Радио 1

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Re: Радио 1

Мнениеот BigBrother » 15 Фев 2018, 14:58

Когато е имало TNN, търсенето от радиото е било съвсем различно от това, което е сега.
В днешно време се се слушат познати неща, а радиото се ползва просто като за фон.
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 15 Фев 2018, 16:15

Това е най-лесният вариант - залагаш на сигурното и пускаш добре познатите "хитове". По-трудният и по-добър е сериозно да си подбираш песните, но са нужни години слушане, а те нямат време, бързат и запълват с каквото им падне. Затова радиопрограмите им стават само за фон. Радио 1 поне имат плейлиста, която е преминала през времето, и макар да не ми допада особено не може да се отрече, че има твърдо ядро от слушатели.
Петър Томов
Нов
Нов

Мнениеот Петър Томов » 15 Фев 2018, 18:33

Тези песни, които аз посочвам също са известни-все пак съм ги гледал по телевизията, дори когато имахме само ефирна, още помня част от песните, някои от които съм записал на различни видеокасети, затова, защото ми харесват и си ги гледах понякога! А сега просто ги издирвам в You Tube и ги намирам! И казвам, че може да се вземе пример от мен!
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 15 Фев 2018, 20:32

"Известни" е доста относително понятие, защото тук идва въпросът къде са известни - локални хитове ли са, или така наречените световни. Отделно, известността не е добър критерий за подбор на музика. В музикалната индустрия има ясни правила - изпълнител може да стане популярен, ако в него бъдат инвестирани повече пари, бъде лансиран със сериозни кампании, и това понякога няма нищо общо с качеството на неговата музика.
Иначе ... Важното е и на други хора да им харесват песните, които подбираш. При мен се получава, пък и започнах преди доста време, затова не ми липсва самочувствие. Така се осигурява многообразие в ефира - различни хора подбират музиката, и по този начин покриваме целия диапазон от вкусове. Затова и в БНР-йските станции има цели екипи от музикални редактори. Спомням си средата на 90-те - през уикенда включвам приемника на УКВ. Има 3 станции накръст, и по трите едновременно върви класическа музика! :Blink А, да. Пропуснах радио Браво, което в онзи момент въртеше сравнително кратка плейлиста. Сега, 23 години по-късно имаме поне някакъв минимален избор. Ей това трябва да се промени. Като знам обаче каква цифровизация ще направим и на радиото ...
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 16 Фев 2018, 12:03

Има локални парчета които са добри , но няма как да влезнат в ротация , от една страна правата са по скъпи , от колкото на световните хитове.
а ефира се залива от Румънска помия защото румънците дават каталога почти без пари ! Всичко зависи от това продуцент , издател ,експанд, суб издател на територия ! и вече е друг въпроса дали ще се хареса пък на точната публика . и за това е много рисковано начинание !
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 16 Фев 2018, 13:49

Най-добрите във формат Oldies/Soft AC бяха радиостанциите Ми-Ла Голд (София и Пловдив) и веригата Retro радио - с разнообразие и качествен музикален подбор, с много и тематични предавания. Радио 1 винаги е било една плейлиста, без особена тенденция за развитие, като от около 7-8 години, дори се излиза от заявения формат.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 16 Фев 2018, 14:19

BestRadio написа:Най-добрите във формат Oldies/Soft AC бяха радиостанциите Ми-Ла Голд (София и Пловдив) и веригата Retro радио - с разнообразие и качествен музикален подбор, с много и тематични предавания. Радио 1 винаги е било една плейлиста, без особена тенденция за развитие, като от около 7-8 години, дори се излиза от заявения формат.

Радио се прави с пари , само когато имаш реална аудитория в случая еденицата се наложи като пеещ компютър с наистина безумни песни в плейлистата които нямат нищо общо с формата на радиото .
Петър Томов
Нов
Нов

Мнениеот Петър Томов » 16 Фев 2018, 15:07

И така, да се върнем отново към любимите ми песни:
https://m.youtube.com/watch?v=-PVdWlGz6FA
https://m.youtube.com/watch?v=PvCt1M7E1Us
https://m.youtube.com/watch?v=Wx3R0vUDG68
https://m.youtube.com/watch?t=22s&v=WYeDsa4Tw0c
https://m.youtube.com/watch?v=Agr3zDTVVMk
https://m.youtube.com/watch?v=p4QqMKe3rwY
https://m.youtube.com/watch?list=PLqDzN ... LRjFWDGs1g
https://m.youtube.com/watch?v=hrp_72heXLs
https://m.youtube.com/watch?v=IAkA71VV1fA
https://m.youtube.com/watch?v=DZtDFIJqRv8
https://m.youtube.com/watch?v=6iMNJGHQjU8
А точно последната песен пускаха по старото радио TNN!

Точно това искам да кажа, че Единицата, както и аз наричам това радио, загърби най-качествените песни и не се старае да предложи на хората нещо различно от това, с което разполага сега! Вместо да привлича слушатели, прави всичко възможно да ги загуби безвъзвратно!

А сега един въпрос относно Емисията новини по Радио 1! Защо в Събота и Неделя няма новини, както е по БНР?
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 16 Фев 2018, 16:43

Петър Томов написа:А сега един въпрос относно Емисията новини по Радио 1! Защо в Събота и Неделя няма новини, както е по БНР?

Защото се плаща и то двойно !
Петър Томов
Нов
Нов

Мнениеот Петър Томов » 16 Фев 2018, 20:55

Нали водещите си имат щатна заплата? Сигурно ще искат и премиални, ако водят новините в Събота и Неделя, нали така?
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 16 Фев 2018, 21:44

ЖОРО написа:
Петър Томов написа:А сега един въпрос относно Емисията новини по Радио 1! Защо в Събота и Неделя няма новини, както е по БНР?

Защото се плаща и то двойно !
Петър Томов написа:Нали водещите си имат щатна заплата? Сигурно ще искат и премиални, ако водят новините в Събота и Неделя, нали така?
Петър Томов написа:Нали водещите си имат щатна заплата? Сигурно ще искат и премиални, ако водят новините в Събота и Неделя, нали така?

Защото през уикенда около десетина процента от българите работят за разлика от почти всички българи през работните дни. А сутрин и вечер няма задръствания по булевардите за разлика от понеделник до петък.
Като са си вкъщи, като си имат Европа ТВ, а също и Дарик и Фокус - на Фокус са на всеки половин час поне.
Ето кои други станции излъчват новини кога
БНР - всички ефирни програми: Хоризонт (на всеки 30 минути от 8 до 18, на всеки кръгъл час вечерта и през нощта и през уикенда), Христо Ботев (0:00, 7:00, 8:00 и 9:00 от понеделник до петък, 12:00, 19:00), Регионални програми (всички бюлетини, както и някои емисии на всеки три часа с обобщение). Новините ги има и през уикенда.
Дарик - на всеки 30 минути от понеделник до петък от 7 до 16:30, на всеки кръгъл час вечерта, и през уикенда. "Денят" е в 18 от понеделник до петък а в 20 емисия новини с темата от "Денят". През уикенда централните новини са си в 18, а при мачовете в 18:20.
Communicorp - всички от понеделник до петък.
BSS Media Group - всички от понеделник до петък.
bTV Radio Group/Си Джей - всички без bTV Radio от понеделник до петък.
Оберон Радио макс - излъчват "Новините сега" от понеделник до петък от 7 до 18, а в събота и неделя - само по "Новините сега".
Какво му трябва новини през уикенда? И на пенсионерите им трябват интернет - да си четат. Радиото и телевизията информират по-малко - нали по-малко теми и репортери от работните дни.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 16 Фев 2018, 22:52

Пусни им и любимите си новини! ???
Петър Томов
Нов
Нов

Мнениеот Петър Томов » 17 Фев 2018, 16:23

Ако е свързано с песните, които са ми любими, може да им изпратя и диск!
Аватар
Veselin
100+
100+

Мнениеот Veselin » 18 Фев 2018, 00:07

Защо не пускат горепосочените песни? Може пък да ги нямат, а може да нямат и авторските права, за да ги излъчват. Всеки има собствен вкус. На мен например, от песните на Бой Джордж, само "Karma Chameleon" и "The Crying Game" ми харесват, но не съм го и слушал особено, не ми е любимец. Най-вероятно не искат да разчитат на по-необичайни песни. От списъка, който бях направил,рядко ще откриете песен, която да е била непопулярна. И на мен не ми харесват новите песни, които започнаха да пускат, и като цяло, ми дотегна и това радио, както и рок-версията му. Относно по-новите парчета, може би така смятат, че ще привлекат и по-млади слушатели, а може и просто някой да си е платил, за да ги пускат. Във всеки случай, с малко пари не очаквайте някой да направи нещо качествено, особено пък в България.
Петър Томов
Нов
Нов

Мнениеот Петър Томов » 18 Фев 2018, 11:19

Когато във Варна имаше аналогова ефирна телевизия, имаше 3 местни телевизии-програма "Море", Ефирна Телевизия "Варна" и университетската "RD TV"! Тук в Предавател не пише нищо за нея, но част от песните, които съм посочил, са ми познати именно оттам-на Нек и Ийлс! По цели часове пускаха клипове от Ара-аудио-видео, Уорнър/Орфей Мюзик и Сони Витоша Ентъртейнмънт и най-хубавите песни и изпълнители съм ги запомнил и затова са ми любими! А както бе казал един колега, дали му сменят плейлистата или не-все едно и също години наред! А когато беше радио TNN си беше много добре но го развалиха! А и кой от младите би го слушал? Все ги виждам с телефоните и слушат Метъл, Рок! А и в колите е същото!
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 18 Фев 2018, 13:05

А и кой от младите би го слушал? Все ги виждам с телефоните и слушат Метъл, Рок! А и в колите е същото![/quote]

Какъв Рок ,макъв метал всичко е на хаус пси и Р енд Би ..
Петър Томов
Нов
Нов

Мнениеот Петър Томов » 18 Фев 2018, 17:12

Сигурно! Но автобусните шофьори предпочитат Радио 1, вместо да запишат по една флашка с качествена и разнообразна музика и да я пуснат да свири!
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 18 Фев 2018, 17:33

Ако бях админ с удоволствие бих баннал двамата господа, които се разписаха тея дни.
Аватар
Veselin
100+
100+

Мнениеот Veselin » 18 Фев 2018, 19:28

BigBrother написа:Ако бях админ с удоволствие бих баннал двамата господа, които се разписаха тея дни.

Надявам се да не става дума и за мен също. Не съм имал намерение да дразня никого, просто изразих мнение. :-\
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 18 Фев 2018, 19:46

И за теб се отнася. То този форум заприлича на кенеф в последно време.

Назад към