Какво става с мобилната услуга на VIVACOM?

Телекомуникационен форум
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Какво става с мобилната услуга на VIVACOM?

Мнениеот UGLY_BOY » 31 Мар 2011, 13:54

Днес, точно както си имаше услуга, изведнъж телефонът ми изписа, че SIM картата ми е неактивна. Звъннах до центъра за обслужване на клиенти на VIVACOM от друг телефон и оттам ми обясниха, че имало проблеми в цялата страна. Работели по отстраняването им. Попитаха точно къде се намирам, за да могат да преценят в обхвата на коя клетка съм. Интересното бе, че телефонът, от който звъннах, почти постоянно също се обслужва от същата клетка, а с неговата SIM карта всичко е OK. Имате ли някаква информация какво става във VIVACOM?
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Re: Какво става с мобилната услуга на VIVACOM?

Мнениеот ogibo » 31 Мар 2011, 18:15

В Свиленград не съм забелязал проблеми с мрежата.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 01 Апр 2011, 09:01

Всъщност, това не е проблем с мрежата. Просто изведнъж на много хора в страната им изписва, че картите им се неактивни, все едно не са активириани от оператора. Моят проблем още не е отстранен.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 01 Апр 2011, 12:28

При мен в Пловдив се получи същият проблем преди два месеца, но всичко се оправи доста бързо.
Недопустимо е да нямаш втори ден услуга по вина на оператора. Във Виваком, безхаберието е основния проблем. Трябва да се подават официални писмени жалби с копия до всички компетентни институции.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 01 Апр 2011, 13:51

Оф, подавал съм жалби срещу GloBul и резултатът е, че КРС ти казват да чакаш отговор от тях (КРС) до 30 дни. След което не получаваш нищо в пощенската си кутия. Срещу VIVACOM все още не съм подавал жалби, но съм им трил сериозно сол на главата, докато не върнат пари, които са взели неправомерно от мои роднини и приятели. Но е факт, че вече втори ден ми твърдят, че работели по въпроса за отстраняването на проблема и въпреки това не можели да се ангажират със срокове по възстановяване на услугата... Или, просто казано, аз може и три дни да не мога да проведа важните разговори, които трябва да проведа или пък може би трябва да моля приятелите си за техните телефони, не знам. Искрено се надявам да бъда компенсиран поне с безплатни минути в мрежата им, защото вече прекаляват. И, изобщо, в тази държава, освен че няма много други свестни неща, няма и свястна телефонна услуга. Имал съм безброй проблеми с GloBul, сега имам и с VIVACOM, а тези, които пък са на MTel, си представям как пищят!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 01 Апр 2011, 15:16

Проблемът ми беше отстранен след повече от 24 часа липса на услуга. Казаха ми, че това, което се е случило, било прецедент в тяхната мрежа.
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 03 Апр 2011, 15:44

Не е прецедент.При мен се случва много често.Мрежата ми се изгубва за няколко секунди при положение,че съм в населено място с идеален обхват.Даже това се случва най-вече когато тръгвам да набирам даден номер.От компютърен специалист разбрах,че във Виваком имат постоянни "крашове" на софтуерната им система.

*** Интересна е позицията на "Глобул",че само 3% от жалбите до тях са основателни.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 03 Апр 2011, 20:42

Ми, аз нямам проблем с обхвата, а с това, че ми се изписва Inactive SIM. Вчера пак ми го изписа, звъннах им от друг телефон и ми казаха, че понеже техническият им отдел не работел в събота и неделя, щели да отстранят проблема в понеделник. Ужас.
Даниел
100+
100+

Мнениеот Даниел » 03 Сеп 2011, 13:15

Ползвам им мобилния нет... Много е добър, 2G-то е много добро(на 3G попадам в градовете), обаче поне 1 или два понякога пъти на ден нещо им забива или се рестартира и нета спира за от 1 до 4-5 минути... Имам и на Глобул нет, но там само един път за 3 месеца ми е спирал, и не съм сигурен дали не беше от рутера. Дано се оправят, не че е фатално, ама все пак е досадно тва крашване...
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 03 Сеп 2011, 15:55

А на Глобул нетът как е? По-добър ли е спрямо този на VIVACOM? И какво разбираш под това, че 2G-то на VIVACOM е добро? Каква е скоростта ти, когато покритието е 2G, а не 3G? И в кои градове VIVACOM имат 3G? Само в областните или и в общинските центрове?
Даниел
100+
100+

Мнениеот Даниел » 03 Сеп 2011, 21:51

На Глобул 3G нета технически е супер. За 3 месеца един единствен път нещо стана и то за няма и 5 минути, и не съм сигурен дали не беше от рутера който взех от тях. Супер стабилен е, аз го ползвам много, защото слушам радио, нощем го оставям да свири. Но 2G-то им не става за нищо, абсолютно за нищо. GPRS е, 56 килобита, които не държи като пътуваш, радио не върви през тях. 3G има само в градовете и евентуално по главни пътища, не разчитайте на 3G ако пътувате. Т.е. има си го, но не и да се качите в автобус и да го има навсякъде. Затова виваком просто са си мега добри, 2G-то им е EDGE и си държи 230Kbps скорост, когато не е супер натоварено. Аз лично пътувам из плевенско всеки ден и си слушам радио без проблеми, чатя си, отварям страници. 3G на виваком има на доста по-често отколкото другите. Но както казах при пътуване не разчитайте на това. Нета на Глобул е и доста по-ограничен от другите два оператора, след 30% над закупените MB На пълна скорост става от 128 на 64Kbps. Като цяло мобилния на виваком е най-добрия от всички, проблема е единствено в крашовете, които ги има не рядко, но не и за дълго. Предполагам, че могат да се избегнат. Случвало ми се е, да им се бъгва 2G-то - изчезва мрежата и седи на 3G докато не се загуби и то. Случвало се е да има сигнал пълен - 2G, но клетката да е забила или кво и да няма нет през нея, така беше 5-6 минути докато аз бях във въпросното село, след това се оправи. То и при Глобул може би ги има тия неща, но като не им ползвам 2Gто няма как да знам. А на ментел къвто и да им е интернета с тия не искам да имам нищо общо, ако ще и да го подаряват...

И нещо важно, което виваком ако бяха технически оператор биха рекламирали с пълно право, а именно латенсията при тях е адски малко през 3G. Между 35-40ms, което прави отварянето на страниците значително по-бързо независимо от скоростта. Дори на 128Kbps се отварят много бързо, стига да няма нещо тежко по тях, защото на всяка една заявка й отнема малко време да се изпрати върне и тн. На глобул е между 90 и 110ms, незнам за мтел. На глобул сърфирането се усеща по-бавно, въпреки че скоростта на 3Gто им може на моменти да е по-висока от тази на виваком(заради натоварените вива).
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 04 Сеп 2011, 22:32

@Даниел,

Мерси за подробната информация. А Виваком нямат ли оферта, при която, ако плащаш 2 лева над месечната си такса, да получаваш интернет, неограничен по трафик?

P.S. Какво значи: "Включени данни на пълна скорост?":
http://www.vivacom.bg/bg/residential/pr ... i/traffic/
Даниел
100+
100+

Мнениеот Даниел » 05 Сеп 2011, 01:11

Ами аз ползвам мобилен интернет за лаптоп през модем, незнам за телефон условията. Има ги на сайта, мегабайти на пълна скорост са примерно ти дават 500мегабайта които ползваш на скорост над 128Kbps, след като ги минеш според тарифата или скоростта става 128Kbps и не плащаш нищо допълнително, или плащаш на мегабайт. Нз дали имат такива планове, където плащаш на MB, гледай да е такъв който е неограничен по трафик, т.е. колкото и да го ползваш да плащаш твърдо такса. Ако ползваш телефон за за нет, имаше разни ПЛЮСЧЕТА, които ти дават нет при разни условия. Имай предвид само, че 3Gто им на места е на 900MHz, като в Плевен, и може да се окаже че телефона ти не поддържа такова 3G. При всички положения не се занимавай с Глобул, освен ако не си на места където си сигурен че имаш 3G и няма да ти трябва 2G, и искаш бавен но постоянен нет.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 05 Сеп 2011, 11:43

Добре, а има ли опция, при която навсякъде, където има 3G, да получавам 6-7 мегабита нет (щото знам, че могат да се постигнат такива скорости при VIVACOM) и да нямам никакви ограничения нито по скорост, нито по трафик? Или операторите ни още не са дорасли, за да предлагат толкова бюджетни планове?
Даниел
100+
100+

Мнениеот Даниел » 05 Сеп 2011, 12:50

Няма. Първо тези скорости са достижими понякога, при натоварени клетки можеш да забравиш за тях. И 3G то се твари, и 2Gто. Мтел имат неограничен нет, за който плащаш на мегабайт и имаш неопределена скорост, но трябва да си луд да ползваш това... Накрая ще ти дойде сметка 100лв за това, че си гледал 2клипа в ютуб.. МаксТелеком е за теб в този случай. Нямат ограничения по MB, имат в градовете мрежа, за качествето не мога да говоря, едни казват че е много зле, други че е много добре, но има 2 дена тестов период -взимаш и тестваш, а имат и предплатен нет - купуваш си модема, 2 месеца достъп и като искаш да го ползваш плащаш за 1 месец само.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 05 Сеп 2011, 13:29

Не, аз си имам оптичен нет - 100 мегабита. Иначе, исках да разбера просто какви са условията да имам wireless нет, ако ида в някое забутано родопско селце, например. Иначе, Макс Телеком имат добър нет само на местата, където имаш добра пряка видимост към клетките им, а клетките им са твърде малко и нарядко. Общо взето, за града оптичният нет си рулира. Интересувах от мобилния, за да го ползвам, ако реша да пътувам из страната.
Даниел
100+
100+

Мнениеот Даниел » 05 Сеп 2011, 14:02

Ами точно за пътуване - виваком. Мтел също имат EDGE, но доколкото разбрах е по-бавно(или натоварено). Тъй като 2G е с най-голямо покритие, операторите могат да внедрят следващото поколение EDGE - 500Kbps, което допълнително ще улесни нещата. Все пак 3G-то не е навсякъде. Но нали не се интересуват особено от услугите,които предлагат... :Bounce
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 20 Сеп 2011, 13:28

Ами на мтел през 3G съм правил 20 мегабита със HSDPA+ модем, в центъра на София... иначе с телефон 500 kb/s макс.
За глобул нямам впечатления, защото няма как да им тествам 3G-то
При Vivacom е същото като при мтел даже с една идея по-добре в 3G, демек 500-700 kb/s в центъра на София. На 2G Vivacom прави към 180 kbps, Мтел - също.

На мен ми е интересно, при ограничението от 128 kbps може ли да се слуша нормално радио на 128 kbps през 2g и 3g
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Даниел
100+
100+

Мнениеот Даниел » 20 Сеп 2011, 14:13

Не, не може. Радио 128Kbps насича. А покритието на Глобул е трагедия... вчера си мъкнах флашката из Плевен и къде няма 3G, ми където пък има е почти без сигнал... И то на втория етаж на сграда на 200метра от центъра... До прозореца... Но пък скоростите ги държи - все към 300Kbps нито повече нито по-малко. Вивакома е мн натоварен в Плевен. През повечето време едвам дига 1Мбит. На село пък държи 7Мбита... Но тва не е най-важното. 3G покритието на виваком наистина е много голямо.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 02 Ное 2011, 17:38

Даниел написа:Не, не може. Радио 128Kbps насича. А покритието на Глобул е трагедия... вчера си мъкнах флашката из Плевен и къде няма 3G, ми където пък има е почти без сигнал... И то на втория етаж на сграда на 200метра от центъра... До прозореца... Но пък скоростите ги държи - все към 300Kbps нито повече нито по-малко. Вивакома е мн натоварен в Плевен. През повечето време едвам дига 1Мбит. На село пък държи 7Мбита... Но тва не е най-важното. 3G покритието на виваком наистина е много голямо.

А на мен ми е интересно Глобул ограничават ли нета, като си минеш мегабайтите "на максимална скорост" ? И ако да - наистина ли е до 128 kbps или дават малко повече? :)
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.

Назад към