преносимост на номерата при стационарните телефони?

Телекомуникационен форум
Аватар
borosport
1000+
1000+

Re: преносимост на номерата при стационарните телефони?

Мнениеот borosport » 27 Юни 2009, 11:07

Ицо нали все пак ти е ясно защо Вивател е толкова изгоден план за връзка към стационарки. Все пак си си сложил знака за равенство между БТК и Вивател. Иначе съм накупил от плановете симпатия тука в нас да си говорят сестра ми с гаджето и майка ми с баба ми и да не ме тормозят непрекъснато. КЪм стационарни номера почти не звъня, ако се наложи ползвам стационарния. Никой не ме и търси даже, а ако пък чак толкова ми е зор си звъня от мобилния. Въобще аз примерно почти не ползвам стационарен телефон, не ме и търсят, ако се наложи се обаждам от мобилен. Даже се чудя защо още плащам за стационарка месечна такса колкото по единия от договорите ми към М-Тел само за да седи като украса. Колкото до тарифирането на 30 и 60 секунди може би си прав, че е циганийка на М-Тел ама зависи и как говориш по телефона :).
Изображение
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 27 Юни 2009, 20:43

Е, ми какво да ти кажа- наистина, и аз рядко ползвам стационар, едно, заради съответната възможност да говоря към тях с мобилния и друго, че почти нямам приятели, с които да се свързвам през тях. Но... както казах съпорта! :) Типичен пример е лаптопа ми- хубавците от Дел нямат (или поне нямаха до някой месец) кол център в България. Избираше се международен номер, който ме свързваше, до колкото разбрах, с кол центъра в Атина. Всичко ОК, но не може да се избира от мобилни номера. По сходен начин стоят и т.нар. от Радиатора "зелени" номера или от типя 0700. Въпреки, че бах убеден, че ще ме отрежат, когато звънях на Есет, реших най-нагло да пробвам. И за мое голямо учудване не ме отрязаха. Обаче повечето фирми не поддържат връзка през мобилен, а опцията за такава доста често е или към Мтел, или към Глобул. Какво правя, когато съм на предплатена към Глобул? :-\ Та... стационара не е лошо нещо, особено ако телефонираш редовно, да речем в офис. В домашни условия обаче си губи предназначението постепенно. Лично за мен обаче си има полза и то не малка.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 27 Юни 2009, 22:17

Ицо, не са наречени зелени от Радиатора :-) Така се наричат в България...
tonivet
Нов
Нов

Мнениеот tonivet » 01 Юли 2009, 18:48

От днес (01 юли 2009) стартира преносимоста на номерата за фиксирана телефония според КРС,
повече инфо на сайта им - тук.
krokodil
Нов
Нов

Мнениеот krokodil » 11 Юли 2009, 19:17

ico_pol написа: Направо не разбирам какво се оплакваш- хем не си доволен от услугите им, хем ги ползваш! В крайна сметка народът е избрал тия главури, които толерират т.нар. монопол на бТК. И като за накрая- никой не те е вързал да си абонат на бТК. Това, че не си догледал нещо или не си оценил някой страничен аспект от ползването на услугите им си е изцяло твой проблем. Така, че прощавай, но изказванията ти са лишени от смисъл. В случая се оплакваш от себе си, без да звучи като обида. И като за накрая- кой, ако не Вивател наложи евтини програми с безплатни минути в цялата мрежа? И от там нещата се отприщиха. А преди това картела на Ментел и Глобул- безплатни минути към 1 номер, към 3, към 5...

ico_pol, първо да ти кажа, че много уважавам млади положително настроени хора като теб, които са готови да изказват и устояват мнение, продължавай така и занапред :)

само една малка забележка, ще си позволя, надявам се да не се разсърдиш, не бъди наивен, то не става от днес за утре, но все пак опитай и задължително чети заглавията на темите, ще ти помогнат да разбереш смисъла и да не пускаш безмислени наивни мнения ...

най-наивното нещо е да мислиш, че Вива Тел дошли и разбили картела Мтел - Глобул, Вивател също са част от този картел, не съм Бай Шиле дето вика "В Русия съм, в Русия съм" и не живея с конспиративни истории, но то се вижда с просто око, ако нямаше картелно споразумение между мобилните оператори в България, нямаше да ни правят забележки от ЕС че тук са най-скъпите мобилни услуги, в България дори продавачите на домати на пазара си правят 'картелно' споразумение, да това не е метафора, а факт :o

не че го няма в другите държави, но не става толкова лесно и толкова нагло колкото в бедната ни държава която е с една степен на ефективност на правораздавателната система по-висока от например ... в Колумбия - където наркобос обявява публична награда за главата на полицай 100 долара
:Happy
така по темата, питаш ме "защо ползваш услугите им, а ги плюеш"
ами защо не взе да прочетеш заглавието на темата, щеше да ти стане ясно
"преносимост на номерата при стационарните телефони?"

ето за това ги плюя, защото въпреки че има изискване за преносимост, алчните господа от БТК се опъват и НЕМОГА ДА ГИ СМЕНЯ И ДА НЕ ГИ ПОЛЗВАМ сега надявам се разбираш, вързан съм за тях НЯМАМ ИЗБОР по тяхна вина !!! защото не изпълняват изисквания и защото някой им осигурява протекция !!!

ти все едно попита някой затворник, "какво правиш тука в затвора, защо стоиш, излез да се поразходиш"

така приказките за не си доогледал и не си оценил аспекти ги знам - всичко съм огледал и оценил към момента в който съм пожелал телефона нямаше друга алтернатива освен БТК това беше преди 3 години ... :Beee

ico_pol написа: И като за накрая- никой не те е вързал да си абонат на бТК.

е как да се развържа и да си запазя номера към датата когато е поста - нали за това е темата
8)

ти болен ли си, еее не това сега го видях, изобщо нямаше да си правя труда да се хабя да пиша ако го бях видял по-рано, е като за накрая ще ти кажа, ти имаш психогенни изменения, ти да не си извънземен :Cylon я отивай да лафиш с френдовете* от Loop нали тях си изтървал щото не харесваш Мтел - кой набор си 1996

недорасляка седнал да ми дава оценка :Drunk

болен си иди се прегледай ;D
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 11 Юли 2009, 19:38

krokodil написа:.....
ето за това ги плюя, защото въпреки че има изискване за преносимост, алчните господа от БТК се опъват и НЕМОГА ДА ГИ СМЕНЯ И ДА НЕ ГИ ПОЛЗВАМ сега надявам се разбираш, вързан съм за тях НЯМАМ ИЗБОР по тяхна вина !!! защото не изпълняват изисквания и защото някой им осигурява протекция !!!
.......
:Cylon

След този ти пост прочетох отново и първия ти. Много патетика и никаква фактология.
Ще ми е интересно да си изясня два момента:
1. В първия си пост пишеш за скок на сметките, но не казваш нищо каква е причината - ти ли си говорил повече или те са ти надписали сметката. Ако е второто - подаде ли жалба, какво ти отговориха и т.н?
2. В този пост казваш, че не можеш да ги смениш, но пак нищо конкретно. Защо не можеш, каква е причината и какво направи за да се справиш с проблема, ако той съществува, вместо да се жалваш по форумите?
Нищо конкретно и лично спрямо теб, но ми прави впечатление, че в последно време се създаде една категория хора, които когато имат някакъв проблем, първо тръгват да се жалват по всички форуми, вместо да предприемат конкретни мерки да го решат. Очаквайки може би, че шефа на фирмата или институцията, от която зависи решаването на техния проблем нямат друга работа и по цял ден обикалят форумите и четат дали някой не се е жалвал от тях. Според мен от писане има смисъл само ако даден проблем не е от частен характер и много хора са направили всичко по силите си да го решат и не са успели. Останалото е чиста проба "губивреме" или бесмислени опити за оплюване.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
krokodil
Нов
Нов

Мнениеот krokodil » 11 Юли 2009, 20:08

Lupus написа: но ми прави впечатление, че в последно време се създаде една категория хора, които когато имат някакъв проблем, първо тръгват да се жалват по всички форуми, вместо да предприемат конкретни мерки да го решат. Очаквайки може би, че шефа на фирмата или институцията, от която зависи решаването на техния проблем нямат друга работа и по цял ден обикалят форумите и четат дали някой не се е жалвал от тях. Според мен от писане има смисъл само ако даден проблем не е от частен характер и много хора са направили всичко по силите си да го решат и не са успели. Останалото е чиста проба "губивреме" или бесмислени опити за оплюване.

абе вие сте болни бе хора, вие живеете в утопия

кой живее във форумите ? я се погледнете малко:

ico_pol Posts: 2340

Lupus Posts: 1122

изглежда неусетно някой е станал форумен писател :D :D :D :D :D

извинявайте не искам да Ви развалям идилията

какви категории хора, какви шефове на фирми да чакам да четат - вие сте болни бе хора, напълно сте изтървали влака

"Очаквайки може би, че шефа на фирмата или институцията, от която зависи решаването на техния проблем нямат друга работа и по цял ден обикалят форумите и четат дали някой не се е жалвал от тях."

ауууу хах-хе ееееееееее :D :D :D :D :D :D

какви очаквания какви глупости, чакал съм шефа на фирмата да прочете форума и да види, че се жалвам :Clap :Clap :Clap :Clap :Clap :Clap аха ахехе хаха

хора отивайте на доктор докато е време, не е срамно - няма никакъв сърказъм в думите ми, съвсем сериозно го казвам

мале аз къде попаднах

колега Lupus - не искам със сериозни неща да те товаря, защото съвсем искрено се притеснявам, че няма да ти се отрази добре, само да кажа, не съм се жалвал, просто споделих ;)
krokodil
Нов
Нов

Мнениеот krokodil » 11 Юли 2009, 20:16

не хора сериозно, смял съм се със сълзи - съвсем сериозно и добронамерено ако някой си мисли подобни работи:

че и в последно време се е създала - малииииииии :D :D :Clap :Clap :D

приятелю, тази категория съществува от както ти ползваш интернет ;)

очаквам сега шефа на Бтк да прочете това и да си вземе бележка и да ми оправи проблема, малииииииииииииииии аии стига вече не , не мога , ох :D :Clap :Bounce :-[ :D ;D :'( :Happy :Drunk :Horray :Icecream :-[ 8) :D :Baby :Bounce :D

"че в последно време се създаде една категория хора, които когато имат някакъв проблем, първо тръгват да се жалват по всички форуми, вместо да предприемат конкретни мерки да го решат. Очаквайки може би, че шефа на фирмата или институцията, от която зависи решаването на техния проблем нямат друга работа и по цял ден обикалят форумите и четат дали някой не се е жалвал от тях. Според мен от писане има смисъл само ако даден проблем не е от частен характер и много хора са направили всичко по силите си да го решат и не са успели. Останалото е чиста проба "губивреме" или бесмислени опити за оплюване."
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 11 Юли 2009, 20:48

Ами то смеха е добро средство за разтоварване, но ако искаш сериозна дискусия, дай и отговор на въпросите ми.
А иначе мога да споделя още едно наблюдение - човек, който приказва много и се смее безпричинно, го прави, за да прикрие невъзможността да каже нещо по същество. ;)
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
krokodil
Нов
Нов

Мнениеот krokodil » 11 Юли 2009, 21:30

Lupus написа:Ами то смеха е добро средство за разтоварване, но ако искаш сериозна дискусия, дай и отговор на въпросите ми.
А иначе мога да споделя още едно наблюдение - човек, който приказва много и се смее безпричинно, го прави, за да прикрие невъзможността да каже нещо по същество. ;)

няма да правя сериозна дискусия тук, изказа ми не е достатъчно добър, правописа също, ще се пазя за живота, позволявам си да го направя, само защото виждам, че сте на прав път и аз с нищо повече немога да ви помогна, иначе би било егоистично от моя страна !

моя проблем по темата съм го решил и съм сигурен, че всички тук можете да си ги решите вашите (които са свързани с тази тема) и да помогнете на някой заблудил се ...

истински съм ви благодарен - много се забавлявах, искрено се радвам, че има хора като Lupus, които вземат нещата на сериозно и са готови да дискутират

не искам по никакъв начин да омаловажа това, че сте написали по над 1000 мнения - добре е че има, някой който да го прави и да е готов да изразява мнения

Lupus приятелю, не се притеснявай, че хората ще пишат само по форуми когато имат проблеми и няма да предприемат адекватни действия, и в никакъв случай не подценявай тези форуми, ние гражданите (мисля че след 5 Юли 2009 мога да кажа "ние гражданите") на България го доказахме на 5 Юли 2009 в деня на изборите, България ще става все по-добра, благодарение и на много като Вас, които са готови да отделят от времето си и да споделят ежедневните проблеми

извинявам се и на ico_pol, че го нарекох "недорасляк", наистина помислих, че е в Loop :D но после видях, че е на 24 години - съжалявам приятелю, но изказването ти не беше на място ;)

един последен призив - да не взимаме нещата толкова на сериозно, че става много трудно :)

един от най-великите философи на човечеството - Хегел е казал "философията не трябва да се взима толкова на сериозно" ;)
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 11 Юли 2009, 21:48

Съгласен съм за Хегел, а един познат доктор казва и друго: "Живота е заболяване, което винаги завършва с летален край. Затова не бива да се взема твърде насериозно." :D
Колкото до резултата от изборите пак ще се позова на един изтъркан лаф: "Не бързай да кажеш "Хоп", когато си подскочил. Първо се огледай къде си паднал"
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 11 Юли 2009, 22:32

krokodil написа:извинявам се и на ico_pol, че го нарекох "недорасляк", наистина помислих, че е в Loop :D но после видях, че е на 24 години - съжалявам приятелю, но изказването ти не беше на място

От всичко не разбрах само как ме изкара лупър, след като в предходен пост хубавичко съм се изказал за господата от Ментел!? :Blink Колкото до многото мнения- за добро или лошо пиша тук с години. И такива, като мен, Лупус, Радиатор, Огибо, Бубич и т.н. сме ядрото на тоя форум. Ако един форум няма ядро, а такива, като тебе, които се появяват, изсипват един кош глупости и изчезват, скоро време въпросния форум няма да е такъв... поне в същността си. А за над 5-те години, в които се подвизавам тук въпросните мнения никак не са много. Падат се дори под 1 на ден, така, че... айде, да не вкарваме квалификации.
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 12 Юли 2009, 01:31

Ице, защо му се връзваш на тоя? Въобще не му обръщайте внимание - не ви е на нивото и ви провокира с глупости ! :-\
Последна промяна 1 на Playbob, променена общо 12 пъти
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 12 Юли 2009, 09:58

Този приятел верно е много зле. Така става когато попаднаеш случайно в някой форум с единствената цел да си излееш мъката някъде. Когато форумът обаче не ти сподели абстрактната болка идват проблемите.
Ако беше чел повече щеше да знаеш, че Ицо е най-големият противник на Мтел. И това е причината да не е Loop-ер, а не защото е на 24. Loop е до 26 години ;)
Не е твоя работа да броиш кой колко мнения има, ако не се досещаш тези мнения не са натрупани за седмица или две.
Накрая крайно смешно ми се видя тирадата ти за "ние гражданите". Ако изборът на един врат чието единствено занимание е да дава интурвюта и противоречиви заповеди те еманципира да си "гражданин" горкият ти. вЕрвай, приятелю :D
Изображение

Изображение
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 12 Юли 2009, 13:43

Тези, които са гласували за дебел врат имат много голям проблем - т. нар. проблем за месията. Те обаче се видяха колко са на борй на евроизборите. Останалите обаче не гласуваха за дебелия врат, а за промяната. И виждат тази промяна в партията на дебелия врат. Колко му е капацитета на него ще видим, затова не е хубаво сега да спекулираме.Ако смятаха, че промяната може да дойде от двуглавия изрод, пардон коалиция тогава нямаше да гласуват за дебели вратове, но ще поживеем и ще видим. Важното е , че гласуваха.
Иначе момчето наистина има ментални проблеми, особно в последните си 3-4 мнения. Така почва леко и отдалче и завършва с помията. Типичен пример :D
Изображение
krokodil
Нов
Нов

Мнениеот krokodil » 12 Юли 2009, 14:49

хора вие всичките сте болни

кой ви говори са вратове, някой каза ли "радвам се че партия Х спечели" ??????
защо си ги самовменявате тези неща ???????????

победата е на българското гражданство - не защото някой с дебел или с тънък врат спечелил ...
победата е затова, защото пред секциите за гласуване имаше опашки, аз чаках 60 и няколко човека и то не в някакво село където всичко е под строй, ами във Варна където се гласува свободно - това беше най-приятната опашка която съм чакал през живота си защото видях хора, които са се събудили и са се опълчили срещу апатията

дано да бъдем доволни от партията която спечели, но дори и да не сме доволни, какво ??? няма да глалсуваме ли следващия път ???

говорите за дебеловрати и кой какъв интелект има и за тиради, а собствените си предразсъдъци не успявате да преодолеете и докога
нали ви казах че ви ценя и че не омаловажавам това, че дискутирате и нали изтъкнах факта, че вие които сте готови да отделяте толкова време за тези форуми за да обсъждате проблеми, не само за този форум, а по принцип и да им давате гласност също имате заслуга за тази победа на крехкото и едва прохождащо гражданско общество в България - да победата не е на партия Х или на партия У , защото, ако те се провалят всички тези хора ще излязат отново както го направиха на 5 Юли 2009 и ще ги изметат - опазил ме бог да започна да ви натрапвам политическите си възгледи, би било много грубо ...

на хората вече им е ясно, че месия няма да има, много месии се изредиха вече - промяната е бавна и трудна, България се променя към по-добро макар бавно и трудно от 20 години, който чака промяна от днес за утре ще бъде разочарован, нека да се радваме на малките положителни промени и победи ...
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 12 Юли 2009, 14:58

krokodil написа:хора вие всичките сте болни
............
ако те се провалят всички тези хора ще излязат отново както го направиха на 5 Юли 2009 и ще ги изметат - опазил ме бог да започна да ви натрапвам политическите си възгледи, би било много грубо ...

на хората вече им е ясно, че месия няма да има, много месии се изредиха вече - промяната е бавна и трудна, България се променя към по-добро макар бавно и трудно от 20 години, който чака промяна от днес за утре ще бъде разочарован, нека да се радваме на малките положителни промени и победи ...

"Блажени са верующите и тяхно е царството небесно.
И последните ще станат първи, а първите ще станат последни."
Матей 20:16
Амин! :D
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 12 Юли 2009, 18:56

Хора, каква промяна очаквате, когато пътя е един. Той е ясен, просто трябва да го следваме. Звучи страшно лесно, нали? Обаче погледнете много по-отдавнашно европейски страни от нас като Гърция, Италия, Испания. И там нещата не са цъфнали и вързали. Да, по-добре са, но но не на светлинни години. Разберете най-сетне, че "мършата" толкова си може и това е. Не сме северен народ, няма да станем като тях и това е.
Изображение

Изображение
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 12 Юли 2009, 19:09

и тая тема замина...
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 12 Юли 2009, 19:25

Ще вземем мерки по-късно днес, леко гражданско позачистване ;D

Назад към