Шлагер радио: Има ли нещо, което да е наред при вас?

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
teriliranga
Нов
Нов

Re: Шлагер радио: Има ли нещо, което да е наред при вас?

Мнениеот teriliranga » 10 Мар 2017, 09:47

По време на рекламите не знам защо, но нещо „пръши”. Много добър звук, поздравления! Дано Русе продължи да си има регионално радио. :)
WebAdmin
Нов
Нов

Мнениеот WebAdmin » 17 Мар 2017, 17:48

Бе странен интерес към някакво си радийце :) На кой му дреме. Нещо подразниха, накефиха ме, направиха за малко фурор, но това бе и Вис-Виталис в Казанлък, родният ми град, преди години. Стартираха убийствено преди години. Кой ги помни сега ?!
WebAdmin
Нов
Нов

Мнениеот WebAdmin » 03 Апр 2017, 14:03

Шлагери, "съскате" на рекламите. Аре оправяйте звука. Иначе бе готино, че "за снайпериста винаги има цел в живота" :)
WebAdmin
Нов
Нов

Мнениеот WebAdmin » 24 Апр 2017, 17:04

teriliranga написа:По време на рекламите не знам защо, но нещо „пръши”. Много добър звук, поздравления! Дано Русе продължи да си има регионално радио. :)

Ми, не е добър звукът им. В смисъл, румънците разцепват мрака със "звучене", без да превишават девиацията. А имаше момент в който шлагерите убиваха от звук в добрият смисъл. Нещо бърникаха и прецакаха нещата. Да бе, увеличиха напрегността на полето и к`во от това?! Доближиха се до Веселина и Вероника. А дали ще остане регионално - само ако някой налива пари. Тръгнаха взривно и до там. Върнаха се към безличното им звучене от преди 5 години. Запалиха ме, но май чакаме поредното за Русе погребение.
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 24 Апр 2017, 17:16

Не знам защо още не са качили предавателя на Левент Табия. Обяснението, че са местно радио не мога да го приема. Това радио винаги ли е излъчвало от Изчислителен Център? Спомням си, че около 2002-а го слушах в Търговище, със съответната външна антена.
ruse05
Нов
Нов

Мнениеот ruse05 » 24 Апр 2017, 17:35

Да, винаги е излъчвало от Изчислителният център ! Старата антена и други неща са подменени с нови.
Аватар
lunar_light
100+
100+

Мнениеот lunar_light » 26 Апр 2017, 11:21

С новата антена и техника напрегнатостта и девиацията са в пъти по-добри в сравнение с каквото бе преди това. В периода на настройки наистина Шлагер имаше отлично звучене. После стана "съскащо", докато най-накрая го докараха до същото предишно "глухо" звучене. Няма я тази острота и яснота. Дори има едно постоянно тихо "свистене" на заден фон.
ИзображениеИзображение
WebAdmin
Нов
Нов

Мнениеот WebAdmin » 27 Апр 2017, 00:02

Идея си нямам дали са променяли антена. Принципно КРС за Казанлък излязоха с решение диполите да са вертикални, а не на 120 градуса. Допускам, че изискването е глобално. По отношение на субективното усещане за звук - потвърждавам! Имаха един период в който звучаха убийствено добре, въпреки латенцията от 15 ...20 секунди. Аз я чувах защото очевидно нямат автоматичен стоп на мониторите и ечаха при включване на водещи. В момента пак са сгъбили нещата. Губят се в Русе, звук - тъпо глух.

Edit: Георги
Премахнат ненужен цитат на предходен пост
WebAdmin
Нов
Нов

Мнениеот WebAdmin » 27 Апр 2017, 00:12

ruse05 написа:Да, винаги е излъчвало от Изчислителният център ! Старата антена и други неща са подменени с нови.

Очевидно си човек "навътре в радиото". Ваша си работа, но върнете настройките на орбана.
teriliranga
Нов
Нов

Мнениеот teriliranga » 27 Апр 2017, 07:38

По принцип слушам Радио 1 и като ми омръзне обръщам на Шлагер радио и от супер глухия звук на 1 се превключвам на един мощен, силен звук на Шлагер, а сега не е така. Сега пак е глухо, не е както до преди една седмица. И защо сутрешния блок не се води от Лъчо, а от някакво женско недоразумение? ruse05, представи се, водещ ли си, мениджър, собственик? :)
ruse05
Нов
Нов

Мнениеот ruse05 » 27 Апр 2017, 09:12

За хубаво или лошо в момента как звучи Шлагер, решението /хардуерно/ е взето от ръководството на фирмата, как трябва да бъдат настроени нещата, има още работа по въпроса... Субективно е.
Вижда ми се неумесно да се използват квалификации или груби словосъчетания към персонала, не върви...
teriliranga
Нов
Нов

Мнениеот teriliranga » 27 Апр 2017, 09:49

Върви песен, прекъсва, тръгват реклами. Вчера сутринта нямаше музика, пръщеше. Струва ми се, че ви забива компа. Само информативно ви казвам.
ruse05
Нов
Нов

Мнениеот ruse05 » 27 Апр 2017, 09:52

:) Има още доста работа...
Аватар
viliqnko.petkov
100+
100+

Мнениеот viliqnko.petkov » 27 Апр 2017, 09:55

Да търсят нови хора в радиото и готово. Да пускат каквото са искали - или радиото да се закрие, какво толкова са искали.
WebAdmin
Нов
Нов

Мнениеот WebAdmin » 27 Апр 2017, 22:02

ruse05 написа:За хубаво или лошо в момента как звучи Шлагер, решението /хардуерно/ е взето от ръководството на фирмата, как трябва да бъдат настроени нещата, има още работа по въпроса... Субективно е.
Вижда ми се неумесно да се използват квалификации или груби словосъчетания към персонала, не върви...

Отзад-напред: изключително съгласен по отношение на хейтърите. Да се обсъждат имена е тъпо. По скоро съм доволен, че направих правилно предположение, че ползвате "Орбан оптимод" като хардуерно решение. Върнете му стария пресет. Не че няма полза и сега, но скочихте високо и сега трябва да оправдавате очаквания. А звука ви е далеч от саунда от преди два-три месеца.
WebAdmin
Нов
Нов

Мнениеот WebAdmin » 27 Апр 2017, 22:55

viliqnko.petkov написа:Да търсят нови хора в радиото и готово. Да пускат каквото са искали - или радиото да се закрие, какво толкова са искали.

Изумително мъдър коментар. Някак, уникален. Впрочем, на 12 ли си?
Аватар
lunar_light
100+
100+

Мнениеот lunar_light » 28 Апр 2017, 09:13

Ровичкането продължава. Днес отново са се захванали с RDS енкодера. Чудя се, за три месеца какво толкова умуват че през седмица все го променят? Една седмица го пускат с включен Alternative Frequencies, идва нова седмица и хоп спират AF но сменят текста. Комична ситуация отвсякъде. :tooth
ИзображениеИзображение
WebAdmin
Нов
Нов

Мнениеот WebAdmin » 29 Апр 2017, 17:19

Тия пък ако не връткат възбудителни стъпала, пък на!

Edit: Георги
Премахнат ненужен цитат на предходен пост
teriliranga
Нов
Нов

Мнениеот teriliranga » 29 Апр 2017, 20:48

Хммм, нещо за барали. Пак се чува супер, нещо променено сякаш има

Назад към