Re: На кой от трите моб.оператори сте абонат сега?

Телекомуникационен форум
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 07 Сеп 2008, 03:53

Интересно, ама два пъти звънях на поддръжката, чаках търпеливо по 5-6 минути и... нищо. Само рекламките им и музичката. Ха сега де! :Hmmm
Аватар
wildboy
100+
100+

Мнениеот wildboy » 15 Сеп 2008, 17:20

ГЛОБУЛ :)
радио Витоша - - радио Веселина - - радио The voice - - радио Magic FM - - The voice tv - -
mach
1000+
1000+

Мнениеот mach » 15 Сеп 2008, 21:53

Това което Вивател предлага никои друг не може да го предложи,с предплатена карта на Вивател при всяко зареждане с ваучер от 20лв ти дава 500мин безплатни мин към всички от Вивател и 45 мин към другите мрежи билинг30/1 което е много важно а за безплатните 1/1 и ползваш всички услуги вкл.и CLIR докато Мтел и Глобул таксуват 60/1 което надува много сметките за цените е излишно да се коментира ама така е като има балъци да плащат:)
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 16 Сеп 2008, 14:57

Ти да не би да имаш карта от коледната промоция,вече дават бонуси в лева а не в минути
mach
1000+
1000+

Мнениеот mach » 16 Сеп 2008, 17:59

misho36 написа:Ти да не би да имаш карта от коледната промоция,вече дават бонуси в лева а не в минути

Беше промоция преди 2 години но тези карти си остават завинаги на тарифа-Бонуси Безкраи за разлика от тъпите Прими и б-конекти или жаби представете си само б-конекта няма CALL WAIT наи елементарната услуга също така CALL DIVERT Глобул е наи смотания оператор абе както се казва византииска работа:)
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 18 Сеп 2008, 17:33

Абе не всичко е предплатени услуги бе. Оператора държи повече на абонатите на договор.
Изображение
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 18 Сеп 2008, 20:16

mach написа:
misho36 написа:Ти да не би да имаш карта от коледната промоция,вече дават бонуси в лева а не в минути

Беше промоция преди 2 години но тези карти си остават завинаги на тарифа-Бонуси Безкраи за разлика от тъпите Прими и б-конекти или жаби представете си само б-конекта няма CALL WAIT наи елементарната услуга също така CALL DIVERT Глобул е наи смотания оператор абе както се казва византииска работа:)

Най-смотания оператор е МенТел. Макар, че и те почнаха да се вкултурчват в цените си, под натиска на останалите. И все пак са си охлюви с голямо самочувствие. И все пак, най-изгодно ти е с този, скойто имаш най-много телефонни номера. Макар че за мен най-на далавера си е Вивател. Безплатните им минути са в цялата мрежа, че и в БТК, а не към група от номера, което е особено полезно. Но пък сорвизната им поддръжка поен за момента е под всякаква критика. Имам 25 минути към оператор, и 1 не съм се свързал с него. Тъпичко, ама... това да е кусура.
mach
1000+
1000+

Мнениеот mach » 18 Сеп 2008, 22:06

borosport написа:Абе не всичко е предплатени услуги бе. Оператора държи повече на абонатите на договор.
Тои може да държи но важното е клиента на какво държи много хора от незнание се набутват с тъпи договори с глобул и ментел като си надуват сметките двоино таи като византииците и ментел таксуват първоначално на 1мин но след като има кои да плаща така ще бъде
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 19 Сеп 2008, 17:53

В началото и аз като тебе се радвах ама на Вивател или както сега я наричат БТК Мобайл обаче започва много да и куца мрежата,много често ми дава при набиране "мрежата е заета" и си мисля,че тия са купили възможно най-евтините предаватели.То хубави услуги ама като мрежата не те приема неставаз...аз колко пъти им казвам,а те ме отбиват и вобще не им пука кво неработило,затова започва да ми харесва повече Глобул,докато има дърти лелки на касите на БТК няма прогрес
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 23 Сеп 2008, 12:49

misho36 написа:В началото и аз като тебе се радвах ама на Вивател или както сега я наричат БТК Мобайл обаче започва много да и куца мрежата,много често ми дава при набиране "мрежата е заета" и си мисля,че тия са купили възможно най-евтините предаватели.То хубави услуги ама като мрежата не те приема неставаз...аз колко пъти им казвам,а те ме отбиват и вобще не им пука кво неработило,затова започва да ми харесва повече Глобул,докато има дърти лелки на касите на БТК няма прогрес

И аз започнах да разсъждавам като теб. Според мен Глобул в техническо отношение са най-добре. Имал съм карти и на Mtel и на vivatel - няма да коментирам как и на двата оператора не само аз, но и мои приятели са имали проблеми. Говориш и на всяка минута сигналът насича за части от секундата (при M-tel) или в началото разговорът си тече нормално, после започва да прекъсва, след което изцяло се разпада, а на апарата ти се изписва Error in Network Connection (това става на клетката в София, която обслужва моя блок, иначе, на другите клетки в страната не съм имал проблеми, но, все пак, не искам всеки пъти като набера и 1 от 3 разговора да ми е провален).
tonivet
Нов
Нов

Мнениеот tonivet » 23 Сеп 2008, 20:42

mach написа:Това което Вивател предлага никои друг не може да го предложи,с предплатена карта на Вивател при всяко зареждане с ваучер от 20лв ти дава 500мин безплатни мин към всички от Вивател и 45 мин към другите мрежи билинг30/1 което е много важно а за безплатните 1/1 и ползваш всички услуги вкл.и CLIR докато Мтел и Глобул таксуват 60/1 което надува много сметките за цените е излишно да се коментира ама така е като има балъци да плащат:)

И аз я имам същата карта, само че все още нямам и един познат на вивател, така че си стои без да я ползвам. Само я презареждам като наближи датата на валидност. Ако искаш може да ти пратя 500 смс-а че и без туй няма какво да ги правя! :Bounce
Инче съм абонат на Мтел от 2001 година.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 23 Сеп 2008, 22:58

tonivet написа:И аз я имам същата карта, само че все още нямам и един познат на вивател, така че си стои без да я ползвам. Само я презареждам като наближи датата на валидност. Ако искаш може да ти пратя 500 смс-а че и без туй няма какво да ги правя! :Bounce
Инче съм абонат на Мтел от 2001 година.
Купувам.
fissas
Нов
Нов

Мнениеот fissas » 26 Окт 2008, 20:44

Бил съм абонат и на мтел, и на Глобул. Мтелската карта я направих на Прима заради номера - от доста дълго време го имам , много хора ми го знаят, пък и бая се изръсих навремето за самия номер. Сега си ползвам активно 2 вивателски карти - една с включени минути към всички оператори и една с минути към Вивател (лека по-лека повечето ми познати минаха на Вивател), а Мтелската само за входящи. От Вивател съм доволен и от обхвата, и от цената. :Horray Единственият им минус - бяха спонсори на цска :D
Аватар
PROFM
100+
100+

Мнениеот PROFM » 09 Сеп 2009, 19:05

М - тел съм много доволен и от обхват и от оферти а и са от левски ! :D Глобул също ама най - дразни ме , че станаха цскар4ета ?????????? :Baby само тва иначе съм си довоЛерНЕН ! :Beee :D
1 година супер хитове и предавания Про фм The Hit Factory!

1.Pro fm 2. NRJ 3. VITOSHA 4. FRESH
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 10 Сеп 2009, 01:10

PROFM написа:М - тел съм много доволен и от обхват и от оферти а и са от левски ! :D Глобул също ама най - дразни ме , че станаха цскар4ета ?????????? :Baby само тва иначе съм си довоЛерНЕН ! :Beee :D

Несериозно е да обсъждате кой оператор, на кой е спонсор - това няма нищо общо с качеството на предлаганите услуги.
Аз подкрепям Глобул - с тях съм от началото и винаги съм бил доволен.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
PROFM
100+
100+

Мнениеот PROFM » 11 Сеп 2009, 20:44

prav si playbob :D
1 година супер хитове и предавания Про фм The Hit Factory!

1.Pro fm 2. NRJ 3. VITOSHA 4. FRESH
Аватар
Future_Generation
500+
500+

Мнениеот Future_Generation » 02 Авг 2010, 20:53

М-тел-имат най голям обхват.Между Сарафово и Бургас Вивакома ми спира :D :D :D и на места в Бургас и Несебър ми е на 1 чертичка,а и даже спира понякога :D :D,а М-тел имат на всякаде перфектен обхват и не са чак толкова скъпи :) и виваком уж трябва да ми зачитат по 30 секунди на прието повикване а те ми зимат по минута и изведнъж ми падат минутите :D :D :D
Оставете УЛТРА,спасете БЪЛГАРСКОТО!!! :)
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 06 Авг 2010, 22:25

Future_Generation написа:М-тел-имат най голям обхват.Между Сарафово и Бургас Вивакома ми спира :D :D :D и на места в Бургас и Несебър ми е на 1 чертичка,а и даже спира понякога :D :D,а М-тел имат на всякаде перфектен обхват и не са чак толкова скъпи :) и виваком уж трябва да ми зачитат по 30 секунди на прието повикване а те ми зимат по минута и изведнъж ми падат минутите :D :D :D

Трудно може да се каже, че Мтел имат най-добър обхват. Това, че си случил там, където имаш ходене да е добър, си е късмет. Мтел имат много клетки от времето, когато им се свидеше да си купят терен на по-високо и да си изградят сами станция. В повечето случаи тези клетки са на не особено добро място, от което страда покритието им. За справка - селото на баща ми, Генерал Инзово, Ямболско. Там клетката им е на един стар силоз в стопанския двор на бившето ТКЗС. Въпросния силоз обаче е в ниска точка на селото, макар и да покрива добре пътя Ямбол-Тополов град. За сметка на това Глобул са си купили терен над лозята на селото и са си вдигнали доста висока мачта. В резултат клетката им е дори над нивото на селото, докато тази на Мтел е в ниското и чичо ми губи обхват, като влезе в приземния етаж на къщата. По подобен начин стоят нещата и в други села. Разбира се, има и случаи, където Мтел имат, но другите нямат. Като цяло и трите оператора имат дупки, но според мен Мтел отдавна дишат прахта на Глобул, по покритие, а може и на Виваком. Просто първите масово изграждат клетки на възможно най-добрите места и не разчитат толкова на общини, фабрики и т.н.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 11 Авг 2010, 12:59

Аз пък от вчера съм абонат и на Cosmote. 5 евро на месец и 1500 минути и SMS-си към тях. Вече доста свиленградчани са си купили такива карти.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 11 Авг 2010, 13:41

Попадал съм на места в балкана (по влаковата линия Стара Загора-Русе), където в селата само VIVACOM имат покритие, просто защото там има ретранслатори, които излъчват националните телевизии и обслужват съответните села, при което от бившия държавен телеком са се възползвали и са сложили клетки на мачтите на ретранслаторите, защото теренът си е техен и не плащат наем. Има и други места, където само VIVA държат покритие, има и такива, където само GloBul имат и т.н. Това няма толкова общо с качеството на покритието, колкото с разположението на клетките. Понякога и трите оператора имат за цел да покрият само главния път, не и селата, встрани от него, но единият от тях (случайно или не или може би защото точно там е успял да купи/наеме терен) така си е разположил клетката, че от нея хем да има пряка видимост към пътя, хем и към селата. Но това е продукт на случайност и в различните региони операторът, който има най-добро покритие, е различен. Друг е въпросът, че има села на 30 км от София, в община Елин Пелин, където няма покритие на никой от трите оператора, само защото селата са встрани от главния път. Друг е и въпросът, че MTel имат навика да си набримчват клетките, за да може телефонът ти да дава обхват в по-забутани места, а съответно не можеш да осъществиш разговор поради разстоянието между апарата ти и клетката. Често клетките на МTel, GloBul и VIVACOM са една до друга, но MTel-ската мята най-надалеч, защото мощността ? е многократно увеличена. Ще видим дали когато РИОКОЗ започват да замерват колко е вредно полето около клетките на операторите, MTel ще имат най-добро покритие след установяване на гореизложения от мен факт.

Назад към