преносимост на номерата при стационарните телефони?

Телекомуникационен форум
ico_pol
1000+
1000+

Re: преносимост на номерата при стационарните телефони?

Мнениеот ico_pol » 12 Юли 2009, 23:30

krokodil написа:защото видях хора, които са се събудили и са се опълчили срещу апатията

А къде спаха 20 години!? Защо не гласуваха така преди 8, преди 4 години!? Това не са граждани- това са овчи глави, които само чакат някой да им посочи виновните за белите им и да им каже, че ще ги оправи. Само не ми излизай с тезиса, че младите, които някога не са имали право на глас са избрали ББ- избраха го тези, които са се отчаяли от отрочето на бездействието си 20-те години на преход. Защото суровата истина е, че антигражданското поведение на хорицата, в тая "държава" ги докара до това дередже. След дъжд качулка! Хайде, сега да почакаме още 20 години да се оправим от золумите, причинени от бездействието и масовата гепизация, в която участие е взело 9/10 от стадото (само че едни са крали цели заводи, а други винтчета, болтчета и гайки; но са крали).
Аватар
Playbob
1000+
1000+

офтопик

Мнениеот Playbob » 13 Юли 2009, 01:02

ico_pol написа:
krokodil написа:защото видях хора, които са се събудили и са се опълчили срещу апатията

А къде спаха 20 години!? Защо не гласуваха така преди 8, преди 4 години!? Това не са граждани- това са овчи глави, които само чакат някой да им посочи виновните за белите им и да им каже, че ще ги оправи. Само не ми излизай с тезиса, че младите, които някога не са имали право на глас са избрали ББ- избраха го тези, които са се отчаяли от отрочето на бездействието си 20-те години на преход. Защото суровата истина е, че антигражданското поведение на хорицата, в тая "държава" ги докара до това дередже. След дъжд качулка! Хайде, сега да почакаме още 20 години да се оправим от золумите, причинени от бездействието и масовата гепизация, в която участие е взело 9/10 от стадото (само че едни са крали цели заводи, а други винтчета, болтчета и гайки; но са крали).

Така е и Ицето е прав! Най-голямата глупост е да не се гласува и няма довод който да ме убеди в обратното. Не гласуваш = даваш гласа си на друг = глупост.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 13 Юли 2009, 17:03

ico_pol написа:

Някак си е смешно да гледаш отстрани и да коментираш при положение, че си част от помията ;)
Изображение
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 14 Юли 2009, 18:54

borosport написа:
ico_pol написа:

Някак си е смешно да гледаш отстрани и да коментираш при положение, че си част от помията ;)

Почти не съм. Това, което донесе промяната, нито съм го искал, нито съм го изповядвал. Пък и когато го носеше само политика ми е била в главата. Сега като се замисля- хич не съм за тази държава, само малко пари ми трябват да променя статуквото.
krokodil
Нов
Нов

Мнениеот krokodil » 14 Юли 2009, 21:42

ico_pol написа: Почти не съм. Това, което донесе промяната, нито съм го искал, нито съм го изповядвал. Пък и когато го носеше само политика ми е била в главата. Сега като се замисля- хич не съм за тази държава, само малко пари ми трябват да променя статуквото.

ей принудихте ме в тоя форум да участвам :D немога длъжен се чувствам

Ицо, ще си позволя един братски съвет да ти дам, няма никакъв сарказъм или каквото и да е, готов съм да си понеса критиките и насмешките за това, че си натрапвам "братските съвети", които може да са съвсем не на място, без никой да ми ги иска ...

Щом така ги чувстваш нещата, по-добре тръгвай, няма смисъл да стоиш, наистина, голяма си е помията тук, ако не успяваш да останеш положителен, няма смисъл да се мъчиш, отиди опитай си късмета - сега е времето, аз излязох преди 7-8 години, но тъпата носталгия много ме мъчеше и се върнах, сега се стремя да намирам положителна частица всеки ден и стоя, засега съм тук, ако ти не можеш да намериш поне малко положителна храна за съзнанието си тук, недей да го караш да гладува, отивай да си опитваш късмета, не се мъчи :(
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 16 Юли 2009, 11:24

Помия или не ако искаш намираш начин, иначе палиш джапанките и прав ти път. Ако миене на чинии и кенефи на Запад е по-добре прав ти път. Ако успееш с нещо повече - евала. Щом там си успял значи и тук е можело ама се иска малко напъване. Няма нищо на готово. Аз пък съм тъп и упорит и тук се оправям без батко и братко ;)
Изображение
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 17 Юли 2009, 19:35

borosport написа:Помия или не ако искаш намираш начин, иначе палиш джапанките и прав ти път. Ако миене на чинии и кенефи на Запад е по-добре прав ти път. Ако успееш с нещо повече - евала. Щом там си успял значи и тук е можело ама се иска малко напъване. Няма нищо на готово. Аз пък съм тъп и упорит и тук се оправям без батко и братко ;)

Кое е по-добре- счетоводител в България със заплата 1000 лева (моята е доста по-ниска) или бачкатор в Англия за 1000 лири (а повечето взимат горница)? Убеди ме, че първото е по-добро от второто, защото 2 месец се опитвам да се самоубедя и все не мога.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 17 Юли 2009, 20:47

Въпросът е какво търсиш от живота. Ако за теб работата е просто начин да изкарваш пари, но търсиш живот в по-добро общество и искаш да дадеш шанс на децата ти да получат по-добро бъдеще ако израстнат във въпросното по-добре развито общество - естествено, че да бачкаш в чужбина е по-добрия вариант. Какво като изкарваш добри пари в България? Харчиш ги насред един кенеф от тъпи полицаи, неграмотни и прости шофьори, wannabe мутри, институции с претенции, но реално доста тромаво работещи... е то голямо чудо "родината".

Да не говорим, че ако човек има добро образование, има уменията да се презентира и пласира добре - не е задължително точно чинии да мие в чужбина. Има много много примери за доста по-успели хора.

Така, че Ицо, давам ти една сламка - легалната програма за имиграция в Канада. Не знам точно за твоята специалност, но виж какви точки ще вземеш в онлайн оценяването... после отиди във Виена, подай си документите, учи френски и отивай на самолета. Не си губи времето и не си пропилявай живота в България. 20 години още преход са нищо са световната политика, но за един човешки живот това е зверски много време.

Боро, прав си за напъването... ама защо аджеба? Нали човек живее, за да живее по-добре. Защо някой е промил мозъците на хората в България, че видите ли можело, ама малко по-трудно ставало. Еми като е по-трудно, за какво човек да си пилее и без това краткия живот?
krokodil
Нов
Нов

Мнениеот krokodil » 18 Юли 2009, 11:32

radiator написа:Да не говорим, че ако човек има добро образование, има уменията да се презентира и пласира добре - не е задължително точно чинии да мие в чужбина. Има много много примери за доста по-успели хора.

Да стига с това предубеждение, че ако българин отиде в чужбина непременно мие чинии, от моите приятели, които са навън нито един не мие чинии, а повечето от тях имат много хубави професии и доходи.

Ако е Канада да не е френската част (Монреал), а да е Торонто или Отава, мои приятели се върнаха от Монреал преди около месец след 7-8 месеца престой (по тези легални програми) и сега отиват отново но в Торонто, защото там били по-добри възможностите, така отпада и "лесния" за научаване и говорене френски език, ако имаш деца до 14 години още по-добре, получаваш по 800 - 900 долара на месец за дете.

И не се връзвай на разни агенции за намиране на работа или за визи или за каквато и да е помощ
100 % измамници, разчитай на организации с безспорна легитимност.

И да не забравяш България ! :Horray
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 20 Юли 2009, 09:24

След всичко това мога да кажа само 'Чао Ицо, пиши!' :Wave
Изображение

Изображение
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 20 Юли 2009, 13:06

Adv написа:След всичко това мога да кажа само 'Чао Ицо, пиши!' :Wave

Един мой приятел слага гипсокартон в Англия. Момъка за година си направи основен ремонт на апартамента в софия и го направи като нов. Живее си културен живот, кола си купи, забавлява се и се прибира за по месец и половина на море по черноморието - е какво ще кажете, не е ли добре да си работиш в чужбина? А ние тук се борим за жалки стотинки и все не стигат... :-[
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 22 Юли 2009, 15:58

Вижте сега, първо не твърдя, че българите само мият чинии в чужбина. Те берат и разни плодове, бачкат по стрежи, гледат старици и т.н. Има и много хора наистина, които са отдавна там и имат собствен бизнес, има дори и хора, които са на много високи мениджърски позиции. Но това става с много труд и може и тук да стане. Да за вас-хората на средна възраст последните 20 години са били страхотно прецакване и чужбина е давала възможност, но сега не е чак толкова зле. Не знам от личен опит казвам. В момента дали ще се сцепиш от бачкане тук или в чужбина за мен лично от моя опит няма значение. Да винаги извън България ще е по-уредено, но тук ми е по-добре някак си. В чужбина на почивка да, но да работя - поне засега не виждам смисъл. Нито заплащането,спрямо стандарта на живот ще е кой знае колко повече, че да си заслужава, нито искам да си губя приятелите тук.
И последно Ицо - счетоводител тук за 1000 лева и бачкатор в Англия за 1000 паунда(говорим чисти пари) няма какво да му мислиш, естествено, че тук. Какво са 1000 паунда за англичанина при положение, че средната заплата в Лондон за миналта година примерно е била 44 000 паунда. Сега вече какви перспективи има е друг въпрос, защото тук може и на 1000 лева да си останеш, а там не се знае в какво ще се преквалифицираш, но все пак при тези пари хич не си заслувава. А и да не забравяме, че един кадърен счетоводител може да върти доста фирми едновременно ;)
Изображение
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 22 Юли 2009, 19:00

borosport написа:И последно Ицо - счетоводител тук за 1000 лева и бачкатор в Англия за 1000 паунда(говорим чисти пари) няма какво да му мислиш, естествено, че тук. Какво са 1000 паунда за англичанина при положение, че средната заплата в Лондон за миналта година примерно е била 44 000 паунда. Сега вече какви перспективи има е друг въпрос, защото тук може и на 1000 лева да си останеш, а там не се знае в какво ще се преквалифицираш, но все пак при тези пари хич не си заслувава.

Кое му е естественото!? Първо- можеш ли в България да заработиш за един ден седмичните си разходи за храна? При това под храна не се разбира по една мазна баничка сутрин и на обяд и някаква каша вечер. Второ- харесва ли ти София и въобще България? На мен ми хареса вчера, когато бях на 1600 м н.в. Само че, докато стигнах тия 1600 м за малко да опадат пломбите, а шофера да прави ходова част на Венто, защото шосето си беше таковало мамата. Копки, мръсотия, очукани тротоари, бездомни кучета, милиционери, които стоят и спят в патрулата, а около тях близо 20 автомобила спряли в разрез със ЗДВП... да продължавам ли!? Трето- омръзна ми за някакви дребни неща да трябва да съм някой на някого. Разбирам, да ми се ходатайства да стана президент, министър-председател... въобще пост, който е престижен или високоплатен, а тук? За чистач пак ако познаваш шефа си 6!
Нормално ли е това? Според мен не е! Искам ли го? Не, не го искам! Какво да направя? Да бачкам смирено и да се надявам след 20 години да визмам 2000 лева? Браво! И живота ми минал до тогава! Мерси!
Спиам да пиша в тази тема, че стана доста голяма кочина, до някъде с мое съдействие, за което се извинявам. Със здраве, добри помисли и пожелания! :)
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 25 Юли 2009, 21:44

Ицо, най-малко аз съм човека който може или има право да ти дава тон в живота. Избора ти си го правиш и после си носиш последствията. Просто не всичко е черно и бяло. Аз примерно всеки ден се блъскам в общиската бюрокращина, бумащина, простотия и безразличие на висшестоящите над мен. Боря се повече от половин година да ги накарам да отделят стотина хиляди лева за нова техника, свързаност и интернет с което работата им ще се улесни. Но отсреща тъпо неразбиране. Стои и ме гледа шефчето и се чуди за какво ни трябва втори интернет разбираш ли. По моята логика трябвало да имаме и втори доставчик на ток и аз му обеснявам, че СО се захранва от 2 различни трасета с ток, после нашия вика защо тогава не сме имали втори доставчик на вода. Въобще какво да ти кажа. И се мъча без да имам и една стотинка изгода от това. Та чак ми се чудят, защото те си докарват "нашите" фирмички да окепазят работата и после да им сърбам попарата. Викат за какво се бъхтиш? Това мен ме дразни. Не толква връзкарщианата, а просто по презумпция ти се пречи от глупост. Обаче след 6 месеца успях все пак и то защото все пак се намериха още няколко балами като мен. Най-лошо е да те командва някой, който си няма и понятие от работата.
Иначе жив и здрав да си ако отидеш в някоя бяла държава. Дано след години се върнеш пък дотогава да се надяваме, че ще са намерят още балъци да оправим кочината :) ;)
Изображение

Назад към