Re: Румънски GSM оператори на Беклемето!

Телекомуникационен форум
ico_pol
1000+
1000+

Румънски GSM оператори на Беклемето!

Мнениеот ico_pol » 16 Юни 2006, 00:00

Тази вечер бях на едно капанче на няколко стотин метра от курортното селце Беклемето, троянско. Реших да сканирам с мобилния си телефон да видя дали има покритие на Вивател. Покритие имаше не само на Вивател и другите два оператора, а и на...Космором и Диалог (това е старо наименование, в листа на телефона ми е такова, сега май е Ориндж). Хванах се за главата!!! Дадох да се закачи на Космором и дорими индикира една черта. А, телефона ми е нищо и никакъв Сименс С35, който едва на 100-тина метра от клетката си пълни обхвата. Какво беше това, някаква аномалия ли, що ли направо незнам! Обаче мрежата ме идентифицира, като абонат с ограниени обаждания, както прави и когато съм в Свищов. Преди време четох, че обхвата на една клетка е 30-тина километра. От тази обезателно има поне 150. И въпреки, че надморската височина е над 1000м не виждам как телефонче, което по закон не може да има предавател с мощност повече от 2 вата ще се закачи за клетка на 150км. Как може това да е станало!?
gost

Мнениеот gost » 16 Юни 2006, 00:47

Това е така щото в Тоянът, сте много на високо.Предавателят ви е близо,магазинът,сервизът,булевардът също.
Zen
1000+
1000+

Мнениеот Zen » 16 Юни 2006, 03:55

Ненужна ирония, гостенино :mad:
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 16 Юни 2006, 10:04

Аз съм хващал румънски оператори, (два броя) през 1998 на Петрохан с телефон Самсунг СГХ - 600. Там можах и да се регистрирам.
През 2000 хванах под Черни връх на Витоша третия румънски оператор Козмором със Сименс Ц35И но в този случай не можах да се регистрирам. 8)
А сега с Нокиа 6680 изобщо не мога го хвана този сигнал. :mad:
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 18 Юни 2006, 17:41

И в крайна сметка по какви неведоми пътища чак се закачам за румънските оператори на такова разстояние от тях!? :wink: Интересна работа! Както писах по-горе, клетката да хвърли до мен, някак може, но телефончето ми да се закачи за нея...е, това не мога да разбера как става! :roll:
BOBY

Мнениеот BOBY » 21 Юни 2006, 19:49

I az sam hva6tal signal na trite rumanski GSM operatora na edna viso4ina krai 4erven briag. O6te se 4udia kakvo me nakara da skaniram togava, no biah naistina izumen ot rezultata. Do kolkoto si spomniam mrejite se kazvaha RO CONEX, COSMOROM i ORANGE.
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 30 Юни 2006, 23:08

Аз на Бедек до Бузлуджа съм хващал със Siemens S55 трите румънски оператора и 2 гръци едновременно...
Аватар
rafiki
100+
100+

Мнениеот rafiki » 25 Юли 2006, 11:19

Tova ne e ni6to vav varna se registrirah vav tri turski operatora:
TR Aria
Turkcell
Telsim
i za moe o4udvane uspqh da se registriram i vav tri ot ukrainskite mreji:
Kiyvstar
Umc
Uk 06
Vav Radomir i okolo radomir izlizat dvata makedonski operatori
Mobimak i Cosmofon, no za sujelenie ne moga da se registriram v tqh!osven tova malko po na viso4ko se poqvqva nqkakva srbska mreja izpisva mi q kato YUG 03, no i v neq nemoga da se registriram!
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 11 Авг 2006, 22:59

Tова е интересно тъй като си има определена мощност на GSM клетките и не е като с предавателите.
Изображение
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 15 Авг 2006, 02:24

А, бе...ти махни мощността на клетките. Мощността на самите телефони е силно ограничена. Как един телефон и то Сименс C35i мята на повече от 150км? Ето това ми е интересно!
katilkoto

operatori

Мнениеот katilkoto » 15 Авг 2006, 10:49

i az mejdu pleven i love4 sam zasi4al s ciemens c55 orange
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 15 Авг 2006, 13:15

Между другото, на Карцовия паметник (Чурапогащника) ми излизаше само Cosmorom, а Мтел от Южната страна на паметника ми се губеше или излизаше с удивителна някаква. От северната страна го имаше, но дали е можело да се говори, незнам. Майка ми е на глобул и се опита да се обади по-надоло и въпреки, че имаше пълен обхват в момент, в който тръгваше да звъни връзката се разпадаше. По-интересното в случая, е че в самото Беклеме ми излизаше освен Cosmorom и Dialog (това явно е старото име на Orange или Vodafone, така ми седят в листа с операторите), а на билото на планината само Cosmorom.
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 18 Авг 2006, 15:01

[quote=""ico_pol""]А, бе...ти махни мощността на клетките. Мощността на самите телефони е силно ограничена. Как един телефон и то Сименс C35i мята на повече от 150км? Ето това ми е интересно![/quote]

Ицо, за твоя Сименс, както и за един по-предишен модел С25 съм чувал, че са с доста оптимизирата чувствителност. Аз лично съм присъствувал на ситуация как един приятел с С25 си говори в един родопски дол, а аз на моя Сименс А50 (тогава), както и други с Нокии нямахме грам сигнал. Така че, телефонът ИМА значение. :D
Аватар
Radiofen
100+
100+

Мнениеот Radiofen » 18 Авг 2006, 15:03

По-горе бях аз. :D
Почти навсякъде, където пътувам, съм с радио, независимо дали в колата или в раницата.
Изображение Изображение Изображение
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 18 Авг 2006, 15:32

Siemens C35 е доста чувствителен.Преди време и аз имах такъв и останах много доволен,но и румънските оператори имат доста добро покритие.Аз работя в една фабрика в Русе и в хладилните и камери няма сигнал от нито един български оператор,въпреки че има съвсем наблизо клетка на Мтел.За сметка на това обче вътре в камерите се хващат идеално и трите румънски оператора.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 18 Авг 2006, 19:00

Хъммм! А, бе...то може тия Сименси да са били чувствителни, ама моя май отдавна се е разчувствал. В града много рядно ми пълни обхвата, а ако това става, то е ако съм на 50-100 метра по права линия от клетката. Иначе, най-много три черти. В същото време, приятелите ми имат пълен обхват. Странна работа! Обяснявам си го с вече доста напредналата възраст (вече 5 години и половина) на телефона. И все пак...как се закача, направо ми е загадка.
radozv
Нов
Нов

Мнениеот radozv » 18 Авг 2006, 19:50

ицо все пак сименс с35 не е въобще слаб на обхват телефон така че няма какво да се чудиш че си се регистрирал в дадена мрежа толкова далече от клетката й, а това че пълни обхвата едва при директна видимост към клетката не е от старостта на телефона а си е характерна особенност на сименс а да не говорим за телефоните с число над 50 след буквата при които чувствителността към мрежата е доста намалена защото прозводителите вече смятат че мрежите са достатъчно развити и навсякъде имат обхват
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 19 Авг 2006, 00:36

Хубаво, де! Един приятел имаше, и още има, М35. Неговия обхват винаги е бил пълен, а съм вижда и други С35 с пълни обхвати.
crimson

Мнениеот crimson » 19 Авг 2006, 00:52

Прекалено тенденциозни коментари! Идете на Карпатите и ще се регистрирате в нашите мобилни мрежи! Или прочетете поне малко за разпространение на електромагнитните вълни! За същността на GSM връзката и протоколите няма да говорим да не си мешаме шапките! Но за регистрация в чиято и да е GSM мрежа на разстояние повече от 35 км са си чисти фантасмагории! Защо не опитахте да говорите през тази мрежа! Това че приемате пейджинг и мобилният ви телефон идентифицира мрежата нищо не значи! Предвид насечения планински релеф е съвсем нормално да имате видимост не към нашите, а към чуждите съоръжения! Никой няма да седне да слага GSM клетки през 500 метра в планината, особено когато няма супер важен трафик по пътя! Като искате да осъществите комуникация променете местоположението си! И можете да бъдете сигурни че в България се инвестира добре в тази насока, и нашите мобилни мрежи са на средноевропейско равнище!
Аватар
rafiki
100+
100+

Мнениеот rafiki » 19 Авг 2006, 13:21

Вчера си идвам от пътуване до Варна със самолет!Веднага след София единственият оператор, който ми излизаше беше GR Cosmote.
Към Търново ми излезе и Cosmorom.Над Шумен излизаха Cosmorom,Cosmote,Connex,Orange и М-тел!Както се досещате неможах да се регистрирам в нито един от тях! :cry:

Назад към