Шлагер радио: Има ли нещо, което да е наред при вас?

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Камен
Нов
Нов

Шлагер радио: Има ли нещо, което да е наред при вас?

Мнениеот Камен » 13 Дек 2010, 15:11

[1] Прослушвали ли сте си ефира някога, за да чуете, че водещата често "потъва" сред музиката и се чува доста слабо? Поработете върху микрофонната техника (по-фиксирано разстояние до микрофона) и си регулирайте нивата.

[2] Въпреки че ми светва индикацията за СТЕРЕО на тунера, вие излъчвате псевдостерео. Това е най-ушевадно при прослушване на музика, която вие пускате и която аз имам сред фонотеката си и познавам много добре. При вас някои инструменти, които са силно вляво или силно вдясно в панорамата (не съм изследвал кой канал точно), почти напълно отсъстват. Това е много груба издънка!

[3] Не стига [2], ами и балансът ви избива наляво. Сега е по-добре, но преди седмица - две беше много зле.

[4] Линкът ви за онлайн излъчване не работи в момента.
Изображение
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Re: Шлагер радио: Има ли нещо, което да е наред при вас?

Мнениеот UGLY_BOY » 13 Дек 2010, 21:16

Ти Камен Спасов ли си? Ако си, добре знаеш, че Шлагер Радио съществува, за да оправдава приходите на собственика на една кабелна телевизия, който не декларира половината си абонати в Русенска област.
RDS
Нов
Нов

Мнениеот RDS » 14 Дек 2010, 06:32

Слуша ли се това радио в Русе? Има ли интерес към него? Любопитен съм да разбера,как се приема от аудиторията радио с такъв формат.
Аватар
elektrik
500+
500+

Мнениеот elektrik » 14 Дек 2010, 11:06

Не съм от Русе, но съм почти сигурен че не се слуша , защото основната цел на такива радиа е да перат пари! Което означава, че радиото трявба да свири само, без значение с какво качество на сигнала. Пример е радио Кракра в Перник - никой не го слуша, ЗАЩОТО ЗВУЧИ АМАТЬОРСКИ, дори джингли няма и често пуска латино музика. А иначе съществува поне 10 години, даже май 15!!!
Raduci Radio - Добрите стари хитове!!!
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 14 Дек 2010, 13:11

Кракра е от 1996г, наскоро спечели конкурса и ще е в ефир още 15 години... Освен мощен кабелен оператор в града, намесен е и скандалният приближен на президента Първанов - Людмил Стойков, акционер в АД-то... Това е причината да не се стигне до закриване - колкото до аматьорщината налице е... Звук, реклама и програма в стил ранните 90...
А тук паралел с Шлагер е неуместен!!! Русенското радио им оригинална програма и е форматирано, с насоченост към oldies хитовете, дори може да се сравнява с Радио 1. Другото, че кабелните оператори въртят парички и в ефирни програми е факт... Тези дни четох, че собственичката на Радио Гама си е купила преди години имотче на входа на Белоградчишката крепост за 5 000 лв... Година по-късно препродава! Другарят Пардонов е уредил снаха си като репортер в Радио Видин, а отделно си вади добри парички чрез наемите и таксите от Енерджи и ТВВ.
Камен
Нов
Нов

Мнениеот Камен » 14 Дек 2010, 14:00

Шлагер все пак се слуша. Бих казал, че някои мои лични познати и приятели го предпочитат пред Радио 1 поради причината, че музиката е по-шарена и разчупена. По Радио 1 преди всичко се повтарят най-познатите и големи хитове отново и отново, докато по Шлагер можеш да чуеш и друга музика в периода '60-'90, която не е чак толкова хитова, но и не заслужава по-малко внимание. Отделен е въпросът, че това остана единственото русенско радио след края на Пристис и Темпо.
Изображение
Аватар
SWR
Нов
Нов

Мнениеот SWR » 14 Дек 2010, 17:50

Da, Shlager a fost un post de radio bun la inceput insa ca multe alte posturi a ajuns o mizerie, acum la noi - Pietro?ani, Jud. Teleorman se aude amestecat cu radio Unu fm de la Alexandria.

Yes, Shlager radio it's was good station, but like many other stations began to turn into a mess. Now in the region of Petroshani, municipality of Teleorman is mixed with radio Unu of Alexandria.
O sancta simplicitas!
RDS
Нов
Нов

Мнениеот RDS » 14 Дек 2010, 22:02

Радио 1 ,за мен е много хубажо и стойностно радио.Шлагер не съм го слушал и не мога да давам мнение за него. А относно сем.Пардонови-имам "честта"да познавам г-жа Пардонова и мога да кажа,че изобщо не е цвете за мирисане.Някой от кадрите,който работеха в нейното радио след закриването му започнаха да бачкат в радио Видин.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 14 Дек 2010, 22:21

Да доста хора от закритите Бъдин и Ведерник, както и напуснали Фокус - Видин преминаха в държавното Радио Видин, което имаше персонал около 50 души... Сега ревностно крият състава, дали заради критики, дали да не се знае кой се е уредил на "топло и доходоносно"...
WebAdmin
Нов
Нов

Мнениеот WebAdmin » 09 Дек 2013, 18:06

Пичове, понеже съм си радио фен и повечето време съм в Русе /тук завърших и ми е малкия бизнес напоследък/ , трябва да споделя с вас за някакъв ренесанс на това радио. Преди време слушах някакви лигавщини, но в момента са направили супер програма. Поне на мен ми харесва по рок звученето, но долавям и джаз, фънк и соул - всичко това е някак премерено. Сутрин е някакъв пич с английско чувство за хумор, много обран, даже пестелив на думи, а следобед е някаква маца - баси гласа неземен. Типичен `радиоглас` ама с повече дрезгавина една , абе на мъжете ни харесва :)

п.п. Вижте ми датата на регистрацията, щото хейтърите ще наскачат :) Казвам си мнението просто.

п.п.п. Няма ги онлайн ! Даже мисля да им драскам мейл.
Аватар
lunar_light
100+
100+

Мнениеот lunar_light » 10 Дек 2013, 23:09

WebAdmin написа:Сутрин е някакъв пич с английско чувство за хумор, много обран, даже пестелив на думи, а следобед е някаква маца - баси гласа неземен. Типичен `радиоглас` ама с повече дрезгавина една , абе на мъжете ни харесва :).

Лъчезар Бонев и Диана Димитрова.
Емблематични гласове на Русе още от радио Пристис. :D
Вярно, че Шлагер сега има доста приятно звучене и че гласът на Диана ти доставя удоволствие. Спор няма. ;)
ИзображениеИзображение
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 22 Дек 2013, 00:23

Интересни неща открива човек, ровейки се в интернет:

Преди известно време музикалният редактор на Шлагер радио Стефания Цветкова, напусна радиото. Сега листата се реди от Лъчезар Бонев, познат прекрасен глас на русенци още от зората на радио Пристис. Забелязваме гласа му и в дублажите на филмите по Discovery Channel. Водещата Гери също се раздели с Шлагер прди няколко години, а Радина Костадинова, дългогодишен кадър на телевизия Делта и Шлагер радио, сега радва зрителите на БНТ2, след като постъпи на работа в РТВЦ-Русе. Трите разкошни образа на Шлагер Стефи, Гери и Ради сега се представляват от Диана Димитрова, която заедно с Лъчо звучи в русенският ефир, като ехото на незабравимият Пристис, чийто екип се пръсна по столицата ни и целият свят.
WebAdmin
Нов
Нов

Мнениеот WebAdmin » 01 Яну 2014, 21:25

lunar_light и UGLY_BOY - Честита Нова година !!! Само щастие и веселие да има в душите Ви.

Абе, усетих аз, че има една `професионална рутина` в радиото напоследък. За съжаление не познавам екипите от преди това, но е ясно, че /май единственото русенско/ радио -то се прави с желание !

Замислих се за мненията `ама това е пералня на пари` ... каква пералня, какви теории на конспирациите. Русе не е интересен от рекламна гледна точка. А за да се привлече такъв екип, той все пак струва пари.

Респект към собственика на медията !
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 02 Яну 2014, 13:32

WebAdmin написа:Замислих се за мненията `ама това е пералня на пари` ... каква пералня, какви теории на конспирациите. Русе не е интересен от рекламна гледна точка. А за да се привлече такъв екип, той все пак струва пари.

"Пералня" не е точната дума за такива начинания. Много от собствениците на кабелни телевизии из страната укриват реалната бройка на абонатите си, за да не плащат по-високи такси на контролните органи. За да оправдаят приходите си от дейността кабелна телевизия, си създават радиостанции. Разбира се, нямаме доказателства, че и при Шлагер е така, а ако програмата наистина е добра, радиото заслужава адмирации.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 03 Яну 2014, 00:34

UGLY_BOY написа: Много от собствениците на кабелни телевизии из страната укриват реалната бройка на абонатите си, за да не плащат по-високи такси на контролните органи. За да оправдаят приходите си от дейността кабелна телевизия, си създават радиостанции.

Всъщност не са толкова много вече... Броят се на пръсти - Радио 999, Беркк, Вега & Ултра, Вис виталис, Добруджа, Зетра, Кракра, Мая, Хот ФМ и Шлагер.
some1else_bg
Нов
Нов

Мнениеот some1else_bg » 17 Сеп 2015, 18:45

.....
Последна промяна 1 на some1else_bg, променена общо 23 пъти
some1else_bg
Нов
Нов

Мнениеот some1else_bg » 23 Сеп 2015, 18:22

Не. Диана Димитрова беше казала, че не се излъчва, поради някакви неуредени неща....не уточни точно за какво става въпрос.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 23 Сеп 2015, 18:49

Със Саня Армутлиева, пиявиците и сие не са си уредили нещата... по-точно

Edit: Георги
Премахнат ненужен цитат на предходен пост

Назад към