ADSL + абонаментен план от vivatel

Телекомуникационен форум
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 26 Сеп 2006, 10:56

Уникален пакет yслуги ADSL + абонаментен план само за 28 лв. на месец и пакет за 1GB трафик за 36 лв. на месец обявени на панаира

vivatel обяви две нови оферти на пресконференция в рамките на Пловдивския панаир. Първата е viva broadband, която комбинира пакета за домашен интернет БТК ADSL „512 безкрай” с абонаментния план Non – stop само за 28 лева на месец. Клиентите могат да получат неограничен достъп при скорост 512 kbps и абонаментен план Non –Stop, включващ 50 минути към абонатите на vivatel и към фиксирани мрежи, срещу една атрактивна месечна такса. Офертата е валидна ексклузивно за посетителите на Пловдивския панаир през текущата седмица и от 2 октомври ще е достъпна в партньорската мрежа на мобилния оператор за всички настоящи и бъдещи клиенти.

vivatel пуска и нова тарифа за пренос на данни vivatel traffic. Тарифата е валидна до 31 декември и предлага на потребителите на услуги за пренос на данни до 1 GB на изключителната цена от 36 лв. на месец в GPRS мрежата на vivatel.

http://vivatel.bg/bg/news_details.php?id=176
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 26 Сеп 2006, 15:45

Хех! :) Ако нашите власти вземат да се понатегнат и наистина отрежат free server-ите ADSL-a направо ще разсипе доставчиците в малките градове. Е, като изключим студфентските общежития, където пичовете ползват интернет по няколко месеца и няма във всяка стая телефон. Лично аз бих давал по 30 лева месечно за неограничен 512 достъп, дори и да няма смотани сървъри.
Все пак, нека си купя първо компютър, после и да ми направят телефона унас прав пост, а не тоя загубен дуплекс.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 26 Сеп 2006, 17:38

[quote=""ico_pol""]Хех! :)
Все пак, нека си купя първо компютър, после и да ми направят телефона унас прав пост, а не тоя загубен дуплекс.[/quote]Срещу 12 лева ще ти оправят телефона.Аз лично смятам да се възползвам от офертата.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 26 Сеп 2006, 19:51

Ех ако имаха поне минимална конкуренция БТК извън големите градове къде щяха да си заврат тъпия им АДСЛ с който ви свалят по 10 кожи.Иска ми се да видя статистика колко процента от АДСЛ абонатите са в големите градове и колко в селата за да се види, че АДСЛ го ползват предимно където няма алтернатива.
Изображение
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 27 Сеп 2006, 17:14

Братле, за столицата и някой от по-големите градове ADSL-а може да е обирджииство, но я заповядай в Троян или Свищов, където за 32kbps даваш 30 лева. Предпочитам да давам тези 30 лева на обирджиите БТК, отколкото на кожудерите във въпросните градове. Ако си от някой град с развити комуникации може и да имаш алтернатива, но за такива като мен БТК дава най-доброто. Все пак с тези 32 кбита няма да мога да си пусна почти нищо поточно, а с ADSL-a малко неща ще ми се опират.
Аватар
deian
100+
100+

Мнениеот deian » 29 Сеп 2006, 18:50

За Русе например мога да кажа - много малък процент са на БТК :wink:
Тоя ADSL отдавна са му минали пределите другите доставчици...
Но за малки градове, села и т.н. сигурно ADSL-a е доста популярен.
Аватар
Pizhov
100+
100+

Мнениеот Pizhov » 01 Окт 2006, 16:17

[quote=""ico_pol""]Лично аз бих давал по 30 лева месечно за неограничен 512 достъп, дори и да няма смотани сървъри.[/quote]

Аз лично не бих...само за сравнение как седят нещата в Германия например: в момента плащам 20 евро за 16Мbit/s връзка (включени са и неограничени безплатни телефонни разговори към домашни тел.)
img]http://i36.photobucket.com/albums/e10/pizhov/bg-flag.gif[/img]
Аватар
the_heaven
500+
500+

Мнениеот the_heaven » 01 Окт 2006, 19:47

[quote=""Pizhov""][quote=""ico_pol""]Лично аз бих давал по 30 лева месечно за неограничен 512 достъп, дори и да няма смотани сървъри.[/quote]

Аз лично не бих...само за сравнение как седят нещата в Германия например: в момента плащам 20 евро за 16Мbit/s връзка (включени са и неограничени безплатни телефонни разговори към домашни тел.)[/quote]

Е, все пак ние живеем в България...
Кой както си го направи живота! На който не му харесва - да се изнася!
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 02 Окт 2006, 00:38

[quote=""Pizhov""][quote=""ico_pol""]Лично аз бих давал по 30 лева месечно за неограничен 512 достъп, дори и да няма смотани сървъри.[/quote]

Аз лично не бих...само за сравнение как седят нещата в Германия например: в момента плащам 20 евро за 16Мbit/s връзка (включени са и неограничени безплатни телефонни разговори към домашни тел.)[/quote]Можеш да видиш в момента за какво плащам и сам да прецениш кое ми е по-изгодно.А на всичкото отгоре и нета ми често прекъсва.
http://www.burdenis.net/index.php?optio ... &Itemid=42
Аватар
Du4e
Нов
Нов

Мнениеот Du4e » 02 Окт 2006, 11:41

ами те тия БТК са си е**ли майката тук нямали цифрова централа там нямали цифрова централа ако искаш да ползваш интернет от тях на вилата си примерно можеш с модем или да ти прекарат кабел а доставчиците не ти обръщат и внимание дори
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 02 Окт 2006, 17:27

В малките градове ISP-тата са си таковали мамата! Скубят бедните потребители с баснословни суми, а дават едно нищо. За справка - в Троян за 30 лева трафик ще ми стигне, колкото да сърфирам по-усилено из разни страници, без да се замислям. Като оставаме с уговорката, че се внимава да не се натрисаме сериозно на флаш сайтове. В такъв случай и 100 лева може да не ти стигнат. За поточна медия...не, че няма да тръгне, но резултата ще е трафика ти издумкан за не повече от 2-3 дена, в зависимост какъв битрйт ти е медията. Е, в такъв случай как да не ползваш ADSL-а. Все пак, това не е София, където ти дават по 2 Mbps за същите пари или дори за по-малко.
Е, ако си средностатистически, полузатъпял потребител може и да ти9 стигне връзка за 20 кинта в глухата провинция, при положение, че си чалгар, фен на американска чалга (по-известните хип-хоп изпълнители) или на тинейджърски гавлвотии а ла Риана. И някой филм в повече. А, на мен това не ми стига. :)
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 02 Окт 2006, 17:27

В малките градове ISP-тата са си таковали мамата! Скубят бедните потребители с баснословни суми, а дават едно нищо. За справка - в Троян за 30 лева трафик ще ми стигне, колкото да сърфирам по-усилено из разни страници, без да се замислям. Като оставаме с уговорката, че се внимава да не се натрисаме сериозно на флаш сайтове. В такъв случай и 100 лева може да не ти стигнат. За поточна медия...не, че няма да тръгне, но резултата ще е трафика ти издумкан за не повече от 2-3 дена, в зависимост какъв битрйт ти е медията. Е, в такъв случай как да не ползваш ADSL-а. Все пак, това не е София, където ти дават по 2 Mbps за същите пари или дори за по-малко.
Е, ако си средностатистически, полузатъпял потребител може и да ти9 стигне връзка за 20 кинта в глухата провинция, при положение, че си чалгар, фен на американска чалга (по-известните хип-хоп изпълнители) или на тинейджърски гавлвотии а ла Риана. И някой филм в повече. А, на мен това не ми стига. :)
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 02 Окт 2006, 22:24

ИЦо само малка поправка за 20 лева имаш не 2Mbps(2 мегабита), а 2MB/s(2 мегабайта)-демек около 8 пъти повече и нета непрекъсва има си 24/7 подръжка, но наистина в провинцията БТК е най-добре, защото там ISP-тата или плащат на БТК преноса от София до там или на някой друг по-голям доставчик(от сорта на ИнтерБГком), а там цените са дебели за преноса на българския, а за международен да не говорим.Просто за да се оправят нещата трябва да стъпи във всеки град голям доставчик, който си прави опорна мрежа и си има собствени канали до София.
Изображение
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 03 Окт 2006, 15:21

Значи, за да се оправят нещата - трябва във всеки град всяко по-голямо радио да има честота или поне да се чува поносимо от съседния град;
- всеки по-голям кабелен оператор от сорта на Кейбъл Тел, Евроком или Естнет трябва да го има;
- всеки по-голям доставчик трябва да го има също;
От всичко изброено по-горе, в съответните населени места с население под 50 000 и необластен статут големи оператои няма! Е, като няма нека БТК си печели парите, а големите маймуни да реват, че БТК били монополисти. Ако слушаме "големите" български телекомуникационни компании, това означава градове, като Троян да карат още на dial up, както беше до преди 6 години.
Аватар
deian
100+
100+

Мнениеот deian » 08 Окт 2006, 23:02

В Русе - Networx-BG:
25 лв - 64 kB/s (512 kbps)
При предплащане за 1 година за същите 25 лв на месец взимаш 128kB/s (1Mbit).
Връзката е супер стабилна, винаги има нет, максималната скорост в повечето случаи не само се постига, но и се превишава.
И съвсем скоро ще се увеличават още скоростите... Да не говорим за сървъри, DC и т.н.
Та какво БТК :alabala:
Тонката

Мнениеот Тонката » 08 Окт 2006, 23:54

adsl-а в бг е много слаб! живея във франция където конкуренцията е голяма и адсл-а ми е към 6M! живея в много малък град 100 хиляди души, а за по-големите градове и там където има прекарани кабели адсл-а достига 20M :alabala:
дано и в БГ скоро да се появят по бърви нет връзки!
Даниел
100+
100+

Мнениеот Даниел » 09 Окт 2006, 02:52

Eй, момчета не ви ли стана ясно, че Интернет в България е далеч под това, което е на запад като скорости(изключвам София). Всички плащаме ниски скорости за много повече пари. Мен лично ADSL-а не ме вълнува, толкова. Яд ме е, че май все още няма голяма Радио мрежа, която да предостави роуминг покритие и мобилен Интернет на достъпни цени(говоря за лаптоп, не за GSM). Изгреждането на такава мрежа далеч не е толкова скъпо, но никой не му се занимава, или средностатистически обикновенният потребител предпочита да виси в тях пред компа, отколкото да си награби един лаптоп и където и да го отвори (поне в рамките на един град)да има достъп до Интернет, Skype, медия и мрежа с другите компютри от един и същ Доставчик, а защо не и роуминг между мрежите на доставчиците.
Взеха WiMAX лицензи, а резултата за краен потребител - вероятно нулев. За тези пари можеше да се изгради една Wi-Fi мрежа(дори с лиценз на друга честота) с не малко покритие с високи скорости. Поне аз така си мисля. А удоволствието да си с лаптопа в движение и връзка до Интернет - не през някакъв малък GSM екран, аудио и видео и мрежа е невероятно.
Иначе ADSL в селата и малките градове май няма, или поне в малко. Има само в по-големите градове, заради типа на централата.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 09 Окт 2006, 19:37

За селата си прав. ADSL има само в няколко града. http://www.btc.bg/bg/residential_articl ... =40&id=896 За Wi-Fi мрежа може да видиш тук. http://trevko.com/
Даниел
100+
100+

Мнениеот Даниел » 09 Окт 2006, 22:02

[quote=""ogibo""]За селата си прав. ADSL има само в няколко града. http://www.btc.bg/bg/residential_articl ... =40&id=896 За Wi-Fi мрежа може да видиш тук. http://trevko.com/[/quote]

ТревЧо, го знам отдавна. Говоря за мащабна Радио мрежа, която да покрива поне един или няколко града, където си се движеш с лаптопа, и не се замисляш дали ще имаш връзка, както не се чудиш дали ще можеш да говориш с GSM. Трябва инфраструктура, роуминг и гъвкавост. ТревЧо не e нито едно от трите.

"Мобилтел" е първият телекомуникационен оператор в България с действаща WiMAX мрежа, съобщиха от пресцентъра на мобилния оператор. Компанията анонсира днес техническия старт с WiMAX сигнал в София, Варна и Пловдив. Много скоро ще има покритие и в други градове, сред които Бургас, Стара Загора, Плевен, Русе, Банско.

"Мобилтел" става един от първите оператори в Европа, които предлагат сертифицирана WiMAX мрежа. WiMAX е безжична технология, която позволява високоскоростен обмен на данни директно от стационарния компютър, включително и на места с лоша инфраструктура и прави ненужни кабелите на фиксираните мрежи. Технологията позволява пренос на данни със скорост, съизмерима с тази при ADSL и кабелния Интернет. Този стандарт позволява пренос на данни със скорост 14,4 Mbps. В България все още няма телефони, които да работят с подобна скорост. Получаването на сигнала се осъществява чрез специален приемник, който се свързва към компютъра и ще бъде предоставян на WiMAX абонатите от компанията. Крайните потребители ще ползват услугата със скорост до 5 Mbps в криптирана безжична мрежа при изключително високо ниво на защита на информацията.

Чрез WiMAX "М-Тел" ще може да предлага на клиентите си широколентов Интернет достъп, трансфер на данни, както и VoIP телефония. WiMAX приложенията за стационарни устройства ще допълнят вече действащата HSDPA мрежа на оператора, която представлява най-бързата достъпна мобилна технология в момента.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 10 Окт 2006, 00:05

Сега вече ми светна.Интересно каква цена ще предложат!?!

Назад към