме нападнете отново!

Международните норми са изготвени в съответствие с документите на ITU-R и са установени или след двустранни и многостранни срещи и подписване на съответните договорености, или по силата на международните конференции и общовалидни регулации.

Главните проблеми препятстващи ефективната работа по установяване и отстраняване на нарушенията са:

- Непрофесионално измерване и документиране на резултатите от измерванията на смущенията - работа на КРС по закон. Всяко измерване е задължително да бъде водено строго съгласно Препоръките на ITU и стандартите на Европейския съюз, които се издават от ETSI и другите европейски организации с нормативни функции в телекомуникациите.

Всяко отклонение или неправилно измерване прави аргументите пред ITU нищожни. У нас обаче за съжаление: Работата със стандартите в главна дирекция "Контрол на съобщенията" на КРС е изоставена. Стандартите или слабо се познават, или някой допълващи стандарти не се знаят изобщо, че съществуват. При това КРС не ги задължава защото от цялата комисия само 30% знаят какво е честота, лента и др. характеристики и параметри на ефира. 0бучението на персонала за работа с новата сложна, многопрофилна и с много възможности техника изисква дълбоки теоретични познания върху предмета на измерването. Само тогава е възможно правилно да се зададат параметрите на измервателния процес и правилно да се интерпретират резултатите. Необходим е постоянен процес на обучение и специализиране на екипи за определени дейности по измерване. 3а избягване на грешки е необходимо за най - разпространените типове измервания да се създадат прецизно разработени методики. По рано тази функция изпълнява Научно-изследователският институт на съобщенията (НИИС). След ликвидирането на института на съобщенията, тази дейност се възлага епизодично и без съответния професионален и методичен контрол на различни лица и организации. Необходимо е да се изработи система за обезпечаване с необходимите съвременни методики за измерване на съвременните радиосредства и излъчвания със съвременна измервателна техника. За стари радиосредства и класически излъчвания има методики разработени от НИИС, но и те не са пригодни за работа днес, поради старата измервателна техника на която са базирани. Могат да се използват само като изходни образци за осъвременяване. Освен това има редица нови изисквания и ограничения.

Фрапиращ пример е изпращането сега от КРС за съгласуване с Р. Турция на „Методика за измерване на трансгранични смущения", правена от НИИС за апаратурата на НИИС през 1999 г. и за нивото на техниката тогава, когато цифровизацията изобщо не беше започнала даже в апаратурата за собствени нужди.
Последна промяна 1 на fox, променена общо 22 пъти
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 22 Сеп 2010, 11:10

За да не бъда голословен, че не се слагат предаватели върху наши честоти, а в Истанбул просто има много радиостанции, поствам този линк:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ra ... _in_Turkey
Аватар
radiolubitel
500+
500+

Мнениеот radiolubitel » 22 Сеп 2010, 11:37

В горния линк виждам честотата на американското Radio FG,което слушах през август в Черноморец. Впрочем ясно е ,че всички наши съседи имат радия с качествена музика и тук във форума нямат място шизофренните изказвания на Програминг.
alonso998
500+
500+

Мнениеот alonso998 » 22 Сеп 2010, 16:35

Аз подкрепям само програминг в мислълта му,че например на излизане от Варна на честотата на Дарик започва турска реч,това не е редно ! А иначе кое би слушал Радио Ултра Перник или турско радио !! :D
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 22 Сеп 2010, 19:45

Programing от тебе по голям боклук на тая земя няма ходи и се хвърли от покрива много моля недей да заразяваш хората с комплексарното си мислене... И ако не престанеш да пишеш ще се видим в Вторник да ти забия един в дебелия гъззз
Аватар
Future_Generation
500+
500+

Мнениеот Future_Generation » 22 Сеп 2010, 19:49

хаха ЖОРЕ,както винаги ме кефиш много :D :D .А програминг,хайде да не се обиждаме,мила моя :D :D
Оставете УЛТРА,спасете БЪЛГАРСКОТО!!! :)
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 22 Сеп 2010, 20:12

programing, официално и публично, имаш последно предупреждение от мен !

2.2 В тези форуми е задължително културното и грамотно писане. Ако мнението Ви е изписано изцяло с главни букви, съдържа поредица от правописни грешки и емотикони, груби или обидни думи, Вашето мнение ще бъде преместено или изтрито. При повторна грешка, ще бъдете лишен от правото на достъп до Форумите на Предавател.com
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 23 Сеп 2010, 13:31

Престанете да коментирате чалга и всякакви офтопик теми и не му се връзвайте на programing ! Той и без това каза, че няма да влиза (не е баннат в момента), така че защо му отговаряте? Искате да подържаме тази кочина дори и без него ли?

Пишете по конкретната тема, МОЛЯ !

Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 23 Сеп 2010, 16:20

Безкрайно съм разочарован, че почти никой, освен UGLY_BOY, jorko, fox и още няколко човека разгръщат тази тема както трябва. Programnig122 ми прилича на т. нар. интернет трол, тоест потребител, всяващ смут и предизвикващ скандали във форума. Не зная защо му се връзвате, просто не му обръщайте внимание. Playbob е напълно прав! И сега по темата. Напълно съгласен съм с UGLY_BOY относно границите. И за мен граници няма - считам, че те са за расисти. Обаче вече писах по-напред какво смятам за езиците - различни са, както и културите. Затова е добре да се опознават различни култури, но е по-хубаво радиостанциите да са само на териториите на определените държави. Няма проблем, ако разпространението на румънските радиостанции, например, навлиза на 70-80 километра на българска територия, но на 150-160 км вече е много. Проповядването на расизъм е за крайно ограничени интелектуално и духовно хора. Аз не се смятам за такъв.
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 23 Сеп 2010, 16:48

Meloman № 1 написа:Безкрайно съм разочарован, че почти никой, освен UGLY_BOY, jorko, fox и още няколко човека разгръщат тази тема както трябва. Programnig122 ми прилича на т. нар. интернет трол, тоест потребител, всяващ смут и предизвикващ скандали във форума. Не зная защо му се връзвате, просто не му обръщайте внимание. Playbob е напълно прав! И сега по темата. Напълно съгласен съм с UGLY_BOY относно границите. И за мен граници няма - считам, че те са за расисти. Обаче вече писах по-напред какво смятам за езиците - различни са, както и културите. Затова е добре да се опознават различни култури, но е по-хубаво радиостанциите да са само на териториите на определените държави. Няма проблем, ако разпространението на румънските радиостанции, например, навлиза на 70-80 километра на българска територия, но на 150-160 км вече е много. Проповядването на расизъм е за крайно ограничени интелектуално и духовно хора. Аз не се смятам за такъв.

Поздравявам те, Meloman № 1, за хубавия пост.
И аз не мога да разбера, защо другите му се връзват, а просто не го игнорираха и не си пишеха по темата, все едно, че не съществува. При положение, че всичките му постове целят само и единствено всяване на смут и размирици, просто го игнорирайте, а не наливайте напалм в огъня му.
Това е начина (освен банването) човек да се справи с хората на това ментално равнище.

Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 23 Сеп 2010, 18:02

За съжаление, Meloman, няма как да ограничиш радиоефира. Румънските радиостанции, които навлизат в ефира на България, се излъчват от върхове, високи над 2000 метра и релефът способства разпространението на сигналите им по същия начин, по който и нашите сигнали от Ботев се разпростират почти до Карпатите. А по отношение на истанбулските радиостанции - просто тук става въпрос за морски ефир - предавателите са над Босфора. По морето съм приемал и радиостанции от Одеса и Констанца, пак заради факта, че вълните се разпространяват добре по море, поради липса на форми на релефа, които да пречат на разпространението им.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 23 Сеп 2010, 22:52

playbob написа:.....
И аз не мога да разбера, защо другите му се връзват, а просто не го игнорираха и не си пишеха по темата, все едно, че не съществува. При положение, че всичките му постове целят само и единствено всяване на смут и размирици, просто го игнорирайте, а не наливайте напалм в огъня му.
Това е начина (освен банването) човек да се справи с хората на това ментално равнище.

Да, прав си, това е модерния начин на мислене, а и определено е най-лесно. Живееш си между боклука с костюм и вратовръзка и се правиш, че не го забелязваш. Защото ако го забележиш се налага да го почистиш, а това едновременно отнема от ценното ти време и има риск да се изцапаш.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 24 Сеп 2010, 08:57

UGLY_BOY написа:За съжаление, Meloman, няма как да ограничиш радиоефира. Румънските радиостанции, които навлизат в ефира на България, се излъчват от върхове, високи над 2000 метра и релефът способства разпространението на сигналите им по същия начин, по който и нашите сигнали от Ботев се разпростират почти до Карпатите. А по отношение на истанбулските радиостанции - просто тук става въпрос за морски ефир - предавателите са над Босфора. По морето съм приемал и радиостанции от Одеса и Констанца, пак заради факта, че вълните се разпространяват добре по море, поради липса на форми на релефа, които да пречат на разпространението им.

Само вр.Costila е над 2000м. ;)
Не може да се сложи граница на електровълните или поне не е вероятно точно вмомента...Турски,гръцки,македонски,сръбски и румънси радиа винаги ще се приемат в България.И слава богу,все пак българският ефир е пълен с безсмислици...
Аватар
N_i_x_e_n
100+
100+

Мнениеот N_i_x_e_n » 24 Сеп 2010, 16:49

Пак се изпизаха 5 страници за глупости. НЕ е проблема в комшиите че си излъчват с нормална мощност а проблема си е изцяло наш. Със 100 вата толкова. За какви бариери граници и глупости се говори. Аз пък не искам да не ме ограничават с такива неща. Като искат да се чуват нашите да си направят предавателите с нормални мощности и проблема е решен. Като не им се дават пари нека си тънат заглушаване :)
Изображение
SONY st-s590es

Назад към