Против трансграничното замърсяване на радиоефира!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Re: Турците ни превземат със мюсюлмански молитви във ефир!

Мнениеот LZ2GPB » 11 Сеп 2010, 15:51

Списъкът не е особено актуален, но все пак той отново показва, че има много малко национални, обществени или ако щете държавни радиа, които да излъчват програми за малцинствата. Повечето както виждаш и ти са регионални програми (на дадена област или държава) или пък частна програма.

P.S. Радио Тимишоара още ли излъчва на български език (банатски диалект) и ако отговорът е да - в кои дни и часове от деня?
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 11 Сеп 2010, 20:59

.
Последна промяна 1 на GIF, променена общо 22 пъти
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 12 Сеп 2010, 14:55

След като са български граждани и живеят в България са задължени да знаят български език и да разбират това което им се говори където и да било. От там и новините на български са достатъчен източник на информация.
С новиинте на турски само ги насърчаваме да пренебрегват българския език, като средство на комуникация.
В северна Гърция съм гледал ТВ канали дублирани или субтитрирани на турски, които се излъчват само в региони населени с турци.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 12 Сеп 2010, 17:31

Както уточних, в цяла Европа има радиостанции и телевизии за малцинствата. Не виждам причина да няма регионални програми на родния им език. В Румъния има цяло TVR3, което предава изцяло за малцинствата. В Словакия има програми на унгарски език. Изглежда само ние, българите, сме болни псевдонационалисти. Естествено, че трябва да знаят български език, но това не зависи основно и само от електронните медии, а от първоначалното образование. Министрите на образованието трябва да обърнат внимание на факта, че в турските села в разградско Иван Вазов се преподава на турски, а не медиите да бъдат подвеждани под отговорност за това, че осигуряват на малцинствата достъп до информация на майчиния им език.
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 12 Сеп 2010, 21:35

UGLY_BOY написа:Както уточних, в цяла Европа има радиостанции и телевизии за малцинствата. Не виждам причина да няма регионални програми на родния им език. В Румъния има цяло TVR3, което предава изцяло за малцинствата. В Словакия има програми на унгарски език...

Дам, в Румъния са по трета програма. А тук в България са по ПЪРВА ПРОГРАМА НА НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЯ. Усещаш ли разликата. Нека БНТ си пускат новини и малцинствени предавания по регионалните програми, но не и на друго място.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 12 Сеп 2010, 22:51

Ми, то по една случайност БНТ нямат втора програма (сателитната не се брои, тъй като и румънците имат TVR International), по коя програма искаш да излъчват предаванията за малцинствата? Или най-добре да не ги излъчват, защото сме длъжни да сме етнически нетолерантни и да смятаме, че турците наред с гърците са ни мачкали.
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 13 Сеп 2010, 12:18

Добре де, защо като всички реват, че никой не я гледа тази програма, просто не спрат? :)
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 13 Сеп 2010, 13:08

Не трябва да я спират, а да се съобразят с това, че е негледаема и да произведат гледаеми предавания за малцинствата.
vencitu
Нов
Нов

Край с турските радиостанции в бг ефир

Мнениеот vencitu » 21 Сеп 2010, 15:32

линка говори сам за себе си :Clap
http://www.focus-news.net/?id=n1442545
Meloman № 1
500+
500+

Re: Край с турските радиостанции в бг ефир

Мнениеот Meloman № 1 » 21 Сеп 2010, 15:47

Добре е, че има хора, които се занимават с този проблем. На село една трета от ефира е изпълнен със сръбски, румънски и македонски радиостанции. Мисля, че в България трябва да слушаме български радиостанции и считам за крайно нереден факта, че има радиорелейни телевизионни станции близо до границата с нашата територия. Трябва КРС да вземе мерки и по този въпрос!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 21 Сеп 2010, 15:49

Е, да, понеже на нашите не им се дават пари за по-мощни предаватели, сега турците им са виновни. Пак повтарям, че не се излъчва целенасочено върху български честоти. Съгласувай международно, когато в Истанбул има толкова много радиостанции, че от 87.5 до 108 MHz са през 200 kHz. И като се има предвид, че понеже градът е мегаполис и се излъчва с 30 kW, е обяснимо защо е така. Интересно ми е дали румънците или украинците, например, до чиито крайбрежия по море несъмнение стигат сигналите на истанбулските радиа, се оплакват като нас.
И кое е нередно, Меломан? В Русе също има кула. Дай сега румънците да протестират, че Хоризонт и Дарик се чуват там на стерео с RDS в кола дори в центъра на Букурещ, защото било имало предавател близо до тяхната граница. Това, че ще ти спрат македонските и сръбските предаватели, не означава, че в селото ти ще започнат да се чуват български. Българските не се чуват, защото мощността им е калпава. Като ти махнат чуждите, скалата ще обеднее и въпреки това пак НЯМА да чуваш българска реч. Това не ти ли е ясно?
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 21 Сеп 2010, 17:25

UGLY_BOY написа:...И кое е нередно, Меломан? В Русе също има кула. Дай сега румънците да протестират, че Хоризонт и Дарик се чуват там на стерео с RDS в кола дори в центъра на Букурещ, защото било имало предавател близо до тяхната граница. Това, че ще ти спрат македонските и сръбските предаватели, не означава, че в селото ти ще започнат да се чуват български. Българските не се чуват, защото мощността им е калпава. Като ти махнат чуждите, скалата ще обеднее и въпреки това пак НЯМА да чуваш българска реч. Това не ти ли е ясно?

За съжаление си прав за мощността, UGLY_BOY! Доста слабо хващам поне половината станции на Communicorp. Даже някои изобщо не се улавят, като NRJ, например. А относно това дали им харесва на румънците или не да слушат българско радио, изобщо не ме интерсува. Ако искат, да протестират. Повтарям, аз съм българин и искам да слушам български радио. Това първо. Второ, не мога да разбера какво говорят радиоводещите от радиостанциите на съседките ни. И не съм длъжен. Какъв е смисълът да слушам, без да схващам нищо? И трето, ако в Румъния, да кажем, се улавят само Хоризонт, Христо Ботев и Дарик от България, на село са много повече от Румъния. В заключение ще кажа, че ми е пределно ясно, че на село радиостанциите от София са два пъти по-малко, но, съгласете се, по-добре е да се информирам качествено за събитията, отколкото да не разбирам за какво става въпрос!
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 21 Сеп 2010, 18:41

НАЙ-СЕТНЕ ДЪРЖАВАТА ДА СИ СВЪРШИ РАБОТАТА! НЕ ДА ГИ ОГРАНИЧАВАТ, А НАПРАВО ПО ЕДИН ЗАГЛУШИТЕЛ ПО 100 КИЛОВАТА И ДА ВИДИМ ТОГАВА ДАЛИ ЩЕ СЕ ЧУВА НЕЩО!!! КРАЙНО ВРЕМЕ Е ВЪВ БЪЛГАРИЯ ДА СЕ ЧУВА САМО БЪЛГАРСКА РЕЧ!!! ТУРСКАТА ПОМИЯ ВЪН ОТ БЪЛГАРИЯ! СЕГА ПО ЕДИН ЗАГЛУШИТЕЛ И ЗА АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ ЧАЛГАРСКИ РАДИОСТАНЦИИ ВЪВ ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ, И ВДИГАМ БАНКЕТ!
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 21 Сеп 2010, 19:13

На мен пък ми прави кеф да си слушам Флаш ФМ 95,5 или Метро ФМ 102,6.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 21 Сеп 2010, 19:19

Румънците не протестират, защото няма за какво. Не виждам какъв е проблемът чужди радиостанции да навлизат на наша територия, ако не пречат на нашите, и то не ако не пречат на лицензираните за София да се чуват в Ботевград, а ако не пречат на лицензираните за София да се чуват в самата София. Иначе, това, че има чужд говор на скалата, изобщо не ме притеснява. Що за национализъм? Фанатизмът ви дава предпоставка за наличието на граници и ограничения. Аз нямам нужда от граници и се радвам, че мога да пътувам в целия ЕС, без да ми искат визи, задгранични паспорти и т.н. Щом имам достъп до дадена държава, не ме интересува кое правителство управлява територия, за която някои имат претенции, че би следвало да принадлежи на нас. Но разширяването на границите отново предполага съществуването на граници като такива. Предпочитам граници да има фиктивно и всички да се чувстваме като граждани на света (след като съм роден на тази планета, мога да живея, където искам), вместо да изпадаме в ретроградни, фанатични и безсмислени националистически излияния. По логиката на Програминг, ние трябва да заглушим всички чужди радиостанции, а нашите би следвало да се чуват във всички съседни страни и в цяла Европа, сигурно. Ще ти кажа защо те банват оттук, Програминг - защото расова и етническа нетолерантност в този форум не се толерира.
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 21 Сеп 2010, 19:21

Ъгли, живеем във държава на име България! Като вземеш корена БЪЛГАР и го добавиш към наставката СКИ, след което думичката РАДИОСТАНЦИИ, какво се получава? Затова живеем във България, за да слушаме Българско радио, а не как се молят турците! ТВЪРДО ЗА ПУСКАНЕТО НА СИЛНИ ЗАГЛУШИТЕЛИ ПРОТИВ ТУРСКИТЕ РАДИОСТАНЦИИ!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 21 Сеп 2010, 19:24

В кой век живееш? Говорих за граници. Ненавлизането на чужди радиостанции в нашия ефир предполага съществуването на граници, а от ограничения нямам нужда. Сега кажи, че всички малцинствени групи трябва да идат на сапун и сие. Дави се в собствената си омраза. И без това си продукт на манипулация.
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 21 Сеп 2010, 19:25

Хайде малко по-леко със предположенията! Границата е за това, да разделя една държава от друга, ВКЛЮЧИТЕЛНО и НЕЙНИТЕ радио и телевизионни сигнали!!!
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 21 Сеп 2010, 19:27

Ти се завърна и пак започна с щуротиите...
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 21 Сеп 2010, 19:29

ГОВОРЯ САМО ИСТИНАТА! ТОВА, ЧЕ НА НЯКОЙ НЕ МУ ПОНАСЯ, ЧЕ ЩЕ СПИРАТ ТУРСКАТА ПОМИЯ, НЕ Е МОЙ ПРОБЛЕМ!

Назад към