Защо от Глобул вземат пари за неизпълнени услуги

Телекомуникационен форум
NIKKEI
Нов
Нов

Мнениеот NIKKEI » 05 Дек 2006, 18:28

Направих си настройките за MMS и се опитах да изпратя MMS към другия си телефон. Дава ми съобщението изпратено успешно. Но след седмица този MMS не сам го получил. Втори опит направих "Изпратено успешно", но ММS-сите ги няма.
И накрая във фактурата ми тези MMS са таксувани. Защо са ми вземали пари като не са изпълнили заявката ми?
До такава степен ме изнервиха тези гърци, че може да ги осъдя за некомпетентност и за неизпълнения на завки.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 05 Дек 2006, 18:34

Е, ми...какво да ти кажа! Явно това е синдром на българските мобилни оператори. Взимат ти пари за нищо. На теб поне са ти съобщили, че е изпратено успешно. Аз, с една Мтел-ска карта преди време, пра6там един СМС, пише ми, че не бил изпратен успешно. Пращам втори, пак така. И така пратих 4 СМС-а. Последния беше доставен успешно, но...сметката ми беше олекнала с 1 лев. Защо, след като само 1 от общо 4 СМС беше достигнал, и аз незнам, но беше факт. И честно казано май нещата едва ли ще се променят, след като бизнеса в България контролира държавата.
Nikolce
Нов
Нов

Мнениеот Nikolce » 05 Дек 2006, 20:33

Това не е синдром на Блгарските оператори туку на грчките во чузбина и каи мен во Македонија имаме "Cosmofon" Грцки от cosmote и имах на 1750 денари или 58,3 лева и сичко ми зедоја пошто не сум ја надополнил сметката на време
Ако имаш работа со грци двете очите четири да ги отвориш
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 05 Дек 2006, 20:38

Те всички мобилни оператори правят така - и да не е получено по технически причини съобщението, то се таксува.
Всички са некоректни.
nasko-burgas
Нов
Нов

Относно услугите на Мобилните оператори

Мнениеот nasko-burgas » 05 Дек 2006, 21:09

Днес поисках да изпратя sms на 1117 от Мтел като предварително проверих парите от примата си бяха 4и95 след 4 неуспешно изпратени смс ми взеха 4и80 Обясниха ми че при всяко натискане изпрати вземат пари независимо от несвършената работа Така парите ми отидоха в Мтел а не за Коледата
NIKKEI
Нов
Нов

Мнениеот NIKKEI » 05 Дек 2006, 22:33

Ти искаш да дадеш пари за благотворителност, а ги прибира оператора. Е как ще има благотворителност като ти ги взема оператора и държавата с ДДС. Не съм сигурен ама май и държавата си взема ДДС-то за тези SMS-и и съответно за мойте неизпратени MMS-и. Значе държавата ми е вземала парите пак за неизвършена сделка. Ако продължа с разсъжденията излиза, че източват от потребителите ДДС, така както бандитите източват ДДС от държавата ... ама, че държава :titanic:
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 05 Дек 2006, 23:29

Малко извън темата - да, точно така. ДДС -то е данък, който на практика в голяма част се плаща от гражданите и е най - големия приход в държавния бюджет.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 06 Дек 2006, 13:10

Един от най-големите, най-много пари във фиска внасят митниците :wink:
Изображение
AP
Нов
Нов

Мнениеот AP » 08 Дек 2006, 18:44

При Вивател се таксуват само доставените смс-и.Или поне така беше в началото!
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 08 Дек 2006, 21:57

Е, ми...не е виновна държавата, че ви взимат ДДС за нещо, което не изпълнено. Тия маймуни пред данъчните декларират изпълнена услуга и тя трябва да се обложи с ДДС. Ако не е тоя налог доста неща няма да има в тая държава. От догодина това ще се усети, когато вече ДДС ще се плаща, но ако е за вносна държава със ставката и в държавата, от която е закупена стоката или услугата. Т.е ако си купиш лек автомобил каквата и да е употреба в Германия, ще ти го обложат с ДДС за Германия, което е с по-ниска ставка и пратите ще влизат там.
Та...виновните в случая са "вампирите" оператори. Лично аз не виждам оправия в това.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 10 Дек 2006, 18:39

Само да те поправя, че нито една членка на ЕС не задържа ДДС за себе си, а то отива директно в Брюксел.
Изображение
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 10 Дек 2006, 18:44

Честно казано, не съм запознат със финансово-счетоводната система на ЕС, което е голям минус за мен, при положение, че уча Счетоводство и контрол. И все пак всичко се учи! Не е фатално! А, иначе за ЕС съм чувал също, че касовите им апарати били директно свързани с данъчната им служба или както им се вика, дефакто аналог на нашия НАП. Така, че в момента на инкасирането на някоя продажба до 5 минути, ако не се лъжа, тя се отразява в техните данъчни служби. Наскоро четох, че това е възможно и в България, по-специално за ДДС важи това, но проблема е, че първо трябва да има стабилна интернет връзка, и второ физическото или юридическото лице трябва да има електронен подпис, а такъв струвал годишно по 300 лева. Така, че на тоя момент инвестицията не си заслужавала и повечето, особено по-малки търговци не използвали въобще тази услуга а ходили "на крак" до данъчното да си оправят бакиите. Така, че има още много хляб да изядем, че да ги стигнем европейците в сферата на счетоводни и финансови въпроси. :(
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 11 Дек 2006, 21:43

Постепенно поевтиняват електронните подписи, а за системата за която говориш да си призная не съм чувал, но това е удобно и за техните данъчни и за клиентите.
Въпреки всичко и в най-развитите страни се получават далавери с ДДС.
Изображение

Назад към