Re: Румънски GSM оператори на Беклемето!

Телекомуникационен форум
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Румънски GSM оператори на Беклемето!

Мнениеот ogibo » 05 Фев 2007, 17:02

[quote=""rafiki""]абе хора, я кажете в Белене хващат ли се румънските оператори?6те съм ви благодарен ако отговорите бързо на въпроса ми...[/quote]На това равно място - задължително.
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 30 Мар 2007, 17:34

е повечето мобилни тука не са ли вече се хибридни по 800/1800/1900мхц както е моят сони ериксон j210 за каква несъвместимост се говори тогава
а относно самата тема аз съм хващал преди година две на хижа Ком (над Берковица - някаде 1600 метра мисля) сръбски и румънски мрежи но не им помня имената а и бях със много скапан телефон. Свързах се само със сръбската мрежа
Makedonec
Нов
Нов

Румънски GSM оператори на Беклемето!

Мнениеот Makedonec » 23 Апр 2007, 13:07

ico_pol написа:Тази вечер бях на едно капанче на няколко стотин метра от курортното селце Беклемето, троянско. Реших да сканирам с мобилния си телефон да видя дали има покритие на Вивател. Покритие имаше не само на Вивател и другите два оператора, а и на...Космором и Диалог (това е старо наименование, в листа на телефона ми е такова, сега май е Ориндж). Хванах се за главата!!! Дадох да се закачи на Космором и дорими индикира една черта. А, телефона ми е нищо и никакъв Сименс С35, който едва на 100-тина метра от клетката си пълни обхвата. Какво беше това, някаква аномалия ли, що ли направо незнам! Обаче мрежата ме идентифицира, като абонат с ограниени обаждания, както прави и когато съм в Свищов. Преди време четох, че обхвата на една клетка е 30-тина километра. От тази обезателно има поне 150. И въпреки, че надморската височина е над 1000м не виждам как телефонче, което по закон не може да има предавател с мощност повече от 2 вата ще се закачи за клетка на 150км. Как може това да е станало!?

Pred 6 meseci si setav na skopska crna gora na vrvot i so svojot mobilen skenirav mrezi se pojavi edna kosovska, dve srpski i dve crnogorski i se obidov da se vrzam na MoNet od Crna Gora i uspesno pa zavrtiv na eden broj za proba i si napraviv malce muabet preku roaming pa se ga me interesira kako e ova mozno koga crnogorskite mrezi nemaat pokrivanje vo srbija a kaj nas sepak se faka i toa so 3 crticki kako e mozno koga GSM 900 e so maksimun domet od  35km poradi kasnenjeto na signalot a i so 2w ne moze kojznae kolku a spored google maps ima okolu 130 km vo eden pravec.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 23 Апр 2007, 14:50

Още по-странно е това, как gsm апаратът ти е успял да прати сигнал до тази отдалечена клетка, за да може да се свърже и да се проведе разговор.
Нямам обяснение по случая.
Makedonec
Нов
Нов

Мнениеот Makedonec » 23 Апр 2007, 17:36

и јас не знам како ама ете... знам дека со 2W и канал од 200 КХз не мозе многу километри + има касненје на пакетите и така да не е дозволено над 35 км оти ке се испомесаат пакетите поради патот/времето кое го поминуваат
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 26 Апр 2007, 05:50

Ashthre,v USA,dejstvitelno po-kusno se razprostrani GSM-standarta,kato tocno T-Mobile go vuvede naj-uspesno.Vuobste v Statite tehnikata napredva,no zadulzitelno suobrazena so turgovijata i reklamata.Tam nema naprimer teletext po TV -kanalite.Za tvoja informacija,ot mart 2009g. se spira analogovoto izlucvane na televizija i zapocva proizvodstvo na specialni adapteri za tazi cel,bezplatni za sobstvenicite na TV aparati.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 26 Апр 2007, 17:58

Uwi...unas edwa li 6te sa bezplatni set-top box-owete. Daje...nqma da se u4udq, ako ni nalojat sys zakon da sme dlyjni da gi kupuwame, ako imame telewizor, pyk bil toi i razwalen (towa w kryga na 6egata). To, s registracionnite tabeli na awtomobilite ni izreketiraha, ta za towa...ni6to 4udno i za nego.
Аватар
rafiki
100+
100+

Мнениеот rafiki » 30 Апр 2007, 22:51

Днес се връщам от една малка почивка в селото ми Владимир...намира се на 10-15 км. от Радомир...Проверих операторите и освен нашите мрежи се появиха и МобиМак,Космофон и YU 03 (Mobilna Telefonija Srbija).Във македонските оператори не можах да се регна, но във сръбския опитът ми беше успешен-Сигналът беше 4 от 6 чертички...Излезе ми и клетъчна информация под името 'Crnook' или казано на български "черноок"...ако някой има информация къде се намира тази местност или може би град нека пише...
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 01 Май 2007, 00:02

Предполагам, че този GSM оператор изписва името на връх Черноок.
Черноок е най-високият планински връх /1 881 м/ на планината Дукат, която се намира западно от Босилеград и е близо до границата с България в района на Радомир. 
Мобилните оператори в Сърбия изписват като клетъчна информация не само имена на градове и села, но и имена на местности или планински върхове - например за района на Димитровград сръбския оператор Mobtel изписваше името на реката, която минава оттам - Nisava.
Ето един сайт за проект на телевизионен ретранслатор на сръбската телевизия, който изглежда се намира на върха /може би вече е в експлоатация/:
http://www.sada.usaid.org.yu/en/project ... F&id=21111
Ето и сведения за община Босилеград:
http://www.vranjeportal.com/modules/ico ... hp?page=15

Между другото в община Босилеград се намира и връх Бесна кобила.
Последна промяна 1 на R R П, променена общо 1 пъти
radozv
Нов
Нов

Мнениеот radozv » 01 Май 2007, 19:30

някой би ли ми казал как става тоя номер с изписването на "името" на клетката в която е регистриран телефона и въобще мен с телефон алкател от552 може ли да ме огрее тая екстра и ако не може с какъв телефон става това
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 01 Май 2007, 21:21

Българските gsm оператори не предлагат тази услуга.
Не знам този модел Алкател дали има такава функция. Иначе клетъчната информация се включва ръчно от менюто.
Последна промяна 1 на R R П, променена общо 1 пъти
az
500+
500+

Мнениеот az » 05 Май 2007, 12:12

Makedonec написа:
ico_pol написа:Тази вечер бях на едно капанче на няколко стотин метра от курортното селце Беклемето, троянско. Реших да сканирам с мобилния си телефон да видя дали има покритие на Вивател. Покритие имаше не само на Вивател и другите два оператора, а и на...Космором и Диалог (това е старо наименование, в листа на телефона ми е такова, сега май е Ориндж). Хванах се за главата!!! Дадох да се закачи на Космором и дорими индикира една черта. А, телефона ми е нищо и никакъв Сименс С35, който едва на 100-тина метра от клетката си пълни обхвата. Какво беше това, някаква аномалия ли, що ли направо незнам! Обаче мрежата ме идентифицира, като абонат с ограниени обаждания, както прави и когато съм в Свищов. Преди време четох, че обхвата на една клетка е 30-тина километра. От тази обезателно има поне 150. И въпреки, че надморската височина е над 1000м не виждам как телефонче, което по закон не може да има предавател с мощност повече от 2 вата ще се закачи за клетка на 150км. Как може това да е станало!?

Pred 6 meseci si setav na skopska crna gora na vrvot i so svojot mobilen skenirav mrezi se pojavi edna kosovska, dve srpski i dve crnogorski i se obidov da se vrzam na MoNet od Crna Gora i uspesno pa zavrtiv na eden broj za proba i si napraviv malce muabet preku roaming pa se ga me interesira kako e ova mozno koga crnogorskite mrezi nemaat pokrivanje vo srbija a kaj nas sepak se faka i toa so 3 crticki kako e mozno koga GSM 900 e so maksimun domet od  35km poradi kasnenjeto na signalot a i so 2w ne moze kojznae kolku a spored google maps ima okolu 130 km vo eden pravec.

Makedonec доколкото си спомням имаше една врътка как да се увеличи обсегът на една клетка. Стандартно клетките излъчват на FR или май вече всички на EFR (enhanced full rate). В този режим на една честота могат да се провеждат до 8 разговора едновременно. Ако клетката е в режим на half rate, капацитете спада наполовина (4 разговора) спада и качеството на звука и обсега на клетката става 70 км. Доколкото знам гръцките острови ги покриват по този начин а също и оператори около адриатика използват този режим. Вероятно в твоя случай е било така. Още веднъж казвам, че това са ми смътни спомени и може да греша.
Гид по време на туристическа обиколка в Скопие:
- Внимание, това е фонтан от 17 век, а зад него се строи храм, който ще е от 8-ми век...
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 06 Май 2007, 13:15

Как само 8 разговора?  :o

btw Това СВ съобщения ли го наричат (за името)
Makedonec
Нов
Нов

Мнениеот Makedonec » 13 Май 2007, 17:55

Makedonec доколкото си спомням имаше една врътка как да се увеличи обсегът на една клетка. Стандартно клетките излъчват на FR или май вече всички на EFR (enhanced full rate). В този режим на една честота могат да се провеждат до 8 разговора едновременно. Ако клетката е в режим на half rate, капацитете спада наполовина (4 разговора) спада и качеството на звука и обсега на клетката става 70 км. Доколкото знам гръцките острови ги покриват по този начин а също и оператори около адриатика използват този режим. Вероятно в твоя случай е било така. Още веднъж казвам, че това са ми смътни спомени и може да греша.
[/quote]

AZ, Blagodaram za odgovorot, znaci FR i EFR se do 35 km a HR do 70 km a dali imas informacija za AMR vo koja kategorija pripaga?
Mojot GSM telefon podrzuva EFR/FR/AMR a HR nema dali toa znaci deka ne se faka na 70 km ?
az
500+
500+

Мнениеот az » 15 Май 2007, 12:40

МАКЕДОНЕЦ, AMR доколкото видях е някакъв кодек за плейъри и май няма нищо общо с режима на GSM мрежата. Иначе мисля, че всеки телефон би трябвало да работи и в режим на HR. Но пак искам да кажа, че спомените ми за това са смътни и може да не съм прав. Някъде по нета може да се намери повече информация.

Македонец, искам да се корегирам. AMR действително си е кодиране на сигнала за GSM. Намерих информация за това на: http://mobil.idnes.cz/jak-funguje-kodov ... 1_mob_tech
Информацията обаче е на чешки, така, че не знам дали ти помогнах много.
Последна промяна 1 на az, променена общо 6 пъти
Гид по време на туристическа обиколка в Скопие:
- Внимание, това е фонтан от 17 век, а зад него се строи храм, който ще е от 8-ми век...
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 28 Май 2007, 00:01

аз пак скоро бях с колелото на Вола и там хванах с моя sony-ericson J210i някакъв румънски оператор, ама не се свързах с него разбира се казваше се cosmorom
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 28 Май 2007, 16:48

Мисля, че кодека за GSM-и се казва "GSM". AMR е начин за кодиране на WAV :) Просто изисква малко процесор за просвирването и е сравнително малко на големина
Makedonec
Нов
Нов

Мнениеот Makedonec » 03 Юни 2007, 02:56

az написа:МАКЕДОНЕЦ, AMR доколкото видях е някакъв кодек за плейъри и май няма нищо общо с режима на GSM мрежата. Иначе мисля, че всеки телефон би трябвало да работи и в режим на HR. Но пак искам да кажа, че спомените ми за това са смътни и може да не съм прав. Някъде по нета може да се намери повече информация.
Znaci muzicki formati na telefonot se mp3, acc, ogg, wav, AMR.
No jas zboram za GSM kodiranje na govorot a toa se postignuva so HR/FR/EFR a na mojot telefon nema HR tuku na negovo mesto ima AMR znaci FR/EFR/AMR i toa me interesirase dali bez HR kodek mozam da se konektiram na 70km (vo grcija na ostrovite) so AMR kodekot.

Znaci GSM 900/1800 na rezim
FR/EFR Postignuva do 35km oddalecenost od kletkata
HR       do 70km oddalecenost od kletkata
AMR     ? ? ? ? ? ? ?
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 03 Юни 2007, 21:27

не знам защо толкова се набляга в подобряването на GSMите с разни технологии за смартфони вместо да се подобри основното им предназначение- н.п. по-добър звук и пренос на сигнала да се чува по-добре (по качествени микрофони, слушалки и аудио  компресия), по издръжлива батерия, по-здрави апарати... нещо такова
Последна промяна 1 на mita6ki, променена общо 4 пъти
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 03 Юни 2007, 21:55

Защото така по-лесно се "зарибяват" някои потребители.

Назад към