lubopitno написа:Veselin написа:Някой да не си мисли, че там има музикален редактор.
Има, има.teriliranga написа:Дори не знам дали имат техника за излъчване на живо.
И това имат.Stani написа:Имат си отделни студиа и там комп пуска регионалните реклами, ако те са с по малко времетраене от софийските, компа пуска някаква песен докато свършат софийските и след това отново се ретранслира музикалната програма от централното студио, всичко се управлява от компютри както при фейсбука от ботове
Това, което е написал Стани, е вярно, само че всичко се предава от 1 студио. Даниеле, не са цифрови канали, защото още няма DAB. Регионални, както и изнесени предавания, си има и сега по някои станции, просто стриймът се прехвърля към централната компютърна система и оттам за съответния регион.
Щом имат техника на живо, трябва и нещо да се предава, ама...
Щом в София се излъчват реклами от Пловдив, Варна и други градове, може би по сателит - единствен канал, а не както Дарик - рекламите се предават от офисите и студиата, а почти всички регионални канали са на 45Е и с много приемници не може да се намери.