"Бисквитката" на Макс Телеком

Телекомуникационен форум
alonso998
500+
500+

"Бисквитката" на Макс Телеком

Мнениеот alonso998 » 18 Апр 2012, 23:12

Днес се сдобих с моята "бисквитка" от Макс Телеком.Устройството е с малки размери и тежи около 200 гр. Има един индикатор,който свети в синьо за включено Wi-Fi предаване и три индикатора (зелен,жълт и червен) в зависимост от силата на сигнала.В гр.Варна индикатора в движение е в 80 % от случаите зелен,понякога жълт и много рядко червен.При "зелен" сигнал 16 Mbit/s се достигат от раз,при жълт около 7 Mbit/s,а при червен около 1-1.5 Mbit/s,което също е напълно достатъчно за преглеждане на страници.Така,че който иска бърз мобилен интернет това е точното решение !
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Re: "Бисквитката" на Макс Телеком

Мнениеот radiomanbg » 16 Май 2012, 20:25

Така е с 4G мрежата от ново поколение.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 17 Май 2012, 00:27

alonso998 написа:Така,че който иска бърз мобилен интернет това е точното решение !

Мобилен, мобилен, колко да е мобилен!?! Излезнеш от градът и връзка йок. LTЕ му е майката.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 18 Май 2012, 16:12

ogibo написа:
alonso998 написа:Така,че който иска бърз мобилен интернет това е точното решение !

Мобилен, мобилен, колко да е мобилен!?! Излезнеш от градът и връзка йок. LTЕ му е майката.

Така си е, като спряха разширението на мрежата си в страната.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 19 Май 2012, 23:32

Бе те я разшеряват, но с мого бавни темпове и то само в населените места. На мен не ми върши работа.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 23 Май 2012, 09:31

ogibo написа:Бе те я разшеряват, но с мого бавни темпове и то само в населените места. На мен не ми върши работа.

До вчера бях в Родопите в едно село (по-скоро махала) с население 14 души, в непосредствена близост до Белинташ и малко по-далеч от Кръстова гора. Бас държа, че на такива места бисквитката не работи. В големите градове така или иначе има оптичен интернет. Бих ползвал мобилен интернет само в забутани места. Но в България никой не може да си избие парите от такава инвестиция, ето защо тези услуги просто ще присъстват на пазара, колкото да се каже, че ги има. Какво ме грее, че ми осигуряват покритие в София, след като тук си имам оптичен 100-мегабитов интернет?
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 23 Май 2012, 23:04

UGLY_BOY написа:
ogibo написа:Бе те я разшеряват, но с мого бавни темпове и то само в населените места. На мен не ми върши работа.

До вчера бях в Родопите в едно село (по-скоро махала) с население 14 души, в непосредствена близост до Белинташ и малко по-далеч от Кръстова гора. Бас държа, че на такива места бисквитката не работи. В големите градове така или иначе има оптичен интернет. Бих ползвал мобилен интернет само в забутани места. Но в България никой не може да си избие парите от такава инвестиция, ето защо тези услуги просто ще присъстват на пазара, колкото да се каже, че ги има. Какво ме грее, че ми осигуряват покритие в София, след като тук си имам оптичен 100-мегабитов интернет?

В общи линии това е услуга за хора, които имат нужда от надежден и по-пъргав интернет, спрямо 3G. Лично аз бях доволен от този на Виваком, братовчед ми в Троян вадеше добра скорост с USB донгъла, но все пак това е Троян. Мтел го слагам в графа "Извращение с технологиите", за Глобул незнам. В крайна сметка обаче, 3G е доста капризно нещо. Е, незнам как е в България Wi-Max-а, но би трябвало да е по-добре, а това за мрежата си е така. Едва ли ще се развие там, където има реална алтернатива, но за мен лично това е нишова услуга, по-скоро таргетирана към бизнеса, отколкото към обикновения потребител.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 24 Май 2012, 00:47

ico_pol написа:Едва ли ще се развие там, където има реална алтернатива, но за мен лично това е нишова услуга, по-скоро таргетирана към бизнеса, отколкото към обикновения потребител.

На бизнесът му трябва връзка и на най затънтеното място така че нета на мобилните оператори върши работа. Разбира се Wi-Max-а е по-доброто (за сега) но лично аз не бих се набутал на него ако ще имам връзка само в няколко населени места. До колкото ми е извесно даже в единият квартал на Свиленград нямат покритие.
alonso998
500+
500+

Мнениеот alonso998 » 25 Май 2012, 02:13

Да,прави сте,че покритието все още е слабо,но на картата им на покритие има доста места в лилаво които са предстоящи за пускане.Ии какво като имаш оптичен интернет у вас,ако ти се наложи със смартфона си да потърсиш нещо върши чудесна работа.При мен работи и на около 15 км. извън града.На село свети червено (разбира се лови сигнал само на 3тия етаж) но интернета е много добър достига 7-8 Mbps което за село си е перфектно.Като цяло аз съм доволен от услугата и реших просто да ви запозная с характеристиките и !! ;)
Каква е разликата между WiMax и LTE ?!
Edit: Вярно мобилните имат покритие,но в Родопите не вярвам въобще да има 3G ами влиза през GPRS и връзката е...все едно я няма ! Дори в повечето места където има колеблив обхват..когато клони към слаб въобще не се свързва дори с GPRS/EDGE.Преди няколко дни получих SMS от Loop (M-Tel) в което ме уведомяваха,че ако взема Loop All Around 5GB ще ми е 10 лв на месец вместо 20 лв. но като свършат тези GB какво става..отваря Facebook 2 мин ! Като цяло в България е така ..извън големите градове където няма 3 и 4G или нямаш нет или имаш 2.5 G (GPRS) и е неизползваем.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 25 Май 2012, 09:51

http://bg.wikipedia.org/wiki/4G
Що се отнася до GPRS-са на мен си ми върши работа. Отварям си пощата без да нося допълнителни устройства, а само със смартфона.

EDIT
Сега зяабелязах на картата че би трябвало да са покрили и споменатият от мен квартал на Свиленград. Дано е вярно.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 27 Май 2012, 02:56

ogibo написа:

Момчета, точно LTE-то тук е под кривата круша, реално го има само в София, и то в една малка част от центъра на града, но е факт, тествах го и без проблем си докарах скорости, близки до тези на 100 Mbit/s LAN интернет. Това, което ползват Max Telecom е WiMax и общо казано това си е 3G/HSDPA подобно, има го само в близост до гъсто населените места, или стратегическите точки (курорти, почивни станции, и тн.).

Но само мога да кажа за бисквитката, че както се изтеглиш извън София така ти умира и връзката, като горе долу по същото време увисва и 3G-то. И това само на едни около 10-тина км от столицата. Не знам как алонсо е закачил реално използваем нет на 15км освен ако не е бил над града и не е сложил бисквитката в един тиган...
EDGE изградено от нормален оператор си е абсолютно достатъчно за фейсбуук, чат, скайп (дори в разговор), слушане на радио до 128 kbps, и онлайн игри, ако имаш повечко търпение.

Е, в Англия мога да кажа само, че губех 3G-то само и единствено в самолета, и в метрото. Дори на 80-тина км от Лондон си имаше идеално 3G, като наоколо не беше особено гъсто заселено.

Правете си сами изводите >:D
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 27 Май 2012, 04:01

alonso998 написа:Да,прави сте,че покритието все още е слабо,но на картата им на покритие има доста места в лилаво които са предстоящи за пускане.Ии какво като имаш оптичен интернет у вас,ако ти се наложи със смартфона си да потърсиш нещо върши чудесна работа.При мен работи и на около 15 км. извън града.На село свети червено (разбира се лови сигнал само на 3тия етаж) но интернета е много добър достига 7-8 Mbps което за село си е перфектно.Като цяло аз съм доволен от услугата и реших просто да ви запозная с характеристиките и !! ;)
Каква е разликата между WiMax и LTE ?!
Edit: Вярно мобилните имат покритие,но в Родопите не вярвам въобще да има 3G ами влиза през GPRS и връзката е...все едно я няма ! Дори в повечето места където има колеблив обхват..когато клони към слаб въобще не се свързва дори с GPRS/EDGE.Преди няколко дни получих SMS от Loop (M-Tel) в което ме уведомяваха,че ако взема Loop All Around 5GB ще ми е 10 лв на месец вместо 20 лв. но като свършат тези GB какво става..отваря Facebook 2 мин ! Като цяло в България е така ..извън големите градове където няма 3 и 4G или нямаш нет или имаш 2.5 G (GPRS) и е неизползваем.

Най-големият плюс на LTE e, че надстройката на 3G е много по-лесна, както финансово, така и технически. Просто за целта е необходимо да има действаща 3G мрежа. При Wi-Max нещата стоят по-доруго яче - просто трябва да се изгради мрежата от А до Я. Да, реално погледнато Макс телеком имат най-доброто 4G покритие, но трябва да се има предвид и че LTE е в тестов период. В момента, в който започне да се развива комерсиално услугата операторите ще наваксат бързо (или поне ако им изнася). By the way, какво се оплаквате от LTE в България, като дори в развитите западноевропейски пазари е в прохождаща фаза. Ако трявба да сме по-точни - в тестова, както унас.
Относно тезиса ми за бизнеса - Оги е напълно прав, но аз лично имах предвид хора, на които им трябва връзка в градска среда. Лично аз, ако съм постоянно в движение, да речем из София и имам нужда от бърза и надеждна връзка, това би било добро решение за мен. Оправдания от сорта, че навсякъде има Wi-FI не са ми много приемливи, просто защото обществените точки за достъп не могат да подсигурят такава степен на сигурност. А сериозните бизнесмени би трябвало да не ползват служебния си достъп за смучкане на торентчета и всякакъв род авант.
alonso998
500+
500+

Мнениеот alonso998 » 27 Май 2012, 12:02

m3gab0y написа:
ogibo написа:

Момчета, точно LTE-то тук е под кривата круша, реално го има само в София, и то в една малка част от центъра на града, но е факт, тествах го и без проблем си докарах скорости, близки до тези на 100 Mbit/s LAN интернет. Това, което ползват Max Telecom е WiMax и общо казано това си е 3G/HSDPA подобно, има го само в близост до гъсто населените места, или стратегическите точки (курорти, почивни станции, и тн.).

Но само мога да кажа за бисквитката, че както се изтеглиш извън София така ти умира и връзката, като горе долу по същото време увисва и 3G-то. И това само на едни около 10-тина км от столицата. Не знам как алонсо е закачил реално използваем нет на 15км освен ако не е бил над града и не е сложил бисквитката в един тиган...
EDGE изградено от нормален оператор си е абсолютно достатъчно за фейсбуук, чат, скайп (дори в разговор), слушане на радио до 128 kbps, и онлайн игри, ако имаш повечко търпение.

Е, в Англия мога да кажа само, че губех 3G-то само и единствено в самолета, и в метрото. Дори на 80-тина км от Лондон си имаше идеално 3G, като наоколо не беше особено гъсто заселено.

Правете си сами изводите >:D

От прозореца където е бисквитката се вижда цяла Варна и бисквитката свети "червено" от време на време "жълто" като цяло скоростта е добра около 6-7 Mbit/s което за село е перфектно,но по 2-3 пъти на ден сама се "отвързва" от мрежата заради отдалечеността от клетката.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 29 Май 2012, 12:21

alonso998 написа:Edit: Вярно мобилните имат покритие,но в Родопите не вярвам въобще да има 3G ами влиза през GPRS и връзката е...все едно я няма ! Дори в повечето места където има колеблив обхват..когато клони към слаб въобще не се свързва дори с GPRS/EDGE.Преди няколко дни получих SMS от Loop (M-Tel) в което ме уведомяваха,че ако взема Loop All Around 5GB ще ми е 10 лв на месец вместо 20 лв. но като свършат тези GB какво става..отваря Facebook 2 мин ! Като цяло в България е така ..извън големите градове където няма 3 и 4G или нямаш нет или имаш 2.5 G (GPRS) и е неизползваем.

В Родопите няма 3G, но няма и WiMax. А когато из града искам да проверя нещо, просто мога да ползвам мобилния нет на VIVACOM.

Назад към